Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2388
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Доста интересно интервю с арх. Любомир Станиславов, изп. директор на "Аутомотив Клъстер България“.
Към България в момента гледат повече от една автомобилна компания. Големият въпрос е тези бъдещи заводи да бъдат разположени така, че да не си пречат. 8)

https://www.bloombergtv.bg/klub-investo ... -do-2024-g
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа:
roumensp написа:В интерес на истината и тук не е хич розово за пенсионери по отношение на зъболекарите. Докато работиш обикновено имаш dental insurance от фирмата, ама после си плащаш сам и доколкото знам в Канада няма отстъпки в цените за пенсионери.
Е, и? :^)
Ние винаги сме си плащали сами. С изключение на двете години, докато работех в Provencher_Roy. Ама там парите бяха по-малко заради удръжките. Така че танто за кукуригу! |(
Какво е и ? Като трябва да дадеш 5 пенсии за един имплант пак ме питай. Аз знам, че няма да разчитам на мизерните им пенсии, ама не всички са така.
pumpy написа:Кабинета, който имам е с повече от 50% от пациентите пенсионери и си плащат сами: два прегледа годишно, един път сними и две почиствания годишно: общо около 450 кинта. Това според мен не е края на света, при положение че имат медикер и медицинското им здраве е почти покрито.
:D
Абе ти на луд ли се правиш ? Вадене на нерв е 1500, коронка е 2к, имплант под 4к няма, но може да стигне и 6-7к.
Две почиствания, WTF ... ми то ако са с ченета и почистване не им трябва. :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Поинтересувай се, може би и вие да имате нещо подобно в БК - може пък и да ти потрябва :tmi:
А, може и да се преместиш в Албърта като се пенсионираш и след 3 месеца ще имаш ковъръдж. 8)
https://www.alberta.ca/dental-optical-a ... niors.aspx"

https://ab.bluecross.ca/government-plan ... t-plan.php"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа:Хората в България имат собствени жилища и не си дават половината заплата за наеми и ипотеки.
Интересно, кой тогава плаща наемите на множеството апартаменти на Танграта?

Иначе няма спор, че в България по-малко хора живеят под наем, но е за сметка на живеене с родителите до късна възраст. Да не споменаваме по колко квадрата се падат на човек в тези пренаселени, но собствени жилища.

Същата работа като уж по-бързия интернет.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

В интерес на истината, имам 2 сърби, 3 македонци, една хърватка, един грък. Имам и 2ма руснаци, или украинци. Имам и един турчин.
Останалите не са от София, а от Бургас, Варна, Петричко, по-малки селища. Имам 2ма - 3ма, които са българи и са си дошли от чужбина. Включително, на които родителите им все още живеят в чужбина.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Yeah. Sure. ;-)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа:Поинтересувай се, може би и вие да имате нещо подобно в БК - може пък и да ти потрябва :tmi:
А, може и да се преместиш в Албърта като се пенсионираш и след 3 месеца ще имаш ковъръдж. 8)
https://www.alberta.ca/dental-optical-a ... niors.aspx"

https://ab.bluecross.ca/government-plan ... t-plan.php"
Забрави само да споменеш, че трябва да е бил и цял живот бедняк. Щото няма как иначе пенсията му да е от $0 до $31,675 за да има право на какъвто и да е ковъридж.
Чуден живот ще си живее в Алберта като пенсионер с тези от $0 до $600 на седмица. Особено при положение, че докато е работел е получавал толкова на ден. :)
Последно промяна от agent Ozo на Нед Май 19, 2019 9:42 am, променено общо 1 път.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:
joro написа:Хората в България имат собствени жилища и не си дават половината заплата за наеми и ипотеки.
Интересно, кой тогава плаща наемите на множеството апартаменти на Танграта?

Иначе няма спор, че в България по-малко хора живеят под наем, но е за сметка на живеене с родителите до късна възраст. Да не споменаваме по колко квадрата се падат на човек в тези пренаселени, но собствени жилища.

Същата работа като уж по-бързия интернет.
Много млади семейства взимат заеми и си купуват жилища. Нали знаете- в България собственото жилище е цел N1 в живота. Първо да си уредим жилището, после всичко останало.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

agent Ozo написа:
Ivan1007 написа:Поинтересувай се, може би и вие да имате нещо подобно в БК - може пък и да ти потрябва :tmi:
А, може и да се преместиш в Албърта като се пенсионираш и след 3 месеца ще имаш ковъръдж. 8)
https://www.alberta.ca/dental-optical-a ... niors.aspx"

https://ab.bluecross.ca/government-plan ... t-plan.php"
Забрави само да споменеш, че трябва да е бил и цял живот бедняк. Щото няма как иначе пенсията му да е от $0 до $31,675 за да има право на какъвто и да е ковъридж.
Чуден живот ще си живее в Алберта като пенсионер с тези $600 на седмица. Особено при положение, че докато е работел е получавал толкова на ден. :)
В България ще си живее добре с тия пари. Поне засега. Затова почти всички българи се връщат от чужбина, след като се пенсионират. А и много чужденци пенсионери започнаха да идват да живеят тук. Затова сме и държавата с най-висока смъртност- всички идват да умрат у нас.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от klisurov »

joro написа:
ablood написа:
joro написа:Хората в България имат собствени жилища и не си дават половината заплата за наеми и ипотеки.
Интересно, кой тогава плаща наемите на множеството апартаменти на Танграта?

Иначе няма спор, че в България по-малко хора живеят под наем, но е за сметка на живеене с родителите до късна възраст. Да не споменаваме по колко квадрата се падат на човек в тези пренаселени, но собствени жилища.

Същата работа като уж по-бързия интернет.
Много млади семейства взимат заеми и си купуват жилища. Нали знаете- в България собственото жилище е цел N1 в живота. Първо да си уредим жилището, после всичко останало.
Аз ли съм луд?!?
Първо хората не си дават половината заплата за наеми и ипотеки, а пък после взимали заем да си купят жилище?!?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

klisurov написа:
joro написа:
ablood написа:
joro написа:Хората в България имат собствени жилища и не си дават половината заплата за наеми и ипотеки.
Интересно, кой тогава плаща наемите на множеството апартаменти на Танграта?

Иначе няма спор, че в България по-малко хора живеят под наем, но е за сметка на живеене с родителите до късна възраст. Да не споменаваме по колко квадрата се падат на човек в тези пренаселени, но собствени жилища.

Същата работа като уж по-бързия интернет.
Много млади семейства взимат заеми и си купуват жилища. Нали знаете- в България собственото жилище е цел N1 в живота. Първо да си уредим жилището, после всичко останало.
Аз ли съм луд?!?
Първо хората не си дават половината заплата за наеми и ипотеки, а пък после взимали заем да си купят жилище?!?
В България вноските по ипотеките за жилище са около 300 до 400 лева на месец. Кво му плащаш.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа: В България вноските по ипотеките за жилище са около 300 до 400 лева на месец. Кво му плащаш.
Искаш да кажеш не лева а евро.
Забрави да споменеш, че трябва да извадиш пари за първоначална вноска.
Забрави да кажеш, че това е за 30 години.
И забрави да кажеш, че става дума за кооперация тип панелка, а не за самостоятелна къща.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

agent Ozo написа: Забрави само да споменеш, че трябва да е бил и цял живот бедняк. Щото няма как иначе пенсията му да е от $0 до $31,675 за да има право на какъвто и да е ковъридж.
Чуден живот ще си живее в Алберта като пенсионер с тези от $0 до $600 на седмица. Особено при положение, че докато е работел е получавал толкова на ден. :)
Повечето българи в Канада могат само да си мечтаят за пенсия 600 долара на седмица. А пък за 600 долара на ден-звучи ми крайно несериозно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
SFBG82
Мнения: 2388
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

German Flixbus Continues its Expansion in Bulgaria: Connects Plovdiv with Vienna and Budapest

May 19, 2019



Изображение

FlixBus, the company with the largest bus network in Europe, continues to expand its operations in Bulgaria. The German carrier added to its network Plovdiv, they said.

In its summer schedule company will provide daily trips from the second largest city in Bulgaria to Hungary and Austria. Plovdiv citizens will be able to travel to Szeged, Budapest and Vienna.

FlixBus entered the Bulgarian market in March 2018, offering a long-distance bus service from the capital. Besides completing the network, FlixBus continues to operate from Sofia to three countries: Romania, Hungary and Austria.

"As the European Capital of Culture, Plovdiv is becoming one of Europe's accents this year, and besides offering residents the opportunity to tour the continent, we would also like to support local culture and tourism by providing an easy and affordable way to transport European tourists to visit the city, "said Laszlo Arani, Regional Managing Director.

The trip from Plovdiv to Budapest will cost € 30, and to Vienna - € 40, shows the company's website.

In addition to the current expansion, the company also announced that they are planning for further development in Bulgaria this year, with new lines expected in the summer.
https://www.novinite.com/articles/19721 ... d+Budapest"
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:
joro написа: В България вноските по ипотеките за жилище са около 300 до 400 лева на месец. Кво му плащаш.
Искаш да кажеш не лева а евро.
Забрави да споменеш, че трябва да извадиш пари за първоначална вноска.
Забрави да кажеш, че това е за 30 години.
И забрави да кажеш, че става дума за кооперация тип панелка, а не за самостоятелна къща.
Сметни 30 000 евро за 30 години с лихвите. Толкова приблизително струва апартамент ново строителство в Банско. Има и поевтини едностайни и студиа- по 12 000 до 15 000 евро.
https://www.bulgarianproperties.bg/land ... gLRovD_BwE"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор