България се отказва от еврото

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: България се отказва от еврото

Мнение от joro »

Canuck написа: А, по темата, не знам дали е добре в момента да се приема еврото. Те заплатите са толкова ниски в България, но в лева изглеждат малко по-солидни - 500, 800, 1000. Ако това се обърне е евро - 250, 400, 500 изглежда още по-мизерно.
Средната заплата в Латвия е към 700 евро, минималната е 300 евро- също звучи доста мизерно.
Преди въвеждането на еврото в Гърция средната заплата там беше към 500 долара.
В Словения през 2007 г. въведоха еврото- средната заплата беше към 600 евро, в България в момента е почти толкова.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Kpetrov »

Canuck написа:Ха-ха-ха, аgent Ozo, няма такава опасност, повярвай ми. Особено след мое интервю в испанската преса какво мисля за режима на Путин и лекциите, в които говоря за неприятни случаи като убийството на адвоката Сергей Магнитски примерно, дори туристическа виза няма да ми дадат вече, да не говорим за работна. Иначе аз не търпя нагли руснаци, а не всички руснаци по принцип, все пак има разлика. Е, вярно е, на 10 руснаци има по 2-3 нормални с непромити мозъци, които нямат комплекси на велики колонизатори, но все пак и такива има.
На каква тематика четеш лекции, че да имат общо с режима на Путин?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: България се отказва от еврото

Мнение от agent Ozo »

Canuck написа:...мое интервю в испанската преса какво мисля за режима на Путин и лекциите, в които говоря за неприятни случаи като убийството на адвоката Сергей Магнитски
Браво, Канак! Имаш нюх за това, кое е печелившето поведение в днешно време.
Че то ако не ги правеше тези неща, нямаше никакви изгледи да се уредиш да преподаваш където и да било в днешния либерастки и русофобски Запад. :)

Пък колкото до евентуалната руска виза, недей се кахъри. Руснаците са великодушни и не са злопаметни. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Ivan1007 »

Случайно да ти е минавало през гънката, че кадърните хора нямат нужда да правят това което правят некадърниците ставали членове на БКП и е естествено интелектуалците да имат гражданска позиция, която да изразяват открито без да се въртят като фурнаджийска лопата?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: България се отказва от еврото

Мнение от agent Ozo »

Aми че той Канака по твоите критерии, Иван1007, си е жив некадърник. Щото не можа да се реализира в Канада.
Където въпреки декларираната си огромна любов към страната, която наричаше своя втора родина, въпреки, че беше покрил стените на апартамента си с канадски флагове и въпреки, че в интервю за местната преса пак говореше политкоректни неща за съветското ни минало, то не го огря с постоянно място в университета.
Та в един момент си подви опашката, загърби Канада и огромната си любов към нея и запраши към Испания.

Абе чист лузър за иванчовци1007, които са завършили минно-геоложкото уни в България и работят като сондьори на петролните сонди в Калгари. Демек са се реализирали блестящо по специалността си. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Ivan1007 »

Мъка, мъъъкаааа!
Да са принуди да чете лекции в Мадрид вместо да сглаба черчевета у Кебешко. 8)
Товарищ падполковник никога не съм работил като сондьор, специалист по сондажна геофизика съм.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: България се отказва от еврото

Мнение от agent Ozo »

Аха, значи за Прасето и Танграта не може да не се считат за лузъри щото са напуснали Канада и са се реализирали по-добре другаде, а за Канака може.
Прословутото либерастко лицемерие и двойни стандарти. :D

Пък ти се оказа специалист най-вече по лизане на задници и правене на свирки. :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Canuck »

Kpetrov, основно преподавам съвременна история и международни отношения и няма как в крайна сметка да не стигна до Путин и Крим, панамската афера Путин-Ролдугин, лицемерието на целия руски политически елит. От сутрин до пладне все лошият Запад им е в устата, а дъщерите на Путин си живеят в Германия и Нидерландия, на външния министър Лавров дъщеря му е в Ню Йорк и т.н.

Аgent Ozo, точно режимът на Путин е пълен със злопаметни хора, но както и да е. Мисля, че грешиш за академичната свобода на Запад. Да, има русофоби, но особено в страни като Франция е пълно с русофили, а испанските университети са пълни с всякаква марксистка паплач. Аз съм в частен американски университет и имам колега британец, както той сам се нарича - бивш марксист и открито казва, че ненавижда САЩ. Но, разбира се няма нищо против американски заплати. Е, никой не го уволнява, разбира се заради възгледите му и така и трябва да бъде в една свободна страна. А, в руските университети, доцентите получават по 500 евро заплата и като бонус ако се пошегуваш или разкритикуваш Путин, айде, на трудовата борса в най-добрия случай. А, може и да те арестуват по произволна причина. Това, че си русофил, не трябва да ти пречи да виждаш реалната картина. Едно е да обичаш книгите на Достоевски, друго е да се радваш на съветска и неосъветска диктатура.

Колкото до прасето, Тангра и т.н. проблемът при тези съфорумци е, че те като напуснат Канада я изкарват най-черната и пропадналата страна в света и едва ли не в България всичко било по-добро от в Канада, което е смехотворно. Човек трябва да гледа по-реалистично. Аз лично, обаче не ги смятам за лузъри, нито себе си считам за такъв. Не съм си затворил вратите към Канада, имам и канадско гражданство. В даден момент може пак да попреподавам там поне известно време, може и след пенсия да се правя на сноубърд Испания-Канада по 6 месеца, примерно. Но, за следващите двайсетина години моят дом ще е Мадрид.

Жоро, прав си, аз бях 2016 в Литва, в сравнение със Западна Европа си е мизерия, но са приели еврото.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Ivan1007 »

А това с лицемерието им е добре познато на падполковника и на другаря Петров. . И те само плюят Запада, но не щат при Путлер :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:А това с лицемерието им е добре познато на падполковника и на другаря Петров. . И те само плюят Запада, но не щат при Путлер :D
За какво плюене по запада говориш!? Това, че наричаме нещата с истинските им имена не означава, че плюем, нито твърдим, че в Русия е по-добре от там където живея в момента.
Колко пъти трябва да те попитам за да получа отговор на въпроса - защо запада не помага на тези които търсят помощ, а толкова се натягат да "помагат" на Русия?
Никакви не са ми руснаците, Путин и режима им и буквално ми дреме на оная работа за тях, но след като запада има гео-политически интереси защо и те да нямат?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Kpetrov »

Canuck написа:Kpetrov, основно преподавам съвременна история и международни отношения и няма как в крайна сметка да не стигна до Путин и Крим, панамската афера Путин-Ролдугин, лицемерието на целия руски политически елит. От сутрин до пладне все лошият Запад им е в устата, а дъщерите на Путин си живеят в Германия и Нидерландия, на външния министър Лавров дъщеря му е в Ню Йорк и т.н.
След като това е областа в която преподаваш, съгласен не може да се мине без тези неща за които говориш и съм напълно съгласен с теб.
За да сме обективни обаче кои други режими критикуваш и споменаваш в лекциите си? Нещо за това, че практически без дори да се отрича американците са извършили преврати в редица суверенни държави? Да не би членовете на техния елит да нямат офшорни сметки и компаниите им да нямат авоари в данъчни оазиси?
И в какъв контекст лошия запад е в устата на путиновия режим? Не съм чул да прокламират, че тяхната икономика или стандарт на живот е по-висок от този на запада за да бъде проблем това, че децата им живеят на запад.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Canuck »

Kpetrov, аз съм в Испания, боли ме и за американците и за руснаците. Естествено, че и американците не го пропускам, говорим си за всичките ужаси на Виетнамската война, за режисираните от ЦРУ преврати в страни като Гуатемала и Иран и т.н. А, иначе американците едно им признавам, насаждат им от малки, че са номер едно и си живеят в САЩ, защото искрено го вярват, вкл. елитите им. Докато руснаците в момента водят активна пропаганда, че в Русия се живее по-добре от на Запад и Путин лично говори как руснаците трябвало да учат и живеят в Русия, но междувременно неговите дъщери не са там. А, къде е личният пример? Само си спомни, че синът и внуците на Хрушчов са американски граждани и че дъщерята на Сталин Светлана Алилуева е емигрирала в САЩ и е живяла там няколко години, Людмила Живкова учила в Оксфорд, Огнян Дойнов и фамилия са избрали Виена за свой дом. А, на тези точно родителите са проглушили ушите на руснаците и българите колко е лоша Америка как вольно диша човек в СССР. :D Представи си какъв резил би било Челси Клинтън или Джеб Буш да имигрират в Москва. :lol: А, от нашите известни комунисти-русофили май само Бисер Киров се оказа честен и искрен, защото ако не друго поне живее в Москва.

