Програма за емиграция в Манитоба

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Leonardo
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 12:53 pm

Програма за емиграция в Манитоба

Мнение от Leonardo »

Моя позната ,която в момента работи в Израел, е намерила фирма,която предлага съдействие по програма за Манитоба, по която първо титуляра влиза със работна виза, а съпругът/ата-със съпровождаща,като по късно и той/тя получава работна. След известно време и двамата получават право да кандидатстват за емигрантска виза.
Та въпросът ми е има ли въобще такава програма? И ако има,споделете впечатления, съвети, информация.
Благодаря на всички предварително.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Re: Програма за емиграция в Манитоба

Мнение от No667 »

Leonardo написа:Моя позната ,която в момента работи в Израел, е намерила фирма,която предлага съдействие по програма за Манитоба, по която първо титуляра влиза със работна виза, а съпругът/ата-със съпровождаща,като по късно и той/тя получава работна. След известно време и двамата получават право да кандидатстват за емигрантска виза.
Та въпросът ми е има ли въобще такава програма? И ако има,споделете впечатления, съвети, информация.
Благодаря на всички предварително.
Nai-vajnoto e da poluchish rabotna viza za Canada i da doidesh v Manitoba,ako za tova ti sadeistva firmata i e istinska obiavata e OK.
Togava idvash v Manitoba i pochvash da rabotish i podavash za imigracia po programata na Manitoba i vsichko e Ok,kato doidesh tuka ne ti triabva i firma za posrednik daje,nai-vajnoto e tazi shibana rabotna viza !!!
Ima takiva sluchai mnogo,sred tiah sa i bulgari.
Baba Pena koiato pisheshe doskoro vav foruma e doshla tuka s rabotna viza,no sama si e namerila rabotata tuka,kakto i ima oste niakoi bulgari kato nea.
Znam za drugi bulgari deto imaha samo oferta za rabota i bez rabotna viza i to Bg podadoha za Manitoba i vzeha vizi za imigranti.
Ako izrelskata viza nameri rabota i rabotni vizi,znachi e OK,idva se v Manitoba i veche sam chovek moje da se opravi,ne e strashno i mnogo hora go praviat.
Vij i tozi link za po-podrobno info:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... t=manitoba

Cheti vnimatelno i ako ima vaprosi pitai

Drugo vajno !!!
Ako edin ot semeistvoto poluchi rabotna viza,davat i takava avtomatichno na drugia,ne e neobhodimo firma da ti vzema pari za da tarsi na drugata polovinka rabotna viza.
Znam za bulgari deto jenata idva tuka v Manitoba s rabotna viza i posle davat na muja i takva avtomatichno,kakto i na deteto i daje go zapisaha v uchilishte,a ne sa imigranti tuka.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Leonardo
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 12:53 pm

Мнение от Leonardo »

Mnogo blagodarnosti na 667 i vsi4ki,koito otgovoriha na Leonardo! Ako e rekal Gospod do kraia na godinata 6te se vidim li4no i piem po edno za zdraveto na bulgaro-shaienskata drujba!Zasega podavame dokumemnti iako nqma "menti"6te se domuknem do tez krasivi mesta da proleem o6te malko BG pot za nqkoia druga darjava,koqto ni dava normalno sa6testvuvane.Budete zdravi i vze taka inteligentni!Ura Drugari!!
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

Leonardo написа:Mnogo blagodarnosti na 667 i vsi4ki,koito otgovoriha na Leonardo! Ako e rekal Gospod do kraia na godinata 6te se vidim li4no i piem po edno za zdraveto na bulgaro-shaienskata drujba!Zasega podavame dokumemnti iako nqma "menti"6te se domuknem do tez krasivi mesta da proleem o6te malko BG pot za nqkoia druga darjava,koqto ni dava normalno sa6testvuvane.Budete zdravi i vze taka inteligentni!Ura Drugari!!
Ako doidete shte piem po edno,ama za bulgaro-ogibue-nskata grupa.Shaienite sa dolu na south,kam US.Tuk sa ogibue (леле,daje ne znam kak se pishe pravilno) i cree.Te se radvat mnogo kato ima poveche imigranti,zashtoto poveche imigranti-poveche social za tiah.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

1

Мнение от No667 »

Leonardo написа:Mnogo blagodarnosti na 667 i vsi4ki,koito otgovoriha na Leonardo! Ako e rekal Gospod do kraia na godinata 6te se vidim li4no i piem po edno za zdraveto na bulgaro-shaienskata drujba!Zasega podavame dokumemnti iako nqma "menti"6te se domuknem do tez krasivi mesta da proleem o6te malko BG pot za nqkoia druga darjava,koqto ni dava normalno sa6testvuvane.Budete zdravi i vze taka inteligentni!Ura Drugari!!
A q ti razduhai po kakva linia i kak naglasiash neshtata?
Znam veche kakvi li ne sluchai na bulgari koito sa doshli tuka i vseki sas niakva vratka ili tarikatlak.V tova niama nishto losho,stom ima dobar rezultat
A kato doidesh ste piem po edno i siuksi-indianci ste vidish,tova e nai-lesnoto
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: Програма за емиграция в Манитоба

Мнение от yaiuat »

Leonardo написа:....
И аз не разбрах какви точно документи готвиш. Щом можеш готви и заминавай и щом искаш не казвай едва ли знаеш нещо повече от хората тука- но дано само не си се объркал, защото офертата за работа трябва да е заверена от канадското мин. на труда, което означава сериозни отговорности и задължения за работодателя и струва да не ти кажа колко. Остави това че трябва да имш нмого яки връзки с канадс. фирма но и дебела пачка ще трябва да пръснеш- към $2-3000 само разходи за това. Гаранцията от $10 000 ти е отделно.

Има и варант на академична оферта като заверката тука е от институт, но разходите и дебелите връзки при нея пак ти остават много, като прибавиш и хонорара на някоя фирма, която ти го урежда забии сумата на $5000.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

yaiuat

Мнение от No667 »

yaiuat,
ne znam kakvi vratki i nomera praviat,no moga da ti kaja che po novite pravila znam hora doshli,kakto i takiva s job-oferti.
Ima vsiakvi tarikati i ne chak tolkova skapo se opraviat.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Leonardo
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 12:53 pm

Мнение от Leonardo »

Nqma 6menti kapeli,be hora!Stava duma za firma,koqto ti urejda dokumentite i ti namira rabota,kato polu4ava6 po po6tata pismo to4no ot kanadskoto biuro po truda,4e ima6 rabota i te te predvijvat do viza.A tam,na mqsto te predvijvat do "lended immigrant",a posle si 4aka6 za grajdanstvo.Za kasmet v Tel Aviv ima Kanadsko posolstvo,taka 4e li4no trqbva da idem da ni udarqt vizite.Na vseki etap kiha6 $,kato prikliu4im li4no 6te kaja na mqsto za kakvi pari stava duma,ne sa malko,no ne sa i nepostijimi za hora,otdavana na gurbet.Prosto tuk ne mojem da sedim pove4e ot opredeleno vreme i dogodina ni izti4a"garancionniq srok".
Da blagodarim na vsi4kite ni pravitelstva za poslednite 16 god,koito ni pomognaha da se razselim po celiq svqt i sega ve4e imame tozlkoz povodi da piivame-ei,na i za bulgaro-bu6menskata i bulgaro-maorskata se pie.Napravo ni obedinihsa s vsi4lite plemena po celiq svqtKato trugvah ot BG predi 5 god zaplatata mi be6e 70$,sega na tezi,koito me zamestvat e 140$...Taka,4e ako ne ni smahnat po pulna programa 6te doidem.Ako ni zavlekat 6te ni ostane pisaneto vuv foruma.Uj proverihme,uj imat vsi4ki licenzi i pe4ati,ako ne si gledal"Ujilvaneto"moje i da povqrva6 na 100%,nie dopuskame 4e moje i da ni pluznat,ama 6te go prejiveem,vse edno,4e sme oti6li na pute6estvie po sveta,a 6te zavurtm globusa po-burzo pred o4ite si.Bez risk nqma izmukvane!Pone da sme grajdani na socialna darjava,4e nie tuk ot stroeja na egipetskite piramidi idem...
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

e

Мнение от No667 »

Leonardo ti evrein li si?
Po kakva linia si v Israel?
V Canada e palno s evrei i v USA,v Winnipeg sashto
Ste se chustvash kato u doma si.
Imat si i organizacii i biznes,edni ot nai-bogatite
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Leonardo
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 12:53 pm

Мнение от Leonardo »

Kakuv evrein,BG natiur,ama govorim ivrit i dvamata s jena mi,taka 4e 6te se opravim,ako se naloji.Poznavame i mantaliteta na evreite i gi razbirame.Mnogo se govori za tqh,no i tuk ima dobri i svestni hora,prosto imat druga naglasa,pragmati4ni i celevi hora sa i znaqt kakvo pravqt,makar i na pruv pogled da ne razbira6.Naistina Izrael e gradina v pustinqta,pri tova bezvodie navsqkade fontani i gradinki,s marku4eta okolo korenite i mnogo krasivo mqsto.Jalko,4e zaradi bombite sprqha turistite da idvat.Imat 3 moreta-Sredizemno,4erveno i Murtvo,3 pustini-Negev,Iudeiskata i Sinai i 1 val6ebstvo-Jerusalem.Kato vzemete kanadskite teskereta elate da vidite sami i da si stoplite kokalite.Vodata v Murtvo more e ne6to kato nasiten raztvor i mazna na pipane.Ako hodi6 po dunoto si prav,ako samo si povdigne6 petite i si na povurhnostta to4no kato korkova tapa,4uvstav6 se kato bebe v korema na maika si i moje6 i vestnik da 4ete6.Vodata e otrovno- solena i ako ti vleze v o4ite ili blizne6 e uajsno,no navsqkade v ohranqvanite mesta ima izvedena voda vutre v moreto da se oplakne6.Moje da se kaje,4e sme go obikolili celiq ili pone po-golqmata 4ast,6te donesem DVD(ako vsi4ko OK i doletim).Tova,4e sme s rabotni vizi tuk, ni otvarq patekite za drugade.No imame pravo samo 5god i 3 mes da sedim zakonno za stroitelite,a jenite s babite(caregiver)mogat da ostanat dokato babata e jiva i q iska.Ama jivota ni e truden,nenormalen,vijdame se 1 put sedmi4no,nqmame bude6te kato neevrei tuk.Izob6to samo brak s evrein/ka ti dava pravo na grajdanstvo i to sled 5 god brak.Izrael e religiozna darjava,namat grajdanski brak i v 6abat(petak ve4er i subota)nqma gradski transport,po4ti ni6to ne e otvoreno.Pozdravi na bulgarite po hladnite mesta ot toplite strani!
Заключено