Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от silvestur »

Сигурно е така, но през последния месец още две семейства от Канада се върнаха във България. Сигурно са лузъри.
Нещата в България се оправят, макар и бавно. Имам съвсем пресни впечатления. Обаче! Не е съвсем коректно да се сравняват възможностите за професионална реализация и възможности за уреждане на пост-емигрантския живот на тези, завърнали се от Канада (САЩ, Англия, Франция и т.н.) с тези, които си пробиват път на местна почва. И още един път - София не е България. Все още малко над половината население живее на места, където конкуренцията за всяко що-годе нормално работно място.....не съществува. Просто мястото се заема от племенницата на братовчеда на секретарката на шефа "Отдел кадри" или местния профсъюзен лидер.
Иначе, да ви кажа, заведенията по Витошка са фантАстични! Всъщност от заведения Витошка не се забелязва, но пък всички са спретнато облечени, модерни, няма я тази натрапчива липса на отношение към себе си. Хората отделят време да се гримират, да се соанират, да си подберат чантата, обувките, диагоналката (ок, тук откровено се хиля, щото се оказа голям фешън грях, не знаех)...Няма го и напрежението от свободно циркулиращите маргинали по главните улици. Добре е, добре е, но към пиците в УГО имам голеееееми забележки, пада качеството, не е същото, тъга........ Подценяват сякаш нашего брата дето толкоз вече е пропътувал по света.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

Жандармерия и полиция охранява лозовите масиви в Пазарджишко
https://www.24chasa.bg/novini/article/7039988"

без аналог в света.
joro
Мнения: 6464
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

jet написа:Жандармерия и полиция охранява лозовите масиви в Пазарджишко
https://www.24chasa.bg/novini/article/7039988"

без аналог в света.
Да бе, в другите държави няма кражби, няма престъпност, животът извън България е рай.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

joro написа:
jet написа:Жандармерия и полиция охранява лозовите масиви в Пазарджишко
https://www.24chasa.bg/novini/article/7039988"

без аналог в света.
Да бе, в другите държави няма кражби, няма престъпност, животът извън България е рай.
Има, но досега не бях чул полиция да охранява ферми. За света не знам, но в Канада няма аналог. Впрочем не се учудвам особено, в Пазарджишко винаги е имало много цигани.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Това трябва да са държавните ТКЗС-та, защото откъде-накъде парите на данъкоплатците ще отиват за охрана на частни ферми?! :^)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:Това трябва да са държавните ТКЗС-та, защото откъде-накъде парите на данъкоплатците ще отиват за охрана на частни ферми?! :^)
За пръв път чувам, че полицията охранява само държавни обекти!
Пише, че полицията патрулира - има засилено присъствие.
Това се случва навсякъде по-света където има повишен риск от престъпления без значение, че собствеността е частна.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:
Pyrelight написа:Това трябва да са държавните ТКЗС-та, защото откъде-накъде парите на данъкоплатците ще отиват за охрана на частни ферми?! :^)
За пръв път чувам, че полицията охранява само държавни обекти!
Пише, че полицията патрулира - има засилено присъствие.
Това се случва навсякъде по-света където има повишен риск от престъпления без значение, че собствеността е частна.
Да, патрулират на Хелоуин да пазят децата, събиращи бонбони.
Охраняват политически срещи и митинги.
Ама да пазят частните масиви на някой мастит суджук с парите на данъкоплатците....
Айде, бе! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10113
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Щото са работили достатъчно за тази страна и сега трябва да си получават високите пенсии и да обикалят из света. ;)
Възрастните хора не обичат да се местят, както ти е известно. А ти работи, работи, че от осигуровките ви се генерират! :lol:
и от цяла торба с п'''и дето има един лаф да хванат х'я отзовавайки се в канада по време на околосветските си обиколки
ей на това му викам аз жив карък :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

