Homo habilis et Homo ergaster vs. Homo sapiens

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Homo habilis et Homo ergaster vs. Homo sapiens

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Може ли да споделя нещо? (хммм , риторично а?)
Имам странното чуство че откакто съм тук се навъдиха едва ли не експоненциално разни примати, които тотално започнаха да осират до скоро прилични квартали.
Може би се чудите за какво говоря.... Ами ще го видите на най задните седалки във всеки рейс, или пък разкрачено и седнало на две седалки в метрото в пиковите часове, когато има сума правостоящи. Ще ви блъсне качвайки се в метрото и за разлика от всички други хора тук, не само няма да се извина ами и нагло ще погледне към вас.

Това нещо често говори един странен език, за който бихте се заклели че е френски , ако не бяхте сигурни че не е, боботеш, примитивен език.
А бе и то е имигрант избран от правителството на Квебек, но никой не би се и усъмнил че това нещо е завършило най много 7 клас.


Някой може ли да ми обясни защо аджеба към нас европейците - Българи, румънци и пр. изискванията за имиграция са толкова високи, а към разни боклуци са тъй щедри?!

Вече на няколко пъти и то в съвсем различни части на града се сблъсквам със ситуации, които ми се струваха абсурдни, и не бих повярвал че може да се случат тук до преди година. НЯколко примера:

1. 3 примата пребиха човек с дете в рейс затова че им направи забележка да не се блъскат.
2. 1 примат отново на подобно място заплашваше 2 момчета, че щял да ги застреля защото го били погледнали лошо.
3 . 1 подобен (беше май явен кукуригалик, но много агресивен) се разкрещя лудо на възрастна жена, която отново му направи заабележка да не се блъска.
4. 2 женски екземпляра от същия произход, след като заабелязали, че моя позната ги гледа възмутено затова че крещели в метрото, на тръгване взели да и блъскат по прозореца и да крещят нещо на нея.

Та... аз ли съм късметлията та все поападам на такива (може би трябва да стана един фотограф) или политиката на бившата лидерка ПеКю :) , за наливане на независимо какви френскоговорящи от цял свят ( с изключение на нас и още няколко нации) се превръща малко по малко в бумеранг за провинцията.

Туй е засега.
Да не се комадва!
Niki
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 11:40 am

Re: Homo habilis et Homo ergaster vs. Homo sapiens

Мнение от Niki »

Kude gi vijdash tia stahotii? Na men dosega ne mi se e sluchvalo.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Homo habilis et Homo ergaster vs. Homo sapiens

Мнение от Koko »

gen Fon Klinkerhofen написа: ......
Та... аз ли съм късметлията та все поападам на такива (може би трябва да стана един фотограф) или политиката на бившата лидерка ПеКю :) , за наливане на независимо какви френскоговорящи от цял свят ( с изключение на нас и още няколко нации) се превръща малко по малко в бумеранг за провинцията.
.................
Извинявай, под бившата лидерка ПеКю, Парти Квебекуа ли има предвид?
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Някой може ли да ми обясни защо аджеба към нас европейците - Българи, румънци и пр. изискванията за имиграция са толкова високи, а към разни боклуци са тъй щедри?!
Ami to mai ne samo iziskvaniata za emigracia sa tui visoki...Izobshto, kum nas, iztochnoevropeicite ot BG, se podhojda dosta predubejdencheski i agresivno. V sluchaia govoria po princip, a ne v chastnost za Quebec, tui kato vse oshte ne sum ottam...
Ami tova e taka sigurno, zashtoto sme po-umni i po-kachestveni ot samite ni priemnici...znam li?!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Maria написа:
Някой може ли да ми обясни защо аджеба към нас европейците - Българи, румънци и пр. изискванията за имиграция са толкова високи, а към разни боклуци са тъй щедри?!
Ami to mai ne samo iziskvaniata za emigracia sa tui visoki...Izobshto, kum nas, iztochnoevropeicite ot BG, se podhojda dosta predubejdencheski i agresivno. V sluchaia govoria po princip, a ne v chastnost za Quebec, tui kato vse oshte ne sum ottam...
Ami tova e taka sigurno, zashtoto sme po-umni i po-kachestveni ot samite ni priemnici...znam li?!
Изискванията за имиграция са еднакви за всички - има ги ясно написани в правителствените уеб сайтове. Поне досега не съм виждал някакво тенденциозно деление на Източноевропейци и имигранти от други части на света - но за всички новодошли е трудно.
А това че сме по-кадърни и по-умни е така, но това много трудно се доказва, за съжаление. :cry:
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

