Транзитна виза или подобна?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
vency964
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 4:43 am

Транзитна виза или подобна?

Мнение от vency964 »

Здравейте,

На почивка съм в Калифорния и изникна възможност да се включа във едно морско приключение.
Приятели имат лодка в Аляска и искат да я закарат до Ванкувър.

Аз съм тук с бизнес/турстическа виза.

До колкото разбрах за да вляза по вода ми трябва посетителска виза за Канада.
Става въпрос да сляза на марината и да хвана самолета обратно за Щатите.

Одобрен съм за eTA. Но явно не ми върши работа.

Какви са наказанията за влизане нелегално /без виза? Не че мисля да го направя, но все пак.

Знам, че от 1 Дек отпадат туристическите визи.. ама не ми изпуска тази възможност.
А да получа забрана за влизане в Канада също е тъпо.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Транзитна виза или подобна?

Мнение от roumensp »

eTA-та щеше да ти свърши работа, ако идваше със самолет, ама с лодка не става. Можеш да си извадиш туристическа виза от САЩ, отиваш сутринта в консулството и до обяд я имаш (или поне така беше преди).
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... plications"
Това ако си близо до LA, иначе не знам ... онлайн е доста смотано.

PS
Не могат ли приятелите да те оставят в Bellingham, WA, който е ~70 km южно от Ванкувър ? Там има аерогара и оттам можеш да си хванеш самолета.
vency964
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 4:43 am

Re: Транзитна виза или подобна?

Мнение от vency964 »

В Сан Диего съм, та ето повод да се разходя и до ЛА.
Благодаря за насоката.

Оставянето в Щатско е последна мярка. По принцип е много занимавка с документите на лодката.

Сега първо ще опитам да подам документите онлайн , ако има смисъл по-бързо да стане.
Да не се мотая в посолството.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Транзитна виза или подобна?

Мнение от Marto »

Чакайте, като облекчиха режима тази пролет, хора с предишни канадски визи и валидни американски (10 годишни) могат да летят само с ета. Не съм сигурен, но не се ли подразбира, че могат да пътуват по земя и море без визи? Етато по принцип се изисква май само ако летиш, за да те качат на самолета.

Обади се на CBSA утре или на канадското консулство да ги питаш.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Транзитна виза или подобна?

Мнение от MrGeek »

vency964 написа:В Сан Диего съм, та ето повод да се разходя и до ЛА.
Благодаря за насоката.

Оставянето в Щатско е последна мярка. По принцип е много занимавка с документите на лодката.

Сега първо ще опитам да подам документите онлайн , ако има смисъл по-бързо да стане.
Да не се мотая в посолството.
Нещо не става ясно какъв ще е маршрута на лодката, понеже казваш по-горе, че е в Аляска и искат да я закарат до Ванкувър, пък после се разбира, че и ти ще си в лодката, т.е. вероятно тази лодка трябва да те вземе от Сан Диего. Ако пътуваш по маршрута Сан Диего - Ванкувър и лодката е американска, какъв е проблема да те оставят на произволен публичен кей в Сиатъл, от където да си хванеш самолета обратно за Сан Диего и за какви сложни документи става въпрос, след като лодката не напуска американски води? :?:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
vency964
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 4:43 am

Re: Транзитна виза или подобна?

Мнение от vency964 »

Маршрута е Анкоридж до Ванкувър.
Лодката е в Анкоридж и аз ще отида до там преди това.

Утре или в петък ще прескоча до посолството в ЛА.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Транзитна виза или подобна?

Мнение от MrGeek »

vency964 написа:Маршрута е Анкоридж до Ванкувър.
Лодката е в Анкоридж и аз ще отида до там преди това.

Утре или в петък ще прескоча до посолството в ЛА.
Така вече е по-ясно каква е ситуацията. Задължително им се обади по телефона първо, за да разбереш какво точно се изисква, че да не се наложи да ходиш втори път за нещо пропуснато. Доколкото знам още при влизане в канадски териториални води, капитана на лодката трябва да се обади на CBSA и да репортва всички подробности за лодка, пътници и товар. Ако няма проблеми в репорта и агента не изиска нещо друго, просто получаваш някакъв входящ номер и си продължаваш по дестинацията (номера, името на агента и датата/времето трябва да се пазят като информация). По този маршрут от Анкоридж мястото на влизане в канадски териториални води е Принс Рупърт и там трябва да има поне няколко такива обслужващи станции. Това е горе-долу информацията за американци и канадци пристигащи от международни води. За визите нямам никаква идея.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Транзитна виза или подобна?

Мнение от roumensp »

Marto написа:Чакайте, като облекчиха режима тази пролет, хора с предишни канадски визи и валидни американски (10 годишни) могат да летят само с ета. Не съм сигурен, но не се ли подразбира, че могат да пътуват по земя и море без визи? Етато по принцип се изисква май само ако летиш, за да те качат на самолета.

Обади се на CBSA утре или на канадското консулство да ги питаш.
На сайта им пише, че не става с лодка.
Starting at 9 am EDT on May 1, 2017, some citizens from Brazil, Bulgaria and Romania will be able to apply for an Electronic Travel Authorization (eTA), instead of a visitor visa, to fly to, or transit through a Canadian airport.

However, Brazilians, Bulgarians and Romanians who are not eligible to apply for an eTA or who are travelling to Canada by car, bus, train or boat, including a cruise ship, will still need a visitor visa.
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... izens.html"
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Транзитна виза или подобна?

Мнение от Marto »

Верно, снощи го видях, но не ми остана време да постна.

А с подводница?
Публикувай отговор