Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Sasho_Tashev
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Юли 09, 2016 5:18 am

Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

Мнение от Sasho_Tashev »

Здравейте! Преди няколко дни се свързах с един стар познат на баща ми. Нямах им координатите, но видях че жена му има фейсбук. Той има проблеми със сина си. Ето историята.

Здрасти Сашо! Радвам се, че писа. Нещата не мога да кажа, че са добре тук. Даже прекалено розови изглеждат Канада и Щатите. Проблемите идват с Ванката, синът ми. Прострастен е към видео игрите. Водих го на лекар и ми казаха, че бил хиперактивен. Изписаха му някакви лекарства, които не са никак евтини, а и на всичкото отгоре се чувства по-зле от тях и още повече играе на игри и губи интерес към важните неща от живота. Взехме му Плейстейшъна, но той отива в съседите да играе и става по-зле. Даже си призна, че няколко пъти се събират да пушат трева. Проблемът е, че в Канада всички тийнеджъри имат плейстешън. Като някаква пандемия е. Събират се да играят и там пушат. Не знам какво да правя. Миналата седмица исках да говоря с бащата на едно от децата за 5 минути по този въпрос, но той ми отговори, да му пиша мейл или по фейсбук, а той като има време вечерта ще ми отговори. Преди 3 години когато дойдохме си нямах представа, че обществото е такова. В Бг Ванката тренираше баскетбол, но така и не успя да влезне в първия отбор и спря да тренира. Тук ми казаха, че в вче късно да се занимава професионално с баскетбол, трябва наново да влиза в специално училище, да полага изпити и куп неща още. Не знам какво да правя вече. Сменихме 3 доктора и все едно и също се изписва и все едно и също нещо казват. Резултатите са едни и същи. Аз се свързах с един бг доктор в България чрез Скайп, но той каза че не може да посравя диагнози без да види на живо сина ми. Но това, което каза е, че не трябва възобще да играе на комптърни игри, или поне това да е сведени до минимум. Да се ограничат таблетите и всякакви други електроники до максимума и да започне да спортува пак. Нещо. И да се занимава с нещо. Проблемът е, че тук дори и училище са започнали да учат на таблети, вече и тетрадки почти не ползват, всичко вече е на големи екрани и пректори, навън и по парковете никой не излиза, събират се да пушат трева. В училище изучават някакви допълнителни предмети за равенство на половете. А 3 от съучениците му дори са със сменен пол. С този "сериозен" проблем се занимава това общество. Даже има предложение за извънкласна дейност, чрез която да преставят тези три деца пред останалите родители и как те трябва да бъдат възприемани като всички останали. Нямам нищо против това, даже харесвам либералния живот , но всичко това идва в повече тук. Така , че добре си помисли какво искаш. Цените на имотите се качват. Не чак толкова спокойно колкото си мислиш. И за специалист доктор чакаш известно време и е със записване. Затова ще те помоля ако можеш да ме свържеш с някой специалист в бг за хиперактовността. И да се чуем по скайп с него. Не знам вече какво да правя. Не очаквах, че щесе стигне чак до тук. Пиши като имаш време ще ти обясня много неща за Канада. Нека и аз да имам време. Поздрави вашите и весели празници.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

Мнение от IFF »

Sasho_Tashev написа:Здравейте! Преди няколко дни се свързах с един стар познат на баща ми. Нямах им координатите, но видях че жена му има фейсбук. Той има проблеми със сина си. Ето историята.

