Неща, които новопристигналите не знаят

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Неща, които новопристигналите не знаят

Мнение от Kpetrov »

Нали беше много по толерантността, защо така обиждаш тези около теб с прилагателни като търтеи.
Много си ларж на думи, плюнчиш с молива и изпращаш каквото пише под чертата, но все плачеш, че някой ти смуче незаслужено от данъците!
BTW, дъщерята частно ли ще учи медицина или ще се превърне и тя в търтей?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Неща, които новопристигналите не знаят

Мнение от optics »

Може да поканим във форума студенти по психология по темата - как се познава една жена по писаниците й.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Неща, които новопристигналите не знаят

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:Нали беше много по толерантността, защо така обиждаш тези около теб с прилагателни като търтеи.
Много си ларж на думи, плюнчиш с молива и изпращаш каквото пише под чертата, но все плачеш, че някой ти смуче незаслужено от данъците!
BTW, дъщерята частно ли ще учи медицина или ще се превърне и тя в търтей?
Разбира се. Държавното образование е задължително само до секондер, ако не ме лъже паметта. Да не говорим, че тя дори и секондера си изкара частен.
Къде точно съм казал, че съм толерантен?
Аз съм възможно най-нетолерантният по отношение на мързела човек.
BTW Не плача.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Неща, които новопристигналите не знаят

Мнение от miteto »

Pyrelight написа:
Kpetrov написа:Нали беше много по толерантността, защо така обиждаш тези около теб с прилагателни като търтеи.
Много си ларж на думи, плюнчиш с молива и изпращаш каквото пише под чертата, но все плачеш, че някой ти смуче незаслужено от данъците!
BTW, дъщерята частно ли ще учи медицина или ще се превърне и тя в търтей?
Разбира се. Държавното образование е задължително само до секондер, ако не ме лъже паметта.
Бистре, университетите в Квебек може и да не се водят "държавни", обаче с тия ниски цени бъди 110% сигурна, че са яко субсидирани от държавата. Ама много яко. Като парите за тези субсидии идват от данъците на всички, включително и на Kpetrov.

Между другото, за каква точно медицина говорим след секондер? В Онтарио поне, за да те приемат в т.нар. medical school трябва да имаш минимум 3 години undergrad studies с определен брой кредити по биология и химия и освен това да издържиш MCAT. Чак след като покриеш тия изисквания можеш да кажеш, че си приет да учиш медицина. Не мисля, че някой може да влезе в medical school директно след high school (секондер), ама де да знам в Квебек може да е по-различно.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Неща, които новопристигналите не знаят

Мнение от agent Ozo »

Естествено, че в Квебек не е по-различно, Мите. :)
Независимо, че е щерка на такава велика личност като Бистрето, дъщеря ѝ няма какъвто и да е шанс да влезе в университет директно от секондера.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Неща, които новопристигналите не знаят

Мнение от optics »

Бистрето е възприела съвета на Гьобелс за лъжата повторена 100 пъти, ама йок, не става.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Неща, които новопристигналите не знаят

Мнение от Pyrelight »

miteto написа: Бистре, университетите в Квебек може и да не се водят "държавни", обаче с тия ниски цени бъди 110% сигурна, че са яко субсидирани от държавата. Ама много яко. Като парите за тези субсидии идват от данъците на всички, включително и на Kpetrov.

Между другото, за каква точно медицина говорим след секондер? В Онтарио поне, за да те приемат в т.нар. medical school трябва да имаш минимум 3 години undergrad studies с определен брой кредити по биология и химия и освен това да издържиш MCAT. Чак след като покриеш тия изисквания можеш да кажеш, че си приет да учиш медицина. Не мисля, че някой може да влезе в medical school директно след high school (секондер), ама де да знам в Квебек може да е по-различно.
Е, и? Какво като са субсидирани? Аз не плащам ли данъци?
И от какъв дявол реши, че е приета след секондер? Аз дадох пример, че дори и секондера съм плащал, въпреки че има и public schools, пък какво остава за следващите степени.
Ако нямаше достатъчно кредити, нямаше да бъде приета. В Канада (за разлика от България) в Университет се кандидатства по документи. И ако не събираш достатъчно точки чрез фамозната кота R + персонално интервю си аут. Това последното е полезно за новопристигaщите.
И стига с тая Бистра, защото съм really bored! |-)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Неща, които новопристигналите не знаят

Мнение от Pyrelight »

optics написа:Бистрето е възприела съвета на Гьобелс за лъжата повторена 100 пъти, ама йок, не става.
Ходи пийни една бира (от евтините) за нейно здраве! :lol:
Пука ми на шмайзера на какво вярваш и на какво не!
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Неща, които новопристигналите не знаят

Мнение от Павел »

optics написа:Може да поканим във форума студенти по психология по темата - как се познава една жена по писаниците й.
И без никакви познания по психология/психиатрия, на всеки му е ясно, че Щерю отби недоклатена стрина още преди 15 години и за нея единственото развлечение в жалкото и съществуване е този форум, в който продължава да се вре и да досажда до болка с тъпото си присъствие. Престанете да обръщате внимание на досадата и я убийте с мълчание!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор