Някой летял ли е с 4-годишно дете?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Някой летял ли е с 4-годишно дете?

Мнение от holy »

Моля съфорумците, които имат опит в пътуване със самолет с дете около 4 годинии да споделят подробности. Ясно, че нещата са индивидуални, но все пак... Интересува ме дали на децата им става лошо, дали повръщат, дали се плашат и др. подробности. :roll: Какво е добре да се носи за детето в ръчния багаж?
Благодаря на всички, които ще ми отговорят! :)
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Един ефект за който не бях подготвена беше болки в ушите при излитане (по-голямо дете 8г) Проблемите са само при излитане и кацане. Никак не се плашат, напротив интересно им е (само ти през цялото време ще си на тръни :) ) В самолета им дават детско меню, някакви книжки за оцветяване и неща от този род. Не се притеснявай детето ще си изкара прекрасно. Само гледай някоя баба да не го невротизира преди полета :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Няма да имаш проблем. Вземи му раничка само за него, с някоя от любимите му играчки вътре, книжки за оцветяване и моливи. Моята щерка за първи път летя на 3 години и направо беше очарована. Все пак се бяхме подготвили - носеше си любимия мечо заено с кошчето (от плат е, но 45см/20см.) + раница пълна с книжки, моливи, стикери, луокмен с наколко касетки с приказки. За ушите - децата ги болят при излитане само, ако им е запушен носа или имат хрема. За всеки случай си вземете шишенце детски ксилометазолин и капнете по 2 капки непосредствено преди да излетите и малко преди кацане (дъвченето на дъвка също има ефект за отглъхването на ушите). Шише с вода също си носете.
Приятен полет!
Изображение
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

!

Мнение от holy »

Много ме притеснява да не повърне, при пътуване с автобус повръща доста често. Е самолета, не е автобус ама знае ли човек...
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Направо ме е срам да си призная, но аз имам проблем с летенето със самолет. От опит - ментовите бонбони много помагат. Запасете се с ментов "тик-так" или други ментови бонбончета.
Изображение
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Ето и моя опит (с три годишно дете). И при двата полета заспа при излитането :P ! Може би от ранното ставане и от умората...не знам, но проспа и двете излитания! Не му стана лошо, не се е оплакал от нещо, само дето бесня 2-3 часа, ми то на детето му се играе :D , та не е лошо да му се подготвят разни занимавки. Обясненията за летенето и самолета ми уплътниха не повече от половин час, след това му беше абсолютно безинтересно! Ако имате портативни игри ще спасят някой и друг час! Успех и не с епритеснявайте!
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

Не се притеснявайте за детето - то ще изкара полета много по-добре от вас. Ние нищо не носихме за нашата щерка /4 год/. Тя си спа през една част от полета, а през другата - се занимаваше с това, което й дадоха в самолета: блокче за оцветяване, карти за игра, детски цветни очила и други глупости. На нас с майка й, ушите ни кънтяха целия следващ ден след полета, а на нея - нищо! :lol:
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

моят син на 3 и половина по време на летенето беше много спокоен, игра си с играчките от самолета и гледа безкрайно детски филмчета на екрана отпред - летяхме с air france и почти не спа. не се притеснявайте ще стигнете :D
Botzo

Мнение от Botzo »

Мдам,
ние летяхме с дете на 2г. и 8м. Нито повръща нито се уплаши.
Даже не спря да щурее. Но ......... темата е деликатна и според мен е строго индивидуално. Н а някое дете може и да не му понесе. Знам ли. При всички положения дори и да повърне в самолетите са подготвени. А и за жалост друг начин за минаване на голямата вода няма. С кораб 100% ще повръща повече.
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Re: Някой летял ли е с 4-годишно дете?

Мнение от pomiar »

holy написа:Моля съфорумците, които имат опит в пътуване със самолет с дете около 4 годинии да споделят подробности.
Nemash problemi. Marlata na gisheto na aerogara sofia mi dade miasto napred v samoleta. A tam prez okeana patuvat malkite sopolankovtsi s roditelite si :idea:
I kato se pochna edno revane, hlenchene i mrankane- ujas. Pone oshte edna godina ne iskam da chuvam za detsa. :x
Iavno im vliae razlikata v naliaganeto i pri izlitane, katsane i turbolentsia tselia samolet slusha vkupom orkestara na ujasite :P
A tia v parva klasa izobshto ne gi razbiram za kakvo plashtat tia luldi pari, kato tochno tam se chuva nai-iako :shock:
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

E,Pomiar,nedei taka de,zashto shte im kajesh na dechicata"sopolankovci"... :D
Nie letyahme 2 puti,i dvata puti malkite "sopolankovci",barabar s nasheto...se darjaha izkliuchitelno dobre.Nymashe rev,nyamashe izpalneniya.
Pri izlitaneto i kacaneto,moje da dadete na deteto da pie voda,preglashtaiki,shte izravnyava nalyaganeto i nyama da mu zaglahnat ushichkite(ako ne moje da go nakarate da preglashta,)
Moje da mu vzemete detski "Medrin".edno hapchence 15 minuti predi poleta,nyama da ima problemi s povrashtane.
Lek polet i uspeh.Badete spokoini,vsichko shte mine normalno.
Pozdravi,Riba
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Riba написа:E,Pomiar,nedei taka de,zashto shte im kajesh na dechicata"sopolankovci"... :D
Zlatna Ribke, tova beshe s mnogo topli chuvstva. Moje da sam pomiar, no obicham detsata shtoto te sa edinstvenite deto ne me ritat po ulitsite. Obache mi e mnogo, ama mnogo trudno da resha dali ot edin pomiar moje da stane dobar bashta :(
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Haha, pомияр, яко са те прецакали :lol: тия места са само за бебета и прохождащи :lol: И при мен се натресе един чичка, много доволен, че е на широко, обаче му се разката фамилията от дъщерята, не спря да го скубе докато беше будна :mrgreen: Друг път да знае да не се прави на много хитър :P
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Кума Лиса написа:Haha, pомияр, яко са те прецакали :lol: тия места са само за бебета и прохождащи :lol: И при мен се натресе един чичка, много доволен, че е на широко, обаче му се разката фамилията от дъщерята, не спря да го скубе докато беше будна :mrgreen: Друг път да знае да не се прави на много хитър :P
Az ne se oplavam. Samo deto mnogo revaha i ne me ostaviha da dremna. Ma kvo da gi pravia. Sopolanklovtsite :wink: im e prez onia raboti za bate im pomiar i che tochno predi da izleti e bil na 10-ina vodki shtoto mnogo, ama mnogo go e strah ot visokoto (osven ako ne e niakoia viskoa porodista madama :wink: )
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Заключено