За пестенето на пари в Канада....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено

Колко CAD ви остават месечно след плащане на всички разходи?

Анкетата свършва на Пет Мар 25, 2005 1:21 pm

между 0 и 100
13
26%
между 100 и 500
17
34%
между 500 и 1000
7
14%
между 1000 и 1500
6
12%
над 2000
4
8%
много повече
3
6%
 
Общо гласове: 50
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

За пестенето на пари в Канада....

Мнение от yaiuat »

Моля да ме извините за може би недискретната анкета но винаги съм се чудил колко приблизително пести един български емигрант в Канада?

Изображение
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: За пестенето на пари в Канада....

Мнение от speedy »

yaiuat написа:Моля да ме извините за може би недискретната анкета но винаги съм се чудил колко приблизително пести един български емигрант в Канада?
Ако може да добавиш още нещо. В Канада има толкова необятни възможности за харчене на пари, че спестените пари може и да са число по-малко от нула. :briah:
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

az sam "za"...ama skoro shte sam protiv pestene
Последно промяна от KolioBalkanski на Вто Яну 18, 2005 2:47 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

В Канада всячески те стимулират да харчиш, а не да спестяваш. Именно потреблението (харченето) е стимула който движи икономиката, затова и всички се опитват да те убедят че можеш да пазаруваш днес, а да плащаш утре. Например ако някой ти каже че след 1 година в Канада си е купил къща и кола, това обикновенно значи че ги е взел по един или друг начин на изплащане и реално ще станат негови след някоя и друга година, всъщност къщата след повечко години. При това положение как да спестява човек.
Беше ми попаднала преди време статистика за финансовото състояние на средностатистическото канадско домакинство – нямам цифри под ръка – но в общия случай едно такова домакинство е на червено и има да изплаща нещо или да връща заеми за няколко години напред.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

koko, eto edna statiika:
http://www.cbc.ca/news/background/personalfinance/
nie sme dosta po dobre ot US, kadeto problema s kredita e oshte po zle
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

Koko написа:В Канада всячески те стимулират да харчиш, а не да спестяваш. Именно потреблението (харченето) е стимула който движи икономиката, затова и всички се опитват да те убедят че можеш да пазаруваш днес, а да плащаш утре. Например ако някой ти каже че след 1 година в Канада си е купил къща и кола, това обикновенно значи че ги е взел по един или друг начин на изплащане и реално ще станат негови след някоя и друга година, всъщност къщата след повечко години. При това положение как да спестява човек.
Беше ми попаднала преди време статистика за финансовото състояние на средностатистическото канадско домакинство – нямам цифри под ръка – но в общия случай едно такова домакинство е на червено и има да изплаща нещо или да връща заеми за няколко години напред.
i na kogo e tova mnenie posledno :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Rainmaker написа:
Koko написа:В Канада всячески те стимулират да харчиш, а не да спестяваш. Именно потреблението (харченето) е стимула който движи икономиката, затова и всички се опитват да те убедят че можеш да пазаруваш днес, а да плащаш утре. Например ако някой ти каже че след 1 година в Канада си е купил къща и кола, това обикновенно значи че ги е взел по един или друг начин на изплащане и реално ще станат негови след някоя и друга година, всъщност къщата след повечко години. При това положение как да спестява човек.
Беше ми попаднала преди време статистика за финансовото състояние на средностатистическото канадско домакинство – нямам цифри под ръка – но в общия случай едно такова домакинство е на червено и има да изплаща нещо или да връща заеми за няколко години напред.
i na kogo e tova mnenie posledno :)
Да си виждал Кольо да пише на кирилица?
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

След едни изчисления се оказа, че харча повече отколкото получавам, и пак ми остават... пълна мистика.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

The annual savings ratio began to fall in 1994 and then plummeted to about 2% in 2003 or to less than $2,000. The annual savings level in 2003 was only one-quarter of what it was in the early 1990s. Even worse, the savings ratio fell to only 1.3% during the third quarter of 2003 … its lowest level in more than 40 years. (Note: Calculations of the savings ratio are subject to significant revision.)
източник: от линка на Кольо та там един линк :)
http://www.vifamily.ca/library/cft/stat ... erspending
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

Koko написа: Да си виждал Кольо да пише на кирилица?
prav si, ne sum
no znae li chovek :)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Koko написа:... затова и всички се опитват да те убедят че можеш да пазаруваш днес, а да плащаш утре...
aaa, утре, направо след година-две. ако видиш примерно при мебелите- там днес купуваш-почваш да плащаш 2007 :D
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Lub0 написа:След едни изчисления се оказа, че харча повече отколкото получавам, и пак ми остават... пълна мистика.
Е това беше страхотно!

Така не се бях смяла отдавна.

Направо ме разби!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Lub0 написа:След едни изчисления се оказа, че харча повече отколкото получавам, и пак ми остават... пълна мистика.
а аз открих на кой съм дал пари на заем за да му остават :D
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

:)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

При мен всичко е относително, зависи какво работя и колко, никога по малко от 600-700 , но не и повече от 1500.
Всичко това при условие, че не харча за нищо през месеца, само храна, транспорт, наем, и всяка събота излизане ресто, бар и т.н.
Заключено