Здрасти Сашо! Радвам се, че писа. Нещата не мога да кажа, че са добре тук. Даже прекалено розови изглеждат Канада и Щатите. Проблемите идват с Ванката, синът ми. Прострастен е към видео игрите. Водих го на лекар и ми казаха, че бил хиперактивен. Изписаха му някакви лекарства, които не са никак евтини, а и на всичкото отгоре се чувства по-зле от тях и още повече играе на игри и губи интерес към важните неща от живота. Взехме му Плейстейшъна, но той отива в съседите да играе и става по-зле. Даже си призна, че няколко пъти се събират да пушат трева. Проблемът е, че в Канада всички тийнеджъри имат плейстешън. Като някаква пандемия е. Събират се да играят и там пушат. Не знам какво да правя. Миналата седмица исках да говоря с бащата на едно от децата за 5 минути по този въпрос, но той ми отговори, да му пиша мейл или по фейсбук, а той като има време вечерта ще ми отговори. Преди 3 години когато дойдохме си нямах представа, че обществото е такова. В Бг Ванката тренираше баскетбол, но така и не успя да влезне в първия отбор и спря да тренира. Тук ми казаха, че в вче късно да се занимава професионално с баскетбол, трябва наново да влиза в специално училище, да полага изпити и куп неща още. Не знам какво да правя вече. Сменихме 3 доктора и все едно и също се изписва и все едно и също нещо казват. Резултатите са едни и същи. Аз се свързах с един бг доктор в България чрез Скайп, но той каза че не може да посравя диагнози без да види на живо сина ми. Но това, което каза е, че не трябва възобще да играе на комптърни игри, или поне това да е сведени до минимум. Да се ограничат таблетите и всякакви други електроники до максимума и да започне да спортува пак. Нещо. И да се занимава с нещо. Проблемът е, че тук дори и училище са започнали да учат на таблети, вече и тетрадки почти не ползват, всичко вече е на големи екрани и пректори, навън и по парковете никой не излиза, събират се да пушат трева. В училище изучават някакви допълнителни предмети за равенство на половете. А 3 от съучениците му дори са със сменен пол. С този "сериозен" проблем се занимава това общество. Даже има предложение за извънкласна дейност, чрез която да преставят тези три деца пред останалите родители и как те трябва да бъдат възприемани като всички останали. Нямам нищо против това, даже харесвам либералния живот , но всичко това идва в повече тук. Така , че добре си помисли какво искаш. Цените на имотите се качват. Не чак толкова спокойно колкото си мислиш. И за специалист доктор чакаш известно време и е със записване. Затова ще те помоля ако можеш да ме свържеш с някой специалист в бг за хиперактовността. И да се чуем по скайп с него. Не знам вече какво да правя. Не очаквах, че щесе стигне чак до тук. Пиши като имаш време ще ти обясня много неща за Канада. Нека и аз да имам време. Поздрави вашите и весели празници.
Значи Батка, моят съвет е да си намериш жена. Да ти кажа не е чак толкова страшно, вечер на чаша вино и френско сирене даже може и да ти хареса, ще откриеш че жените и те са хора и е интересно да си говориш с тях. Недей да падаш до нивото на Аблуд и Бистра, които от липса на социален живот живеят с форума, верно че Бистра се поизгуби нещо напоследък, но то е защото мъжа и и е пуснал бг телевизия и тя гледа турски сериали.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

Мнение от seeker »

Да, и аз се сетих за него. Почнал е да задобрява, никога няма да стане толкова добър, че да не бъде хванат :rofl: Тоз път малко е пресолил с бройката на обърнатите полове. Не знам дали за цял Монреал ще се съберат 3-ма ученика със сменен пол, пък той ги натикал в едно училище. :rofl:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

Мнение от roumensp »

Задобрява дръжки, още не се е научил, че като избере някакъв ник трябва да му поддържа някаква легенда, а не да пише каквото му падне от същия.

Един път иска на "бригада" в Щатите и пита как се взимала зелена карта, след това твърди че имал "перфектен живот", но се загрижил за цените на имотите, които щели да се вдигнат щото няколко български циганьора ще дойдат на "гурбет" като "паднели визите" и накрая тоя пост ... или както казват руснаците, "что за хуйня". :rofl:
Последно промяна от roumensp на Нед Апр 16, 2017 1:08 pm, променено общо 1 път.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

Мнение от seeker »

Е, значи аз да не се притеснявам, ти го държиш изкъсо :rofl:
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

Мнение от Marto »

Туй не е батката. Той е от Русе и шопизми от рода на "влЕЗНа" не са му в речника.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

Мнение от roumensp »

Marto написа:Туй не е батката. Той е от Русе и шопизми от рода на "влЕЗНа" не са му в речника.
Прав си, това е другаря Ташев от Войната на таралежите, а баща му е Ташо Ташев (кръстен на дядо си Мъдю). :D

ПП
Като се видим през май ще си поразшириш малко кръгозора относно шопизмите. Са да не вземеш да се уплашиш и да не дойдеш ... :lol:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

Мнение от optics »

Мани ги тия таблети. В тетрадката и молива се крие здравия български дух. Прасе ще ви каже.
Здрав дух в здраво тяло! Петилетката за 4 години! Рейгън - враг номер едно на Тутраканска селищна система!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

Мнение от pumpy »

Нещо не разбирам къде е проблема:

Родител, който не може да контролира детето си ?
Таблетите и дигиталния свят, в който живеем ?
Марихуаната и социялния живот на подрастващите ?
Невъзможността да се лекува по Скайп ?
Равенстовото между половете ?

Изобщо прасешко положение.... свържи приятели си с прасето и всичко ще се оправи
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Сериозен проблем с хиперактивно дете в Канада

Мнение от myhata II »

ей, до последния писател в тази тема ,все другите са ви виновни, а не скивате че проблема си е у самите вас ! :lol:

е ми има си го този проблем тука, а и от догодина легализират марихуаната в Канада, дупе да ви е яко !
:y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор