Въпрос за подновяване на ПР карта

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от the_coach »

Здравейте,
Попълвам апликейшън за подновяване на ПР карта и се опитвам да бъде със статус "Urgent", но не виждам къде мога да отбележа това.
За целта написах кратко писмо, в което моля разглеждащият апликацията да я счита за спешна, тъй като работя като лонг хоул трък драйвър и имам регулярни трипове до САЩ. Ще приложа също и писмо от работодател, което да потвърди това.
В апликацията има секция в която да опиша всичките ми отсъствия от Канада, но полето е с много малко редове. Смятам да прикача една таблица с всичките ми излизания и влизания.
Мислите ли, че това ще работи? Някой има ли опит с това?

И още един въпрос - тъй като тук http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ly-how.asp" пише че трябва да имам валидна ПР карта при връщането ми в Канада със самолет, влак, автобус или кораб, за да бъда качен на борда.
Нищо не се споменава за други начини на влизане - камион, кола, пеша.
Това означава ли, че при връщане в Канада с камиона примерно, не е необходимо ПР картата ми да бъде валидна?
Благодаря!

Всъщност ще питам и имигрейшъна следващия път като влизам в Канада, само да не попадна на някой незнаещ :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от myhata II »

не се прави така боец !

сядаш и взимаш калкулатора и сумираш всичките си отсъствия във и ги даваш на властите с краткото описание за причините за които си отсъствал, а те ако после ти поискат нещо да им покажеш тогава почваш със таблиците и паспортите !

Успех ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от klisurov »

fighter написа:1. подновяване на ПР карта статус "Urgent"

2. опиша всичките ми отсъствия
3. ПР картата ми да бъде валидна?
1. Нямам представа.

2. Аз приложих разпечатан техния Physical Presence Calculator [https://eservices.cic.gc.ca/rescalc/startBasicCalc.do]

3. Аз съм влизал в Канада от САЩ с личен автомобил с изтекла PR карта.
Реално, тогава имах два проблема: Бях с едното хлапе, а нямах декларация от съпругата.
На бариерата се заяде за декларацията, още повече, че попитах защо ми е съгласие при влизане, след като съм на път да върна детето при майка му.
Служителката се разфуча, че ще имам големи проблеми, т.к. и PR картата ми е изтекла.
Накара ме да отбия и да се явя при офицера.
Човека бе повече от отегчен, и след като хвърли един поглед на подготвените от мен док ("снимка" на банковите сметки, "нотариален акт", членство в OIQ), заяви, че нямам никакъв проблем да вляза в Канада, но следващия път, да взема да платя таксата от петдесетина долара, та да не си губим времето взаимно.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от roumensp »

fighter написа:В апликацията има секция в която да опиша всичките ми отсъствия от Канада, но полето е с много малко редове. Смятам да прикача една таблица с всичките ми излизания и влизания.
Мислите ли, че това ще работи? Някой има ли опит с това?
Да, така се прави. Или ползвай и разпечатай калкулатора за гражданство, както ти е казал klisurov.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от the_coach »

Благодаря ви за отговорите :y:
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от agent Ozo »

Не виждам защо трябва да си даваш труда да описваш всичките си служебни пътувания. Те не се броят за отсъствия от Канада, след като канадска компания те е пращала някъде си. Би трябвало да се посочат само отсъствията по лични причини/мотиви.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от the_coach »

agent Ozo написа:Не виждам защо трябва да си даваш труда да описваш всичките си служебни пътувания. Те не се броят за отсъствия от Канада, след като канадска компания те е пращала някъде си. Би трябвало да се посочат само отсъствията по лични причини/мотиви.
Така или инъче таблицата я имам, тъй като ми трябваше за данъчната декларация.
Ще спра при имигрейшъна следващия път и ще питам, но пък има риск да попадна на някой неподготвен и незнаещ.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Не виждам защо трябва да си даваш труда да описваш всичките си служебни пътувания. Те не се броят за отсъствия от Канада, след като канадска компания те е пращала някъде си. Би трябвало да се посочат само отсъствията по лични причини/мотиви.
Не се броят за отсъствия, но от гайда на имиграционните не става много ясно дали трябва да ги споменеш или не.

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... #appendixA"

Мисля че можеш да не ги споменеш само ако представиш писмо от фирмата ... и пак не съм убеден. И ми се струва, че при всички положения ще трябва да приложи такова писмо, независимо дали ги споменава или не.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от agent Ozo »

Ако погледнем формално, то Файтъра не би могъл да влиза в САЩ без виза, след като няма канадски паспорт. Значи влизането му е уредено от канадския му работодател и няма как със същия вид разрешително за влизане (виза) той да си прави частни разходки до Щатите.

Така ли е, Файтъре? Или визата ти е универсална?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от Marto »

Линко, спри се...
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от agent Ozo »

Що бе, Марто? Не вземам пари за правни съвети, мнение споделям. Както и всички оснанали. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от Marto »

Ми точно, щото всички знаем колко струва безплатния съвет ;)

Аз вече му се обадих на питащия по телефона с допълнителен безплатен такъв :D

Нещата доста са се променили откакто някои хора тук са си подновявали ПР картите.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от agent Ozo »

И що не го постна и тук този твой съвет, Марто?
Или си изчерпа лимита за деня за безплатни съвети? ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от спеца »

Marto написа:Линко, спри се...
обиждач ;)
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от myhata II »

Marto написа:Ми точно, щото всички знаем колко струва безплатния съвет ;)

Аз вече му се обадих на питащия по телефона с допълнителен безплатен такъв :D

Нещата доста са се променили откакто някои хора тук са си подновявали ПР картите.
така ли правите когато искате да обсъдите и наплюете някой от форума ? ;) :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор