Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

optics написа:Ето и откъртената дръжка на задна лява:




и перманентната червена лампичка за спирачката на таблото:
Чудно ми е как успя да снимаш и таблото отпред, и дръжката на задната врата. Явно шофьорът е бил доста любезен и ти е позволил да направиш фотосесия на целия автомобил.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от спеца »

joro написа:....Много изтрещяли хора има във фейса. Четете им глупостите да "поумнеете".
Митниците спират тестовете за интелигентност, понеже няма кадри!
СУ не може да набере студенти за специалност "право" и в трето класиране!
Завършили в УниБИТ са кадри в ДАНС!
Председателят на ВАС и членове на ВСС са завършили в Симеоново !
Цецка иска да забрани закона "Магнитски"!
НС приема НПК , на което и Вишински ще завиди!
Цацаратурата издава извинителни бележки кой от кой проект не е крал!
Съдиите декларират членство в родителски настоятелства и танцови състави по новия ЗСВ!
мхмммм!!!
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

joro написа:Чудно ми е как успя да снимаш и таблото отпред, и дръжката на задната врата. Явно шофьорът е бил доста любезен и ти е позволил да направиш фотосесия на целия автомобил.
Джоре, че голяма част от такситата в България са пълни кошници, явно е факт убягвал досега само на теб. В Канада ги държат стегнати, ама съответно си плащаш и повече.
В България няма ли Uber? Който иска луксозни коли, може да си поръча UberBlack или UberLUX
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Йоре,
аз седях вдясно отзад. Нищо не ми е позволил, но снимката на таблото стана размазана заради дигиталния зум и заради тва че от кумова срама не исках да ме види ;-)
На връщане от тоя същия обект (Боянската църква, която горещо препоръчвам) в таксито имаше ново двайсе - с едни големи букви те съветват да провериш дали снимката на служебната карта която е закачена на предното стъкло в десния ъгъл отговаря на физиономията на шофьора. Еми не отговаряше. На снимката имаше млад и слаб човек с коса, а ни караше много плешив дебел чичка.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Писах ли за парадокса че в София градския транспорт е по-скъп от частните маршрутки? 1.60 срещу 1.50.
Но пък маршрутките са таралясници (същите машини дето си бяха по наше време си карат и досега).
Като влезе нов човек, почва да си говори по телефона, а всички остнали го слушат. Голямо шоу.
Примерно:
Ало Жоре, аз съм. Тамън се качих на маршрутката. Абе извадих цигара, запалих и нали знаеш как се случва - точно тогава дойде маршрутката...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

miteto написа:В България няма ли Uber? Който иска луксозни коли, може да си поръча UberBlack или UberLUX
А който иска нормална кола и нормален сервиз на нормална цена к'во прави ?
Аз съм убеден, че и лимо можеш да наемеш, ама лично аз не бих си наел такова, за да ида до някоя пицария около Витошка или Графа. :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

roumensp написа:
miteto написа:В България няма ли Uber? Който иска луксозни коли, може да си поръча UberBlack или UberLUX
А който иска нормална кола и нормален сервиз на нормална цена к'во прави ?
Аз съм убеден, че и лимо можеш да наемеш, ама лично аз не бих си наел такова, за да ида до някоя пицария около Витошка или Графа. :D
Нормален сервиз има всяко такси, ако тютюневия дим ти е любим аромат, а музиката на Миле Китич те докарва до възторг :D Дефинирай "нормална цена". И аз искам "нормална цена" от канадските таксита ама те си слагат колкото те решат, а не колкото аз искам...
Ти кво наемаше едно време за да идеш до пицария около Графа?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

miteto написа:Ти кво наемаше едно време за да идеш до пицария около Графа?
Такси от улицата, първото което видя. GPS, климатик и плащане с пластик забрави, отворен прозорец на темето ми без да пита, един път търсих адрес на омачкана хартиена карта. :D Поне можеш да си говориш глупости с тях, ако те кефи (мене ме) ... :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
roumensp написа:
miteto написа:В България няма ли Uber? Който иска луксозни коли, може да си поръча UberBlack или UberLUX
А който иска нормална кола и нормален сервиз на нормална цена к'во прави ?
Аз съм убеден, че и лимо можеш да наемеш, ама лично аз не бих си наел такова, за да ида до някоя пицария около Витошка или Графа. :D
Нормален сервиз има всяко такси, ако тютюневия дим ти е любим аромат, а музиката на Миле Китич те докарва до възторг :D Дефинирай "нормална цена". И аз искам "нормална цена" от канадските таксита ама те си слагат колкото те решат, а не колкото аз искам...
Ти кво наемаше едно време за да идеш до пицария около Графа?
Аве ти в коя Канада живееш?
Цените на такситата в Калгари са регулирани от кметството.
Доколкото разбирам в Торонто също.

http://toronto.ctvnews.ca/mobile/reduce ... -1.2637517"
Това какво ти искаш е друг въпрос.
Ти може да искаш да ти плащат на теб че се возиш в таксито.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

Ей, няма да се успокоиш тази вечер :D Чак за такситата се хвана...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:Ей, няма да се успокоиш тази вечер :D Чак за такситата се хвана...
Е нали от теб се уча.
С квото се събереш такъв ставаш.
Аз научих че съм бил фен на Саудитска Арабия щото били пребили две жени с камъни, което е неимоверно много сравнено с убитите 330 от които 186 деца само в Беслан. За Чечня и другите жертви на Путлер няма да говорим.
Кажи за такситата в Торонто или това да го запишем при сравнението между зимата в Едмънтън и Нуук. 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

Запиши го при липсващите дървета в Исландия :rofl: Или при падащите цени на петрола дето били много добре за канадската икономика.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:Йоре,
аз седях вдясно отзад. Нищо не ми е позволил, но снимката на таблото стана размазана заради дигиталния зум и заради тва че от кумова срама не исках да ме види ;-)
На връщане от тоя същия обект (Боянската църква, която горещо препоръчвам) в таксито имаше ново двайсе - с едни големи букви те съветват да провериш дали снимката на служебната карта която е закачена на предното стъкло в десния ъгъл отговаря на физиономията на шофьора. Еми не отговаряше. На снимката имаше млад и слаб човек с коса, а ни караше много плешив дебел чичка.
А ти пита ли за разликата във физиономията?

Шофьора или фирмата?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:Запиши го при липсващите дървета в Исландия :rofl:
Май ще те запиша в групата на Танграта. 8)
Онзиден се върнах от Оканаган и там май беше по-жега от София.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:
miteto написа:Запиши го при липсващите дървета в Исландия :rofl:
Май ще те запиша в групата на Танграта. 8)
Важното е, че не съм в групата на мастития икономист, който се изряза че падащите цени на петрола били много добре за канадската икономика :lol:
Публикувай отговор