Падане на визовия режим от 1 декември 2017

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Kan_Tangra »

Това трябва да е от италиански. Чужденци, странници вероятно.

То и на български има дума страноприемница. Нищо, че речникът на андроида не я лови.

Но е интересно да наречеш Канада 'страноприемница' .... :)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Павел »

roumensp написа:
speedy написа:
Pavel M написа:
speedy написа:
m_a_rtins написа:...прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .....
Извинявам се, че се намесвам.. аз щото не съм от най-качествените и не разбирам от всичко - какво е това страниери?
ми значи пенционери бе,да ве таковам в дъртаците :rofl:
Е тогава добре. А бе много се развил тоя български език - и в лексиката, и в граматиката.

"...прочетът коментарите ви ... изводите ще си го направи..."

В Канада сме поизостанали.
Това е на гастербайтерски диалект, затова само Батката го разбира. :D
Мен най-ме изкефи и-краткото :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Canuck »

Потвърждавам, stranieri на италиански означава чужденци. Горе-долу имам средно ниво на италиански и поне това го знам. Явно поредният трол е гастарбайтер в Италия, където го дискриминират и обиждат и той мисли, че навсякъде е така. Най-много ме кефи, когато някакъв такъв отворко излезе с класиката винаги ще си останете там чужденци. Аз не знам кой какъв е, но миналата година като кацнах на летището в Едмънтън с полет от Мадрид през Амстердам, на паспортния контрол ми казаха Welcome back to Canada! You are always welcome here! А, гастарбайтерите си остават чужденци, това е вярно, защото дори и след 20 години говорят развален английски, немски или италиански в случая.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от pumpy »

Това е интересно.... До сега не ми се е случило на летище София да ме поздрави паспортния контрол с "добре дошли у дома", но пък ми се случваше два пъти месечно, когато пътувах до Канада. Бях си у дома и за канадските и американските гранични, заради зелената карта :)
m_a_rtins
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 16, 2017 2:27 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от m_a_rtins »

canuck на теб ще отговоря персонално в своя защита ,,,, 1во с Италия нямам нищо общо , 2во от написаното от теб мога да преценя щом като едно изречение от летищните власти те издигат си много наивен и г,,,,, . 3то от коментарите ти мога да преценя че си имал (а) много тежко детство и съм сигурен и че старостта ти ще е такава - съчуствам ти , 4то една молба персонално към теб - като се возиш по самолетите купи си скафандър и го слагай там горе че ще загубиш и тези остатъци на сиво вещество който притежаваш .
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Canuck »

Рumpy, в културните страни е така, усмихват ти се и те приветстват у дома. Но, аз съм оптимист, виждам има някакво развитие и в България. Сега те гледат намусено, но поне не искат да им купиш уиски от безмитния магазин както правеха преди да влезем в ЕС.
m_a_rtins написа:canuck на теб ще отговоря персонално в своя защита ,,,, 1во с Италия нямам нищо общо , 2во от написаното от теб мога да преценя щом като едно изречение от летищните власти те издигат си много наивен и г,,,,, . 3то от коментарите ти мога да преценя че си имал (а) много тежко детство и съм сигурен и че старостта ти ще е такава - съчуствам ти , 4то една молба персонално към теб - като се возиш по самолетите купи си скафандър и го слагай там горе че ще загубиш и тези остатъци на сиво вещество който притежаваш .
:D :D :D Искрено ме развеселяваш, m_a_rtins. Голям психолог стана, чак до детството ми стигна. Няма смисъл да ти обяснявам колко си далече от истината. Аз между другото не се натискам толкова да съм местен, но където и да съм отишъл местните хора ме уважават, а това ми е достатъчно. А, то, по тази логика, в България е по-зле дори. Не си ли чел разказа "Другоселец"? Отиваш в съседното село и край, ти си чужд, странник, другоселец. Баща ми като го питат от къде е, казва, че е от Варна, защото от 16-годишен живее там, но хората му казват, не ти не си от Варна, защото си роден в Ямбол. :D А, иначе, мисли си каквото си искаш за българите в Канада, но фактите показват следното. Заради точковата система, която канадците са измислили, в Канада идеват хора с високо образование и добри познания по английски или френски език, а понякога и двата. Това вдига средното интелектуално ниво на българските имигранти в Канада. В ЕС имигрират всички българи, от чааветата в махалата до програмисти, инженери и професори. В Испания има около 200 000 българи примерно и разбира се повечето работят като шофьори, берачи на плодове, сервитьори и т.н. Има, разбира се и адвокати, доктори, университетски преподаватели, програмисти и т.н., но да кажем не повече от 20% са висококвалифицирани и образовани, а в Канада 80% са такива. И когато един българин е шофьор или берач на ягоди, шефът му и другите местни го гледат отгоре, като човек втора категория ако не е и трета, но не просто защото е чужденец, а защото го смятат за малообразован неграмотник, който дори не може да се изрази правилно на испански. А, с мен се отнасят с уважение, защото работя квалифициран труд. Е, добре не ме смятат за испанец, но какво от това?! Първо, аз не съм испански гражданин и не виждам смисъл да ставам и второ, мен не ме грее дали ме смятат за местен или занзибарец, а да имам квалифицирана работа и добро качество на живот. Разбираш ли какво имам предвид?
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от speedy »

m_a_rtins, ти си бил много ведър характер :)

Ако не ти харесва някой, който пише тук, можеш да подадеш оплакване.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от спеца »

Canuck написа:....., И когато един българин е шофьор или берач на ягоди, шефът му и другите местни го гледат отгоре, като човек втора категория ако не е и трета, но не просто защото е чужденец, а защото го смятат за малообразован неграмотник, който дори не може да се изрази правилно на испански.....
А, с мен . се отнасят с уважение, защото работя квалифициран труд. Е, добре не ме смятат за испанец.
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от balbi »

stone написа: Често казано все си мисля, че ще либерализират трудовият пазар за хора от Европа в блиско бъдеще 2- 3години.
Коко по-горе е написал причините поради, които няма да стане, така че коментара ми в подкрепа на Коко е: НО УЕЙ! :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от the_coach »

Canuck написа: И когато един българин е шофьор или берач на ягоди, шефът му и другите местни го гледат отгоре, като човек втора категория ако не е и трета, но не просто защото е чужденец, а защото го смятат за малообразован неграмотник, който дори не може да се изрази правилно на испански. А, с мен се отнасят с уважение, защото работя квалифициран труд.
:D
Наистина ли мислиш, че шофьорите работят неквалифициран труд :D
Приятелю, няма значение дали си берач на ядоди, шофьор на асансьор или дървен философ. С теб ще се отнасят както ти позволяваш. Без значение какъв труд работиш.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от IFF »

fighter написа:
Canuck написа: И когато един българин е шофьор или берач на ягоди, шефът му и другите местни го гледат отгоре, като човек втора категория ако не е и трета, но не просто защото е чужденец, а защото го смятат за малообразован неграмотник, който дори не може да се изрази правилно на испански. А, с мен се отнасят с уважение, защото работя квалифициран труд.
:D
Наистина ли мислиш, че шофьорите работят неквалифициран труд :D
Приятелю, няма значение дали си берач на ядоди, шофьор на асансьор или дървен философ. С теб ще се отнасят както ти позволяваш. Без значение какъв труд работиш.
Че как искаш да се отнася шефа ти с тебе, като той не те вижда - ти си вързан за камиона, верно че верижката е златна, ама си остава верижка. Аз съм съгласен с Канука, когато не можеш да говориш местния език хората те мислят за тъп.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от the_coach »

IFF написа:
fighter написа:
Canuck написа: И когато един българин е шофьор или берач на ягоди, шефът му и другите местни го гледат отгоре, като човек втора категория ако не е и трета, но не просто защото е чужденец, а защото го смятат за малообразован неграмотник, който дори не може да се изрази правилно на испански. А, с мен се отнасят с уважение, защото работя квалифициран труд.
:D
Наистина ли мислиш, че шофьорите работят неквалифициран труд :D
Приятелю, няма значение дали си берач на ядоди, шофьор на асансьор или дървен философ. С теб ще се отнасят както ти позволяваш. Без значение какъв труд работиш.
Че как искаш да се отнася шефа ти с тебе, като той не те вижда - ти си вързан за камиона, верно че верижката е златна, ама си остава верижка. Аз съм съгласен с Канука, когато не можеш да говориш местния език хората те мислят за тъп.
Как се отнася шефа ми с мене си личи по работата която ми дава и по пей чека който получавам ;) И не мисля че съм вързан за където и да било.
А разбира се че тъпаците ще те мислят за тъп само защото не говориш местния език :D Ама аз проблем с хорското мнение нямам
Tencho_92
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2017 10:36 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Tencho_92 »

Здравейте, бих искал да дойда да работя легално в Канада.Това би било възможно след 1 декември, нали така.Както може да се ходи в момента за работа в страните от Европейския съюз.Благодаря предварително за отговора.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от speedy »

Не.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Koko »

Tencho_92 написа:Здравейте, бих искал да дойда да работя легално в Канада.Това би било възможно след 1 декември, нали така.Както може да се ходи в момента за работа в страните от Европейския съюз.Благодаря предварително за отговора.
Спиди вече ти е отговорил, но бих искал да допълня - за да отидеш да живееш и работиш легално в Кнада трябва или да имаш работна виза, или да си минал по някои от имиграционните процедури и да си получил имиграционна такава. Отпадането на посетителските визи от 1-ви декември не променя нищо в това отношение.
Ако мога и аз на свой ред да попитам - от къде идва това разбиране че ще в Канада ще може да се отиде по същият начин както в държавите от Европейският Съюз?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор