Фестивал на лалетата в Отава

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от analgin »

Вероятно на холандската кралица Беатрикс са и орязали бюджета или е забравила, че ако не е била безкрайната тактичност на канадската дипломация тя немаше да бъде кралица на Холандия. Преди беше по-голяма площа с лалетата, бил съм над 10 пъти на фестивала.

IFF, направо ме разсмя с това, че няма какво да видиш в Отава - художествената галерия е отсреща, историческият музей, който е на табарнашката територия .... и да не забравямe турският ресторант където комшиите са готови да ти сготвят всичко което си поръчаш, дори и да го няма в менюто, винаги е много вкусно и прясно сготвено.

BTW - купона в Монреал във връзка с честването на 375 години от основаването му беше по-як.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от IFF »

analgin написа:Вероятно на холандската кралица Беатрикс са и орязали бюджета или е забравила, че ако не е била безкрайната тактичност на канадската дипломация тя немаше да бъде кралица на Холандия. Преди беше по-голяма площа с лалетата, бил съм над 10 пъти на фестивала.

IFF, направо ме разсмя с това, че няма какво да видиш в Отава - художествената галерия е отсреща, историческият музей, който е на табарнашката територия .... и да не забравямe турският ресторант където комшиите са готови да ти сготвят всичко което си поръчаш, дори и да го няма в менюто, винаги е много вкусно и прясно сготвено.

BTW - купона в Монреал във връзка с честването на 375 години от основаването му беше по-як.
Чети по-внимателно, къде съм казал, че няма какво да се види в Отава?
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от analgin »

Прочетох го отново и разбрах, че си търсил само безплатни забавления.
Записа ли се да получиш някое от кандските знамена на Парламента? - също е безплатно.Те се сменят ежедневно и всеки ден се подаряват на някой от дългият списък на желаещите да ги притежават, аз се записах преди 15 години и още не ми е дошъл реда.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от IFF »

analgin написа:Прочетох го отново и разбрах, че си търсил само безплатни забавления.
Записа ли се да получиш някое от кандските знамена на Парламента? - също е безплатно.Те се сменят ежедневно и всеки ден се подаряват на някой от дългият списък на желаещите да ги притежават, аз се записах преди 15 години и още не ми е дошъл реда.
Прочети го по-бавно, ако пак не го разбереш, ще ти го напиша по-простичко. Между другото, знамена не обичам.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от analgin »

Ако ти е трудно да се изразяваш на български го напиши на френски или англински за да те разберем правилно какво искаш да кажеш.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от IFF »

analgin написа:Ако ти е трудно да се изразяваш на български го напиши на френски или англински за да те разберем правилно какво искаш да кажеш.
Ако искам да кажа нещо, ще го направя, проблема е че ти си вадиш изводи въз основа на догадки. Аз си бях определил съботата за лалетата и неделята целия ден за музея на природата. И в един момент се оказва, че има само десетина лехи с лалета, нямаше какво да се прави а половин ден не стига за музея. Надавам се да ти е станало ясно.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от Kan_Tangra »

В Отава се ходи за 1 ден. Стига и за парламента и за музея (и той, в единствено число)
Вътре има 2 индианеца и 2ма пещерни хора на кръст, и няколко късометражни видеота.

Лалетата им стигат 30 мин.
Било е грешка да планираш и Събота, и Неделя.
Същото е и с Квебек сити.

Виж Ню Йорк или Лондон, няма да ти стигне и месец да разгледаш всичко, което е интересно.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:В Отава се ходи за 1 ден. Стига и за парламента и за музея (и той, в единствено число)
Вътре има 2 индианеца и 2ма пещерни хора на кръст, и няколко късометражни видеота.
Викаш два индианеца на кръст и некви други старини, а за ядене нищо не дават? Канадски музей - бошлаф!
Водиха ни в Hradčany, дето са дворците на чешките крале. Показаха ни разни исторически кьошенца: стаичката, дето заседавал съветът и било решено началото на Трийсетгодишната война; прозореца;, през който били хвърлени в пропастта чешките патриоти. Водиха ни в стария градски дом, в стария и новия музей. Дадоха в наша чест една опера в Narodni divadlo, дадоха една вечеринка в "Мещанската беседа". Ходихме у пана Naprstka, многоуважаван гражданин, едно време компрометиран пред австрийското правителство, забягнал в Америка, съставил си там богатство, завърнал се в Прага и сега, окръжен от почести и уважения, занимава се с филантропия. Има свой музей и библиотека. Стопанинът ни посрещна с всичкото радушие и гостоприемството на един славянин. Тук се държаха най-чистосърдечните речи. В една от стаите имаше дебела книга, в която посетителите записваха имената си. В един момент, когато бяха се натрупали мнозина около книгата и всеки бързаше да грабне перото и да увековечи името си, бай Ганьо ме дръпна за ръкава и нетърпеливо ме запита:
- А бе за какво се записват там?
Аз, като знаех предварително, че никакъв предлог за записване не би удовлетворил бай Ганя, ако от това не произтича нещо за пред кума, казах му на шега: който не иска да обикаля по-нататък старините на Прага, може да се запише в тази книга и да обядва у pana Naprstka.
- Тъй ли? - извика бай Ганьо. - Поврага им старините, дайте тука перото! Дайте бе, дайте по-скоро перото! С плайваз не може ли? Дай, дай, че бързам! - и почна с лактите си да разтваря път към масата, върху която лежеше голямата книга. Настъпиха се, сбутаха се с едного, почнаха да отнемат един от друг перото, накапаха книгата с чернило и най-сетне разтрепераната, влакната и потна ръка на бай Ганя украси една от страниците с две звучни думи:
- Сърдитко Петко - празна му торбичка! Хайде бе, остави ги! Само знаят да скубят! Нали ги зная аз тях! Славяни!... Бошлаф!...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:В Отава се ходи за 1 ден. Стига и за парламента и за музея (и той, в единствено число)
Вътре има 2 индианеца и 2ма пещерни хора на кръст, и няколко късометражни видеота.
Не съм бил в тоя музей, но в Националната галерия със сигурност има какво да се види.
Колкото до единственото число, ето ти списъка: http://ottawamuseums.com/"
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от analgin »

Вероятно говори за The Canadian Museum of History, но се е заблудил.

Единственото място където трябва да се отдели цял ден е малко по-далече от Монреал - Upper Canada Village - http://www.uppercanadavillage.com/"
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от IFF »

Kan_Tangra написа:В Отава се ходи за 1 ден. Стига и за парламента и за музея (и той, в единствено число)
Вътре има 2 индианеца и 2ма пещерни хора на кръст, и няколко късометражни видеота.

Лалетата им стигат 30 мин.
Било е грешка да планираш и Събота, и Неделя.
Същото е и с Квебек сити.

Виж Ню Йорк или Лондон, няма да ти стигне и месец да разгледаш всичко, което е интересно.
За музея , за който говоря не стига един ден, и определено си струва.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от analgin »

Такъв музей в Отава няма, дай линк към него или го изпиши на някакъв език различен от български.
С теб е много трудно да се комуникира на български, а вероятно друг език не владееш.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от IFF »

analgin написа:Такъв музей в Отава няма, дай линк към него или го изпиши на някакъв език различен от български.
С теб е много трудно да се комуникира на български, а вероятно друг език не владееш.
Този с динозавъръ. Отговарям ти само от вежливост, учили са ме да давам милостиня на просяците.
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от nekerman »

IFF написа:
analgin написа:Такъв музей в Отава няма, дай линк към него или го изпиши на някакъв език различен от български.
С теб е много трудно да се комуникира на български, а вероятно друг език не владееш.
Този с динозавъръ. Отговарям ти само от вежливост, учили са ме да давам милостиня на просяците.
Този ли?
http://nature.ca/"
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Фестивал на лалетата в Отава

Мнение от Vedren »

Най хубавото е че за фестивала на лалетата идват много американци. Носят американски долари и пълнят хотелите и ресторантите.

Преди динозавъра в музея на природата имаше висяща от тавана акула.:)
Публикувай отговор