Калгари !!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Калгари !!!

Мнение от nibis »

Здравейте !!! Бих искал да полу4а някои информаций за градьт Калгари , за което предваритено ви благодаря . Например :
1 . Цената на детските градини .
2. Цената на квартирите .
3. Някой , който се е преместил от Монтреал в Калгари ( и обратното ) , какви са му впе4атленията относно двата града ?
4. Какьв е културният живот в Калгари ?
5. Как стои вьпросьт с медицинското осигуряване ? Тоест , каква 4аст от медицинското обслужване се заплаща ?
6. Каква е приблизителната цена на една кола на старо ?
7.Мобилните телефонни компаний .
8. Каква е приблизителната цена на една еднофамилна кьща ?
9. Имали бьлгаски организаций ?
10. Има ли расово разнообразие като в Монтреал ?
Благодаря за тьрпението .....
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Mnogo sa ti obshti vaprosite brato/sestro,
Eto malko otgovori
1. Detski gradini- 500-800/mesetz, no se subsidirat ako si s niski dohodi
2. Kvartiri- prepolagam, che pitash za 2-bedroom. 750-1000/mesetz.
3.Kulturen jivot-na men ne mi puka za tova, ama ima theater, balet, philharmonia, muzei i prochee, no ne e Montreal.
4. Meditzinsko usigurovka- vseki chovek, nad 18 godini, plashta 44/mesetz. Sreshtu tova poluchavash pravo da hodish na doktor i lechenie v bolnitza. Ne si pokrit za ambulance, prescription drugs, dental, vision. Tova se pokriva ot zastrahovkata ti, ako rabotish.
5.Kola na staro- megdu 300 i 300000. Kaji kakvo ti trebe, shtoto na teb moje da ti tryabva ferrari na staro....
6. Mobilni telephoni- Telus, Rogers, Fido.
7. Familni kashti- ot 200000 do 5000000.
8. Ima bg drujestvo v Calgary. Ima bg uchilishte na vseki 2 sedmitzi.
9.Rasovo raznoobrazie. Slava bogu, v Calgary NYAMA rasovo raznoobrazie. V downtown, ot 10 dushi na ulitzata, 8 ili 9 sa beli hora. E, i tuk ima pakita, chineese i prochee, no sa MALKO i si stoyat v gethoto i ne gi vijdash.
Cheers
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

На три километра южно от Калгари Фидо вече нямаха обхват,включително до границата с УСА.
За колите на старо не знам ,но има много хубави коне ,виждал сам ги да пасат в покраинините на града,ако си фен на безмоторното предвижване можеш да се вазползваш.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Иване за теб готин град има ли бе майна, питаш мен аз бих желал да живеяв Швеция или Финландия но поради липсата на възможност затова си живуркам в Канадата, без да плюя наляво и надясно.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Има бе Шнорхел,как да няма -Монтреал -наи готиния град на света.А шведките ги предпочитам на Лзурния бряг.
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Много искам да питам нещо, което отдавна се чудя.

В Калгари с какви дрехи ходите навън?
Имам предвид за панталоните.Нещо като скиорските ли?
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

.

Мнение от tochica »

taralej написа:Много искам да питам нещо, което отдавна се чудя.

В Калгари с какви дрехи ходите навън?
Имам предвид за панталоните.Нещо като скиорските ли?
аз не съм в Калгари , но не разбирам защо трябва да са като тях ?
:roll:
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Миии,
при -30 градуса ми се струва доста гадно да се излезе по дънки/които топлят колкото един вестник/.
Щото аз си имам един скиорски панталон и си ходя при голям студ с него.
Всъщност той изглежда като обикновен подплатен анцунг.
И си решаван проблема с навличането.
Щото като се занавличам и после немога да мръдна, всичко ме стяга отвсякъде.
Просто гадния вятър не мога да го понасям да ме пронизва.
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

.

Мнение от tochica »

моето мнение е , че -30 тука не са като -30 в България .
Не знам на какво се дължи и дали не си въобразявам , но аз до -20 ходех с яке , с което в България ходя през пролетта .
А за панталоните - никой не съм видяла с такива в Монреал , даже девойките си ходят с къси якета и дънки с ниска талия и при -20 , чудя им се не им ли е студено . :D
(да допълня , че разбира се -30 в България не съм преживявала ...)
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Iana
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 5:51 pm

Мнение от Iana »

Zdrawejte,
wsishki si misliat she wremeto w Calgary e uzasno. I az taka si misleh 1ta godina. Posle swikwah. -30, -40, -50 ne se zadurga mnogo, dulgo, za den-dwa se pregiwiawa i posle idwa Chinook-a i stawa proletno wreme. Samo tazi zima zadurga pod -20 za okolo 2 sedmisi. Az se pribiram pesha ot rabota i dori na -40 ne sum nosila nishto drugo oswen dunki. Wiarno e she malko poizmruzwat karakata, no za 15-20 min se izdurga.
A shto se otnasia do wsishko ostanalo, Calgary ne e ot naj-strahotnite gradowe w North America, no e edin ot dobrite gradowe za spokoen giwot.
Wsishko zawisi ot towa kakwo tursih w giwota. Ako iskah wsiaka wesher da hodih po kina i teatri moge bi Montreal e po-dobriat wariant. Az biah w Montreal i mi haresa mnogo, no samo za 1 sedmisa w godinata, a w Clgary giweia weshe 4ta godina i predposhitam da si ostana tuka.
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Значи не са такива непоносими студове както съм си мислила.

Пък сигурно и се свиква и престава да ти прави впечатление.

Като видя във времето -37 градуса +вятър ми се струва много страшно.

Мъжа ми ще ходи в Калгари скоро и аз се чудя дали да ходя с него заради студа.

Има ли интересни неща за зяпане?

Значи половин час навън и в доста студените дни/ако си облечен добре/е приятно дасе разходиш?
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: .

Мнение от sasho71 »

tochica написа:моето мнение е , че -30 тука не са като -30 в България .
Не знам на какво се дължи и дали не си въобразявам ...)
ami дължи се на разликата във влажността, така че не си въобразяваш. ако ти прави впечатление при минус 30 влажността е под 50%.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Tочица написа --30 в Kaнада не се усещат както -30 в България :( ,ми аз не си спомням кога в Бг. е било -30,най много -13.А тия тук дето си ходят с каси якета на тия температури си ходят на каси разстояния в рамките на 200-300м.Не се заблуждавайте тук си е студ та дранка ,няма нищо общо с България,друг е проблема ,че тук в такова време хората не се задаржат много по улиците и на всякаде е отоплено/жилища,транспорт,административни,производственни,тарговски згради/ и от там се саздава илюзията ,че студа е тарпим и едва ли не го няма .Има го и това повече влияе на психиката отколкото на физиката,като прибавим и далгата зима.В България студа по се усеща ,щото може да прекараш и часове на улицата леко облечен,аз лично не помня да сам слагал шапки и ръкавици в чБг. освен за газария.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

.

Мнение от tochica »

да аз написах , че -30 в България не съм преживявала , но -10 във Варна с вятъра е далеч по-зле за мене от -20 в Монреал .
и тука ми се налага да ходя пеша , вярно не повече от 15 минути , но и в България не ми се е налагало да вървя повече , така че според моя опит , тука не е по-различно .
но всеки като дойде , ще си прецени .


:)
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

А то вав Варна кога е ставало -10 и ако стане колко дни даржи,стото тук над -20 може да изкара и 3 месеца.М/у впрочем тук карам четварта зима и тая е най меката ,за справка ако някой си прави извода що е то канадска зима от последните няколко месеца.
Заключено