До групата във Варна - трябва ми съвет!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
boogie_man
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 7:29 am
Местоположение: Plovdiv

До групата във Варна - трябва ми съвет!

Мнение от boogie_man »

Приятели, ето какъв е моят проблем:

Живея под наем в София. Още не съм подал първоначалните документи за Квебек, защото най-напред трябва да си припомня френския. Вече си намерих учителка по френски и утре започвам уроците.
Наскоро обаче напуснах работа и засега съм безработен. Намерил съм си друга работа в Каварна. За целта трябва да се преместя да живея във Варна.
Един мой приятел, който вече взе виза, ми казва, че ако се преместя да живея в провинцията, процедурата за Квебек ще отнеме повече време. И ставало по-трудно. На мен това не ми звучи логично, но вие какво мислите? Варненци, вярно ли е това?
Какво ще ме посъветвате вие? Да се преместя ли във Варна - там имам сигурна работа - или да рискувам, да я зарежа и да остана в София, макар и безработен?
За мен приоритет №1 в момента е да започна процедурата за Квебек, да уча френски и да мина успешно на интервюто.
Между другото, Варна е любимият ми град. Затова се колебая как да постъпя.
Дайте ми идеи!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Извинявам се за намесата, тъй като не живея във Варна, но такава щуротия не бях чувал до сега. Пък и нали все пак съм от провинцията.
Няма никакво значение за "скоростта" на процедурата това - къде живееш, в столицата или провинцията. Плюсовете на живеенето в столицата по отношение на процедурата са единствено, че се спестяват пътните разходи когато дойде време за интервюто и медицинските. Засега поне те се правят само и единствено в София.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Dragi Boogie_man, тоз ,дето ти го е казал това не ще да ти е приятел :idea: .Що за глупости са това!?Идвай насам и изобщо не се колебай.Тука сме все готини хора и има наистина много кандидат-емигранти.Хайде-успех и умната :wink:
Аватар
Фъстъчка
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 12:36 pm
Местоположение: Варна, БГ

Мнение от Фъстъчка »

Auuu, тоз който ти го е каза това ще трябва много да я мрази таз пуста провинция.... :shock:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Lele, napravo sam vazmuten! :evil: :evil: :evil: Kak moje da ima tolkova prosti idioti v sofiya da ti razpravyat podobni neshta be brato?!
Az kato edin varnenski Ottawec :wink: moga sashto da potvrdya, che v tova nyama nikakva logika da ti bavyat procedurata, kato kandidatsvash ot Varna ili drug grad na bg, razlichen ot sofiya. V bg moje i da delyat horata na sofianci i nesofianci, ama za kanadcite koy ot kade e nyama nikakvo znachenie :idea:
Bonne chance s procedurata i ne vyarvay na vreli-nekipeli :idea:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Ей тоя Canuck,не само ми бил сънародник ами и градски!
България другари ще е най-добре когат' падне атомна бомба в центъра на Софе :lol: :lol: :lol:
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

...az puk kato edin varnenski montrealec ti kazvam 4e dali 6te si v Varna dali v Sofia ili v Kurtovo Konare procedurata e vse taia...pove4e zavisi kolko si u4il frenski...aide na sluka bratle :-)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Botzo

Мнение от Botzo »

THC написа:...България другари ще е най-добре когат' падне атомна бомба в центъра на Софе :lol: :lol: :lol:
Айде бе, а после кой ще ви управлява :wink: 8)
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

THC написа:Ей тоя Canuck,не само ми бил сънародник ами и градски!
България другари ще е най-добре когат' падне атомна бомба в центъра на Софе :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: Ey, gradski, dumite ot ustata si mi vzel! :beer: :beer: :beer: Ako znaesh kolko pati kato sam bil v Sofiya sam imal nepreodolimoto jelanie da se porazhodya s edna bazuka kato Terminator i da gi pochna. :twisted:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Айде бе, а после кой ще ви управлява
Споко Боцо-аржентински равини няма да викаме :lol: :lol: :lol:
Аватар
sve
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 2:02 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

:)

Мнение от sve »

nqma takiva raboti :) ama ot truga strana e nai zabavnoto nesto koeto sum chuval :) razlika mejdu sofiq i provinciqta :)
mai samo sofianci delqt BG na sofiq i provinciq :) moje i quebecois-to da sa pochnali :)

ne se bezpokoi mesti se !! kudeto prespektiviteti sa po dobiri !
Заключено