В Русе се носи смрад...:

https://www.24chasa.bg/novini/article/7043651"
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10113
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

jet написа:В Русе се носи смрад...:

https://www.24chasa.bg/novini/article/7043651"
то в торонто въздуха много чист.като пътуваш към ниагара по магистралата край езерото смрадта от комините на рафинерията и чугунолеярните заводи не е по малка
от другата страна откъм езерото смърди на канал и изпражнения
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Че то в Руси нещата миришат още от времето на "Обществения комитет за екологична защита на Русе"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10113
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

silvestur написа:
Сигурно е така, но през последния месец още две семейства от Канада се върнаха във България. Сигурно са лузъри.
Нещата в България се оправят, макар и бавно. Имам съвсем пресни впечатления. Обаче! Не е съвсем коректно да се сравняват възможностите за професионална реализация и възможности за уреждане на пост-емигрантския живот на тези, завърнали се от Канада (САЩ, Англия, Франция и т.н.) с тези, които си пробиват път на местна почва. И още един път - София не е България. Все още малко над половината население живее на места, където конкуренцията за всяко що-годе нормално работно място.....не съществува. Просто мястото се заема от племенницата на братовчеда на секретарката на шефа "Отдел кадри" или местния профсъюзен лидер.
Иначе, да ви кажа, заведенията по Витошка са фантАстични! Всъщност от заведения Витошка не се забелязва, но пък всички са спретнато облечени, модерни, няма я тази натрапчива липса на отношение към себе си. Хората отделят време да се гримират, да се соанират, да си подберат чантата, обувките, диагоналката (ок, тук откровено се хиля, щото се оказа голям фешън грях, не знаех)...Няма го и напрежението от свободно циркулиращите маргинали по главните улици. Добре е, добре е, но към пиците в УГО имам голеееееми забележки, пада качеството, не е същото, тъга........ Подценяват сякаш нашего брата дето толкоз вече е пропътувал по света.
че то в канада не е ли така.няколкото големи града не са канада.в малките населени места където всички се познават сладките хайлазки работни места са окупирани от близки и роднини на попа,даскала и кмета до девето коляно и с топ не можеш ги мръдна чак до пенция и кариерното развитие на някой вътрешен мигрант от големия град клони към нула освен ако не е роднина на роднината на попа,даскала и кмета.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:
Kpetrov написа:
Pyrelight написа:Това трябва да са държавните ТКЗС-та, защото откъде-накъде парите на данъкоплатците ще отиват за охрана на частни ферми?! :^)
За пръв път чувам, че полицията охранява само държавни обекти!
Пише, че полицията патрулира - има засилено присъствие.
Това се случва навсякъде по-света където има повишен риск от престъпления без значение, че собствеността е частна.
Да, патрулират на Хелоуин да пазят децата, събиращи бонбони.
Охраняват политически срещи и митинги.
Ама да пазят частните масиви на някой мастит суджук с парите на данъкоплатците....
Айде, бе! :D
Само на Хелоин ли?
Доколкото виждам патрулират кварталите с частни домове, патрулират индустриалните зони с частни фирми.
Отзовават са на задействани аларми фалшиви или не и т.н.
Пълна глупост е да твърдиш, че полицията не защитава частната собственост.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа: Само на Хелоин ли?
Доколкото виждам патрулират кварталите с частни домове, патрулират индустриалните зони с частни фирми.
Отзовават са на задействани аларми фалшиви или не и т.н.
Пълна глупост е да твърдиш, че полицията не защитава частната собственост.
A aз не ги виждам. Явно ти живееш в някое гето със засилено полицейско присъствие. Не си смучи от пръстите, моля!
Отзоваване на сигнал за задействана аларма не е същото. То е, защото фирмата, която те охранява има връзка с полицията и ти си плащаш за услугата. Полицията в Канада защитава главно гражданите.
Не ми говори, че защитава бизнесите, защото мога да ти извадя веднага пример за противното.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

Pyrelight написа:
Kpetrov написа: Само на Хелоин ли?
Доколкото виждам патрулират кварталите с частни домове, патрулират индустриалните зони с частни фирми.
Отзовават са на задействани аларми фалшиви или не и т.н.
Пълна глупост е да твърдиш, че полицията не защитава частната собственост.
A aз не ги виждам. Явно ти живееш в някое гето със засилено полицейско присъствие. Не си смучи от пръстите, моля!
Отзоваване на сигнал за задействана аларма не е същото. То е, защото фирмата, която те охранява има връзка с полицията и ти си плащаш за услугата. Полицията в Канада защитава главно гражданите.
Не ми говори, че защитава бизнесите, защото мога да ти извадя веднага пример за противното
.

А селяните не защитава? :rofl: Ако един магазин няма аларма и буден гражданин/селянин стане свидетел на break and enter и се обади на полицията, диспечера ще попита дали става на въпрос за държавна или частна собственост и при отговор частна, няма да изпрати патрулка?

По колко пъти на ден трябва да ти се обяснява, че мисленето не ти се отдава?

police patrolling farms in rural areas

https://www.google.com/search?q=police+ ... 61&bih=916"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор