За пестенето на пари в България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Колка лева пестите респективно сте пестили в България след плащането на всички разходи

Анкетата свършва на Вто Фев 01, 2005 3:29 am

под 100
12
38%
100-300
3
9%
300-500
7
22%
500-700
1
3%
700-1000
3
9%
над 1000
6
19%
 
Общо гласове: 32
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

За пестенето на пари в България

Мнение от trans »

Провокира ме ясно е коя тема за това същото на в Канада
Та въпроса е и към тези дето вече са там да споделят колко са пестели тук Надявам се не съм сбъркала демата "пестя" понеже като се замисля май никога не съм я използвала
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Ърябваше да има още една графа (примерно 'не ми стига заплатата' :) ). Ние например не пестим, а харчим допълнително пари от по-раншни спестявания :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

Съгласен съм с drifter! Трябва първата точка да е "под 0". Всеки месец дълговете се увеличават. Ние, например, продадохме имот за да си покрием дълговете натрупани през последните години и да си финансираме имигрирането. Като свършат - незнам! :roll:
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Гласувах в първата графа, но е смешно да се хваля със спестени 20 лв. от миналия месец. И ние ще продаваме, за да може да финансираме процедурата по имиграция.
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

drifter написа:Ърябваше да има още една графа (примерно 'не ми стига заплатата' :) ). Ние например не пестим, а харчим допълнително пари от по-раншни спестявания :)
Taka e. Аз покрай тая емиграция направо фалирах. Ясно е че 90% от народа в бг не пести почти нищо. За мен в България няма пазарна икономика а нещо като модерен феодализъм- с крепостни селяни неможещи да мръднат от границите на колхоза поради нулевите си фин възможности. И заради това косвено са принудени да слугуват на Феодала за една паница боб. :noz:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Те тук ,ако знаеш крепостните селяни как мардат.Не мардат щото са си научили урока -колкото по вече мардаш по вече ти влиза.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

bateto написа:Те тук ,ако знаеш крепостните селяни как мардат.Не мардат щото са си научили урока -колкото по вече мардаш по вече ти влиза.
Взе ми думите от устата... :lol: Дали ще повярват от Б-я или не, но пове4ето от тукашните (над 60%) не са ходили по-дале4е от Торонто... Америка и Европа са ме4та за тях, която не мислят 4е може да бъде осъществена някога... Затова и са толкова зависливи... Пък вие може да си говорите каквото искате за канадските "големи пари"...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Nai-golemia paradox, koito sum sreshtal tuka. Imahme vav firmata edna sekretarka, ot frankofonkite, no rodena v Orleans /kvartal na Ottawa, v Ontario e, no predimno frankofonski/. Ta momicheto beshe na 25 godini i nikoga v jivota si ne beshe hodilo do Montreal, koito e realno na 160 km ot rodnoto i miasto.


:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Канадските големи пари са сащите като балгарските.Малко ги притежавт ,но по вечето не.Тия които ги имат могат да си позволят да мардат тук таме,останалите имат право да ходят до супера и да палнат количката.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

molia, molia pridqrjaite se kqm temata :evil:

ako govorim za bai stamat :D ot bg, ima go iz net prostranstvoto :D ne mi se tqrsi sega kqde e, dolu gore e sqstoto...

kanadec zavqrshil universitet tuk, :D ne samo e chuval za evropa, ami nai-veroiatno e hodil tam niakolko pqti, neznam moje bi stoto niama nujda ot viza :D , za razlika ot povecheto bg vishisti :cry: , koito osven s emigracia po-drug nachin ne mogat da vidiat amerika, makar che sa chuvali i znaiat mnogo poveche ot redovia bai tom :D za chudoto amerika :D. toi gospod si znae rabotata :D :D :D , pa makar bil toi i bqlgarin, kakto vikahme edno vreme :wink:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Айде стига глупости бе... Не били ходили до Мтл даже. Има ги, но не защото нямат пари да отидат до там. А толкова хора има, които пътуват до Европа, до Австралия, до Южна Америка да не говорим. И не са от богаташите, просто работят (не твърде високо) квалифицирани работи (имам предвид секретарки, канцеларски плъхове и др. такива не от висшия ешелон). А колко българи могат да отидат през отпуската от България до САЩ или Мексико на екскурзия? Аз до Китен не можех да отида последните години...
Извинявам се за отклонението от темата, но днес четох съседната, сега гледам мненията тук и не се сдържах... :oops:
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

maria29 написа:
bateto написа:Те тук ,ако знаеш крепостните селяни как мардат.Не мардат щото са си научили урока -колкото по вече мардаш по вече ти влиза.
Взе ми думите от устата... :lol: Дали ще повярват от Б-я или не, но пове4ето от тукашните (над 60%) не са ходили по-дале4е от Торонто... Америка и Европа са ме4та за тях, която не мислят 4е може да бъде осъществена някога... Затова и са толкова зависливи... Пък вие може да си говорите каквото искате за канадските "големи пари"...
Zavislivi sa, moje bi, no pone, ne napuskat RODINATA SI da tqrsiat po-dobqr jivot na mainata si, kato nas :roll:
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

todor73 написа:...kanadec zavqrshil universitet tuk, :D ne samo e chuval za evropa, ami nai-veroiatno e hodil tam niakolko pqti, neznam moje bi stoto niama nujda ot viza :D , za razlika ot povecheto bg vishisti :cry: ...
Toшко, ами аз ти говоря именно за студенти и то работещи :? Другите ми наблюдения са от предаванията по ТВ. Там поне три пъти съм 4ула моми4ета при спе4елването на ескурзия зад граница да възкликват 4е за първи път ще ползват паспорта си и от тях нямаше безработни... :shock:
Естествено познавам и кебекари, които са обиколили света (даже и в София са били) но те са собственици на добре работещи фирми...
Последно промяна от maria29 на Нед Яну 23, 2005 1:51 am, променено общо 1 път.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

todor73 написа:[Zavislivi sa, moje bi, no pone, ne napuskat RODINATA SI da tqrsiat po-dobqr jivot na mainata si, kato nas :roll:
Ами не им стиска, Тошко. То и кураж се иска за това. Мислиш ли 4е не си ме4таят да живеят в USA или Европа... Можеш даже да ги питаш... :?
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Maria29, какви са тези смешни изказвания :lol:
Може да искат да живеят в европа, но е само като искане, а не е плод на необходимост!!!

Ти изкара, че в БГ се живее по-добре и по-лесно от Канада!!!

Знаеш ли, че повечето хора тук работят за по 300 лева, в това число преподаватели в ВУЗ например (каквато е майка ми и не си го измислям), а знаеш ли, че парното е само около 70-80 лева!!!

Смешки разправяте, а който е бил баровец тук и са му бачкали феодалите и се е прее**л да емигрира си е негов проблем
Заключено