Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Stormy19
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 12:07 pm

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от Stormy19 »

Здравей,

Сама си ги изпратих. Сложих ги в плик заедно с копия на преводите в случай че искат да ги задържат (оригиналните преводи са скачени за оригиналите на дипломата, приложението и справката) и ги пратих с товарителница, да следя къде са. Беше ми се наложило да звъня на WES та специално питах за изпращането и ми казаха, че мога и сама да си ги пратя. Когато сте готови със съпругата си, не забравяйте да изпишете реф. номер, който сте получили след регистрация и плащане на WES на самия плик, в който ще сложите документите. Предполагам при вас са два референти номера?

Поздрави,
Силвия
dunedanetz
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 2:36 am

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от dunedanetz »

Еми доколкото знам, за всеки човек трябва отделен плик, смисъл май не можеше в един плик да набуташ документи за 2-3 човека? Иначе, да, два референтни номера ще са, за мен и за нея персонални. Мисля за най-чисто да ги изпратя като две отделни пратки с два тракинг номера. Ти БГ пощи ли ползва или куриер? Аз лично се двуумя, заслужава ли си скъп куриер, след като не съм притиснат от времето... Така или иначе, мислим на ИЕЛТС да ходим на 19 август. И живот и здраве влизане в пуула есента.
Stormy19
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 12:07 pm

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от Stormy19 »

Аз съм в Канада, изпращах с Канадски пощи. Чудя се дали не можеш да изпратиш твоите и на съпругата си в два отделни плика, един за нея и един за теб, но в общ на куриера който ще ползваш, за да не ти се оскъпи прекомерно. Понеже на мен ми се наложи първо да си пращам дипломата до България за повторна легализация (старата нямаше да ми я признаят заради промените от 1ви януари тази година) DHL ми излезе малко солено, ама аз гонех и време. Ще пращате оригинали, така че прецени и кой е най-сигурният вариант.
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от wilma »

Здравейте,

Предстои ми изпращане на дипломи за приравняване до УЕС и имам конкретен въпрос:

Имам БАКАЛАВЪР по начална педагогика/редовно/от СУ, МАГИСТЪР по начална педагогика /задочно/от СУ и МАГИСТЪР по банков мениджмънт от ВИНС Варна, завършен задочно за 2 години и половина - 5 семестъра.

Трябва ли да изпратя всичките за приравняване, защото доколкото прочетох повечето на брой магистратури не носят повече точки за Експрес Ентри? Ако изпратя само едната магистратура за педагогиката или другата по икономика без бакалавър, дали няма да има проблем? А ако изпратя бакалавър и магистър само за педагогиката, дали специалността по някакъв начин се отразява на вероятността да те изтеглят, т.е. икономическата специалност се предполага, че е за предпочитане пред другата, защото учители на тях не им трябват.
Stormy19
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 12:07 pm

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от Stormy19 »

Здравей,

Тъй като не се знае към какво точно ще ти бъдат приравнени дипломите, т.е. дали Бакалавър или Магистър ще бъдат приравнени на Канадски Бакалавър или Магистър или до по-ниска степен, може би е добре да изпратиш и двете. Цената на приравняването от УЕС, доколкото помня включва до две дипломи, т.е. плащаш една такса но включваш две дипломи. За теб е важно да ползваш по-високата и конвертируема. Ще ти излезе по-скъпо самото подготвяне на документите в България - заверки, апостили, преводи, защото обемът ще е по-голям. Не съм експерт, но мнението ми е че е добре да изпратиш и двете дипломи + приложения и справки към тях. Дано ти отговори и някой друг, който е по-наясно с нещата.

Поздрави,
Силвия
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от danimrb »

wilma, какво пише в сайта на WES? До колко броя дипломи можеш да приравняваш с една такса? Мисля, че това е най - важното. А иначе за самата процедура ти трябва единствено и само единия магистър - точки взимаш за най - високото ниво, за което имаш документ. Само ти споделям обаче, че ако ще кандидатстваш по провинциални програми, някои провинции изискват experience и education да бъдат от една област и затова прецени коя диплома от магистърските ще приравняваш. Най - добрият вариант е да приравниш и трите дипломи, но пък цената в България за преводи и легализация на всички дипломи с приложенията ще излезе доста. Преценката е твоя. Успех!
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от wilma »

Благодаря на отговорилите, разбрах какво да направя.
MDimitrov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Дек 17, 2014 2:23 pm

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от MDimitrov »

Извинявам се ако повтарям въпроса и се намесвам в нищото, но да разбирам ли че нотариално заверените дипломи заедно с оригиналите няма да важат пред WES?
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от analgin »

Здравейте всички,
Извинявам се за спама, но не ми е ясно за какво трябва да се приравняват български дипломи и при това да плащате огромни суми за доставка до Канада?
В Канада съм повече от 20 години и съм забравил всичко за процедурите, но доколкото съм запознат и се базирам на спомени, единственото предназначение на БГ дипломите в Канада е да си ги сложите в рамка (такива продават в магазините за +1$) и с тях да си декорирате тоалентната. Ако ще продължавате да учите са ви необходими само академични справки с часовете в тях за да могат университетите да отсея плявата (задочното обучение).
При необходимост това можете да направите когато пристигнете.

Успех и сбъдване мечтите на всички който са се запътили към Канада.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от roumensp »

Съвсем си прав, че горното е спам. А защо ги приравняват и защо точно там - ами прочети първо какво пише на сайта на CIC и ще разбереш.
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от wilma »

Здравейте отново,

Дипломите ми вече са преведени и легализирани и смятам веднага да ги изпратя към УЕС, но нямам кредитна карта - някой плащал ли е с дебитна и дали е било прието плащането? Друго което ме притеснява: трябва ли да изпратя към дипломите и превод на брачното си свидетелство поради смяната на фамилията или това е на по-късен етап към самия профил? Последен въпрос: ако избера пратка по пощата, а не с куриер, тъй като още не съм държала изпит по език и имам около 2 месеца, колко ще се забави пратката като време? Мисля, че ако от тук ми е препоръчана с предимство не би трябвало да се изгуби нищо, както и на обратно. Какво мислите?
Благодаря предварително, ценя ви много :)
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от Petia Torlakova »

wilma написа:Здравейте отново,

Дипломите ми вече са преведени и легализирани и смятам веднага да ги изпратя към УЕС, но нямам кредитна карта - някой плащал ли е с дебитна и дали е било прието плащането? Друго което ме притеснява: трябва ли да изпратя към дипломите и превод на брачното си свидетелство поради смяната на фамилията или това е на по-късен етап към самия профил? Последен въпрос: ако избера пратка по пощата, а не с куриер, тъй като още не съм държала изпит по език и имам около 2 месеца, колко ще се забави пратката като време? Мисля, че ако от тук ми е препоръчана с предимство не би трябвало да се изгуби нищо, както и на обратно. Какво мислите?
Благодаря предварително, ценя ви много :)
Можеш да платиш и с дебитна карта, аз лично платих с МастърКард, по която ми превеждат заплата.
Аз също изпращах две дипломи, на които съм с различна фамилия и не съм изпращала свидетелството ми за сключен брак на ВЕС, то ще ти трябва при превода и легализацията. Най-добре изпрати документите с DHL, струва 92 лв. и е най-сигурно. До този момент съм регистрирала и изпращала общо 3 дипломи хахахах При първата нямаше никакъв проблем (стана за 2 седмици), при втората-около месец не ми сменяха статуса и си стоеше "в процес на обработка", а при третата пишеше, че не са пристиганли част от документите, което не беше така и след 2 седмици писане на е-мейли всичко беше ОК.
Ако имаш още въпроси по тази тема, с удоволствие ще ти отговора :)
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от wilma »

Здравейте,

Искам само да си споделя опита с изпращането на дипломите до УЕС - реших, че имам време и ги пуснах по пощата срещу 13 лв, като ми казаха, че трябва да пристигнат между 10 дни и 1 месец в Канада. Е, стигнаха ... само че след 10 седмици!!! Не се притесних толкова за времето, колкото, че са изгубени някъде по трасето, наистина е много неприятно. На 8-мата седмица подадох рекламация в пощата и най-спокойно ми казаха, че ще ми отговорят, но след 2-3 месеца. Това е 2017 година в "уж" цивилизован свят!
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от smt »

Здравейте!

В момента и аз чета изискванията на УЕС. Аз съм със средно специално образование към което имам професионален сертификат. Разгледах всички степени на образование и виждам, че моето попада в графа "професионално образование", но по канадските стандарти спада към графа "полувисше". Не съм сигурна понеже е отбелязано, че от професионално образование (полувисше) и нагоре се иска "академична справка". Не знам дали техникумските средни училища издават академични справки. :$ Моля за извинение, но нямам идея.
Също така бих искала да попитам дали документите трябва да бъдат изпратени, готови, преведени на английски в НЦИД за поставяе на апостил или може превода да се прави отделно, по-късно?
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада

Мнение от stens »

Академични справки издават дори и гимназиите за средно образование! Проблям няма никакъв срещу заплащането на минимална такса определена от съответното учебно заведение.
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
Публикувай отговор