Ivan1007, ти си интелигентен човек, очевидно, не обиждай колегите. Те всяват колорит в дискуцията. А, и agent Ozo, като военен е бил обработен идеологически. Трудно му е на човека да си смени възгледите на стари години. Но, все пак ми е симпатичен, един от малкото умни русофили с леви възгледи, които съм виждал виртуално или лично. Kpetrov ми се струва даже с балансирани позиции, виж казва си човекът, че и руснаците и американците не са света вода ненапита.

Но, ако се върнем на една от любимите теми на agent Ozo за лузърите, искам да кажа, че от това, което виждам терминът се употребява най-вече във финансов смисъл, че човек не е постигнал нищо в материален план. Аз примерно в България работех като улав в една частна школа като учител по английски език за 270 лв. на месец преди 15 години, когато напуснах страната. Ако през 2010 г. напуснех Канада и се върнех в България на същото място в тази школа и в моите очи щях да съм лузър, защото съм се върнал пак на нулата, в изходно положение. Но, когато напуснеш една страна и работа да идеш на по-добра позиция и заплата, плюс по-добър климат това за мен си е прогрес, аз лично се чувствам като победител. :y: Друг е въпросът, че аз не искам да квалифицирам хората като лузъри, защото дори един човек да се е върнал в България от Канада, той е взел нещо от Канада, било по-добър английски или френски език, било начален капитал или международен опит, които могат да му помогнат да започне по-добра работа, бизнес и т.н. По-скоро са ми смешни подобни хора, когато започнат да се цепят, че в България стандартът на живот бил по-добър от този в Канада.

Жоро, извинявай, разводнихме ти темата. Но, ти кажи, какво мислят хората в твоя кръг? Трябва ли да приема България еврото скоро или не?
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: България се отказва от еврото

Мнение от agent Ozo »

Личи си, Канак, че нямаш време да четеш подробно форума и затова си правиш прибързани изводи. Изобщо не е моя тема тази за лузърите и още по-малкото пък любима. Тя е такава на първо място за Иван1007, който не пропуска случай да се самоизтъкне като успял в Канада и да обижда опонентите си на лузър. Аз, естествено, съм на първо място сред лузърите.
До скоро бях наричан "социаладжията" с цел да бъда уязвен и презрян от аудиторията, макар и никой от иванчовците да нямаше каквото и да е доказателство за това, че съм на социални помощи.

Аз, лично, никога и на никого не съм си позволявал да давам каквито и да е оценки. Гледал съм да помагам с инфо, без да влизам в ролята на морален съдник или учител. И затова дълбоко презирам парвенющината и себеизтъкването, особено когато е без всякакво основание. Но дори и човек да е постигнал много, то това не му дава право да обижда и да презира останалите, които не се вписват в критериите му за успялост. Такъв е именно случаят с наш Иван1007.

Не знам на какво основание смяташ, че военните са били подлагани на специална идеологическата обработка, но това не е вярно. Бих казал дори, че идеологическите дисциплини в учебния план на висшите военни училища със сигурност са били доста по-малко застъпени отколкото в гражданските вузове. Ако някой е навит, може да сравним приложенията от дипломите си и да проверим.
А и не се сещам за някакви допълнителни извънкласови способи и методи за исеологическа обработка.
Отделен е въпросът и, че партийната членска книжка в джоба, изобщо не означава идейна убеденост и непоколебима вяра в партийната линия. Това са клишета, използвани от деншните пишман-демократи и новоизлюпени антикомунисти, които гледат да се докарат пред новите властимащи.
На мен никога не ми е дремело за това дали идеите ми са политкоректни и на кого се харесват, или не. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: България се отказва от еврото

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Не знам на какво основание смяташ, че военните са били подлагани на специална идеологическата обработка, но това не е вярно.
Преди '89-а изискваше се или не офицерите да са членове на БКП ? Съвсем сериозно питам, защото не знам отговора.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: България се отказва от еврото

Мнение от agent Ozo »

roumensp написа:Преди '89-а изискваше се или не офицерите да са членове на БКП ? Съвсем сериозно питам, защото не знам отговора.
Не, никога не е имало такова изискване.
Изискването беше да не се назначават офицери на длъжност от командир на рота/батарея и приравнените им нагоре, ако не са членове на БКП. Който не желаеше да членува в БКП, си оставаше на ниво взводна перка и на по-висока длъжност не можеше и да се надява.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор