За пестенето на пари в България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Колка лева пестите респективно сте пестили в България след плащането на всички разходи

Анкетата свършва на Вто Фев 01, 2005 3:29 am

под 100
12
38%
100-300
3
9%
300-500
7
22%
500-700
1
3%
700-1000
3
9%
над 1000
6
19%
 
Общо гласове: 32
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

maria29 написа:... Естествено познавам и кебекари, които са обиколили света (даже и в София са били) но те са собственици на добре работещи фирми...
Аз пък познавам много канадци които са ходили къде ли не по света, и никой от тях няма собствена фирма. Това дали ще имаш желание да ходиш по далечни места, или няма да имаш желание да излезеш от родното си място, според мен, е въпрос на личен характер и интереси, а не на националност. Друг е въпроса, че повечето от канадците които имат желание да обикалят света могат да си го позволят, докато много от живеещите в България си остават само с желанието ... :cry: .
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

maria29 написа:
bateto написа:Те тук ,ако знаеш крепостните селяни как мардат.Не мардат щото са си научили урока -колкото по вече мардаш по вече ти влиза.
Взе ми думите от устата... :lol: Дали ще повярват от Б-я или не, но пове4ето от тукашните (над 60%) не са ходили по-дале4е от Торонто... Америка и Европа са ме4та за тях, която не мислят 4е може да бъде осъществена някога...
Maria29 извинявай ама пишеш глупости.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

VanBC написа:
maria29 написа:... Естествено познавам и кебекари, които са обиколили света (даже и в София са били) но те са собственици на добре работещи фирми...
Аз пък познавам много канадци които са ходили къде ли не по света, и никой от тях няма собствена фирма. Това дали ще имаш желание да ходиш по далечни места, или няма да имаш желание да излезеш от родното си място, според мен, е въпрос на личен характер и интереси, а не на националност. Друг е въпроса, че повечето от канадците които имат желание да обикалят света могат да си го позволят, докато много от живеещите в България си остават само с желанието ... :cry: .
айде и аз да доразвалия темата :lol: Много канадци идват във Вегас,канадците са най-многобройните туристи,след американците.Като говоря с тях,ми прави впечатление,че са средна класа повечето от туристите,има и богати,но мнозинството са обикновенни бачкатори.За тях не е биг дил да дойдат на екскурзия до Вегас,тъй както идват обикновенните американци.Честно казано,няма ден,в който да не срещна канадци из града.
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

А ние пък за 6 месеца си спестихме над 3000 кан.долара в България :wink:
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

все се каня да не пиша повече но се ядосвам,щом човек живее добре и му е хубаво,що му трябва да пътува насам натам,аз съм на друго мнение но логиката е такава,навсякъде по света забелязвам че хората са едни и същи,а за клозетната страна България с хилядите закони дето измислят всеки ден и обладават хората по особено брутален начин,не ми се пише-Петров е прав,това което е написал е самата истина,тук си е кенеф навсякъде е кво снощи бях в София,същия помиярник като моя малък град,само дето селяндурите и първосигналниците са повече и пъпчиви копелета на които татковците са пообрали държавата,се возят в лизингови коли и до тях седят натурални к.......Не искам да се махна от България щото не е хубаво,ами от тази идиотщина и селяния.Сивота и мрак е това е-елате си мили канадци и живейте с 300лв,ама ме викайте от време на време да изведа жените ви на заведение и ще ви давам по 5 лева да ми копаете градината.И думата бизнес я забравете тук,щото е много силна.Просто си кажете аз съм кокошкар и ми се полагат трохи от баницата,айде стига толкова щото си строших маникюрите от писане :)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Kpetrov написа:Maria29, какви са тези смешни изказвания :lol:
Ти изкара, че в БГ се живее по-добре и по-лесно от Канада!!!
Никъде в по-горните ми изказвания не съм казала 4е в Бг се живее по-лесно отколкото тука. Друг е въпросът 4е и тук парите не падат от небето.
За останалите ще кажа само 4е това е мое ли4но мнение и наблюдение и не ангажирам никого с него...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

yaiuat написа: Maria29 извинявай ама пишеш глупости.
Tи първо ела тука и тогава раздавай преценки.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

.

