Интернет доставчик в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

bgmontreal написа:
IvHaydu написа:Това горното - за да не казва Nalex, чв само рева, че не ми се помагало...
Апропо, b2b2c.ca - предлагат бърз интернет, но скъп и с ограничение на трафика...
Така че продължавам да търся и да чакам информация, ако някой има такава и реши да сподели...
:D :D :D
б2б2с.са СА НАЙ_ЕВТИНИТЕ явно не си прегледал като хората!
Да, цените и скоростите са същите като на VIF и AEI - засега най-добрите, но за разлика от тях, b2b2c имат органичение в трафика - 10 Gb/месечно, което за мен е абсурдно...
:D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

St.Anger написа:Иване, внимавай като сдаваш модема, че гледай какво става... :lol:
Извадка от един форум:
"Bonjour а tous,
J'йtais avec sympatico et maintenant je suis avec b2b2c. J'ai retournй le modem а sympatico il y a deux mois mais ils me demandent une preuve car ils ne l'ont pas reзu. Je n'ai pas de preuve. Alors, je dois payer 200$. Alors, quand vous retournez votre modem,
PRENEZ ET GARDEZ UN REЗU!"

"Moi j'ai reзu leur modem, il dise ne pas m'avoir envoyer un. Je fais quoi du mien. Tu le veux, je te le donne.... "
Егати и френския! :lol:
Благодаря ти за предупреждението!
Знам за този проблем, и даже смятам, като му дойде времето, да го върна лично, ако може. Иначе - фотокопие на бележката за изпращане...
А имаш ли идея колко време преди датата на отказване от тях трябва да им се обадя и да им кажа? Никъде не е упоменато, пише само, че модема трябва да го върнеш в 15-дневен срок...
:D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Dino »

Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Мерси!
Само че за моя номер казва, че услугата не е достъпна!
Не са им достъпни главите на тях!
Във всички интернет-провайдери, където съм гледал, DSL е достъпен, само за тях не е!
Абе торонтска му работа!!!
И така, търсенето продължава...
:D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

DSL

Мнение от miko »

Iv Haydu ne se kosi , az samo ste spodelia moiat opit s Bell, az sam na dogovor za 12 meseca s tiah i cenata na mesec mi e 29.95 +tax =35 CAD
, modema si e tiahen , prosto im se obadih i im kazah che otivam vav videotron zastoto tiahnata oferta ne struva i te vednaga smaknaha cenata. Ot 1 godina sam niamal nikakvi griji s tiah, no za DSL e mnogo vajno da si blizko do Centrlata.
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Хммм...

Мнение от Dino »

Иване,

Странното е, че и за моя телефонен номер показваше същото допреди няколко месеца. Но аз съм им абонат от 01.11.2002 и оттогава не съм се местил (номерът ми е все същия). Затова най-добре е да им се обадиш и да получиш отговор от тях.

Относно Bell Sympatico - наистина връзката им е много добра, но e-mail-ът им е отвратителен. Имам няколко познати, на които съм помогнал да си направят настройките. Говорил съм и с поддръжката - поне от няколко месеца първото, което чуваш като автоматично съобщение е "В момента изпитваме затруднения с e-mail услугата..." Ето ти един красноречив пример - единият ми приятел ползва Outlook Express и изпраща писмо от собствения си адрес до себе си. Измина повече от час , но писмото така и не дойде (нямахме нерви да чакаме повече).
Това ви го казвам, за да го имате предвид - ако сте свикнали да ползвате уеб-базирана поща (като Yahoo или Hotmail) и не ви интересува Outlook Express - изберете Bell Sympatico. Освен това, няма да ви се наложи да си търсите модем.
Ако обаче искате да сте по-независими (със собствен модем) и предпочитате удобствата на пощата на доставчика си - потърсете друг доставчик.
Но не се лъжете с AEI или VIF - към първите са вързани 3-ма мои приятели и имам доста впечатления от тях, а вторите ги ползваше един друг приятел и също доста често ги псуваше.


Даниел
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

Иване, тези знаеш ли ги: www.3web.net
Аз ги ползвам за dial-up, щото нищо сериозно не тегля или изпращам.
Но гледам, че предлагат и бърз за 25 пари, без договор и можеш да плащаш с дебитна карта.
И аз да не забравя :beer: :beer: :beer:
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Благодаря на всички, които ми писаха и ми дадоха, на мен и на всички, четящи форума, толкова полезна информация!
Накратко : аз съм много доволен от Симпатико - симпатични са! :D
Постъпих, както е направил Мико, и в резултат - 1-годишен договор за 29.95$/месец (е, плюс таксите де :D ).
Така че нема страшно, нЕма да изчезвам, пак съм тук! :D
Да го полеем!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено