Къде може да се купи оригинално българско сирене в тенекии?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Магазин Истанбул е гола вода ,обаче има голямо разнообразие на люти чушки и няколко вида чесан.
Аватар
Shtono
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:52 am
Местоположение: ON
Обратна връзка:

Мнение от Shtono »

В Richmond Hill по Young Street след Major Mackenzie се стига да един No Frills и там до него има няколко арабски магазинчета, във всичките продават българско сирене в тенекии.
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

Papi,ami v Istanbul ima sashtite neshta ,kato v Bukuresht,ama e po-podredenichko,i ima golyam shtand s proslovutite turski baklavichki i sladkishcheta.Ima i yadchici nai-raznoobrazni.
pozdravi :wave:
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Papi написа: Ами така кажи бе Миме, точно в един арабски супер до нас има тенекии по 1 кг овче сирене - ония залените, има и по 500 гр, а килото е 14 $.
Ако идваш в монтреал ще ти го покажа...:)))
Благодаря ти Папи, явно гръцкото излиза по-евтино... А не разбрах не6то, а иmенно ти в Mтл ли mе кани6???? :wink: :lol: :lol:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

Хе хе хе, ноу комент, ...агейн! :D


У нас е добре, мисля, че ще ти хареса много ... :D :D :D
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

знам за българи дето си купуват бг сирене в големи тенекии от един арабски магазин близо до Hurontario i Dundas. И ти Снежи сигур го знаеш. Мисля че беше нещо от сорта на 170-180 кад тенекията. Ние си купуваме macedonian feta от food basic - 3кг за 30 кинта и на мен лично ми харесва.

За ракия само съм чувал че в Брамптън имало българин, който варял ракия и правел луканка, ама в доста мизерни условия и с доста мизерно качество, та аз нямам намерение да я пробвам. В liquor stora не съм виждал твърд бг алкохол. Разчитам на доставки по въздуха :wink: , въпреки че нямам нищо против и тукашния алкохол, стига да е качествен. Досегашният ми опит показа че това дето струва под 40кад/бутилката е булшит (конкретно tullamore dew, jack daniels..., което не прилича на същите марки в бг), за по-сигурно требе да е поне към 50. Па който иска, има джони и по 200.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Gesh написа:знам за българи дето си купуват бг сирене в големи тенекии от един арабски магазин близо до Hurontario i Dundas. И ти Снежи сигур го знаеш.
Ми аз точно от този магазин си купувам всяка седмица по една бучка. От както съм в Канада проядох сирене :D
Изображение
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

Gesh написа:Па който иска, има джони и по 200.
da sinia cviat si e super :)

no i bg rakia ne e za podceniavane :beer:
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

В Отава има Middle East store. Там има и доста БГ продукти - лютеница(няколко вида), чушки, компоти, конфитюри... има и сирене - Балкан - 15$ кутията за 1 кг. Много скъпо. Има и гръцко в кофи по 3 кг - 2 вида. Едното е кофти, много сухо като тебешир, кутията е в синьо и бяло само. Другото не съм го пробвала, но другите БГ-ри казват че е по-добро. Кутията е в синьо, бяло с нещо шарено - червено и жълто майче. И сиренето което аз купувам - МАКЕДОНСКО, в жълти кутии - 29$ за 3 кг, супер е, 1 към 1 с БГ.

Много е интересно - има не пакетирано Канадско сирене, но пише че е направено по БГ way.

Има и Кашкавал, 2-3 вида, но е само Овчи. Аз им викам всеки път да вземат Кравешки, щото овчия има гаден дъх и аз не го харесвам. Но досега не ме е огряло.
Alina
Заключено