Мнение от tochica »

maria29 написа:
todor73 написа:[Zavislivi sa, moje bi, no pone, ne napuskat RODINATA SI da tqrsiat po-dobqr jivot na mainata si, kato nas :roll:
Ами не им стиска, Тошко. То и кураж се иска за това. Мислиш ли 4е не си ме4таят да живеят в USA или Европа... Можеш даже да ги питаш... :?
това е много точно maria29 .
за моята фирма - от 60 човека , говорила съм по тази тема с около 15-тина , родени тук , повечето от родители иммигранти от Гърция , Испания и Италия , всеки иска да отиде да живее в Европа .
Много пъти са ме питали , аз как съм се решила да отида в друга държава . На въпроса ми , защо след като искат толкова много да живеят в Гърция или Италия и имат наследствени имоти , а не са като мен да си търсят апартамент под наем в Монреал не го направят , отговора е :" Ами тука вече имам работа , родителите ми са тук , вярно , студено си е през зимата , но си е страшно да се преместиш , освен това трябват и пари ."
Но си е вярно , че има различни идеали .
А за последващите коментари за български феодали и 300 лв заплата в България , винаги съм била на мнение , че както човек идва тука и почва да си търси каквато и да е работа по ресторанти и фабрики , само и само да не харчи прословутите " готови пари от България " и учи френски , колкото и да му се харесва или не , така и в България , човек може да направи същото .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ами на пове4ето кебекари дето ги познавам родителите им имат къщи във Флорида и те ходят редовна на почивка там. А моят колега е ходил и до Франция,жена му е живяла даже 1 година там.А и ходят доста от тях на почивка в Куба. А за шефовете ми не говоря ,те са първо поколение имигранти и си ходят до родните страни.А бе пътуват си хората,поне тези които има работа на стол както се казва.
А пък аз да ви кажа ако си имах уреден живот в България и населението там беше различно въобще нямаше да да тръгна да емигрирам. Та по тая логика не виждам защо на кебекарите непременно трябва да им се иска да живеят в Европа :roll:
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

IRA написа:А пък аз да ви кажа ако си имах уреден живот в България и населението там беше различно въобще нямаше да да тръгна да емигрирам.
:lol: :lol: :lol: :beer2: :haplio: :haplio: :haplio:
Различната част от населението :haplio: :haplio: :haplio:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз ли не разбирам нещо,ние тук не сме ли били една част от населението там.Значи от изказванията тук ние сме нещо като висшата класа ,по добри,по качественни,по наи,а санародниците ни дето са там са недостоини боклуци от които всички НИЕ сме се оттарвали.
Аиде бе,значи според вас аз сам станал голямата работа или ми е пораснала работата,ако си бях стоял в Бг.стях да сам боклук,а виж тук как се издигнах.
Завиждам ви на комплексарското самочувствие,друго няма какво да кажа по тоя вапрос. :cry:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Аре бе, като наредиш луканките на терасата в Созопол и на сутринта циганите са ги дигнали вече ще разбереш най-после за какво става дума. Айде, пий едно кафе да се събудиш и чети по-внимателно преди да се палиш много :roll: .
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

bateto написа:Аз ли не разбирам нещо,ние тук не сме ли били една част от населението там.Значи от изказванията тук ние сме нещо като висшата класа ,по добри,по качественни,по наи,а санародниците ни дето са там са недостоини боклуци от които всички НИЕ сме се оттарвали.
Аиде бе,значи според вас аз сам станал голямата работа или ми е пораснала работата,ако си бях стоял в Бг.стях да сам боклук,а виж тук как се издигнах.
Завиждам ви на комплексарското самочувствие,друго няма какво да кажа по тоя вапрос. :cry:
100% съласен с теб Батка. :thumbsup: :haplio:
И да не забравяме,че родителите и роднините им също са изключения,нищо че са в България и са част от населението.Те са различни от масата,те са бели хора,те са елит,те не са по-те са най-най-най.Другото е боклук :wink: :lol: :lol: :lol: :haplio: :haplio: :haplio:
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

anxeli написа:Аре бе, като наредиш луканките на терасата в Созопол и на сутринта циганите са ги дигнали вече ще разбереш най-после за какво става дума. Айде, пий едно кафе да се събудиш и чети по-внимателно преди да се палиш много :roll: .
Та цялото население цигани ли са, та да разбера за какво става най-после дума? :lol: :lol:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Не, не цялото. Но значителен процент.
Дано вече ти е ясно :roll: .
Заключено