hmmm

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

не мога да приема това което казваш, че заз всички са еднакви. Визх 80% от африканците и хаитяните и ако се намираш на една нога с тях (интелектуално, на ниво образование, говорими езици и пр.) ми кажи. Но според мен те не отговарят на нито едно от изискванията сложени за такива като нас.
Дори един хаитко ми разправяше,че заз тях цялата процедура била безплатна и не плащали за визи... не знам дали се фраскаше или е истина.
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Koko написа:
Maria написа:
Някой може ли да ми обясни защо аджеба към нас европейците - Българи, румънци и пр. изискванията за имиграция са толкова високи, а към разни боклуци са тъй щедри?!
Ami to mai ne samo iziskvaniata za emigracia sa tui visoki...Izobshto, kum nas, iztochnoevropeicite ot BG, se podhojda dosta predubejdencheski i agresivno. V sluchaia govoria po princip, a ne v chastnost za Quebec, tui kato vse oshte ne sum ottam...

Ami tova e taka sigurno, zashtoto sme po-umni i po-kachestveni ot samite ni priemnici...znam li?!
Изискванията за имиграция са еднакви за всички - има ги ясно написани в правителствените уеб сайтове. Поне досега не съм виждал някакво тенденциозно деление на Източноевропейци и имигранти от други части на света - но за всички новодошли е трудно.
А това че сме по-кадърни и по-умни е така, но това много трудно се доказва, за съжаление. :cry:
Извинявай когато ти отговорих пропуснах да видя че си от Торонто, а и без да споря ще ти кажа че Квебек има собствени имиграционни закони различни от федералните.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: hmmm

Мнение от Koko »

gen Fon Klinkerhofen написа:не мога да приема това което казваш, че заз всички са еднакви. Визх 80% от африканците и хаитяните и ако се намираш на една нога с тях (интелектуално, на ниво образование, говорими езици и пр.) ми кажи. Но според мен те не отговарят на нито едно от изискванията сложени за такива като нас.
Дори един хаитко ми разправяше,че заз тях цялата процедура била безплатна и не плащали за визи... не знам дали се фраскаше или е истина.
Нали правиш разлика между тези които кандидатстват по официалната имигрантска процедура - там изискванията за всички кандидати са еднакви и няма значение от коя държава идваш (плюс че си плащаш таксите за обработна на документите) - и тези които идват като бежанци - от Хаити например.
За бежанците едиственото изискване е да идват от държава, където не се спазват човешките права и са преследвани на някаква основа - и може да нямат ни образование, нито да знаят езика, сигурно и процедурата им е безплатна, както ти е казал онзи "хаитко".
Все пак броя на бежанците е една относително малка част (мисля че е около 10%) от общия брой на имигрантите - можеш да видиш статистиката в темата пусната от Влади. Пък и тенденцията е броя им намалява с всяка следваща година.
Интересно че и аз не съм чувал за чак толкова фрапиращи случаи, каквито ти си описал. Още повече да набият накого например означава че след това като нищо ще ги съдят без значение с какъв статут са дошли в Канада и какви са по националност.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: hmmm

Мнение от Koko »

Koko написа:
gen Fon Klinkerhofen написа:не мога да приема това което казваш, че заз всички са еднакви. Визх 80% от африканците и хаитяните и ако се намираш на една нога с тях (интелектуално, на ниво образование, говорими езици и пр.) ми кажи. Но според мен те не отговарят на нито едно от изискванията сложени за такива като нас.
Дори един хаитко ми разправяше,че заз тях цялата процедура била безплатна и не плащали за визи... не знам дали се фраскаше или е истина.
Нали правиш разлика между тези които кандидатстват по официалната имигрантска процедура - там изискванията за всички кандидати са еднакви и няма значение от коя държава идваш (плюс че си плащаш таксите за обработна на документите) - и тези които идват като бежанци - от Хаити например.
За бежанците едиственото изискване е да идват от държава, където не се спазват човешките права и са преследвани на някаква основа - и може да нямат ни образование, нито да знаят езика, сигурно и процедурата им е безплатна, както ти е казал онзи "хаитко".
Все пак броя на бежанците е една относително малка част (мисля че е около 10%) от общия брой на имигрантите - можеш да видиш статистиката в темата пусната от Влади. Пък и тенденцията е броя им намалява с всяка следваща година.
Интересно че и аз не съм чувал за чак толкова фрапиращи случаи, каквито ти си описал. Още повече да набият някого или да го заплашват с убийство означава че след това като нищо ще ги съдят без значение с какъв статут са дошли в Канада и какви са по националност.
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Ela gi sydi ti. Majmunite koito prebiha човека, си избягаха след това, а полицията доиде след около 10 мин откакто те бяха изчезнали. А този които заплашваше с убийство никой не му пукаше и шофьора даже и не се обади на полицията. Действието пак се развива в Монреалски рейс.

Е слава Богу че не ти се е случвало, не е интересно а е хубаво.

Хайде командвай, че излизам!

Dux ducis prudens, miles militis plumbeus !!!
Niki
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 11:40 am

Мнение от Niki »

Abe za tezi ot Haiti mai ima neshto takova,zashtoto i na men edin kolega mi razpraviashe podobni raboti.I za evreite.Ima mnogo ot bivshia USSR, koito sa doshli predstaviaki se za evrei.Bez da imat obrazovanie i drugite iziskvania.
Inache az ne sum prisustval na takiva szeni za koito govorish, daje imam po-skoro mnogo polojitelni vpechatlenia ot durjanieto na povecheto hora v obshtestvenia transport.
Аватар
Niko
Мнения: 192
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:44 am
Местоположение: Montreal

Re: Homo habilis et Homo ergaster vs. Homo sapiens

Мнение от Niko »

gen Fon Klinkerhofen написа:
Някой може ли да ми обясни защо аджеба към нас европейците - Българи, румънци и пр. изискванията за имиграция са толкова високи, а към разни боклуци са тъй щедри?!
Aз имам само едно обяснение - за6тото тези примати се плодят като зайци, а за местните управници няма по-важно не6то - нито дипломи, нито знаниа, нито умения... Те искат деца. Ние, имигрантите, сме неизбежната необходимост. :cry:
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Danke Her Niko

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Напълно съм съгласен Hauptgefreiterl Niko,

Една от фукциите на емиграцята заложени като такива в цялата програма е репродукция в промишлени мащаби, създаването на деца , много дееца, които да са вече местни.

На нас самите като 1-во поколение емигранти не се гледа като на нищо друго освен на нулево полокение, инкубационна класа. Забрави образование, интелект, произход и пр. От социална гледна точка програмата не се интересува от това, ако се интересуваше нямаше да има такива пречки пред реализацията на тези критерии тук на местна почва. Интересува се да не правиш идрънки и да се плодиш. ZUCHTEN, ZUCHTEN хи хи !

ПОказателна е историята на една позната, която на КОФИ ги питали коя колко деца има. И когато разни мангалки арабки (тип нинджи и не съвсем) и негри казвали : 4, 3 и пр. цифри, получавали поздваления (Cheiвe и комунистическите методи) и когато тя си казала жената че има едно дете, гуруто на франкофонията просто казал "ааа, така ли?"
По късно същото това българче го карали в училище да учи стихотворение започващо така:
I am a BLACK child,
I am special
..... i prochie Dummes Gerede

Хакйде, аз тръгвам че нашите заобиколиха линията Мажино и има работа да се върши :D
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Danke Her Niko

Мнение от vladi »

Kato govorim za Homo sapiens shte e hubavo da ne zabraviame che predi okolo 70,000 godini vsichki hora sa jiveeli v Afrika i ne sa se razlichavali osobeno. Niakade po tova vreme zapochva goliamata imigratsia - i eto ni kade sme dnes - chak do Canada se dotatrihme, no vsichki sme afrikantsi - neka ne zabraviame tova...
sveto
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 9:34 pm
Местоположение: Монтреал

да бъдем реалисти

Мнение от sveto »

Нека да бъдем реалисти - освен хора, които да работят черната работа и да се плодят, за да има кой да храни пенсионерите, на канадците им трябва и ниско квалифицирана работна ръка, защото при местното образователно ниво никой не би искал да си загуби работното място заради някой по-образован от него емигрант, нали? Да не си мислим, че тук не си дават сметка за това колко по-високо квалифицирани хора идват от Европа. Затова и изучаването на френски в КОФИ е на такова ниско ниво - за да не ставаш за друго освен за мияч на чинии или домашна помощница
Заключено