Kvartiri - Kvartali, Ceni

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

survivor написа:Abe hora, tolkova li e trudno da saobrazite - obsazhdame nyakakva ulica, govorim vsichki kak ne ni haresva, izvednazh se okazva che mezhdu nas ima nyakoy koyto zhivee tam i go priema lichno, zashtoto tam mu e doma. Tolkova li e trudno da proyavite malko tact i da sprete da pishete za tova, za tazi ulica i bez tova dostatachno losho se izpisa, ama da zapazite pone malko dostoynstvoto na choveka :oops:
common sense-a е изчезнал в този форум отдавна. :(

коментира се как да минеш с 200-300 долара за храна и винаги има някой да напише за заплати от над 100К
пише се за вещи които харесваш и винаги има някой да каже че са боклук
коментира се за квартири и все някой ще се изхвърли, че това било гето.

Интересно, че никой от хората които живеят в скъпите квартали и плащат 4 цифрени наеми не коментират, но другите говорят за дупки, гета и т.н.

Вземете се в ръце!!!!!
Няма нужда да парадирате с това къде живеете и дали имате кола или не - СМЕШНО Е!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

bgmontreal написа:Вземете се в ръце!!!!!
Няма нужда да парадирате с това къде живеете и дали имате кола или не - СМЕШНО Е!
Trudno se preodoliavat niakoi navitsi ot Bulgaria :wink:
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Едно от нещата, което много ми харесва тука е че я няма селската показност - няма мазни 120 кг юнаци овесили по 3кг злато на врата да минават с Мерцедес S-класа и да са надули отвътре "Къв си ти бе, нямаш никакви кооомплеееексииии" :D :D :D
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

miteto написа:Едно от нещата, което много ми харесва тука е че я няма селската показност - няма мазни 120 кг юнаци овесили по 3кг злато на врата да минават с Мерцедес S-класа и да са надули отвътре "Къв си ти бе, нямаш никакви кооомплеееексииии" :D :D :D
Verno be. Mnogo riadko mojesh da vidish takava fidanka :wink:
Tuka se meriat v livri i sa pone po 250 :shock: A ako znaesh kav pich imam za kolega- s pone 4 kg zlato po nego. Ama choveka ide ot ujnite strani (kadeto hodiat shtarkelite zimata) i e goliama rabota da si taka. A jena mu kolko tenekia nosi prosto ne e za viarvane
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

pomiar написа:
miteto написа:Едно от нещата, което много ми харесва тука е че я няма селската показност - няма мазни 120 кг юнаци овесили по 3кг злато на врата да минават с Мерцедес S-класа и да са надули отвътре "Къв си ти бе, нямаш никакви кооомплеееексииии" :D :D :D
Verno be. Mnogo riadko mojesh da vidish takava fidanka :wink:
Tuka se meriat v livri i sa pone po 250 :shock: A ako znaesh kav pich imam za kolega- s pone 4 kg zlato po nego. Ama choveka ide ot ujnite strani (kadeto hodiat shtarkelite zimata) i e goliama rabota da si taka. A jena mu kolko tenekia nosi prosto ne e za viarvane
Хехе Мурджо, ми то 250 паунда (либри) са 113 кг бре, туй даже по-малко от 120 кг :wink: Я постни некоя снимка на колегата Дон Пет Килейро Златейро ди Дебеланио, да се посмеем тука :D
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

miteto написа:
pomiar написа:
miteto написа:Едно от нещата, което много ми харесва тука е че я няма селската показност - няма мазни 120 кг юнаци овесили по 3кг злато на врата да минават с Мерцедес S-класа и да са надули отвътре "Къв си ти бе, нямаш никакви кооомплеееексииии" :D :D :D
Verno be. Mnogo riadko mojesh da vidish takava fidanka :wink:
Tuka se meriat v livri i sa pone po 250 :shock: A ako znaesh kav pich imam za kolega- s pone 4 kg zlato po nego. Ama choveka ide ot ujnite strani (kadeto hodiat shtarkelite zimata) i e goliama rabota da si taka. A jena mu kolko tenekia nosi prosto ne e za viarvane
Хехе Мурджо, ми то 250 паунда (либри) са 113 кг бре, туй даже по-малко от 120 кг :wink: Я постни некоя снимка на колегата Дон Пет Килейро Златейро ди Дебеланио, да се посмеем тука :D
Ne sam se setil da go snimam :idea: . Shte triabva da izmislia niakakav miloviden pretekst. Moje i s mene, ama triabva da si izreja mutrata za da ne padnete savsem ot smiah :wink:
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Bgmontreal, pi4 si shtoto razbra za kakvo ide re4! Pomiar i ti si gotin , mi ni e pesovete tryabva da se poddargame, ya -pak bilo to razglezeni rasovi ili bezdomni Murdgovzi!!!! :lol:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

dakel1 написа:Bgmontreal, pi4 si shtoto razbra za kakvo ide re4! Pomiar i ti si gotin , mi ni e pesovete tryabva da se poddargame, ya -pak bilo to razglezeni rasovi ili bezdomni Murdgovzi!!!! :lol:
ами какво да ти кажа.
от 6 години не бях се срещал с българщина докато бях в САЩ, но тук за 4 се навидях на толкова неща, че направо не ми го побира акъла.

На Walkley живее семейство мои клиенти, които си живеят като богове, доста хора тук (дори и мои клиенти които знам какви пари взимат) ще цъкат с часове като им отидат на гости. За това бижу плащат 1/2 от това което доста хора плащат тук, а съседите са им пичове от класа.

75% си е късмет.
За какво му е на човек с кола, която си взе след една седмица и книжка (той и жена му) която "прибра" за месец, да живее близо до центъра.

Какво според вас е по-добре - по-близо до центъра или реката?

Направо ме побиват тръпки някой като почне да плюе квартали в които живеят доста от пишещите във форума или изтърси че се возил в автомобил.
Затова ли дойдох на майната си? За да ме намерите пак?




ПП Обикновено първите месеци са най-тежки и доста хора свързват това с квартала в който живеят.
Ако си мрънкач и северен Westmount няма да ти хареса :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bgmontreal написа:
dakel1 написа:Bgmontreal, pi4 si shtoto razbra za kakvo ide re4! Pomiar i ti si gotin , mi ni e pesovete tryabva da se poddargame, ya -pak bilo to razglezeni rasovi ili bezdomni Murdgovzi!!!! :lol:
ами какво да ти кажа.
от 6 години не бях се срещал с българщина докато бях в САЩ, но тук за 4 се навидях на толкова неща, че направо не ми го побира акъла.



quote]

абе човек,кажи ми къде си живял в САЩ,да отида и аз там,бе :lol: при мен е същата история,както тук във форума-бг-ри,българщина,и т.н.и всеки като направи една крачка напред,забравя тези зад него,и какво е бил той довчера.и къде е живял,и т.н.и т.н. :lol:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

goliama mechka написа:
bgmontreal написа:
dakel1 написа:Bgmontreal, pi4 si shtoto razbra za kakvo ide re4! Pomiar i ti si gotin , mi ni e pesovete tryabva da se poddargame, ya -pak bilo to razglezeni rasovi ili bezdomni Murdgovzi!!!! :lol:
ами какво да ти кажа.
от 6 години не бях се срещал с българщина докато бях в САЩ, но тук за 4 се навидях на толкова неща, че направо не ми го побира акъла.


абе човек,кажи ми къде си живял в САЩ,да отида и аз там,бе :lol: при мен е същата история,както тук във форума-бг-ри,българщина,и т.н.и всеки като направи една крачка напред,забравя тези зад него,и какво е бил той довчера.и къде е живял,и т.н.и т.н. :lol:
живях при теб ама преди 8-9 години нямаше още толкова паплач, после отидох в малкия брат (Рино) и там бяхме 7 семейства ТОТАЛ българи и бяхме като братя. Сега и там се е напълнило :evil: :twisted: :evil: :twisted:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

A puk az taka dobre sum se nastanila v CDN, che duma ne pozvoliavam da se obeli za smiana na kvartala...Malko mi e tesnichko, ta planiram da se mestia v sushtia blok. Mukata mi e, che tuk mi se "naduvate" s razni niski naemi, ta mi se kusa sarceto, zashtoto se "nabutvam" :P . Ama tova ne e belia - vseki plashta kolkoto preceni, che moje da plati.
Osven tova nashiat concierge e pich, imame si fontan vuv vhoda i drug takuv kitch ne sum vijdala!!! A, imame si i goliama chervena tenta na vhoda, ta mi e lesno da obesniavam kak da me nameriat:-)
Drug e vaprosut, che CDN, ako si blizo do ch. Cote-des-Neiges e dosta strategichesko, osobeno za novopristignali. Avtobusite sa na 3-5- minuti, siniata linia e na edna krachka, malko po-nadolu e i oranjevoto metro. Magazini bol! a kato zatursish i rabota - ima edno CLE na 5 minuti pesha, sreshtu plazata, ta da pozlvash komputri, printeri, informacia...Dali mama ne mi e hvurlila pupnata vruv tuk... :?:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

bgmontreal, poslednite ti 2 izkazvania , pak i tova na dakelkata sa jiv primer za tova koeto narichash(v negativnia smisal) "balgarshtina".S kakvo se razlichavash ot tezi koito narichash "paplach"? :roll:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

niki_70 написа:bgmontreal, poslednite ti 2 izkazvania , pak i tova na dakelkata sa jiv primer za tova koeto narichash(v negativnia smisal) "balgarshtina".S kakvo se razlichavash ot tezi koito narichash "paplach"? :roll:
нямаш си на идея какви хора има във Вегас.
от 300-400 К по мое време сега има близо 2 М население от които поне 200К са хора които даже не знаят от къде са и къде се намират.
Вегас вече не е това което беше!

във всичко друго може да ме обвиниш, но не и в това което се подразбира от писаното от теб.
За мен паплач е сбирщина от хора които не се отличават по раса или народност, а по това, че са с нетърпимост към обществото и нормите.

За други паплач са определени раси или народности или както тук гальовно ги наричате - негри, печки, чалми, оризи и т.н.
Ето това приятелю е българщината - да се мисли, че сме повече от индийците, китайците или другите раси и народности, БЕЗ ГРАМ ПОКРИТИЕ!

Аз не съм част от паплачта, нито по моите правила, нито по другите - добре се справям с нормите на обществеността, а и съм бял. :wink:


Какво не ти харесва в последните ми 2 изказвания:

1.
bgmontreal написа:
dakel1 написа:Bgmontreal, pi4 si shtoto razbra za kakvo ide re4! Pomiar i ti si gotin , mi ni e pesovete tryabva da se poddargame, ya -pak bilo to razglezeni rasovi ili bezdomni Murdgovzi!!!! :lol:
ами какво да ти кажа.
от 6 години не бях се срещал с българщина докато бях в САЩ, но тук за 4 се навидях на толкова неща, че направо не ми го побира акъла.

На Walkley живее семейство мои клиенти, които си живеят като богове, доста хора тук (дори и мои клиенти които знам какви пари взимат) ще цъкат с часове като им отидат на гости. За това бижу плащат 1/2 от това което доста хора плащат тук, а съседите са им пичове от класа.

75% си е късмет.
За какво му е на човек с кола, която си взе след една седмица и книжка (той и жена му) която "прибра" за месец, да живее близо до центъра.

Какво според вас е по-добре - по-близо до центъра или реката?

Направо ме побиват тръпки някой като почне да плюе квартали в които живеят доста от пишещите във форума или изтърси че се возил в автомобил.
Затова ли дойдох на майната си? За да ме намерите пак?




ПП Обикновено първите месеци са най-тежки и доста хора свързват това с квартала в който живеят.
Ако си мрънкач и северен Westmount няма да ти хареса :wink:
2.
bgmontreal написа:
goliama mechka написа:
bgmontreal написа:
dakel1 написа:Bgmontreal, pi4 si shtoto razbra za kakvo ide re4! Pomiar i ti si gotin , mi ni e pesovete tryabva da se poddargame, ya -pak bilo to razglezeni rasovi ili bezdomni Murdgovzi!!!! :lol:
ами какво да ти кажа.
от 6 години не бях се срещал с българщина докато бях в САЩ, но тук за 4 се навидях на толкова неща, че направо не ми го побира акъла.


абе човек,кажи ми къде си живял в САЩ,да отида и аз там,бе :lol: при мен е същата история,както тук във форума-бг-ри,българщина,и т.н.и всеки като направи една крачка напред,забравя тези зад него,и какво е бил той довчера.и къде е живял,и т.н.и т.н. :lol:
живях при теб ама преди 8-9 години нямаше още толкова паплач, после отидох в малкия брат (Рино) и там бяхме 7 семейства ТОТАЛ българи и бяхме като братя. Сега и там се е напълнило :evil: :twisted: :evil: :twisted:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
▼

Мнение от ▼ »

I tuka da ******! Men v Centralno Fakutlteto mi mnogo e got. Biem daaretata i snobarski Severen Westmount ne ni trebe 8)

Po-zdravi ot kaka ti An4e :wink:
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

след като проследихме живота в софия и провинцията преминахме през съединените щати да се върнем в монреал.
на всеки новодошъл кварталите са му еднакви само наема го впечтлява.
първата квартира си е направо шанс.на тези дето описаха красиви квартали направо им завиждам,но там искат гарант.ами ако никой не познаваш тук какво става?ами ако този дето го познаваш не го приемат за гарант че нема много пари например?тогава изпадаш в ужас че няма да има къде да живееш и скачаш на първото предложение дето е без претенции и се оказва че си сгрешил или че си уцелил шестица.
на нас ни казаха:
-важно е да има метро наблизо,не само автобус,че зимата в метрото е по топло отколкото на улицата.
-важно е да има магазини наоколо за да не тичаш постоянно за едно или друго до някой голям магазин,който е на няколко спирки.
-важно е да има поне някой познат наблизо да ти помогне в труден момент.
-и наи-важно е да си настроен позитивно и тогава има голяма вероятност да си по-доволен.
и така се оказа.
а ако видиш,че не си избрал правилното място ще се преместиш-има начини за прекратяване на договора.
а кола да си купиш в началото без да ти трябва за конкретна работа(да ме прощавате за думите) си е пълно разточителство при тази транспортна мрежа и 59$ карта за транспорта.всяко нещо с времето си.
на слука!!!
Заключено