Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Боже, боже:

http://dnes.dir.bg/news/otvlichane-ivan ... 71882?nt=4"

Има и добри попадения но има и доста мъгляви моменти - хванал си шапката и се изнесъл във Виена - там се обадил на една агентка, тя му казала - дай докумети и му предложила 400К евро. И си живят хората. 500К евро хем не били много пари, хем па в случая с бащината му фирма съсипали бизнеса.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

roumensp написа:Тая класация кърти черчевета, Вейл и Аспен в Колорадо след Банско
Даже и швейцарската перла в Алпите Цермат е след Банско. А село Ревълстоук е засенчило най-добрия ски курорт на планетата - Уислър! Тази класация наистина кърти мивки и чучурки. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Българинът изпива литър ракия, пет литра бира, пуши по кутия на ден, живее до химическия завод или до находище с уранова руда, но се пази от палмовото масло като от огън. :D След щастливите кокошки, яйца, прасета и т.н. това е новия хит:
Сертификат за продукти без палмово масло
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

roumensp написа:Българинът изпива литър ракия, пет литра бира, пуши по кутия на ден, живее до химическия завод или до находище с уранова руда, но се пази от палмовото масло като от огън. :D След щастливите кокошки, яйца, прасета и т.н. това е новия хит:
Сертификат за продукти без палмово масло
Май проблемът е, че почнаха да продават много "кашкавал" бъкан с въпросното палмово масло.
Не всеки живее до уранова мина и пие по 5 литра шльокавица. Тия дето изпиват по литър ракия и пет литра бира на закуска, не четат етикети дали е "био", "веган" и т.н. :D
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:Българинът изпива литър ракия, пет литра бира, пуши по кутия на ден, живее до химическия завод или до находище с уранова руда, но се пази от палмовото масло като от огън. :D След щастливите кокошки, яйца, прасета и т.н. това е новия хит:
Сертификат за продукти без палмово масло
Къде са тия химически заводи и уранови мини в България? Имаше нещо такова при Бай Тошо, ама фалира отдавна.
И кой е тоя българин, дето изпива по литър ракия и пет бири, аз не го познавам. Ти познаваш ли го?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа:Българинът изпива литър ракия, пет литра бира, пуши по кутия на ден, живее до химическия завод или до находище с уранова руда, но се пази от палмовото масло като от огън. :D След щастливите кокошки, яйца, прасета и т.н. това е новия хит:
Сертификат за продукти без палмово масло
Къде са тия химически заводи и уранови мини в България? Имаше нещо такова при Бай Тошо, ама фалира отдавна.
И кой е тоя българин, дето изпива по литър ракия и пет бири, аз не го познавам. Ти познаваш ли го?
Аз познавах много хора дето се наливаха почти всеки ден. И аз бях един от тях преди да емигрирам. А някои и тук си остават такива, например мухата ... а и нали все това пишете, в България само се ядяло и пиело, докато тук се работело. :rofl:
Колкото до урана, ти май забрави новините отпреди 4-5 месеца.
Относно пушенето българите са сравними с гърци, китайци (в Китай, не тук) и още няколко нации, в Северна Америка процентът на пушачите е няколко пъти по-нисък от тоя в България.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа:
roumensp написа:Българинът изпива литър ракия, пет литра бира, пуши по кутия на ден, живее до химическия завод или до находище с уранова руда, но се пази от палмовото масло като от огън. :D След щастливите кокошки, яйца, прасета и т.н. това е новия хит:
Сертификат за продукти без палмово масло
Май проблемът е, че почнаха да продават много "кашкавал" бъкан с въпросното палмово масло.
Не всеки живее до уранова мина и пие по 5 литра шльокавица. Тия дето изпиват по литър ракия и пет литра бира на закуска, не четат етикети дали е "био", "веган" и т.н. :D
Аз отвреме-навреме купувам един български "кашкавал" тук и е доста приличен. И не ми дреме особено какво съдържа, защото не ям само това и храната ми се състои предимно от зеленчуци, зърнени храни, месо и плодове, които никой не инжектира специално с палмово масло. И понякога дори си мия главата с Palmolive. :rofl:

BTW, "щастливите" кокошки и яйца са и тука, само че терминът е "free range" ... демек кокошката е тичала по поляна, преди да снесе яйцето. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Къде бяха писали в рекламата не помня че "кода е писан от свободно тичащи програмисти"
;)

Какво му има на палмовото масло?
Наскоро четох някъде че учените били установили, че човек живее повече ако яде повече мазнини, а по-малко въглехидрати.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

optics написа: Какво му има на палмовото масло?
a considerable amount of the commonly used palm oil is in the oxidized state which possesses potential dangers to the physiological and biochemical functions of the body. Oxidation is as a result of processing the oil for various culinary purposes
Additionally, oxidized palm oil induces reproductive toxicity and organotoxicity particularly of the kidneys, lungs, liver and heart.
Сеа колко е вярно или не това не знам. Ти си ученият, би трябвало да знаеш по-добре, но в БГ определено има истерия срещу Палмовото Масло. Предполагам има причина за това

Source
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

optics написа:Къде бяха писали в рекламата не помня че "кода е писан от свободно тичащи програмисти"
;)
Мобилната програма на Shaw за стрийминг се нарича FreeRange TV и иконата й е едно пиле. :D
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Истината е, че всеки е свободен да се храни както си иска и да подбира био, органик, без мазнини, нула калории и т.н. Хич не ме бърка докато не се налага да плащам измислени такси за това.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Истината е, че всеки е свободен да се храни както си иска и да подбира био, органик, без мазнини, нула калории и т.н. Хич не ме бърка докато не се налага да плащам измислени такси за това.
Така е. В случая смешното е не че хората търсят нещо по-добро, а медиината истерия ... Ако човек чете всички подобни "разкрития" в медиите и им се връзва не трябва да яде нищо, защото почти не оставиха нещо, което да не е вредно.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

joro написа: И кой е тоя българин, дето изпива по литър ракия и пет бири, аз не го познавам. Ти познаваш ли го?
Мой приятел от детство. И след изброеното на закуска мотваше по една бутилка коняк. Вярно, че това беше преди 20 години, но той продължава и до днес.
Мен ме отказа семейният живот. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Кокосовото масло е много полезно. Първо мирише прекрасно, второ помагало и за кожа и за коса и да го ядеш
и последно, но не маловажно - мажа дървени изделия с него и съм доволен от резултата.
Упс, май малко се отклонихме от темата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Стара Загора,
булевард Цар Симеон Велики, (бивш Георги Димитров)

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор