Кое е повече 1000 лева в BG или 2000 CAD в Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

goliama mechka написа:и както съм казвал-на кой не му харесва- да яхне голямата бяла птица,и обратно в БГ
abe аре стига с тоя изтъркан лаф бе, на който не му харесва...дрън дрън. нещата са доста по-сложни, то не е така днес ти щукне че не е хубаво тука и аре към България.
а ако толкова много те интересува мен също не ми харесва тука и след като взема полагащото ми се измерено в долари ще се прибера в БГ. аз съм тука за пари и за нищо друго! :idea:
Последно промяна от sasho71 на Нед Окт 17, 2004 8:40 pm, променено общо 1 път.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

goliama mechka написа:Амчи аз да си си ходя в БГ то-бил съм баровец преди 10 години,толкова вземах тогава,сега ще съм супербаровец :shock:
:D няма да кажа нищо за да не кажеш че се заяждам
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Re: къде живете бе хора

Мнение от St.Anger »

goliama mechka написа:
вярваш ли ми,аз все това се питам-не как хора с по 1000 кинта чисто си тръгат от БГ,ами как хората със 70-80 лева оцеляват?И това живот ли е?а да си спираш топлото,за да правиш икономии,да не ядеш месо,плодове и зеленчуци,колкото ти душа сака.Това ли са заслужили наште родители?И щом те го правят,и аз трябва да се стискам по същия начин,само и само да се назовавам БГ-рин??????Преди 5 години живеех със 1000 лева средно на месец,и се лишавах от много неща.На любителите на БГ,които веднага че скочат срещу мен.ще им кажа,че даже и не виждах къде ми отиват парите-бензин,храна,ток,телефон,кабел,и маи друго няма.тъй че не мога да ви дам точен отчет къде съм си харчел парите,те просто не ми стигаха!!!!!!!Тук със 2000$ (Канадски) не можеш да правиш купони всеки ден,но можеш да живееш много по добър живот.Това е мойто мнение.

хи хи,новобранец.Какво общо имат молловете?????????И какво е това баровец,за 1000 кинта -и то БГ-ски??????Амчи аз да си си ходя в БГ то-бил съм баровец преди 10 години,толкова вземах тогава,сега ще съм супербаровец
само не разбрах врътката за молловете????????какво общо има със заплатите в БГ?И кой пазарува от Канадските моллове,само богаташи ли?При мен(в мойто село) пазаруват всички,и много,ама много мексиканци.Цените не са нещо по-различно.И съвет от батко ви-престанете да плашите хората,които искат да дойдат насам-живота тук е много спокоен и много,ама много хубав,и както съм казвал-на кой не му харесва- да яхне голямата бяла птица,и обратно в БГ
:shock: :shock: :shock: Да живее Америка! Всичко тук е прекрасно, даже и врабчетата са някакси по-красиви от българските! А 1000 лева в България са направо нищо пари, ама нищо! Обаче виж 2000 CAD...американската мечта в действие (да се чете американската илюзия)!
To Live Is To Die
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Спора е толкова безсмислен...
Не разбирате ли???
Не е въпроса колко пари къде са повече, а кой как харчи и печели, какви са приоритетите му...
Не всичко се измерва в пари, нещата не могат да се съпоставят...
Все едно да питаш къде да отидеш - на море или на планина?
Трябва малко да се мисли, преди да...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
X
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Окт 18, 2004 12:51 am

Мнение от X »

Az mislja zimata-na planina,ljatoto-na more...ama da vidim
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

X написа:Az mislja zimata-na planina,ljatoto-na more...ama da vidim
:D :D :D
Харесва ми как мислиш!!!!
:D :D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
X
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Окт 18, 2004 12:51 am

Мнение от X »

Sedja i si mislja.Po edno vreme samo si sedja...
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Здравейте колеги,
не искам да се оправдавам и обяснявам но това което написах е самата истина, а относно решението ми то е окончателно ако мога заминавам още утре, хвърлям ключовете на колата, телефона и "баровската заплата" и потеглям с мръсна газ.
Исках само да кажа, че човека който е задал въпроса 1000 лв или 2000долара явно сам си е отговорил т.е. щом пита явно нещо не му отърва тука и се чувства кофти - беден, несигурен и най-важното нещо го глодже отвътре, както и мен разбира се.
Прав е ИвХаиду не всичко е пари, другите неща като спокойствие, сигурност, добър стандарт не се измерват с пари.
Както каза един мой близък "системата в Бг принуждава хората да показват най-лошото от себе си и в един момент това се превръща в начин и стил на живот, да сме гадни, неуслужливи, агресивни, прости и т.н." това е необратимо според мен или не-докато съм жив"
NO PAIN NO GAIN
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Sled 21 dena mitarstvane v nad 40 ot taka narechenite Obedineni Amerikanski Stati,otnovo na Montrealska zemya prochitayki obstoyno yavno nay diskotiranata tema za vremeto na moeto otsastvie/sadya po broya na mneniyata / iskam da spodelya i moeto skromno mneniee:
-1000lv. v Bg sa malko i mnogo,naprimer za men predi avantyurata mi Canada byaha nishto za da poddargam 2 novi koli,apartament s vsichkite mu razhodi ,gena na koyato egemesechnite i razhodi samo za belyo i kozmetika i dr. SPA uslugi goneha chetiricifrenna cifra i ne mi stigaha .
-Sega otskoro poluchavam sredno 4000 CA$ na mesec s perespektiva da gi napravya 8-10k na mesec i za lipsa na pari izobshto ne mislya ,no ne moga da izpitam tova udovolstvie ot givota koeto go imah s 2000 na mesec v Bg.
-Davam si smetka ,che givyah mnogo razglezeno s 2000 na mesec v Bg. i si mechtaya da se varna kam predishniyat si givot ,kogato i 1000 biha mi bili stigali.
-Spodelyam napalno mneniyata na Veliko i Sasho71,kazano na gargon ;vzemay parite i byagay;
-Ne barkayte samo giteyskta aritmetika s analitichnata ,v neya kolichestvennite natrupvaniya ne vinagi sa v sastoyanie da donesat kachestvenni izmeneniya v givota na subekta.
Rocy Basso
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 3:12 am
Местоположение: BG

Мнение от Rocy Basso »

bateto написа: ... -Sega otskoro poluchavam sredno 4000 CA$ na mesec s perespektiva da gi napravya 8-10k na mesec i za lipsa na pari izobshto ne mislya ,no ne moga da izpitam tova udovolstvie ot givota koeto go imah s 2000 na mesec v Bg.
-Davam si smetka ,che givyah mnogo razglezeno s 2000 na mesec v Bg. i si mechtaya da se varna kam predishniyat si givot ,kogato i 1000 biha mi bili stigali.
-Spodelyam napalno mneniyata na Veliko i Sasho71,kazano na gargon ;vzemay parite i byagay;
-Ne barkayte samo giteyskta aritmetika s analitichnata ,v neya kolichestvennite natrupvaniya ne vinagi sa v sastoyanie da donesat kachestvenni izmeneniya v givota na subekta.
Удоволсвието от живота което си изпитвал в БГ не е ли свързано с по-млади години, с възрастта човек се променя?
Под 5% от Вас се завръщат в БГ,такива мнения не са ли по скоро плод на лека носталгия отколкото реални намерения?
To be or not to be?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Верни ли са ми сметките? Къде бъркам?

Мнение от pumpy »

Rocy Basso написа:За сам човек на месец - BG собствено жилище в Торонто под наем.
БГ net income 1000 leva, наем 0, кола 150 leva (50 застраховки, 100 гориво), I-net 18 leva, cable TV 12leva, tel 35 leva, отопление(ток) 80 leva (средногодишно), храна 150 лева = остават 555 лева.

Торонто net income 2000 CAD, наем 850(alone) or 500 CAD (shared), кола 400 CAD (300 застраховки, 100 гориво), I-net 25 CAD, cable TV 25CAD, tel 45 CAD, отопление(ток) 0 CAD (включено в наема), храна 200 CAD = остават 455 CAD (alone) or 805 (shared).
що за сметки в БГ
наем 0
кола - поддръжка 150 на месец
бензин - 100
застраховка - 50
кабел - 18
интернет - 40 - съпоставим с местния в Канада
отопление ток - 150 средно годишно за жилище с 2 спални за да е сравнимо с Канада
храна - 400 лева за тричленно семейство за да е пак съпоставимо кат окачество и количество с Канадското
телефони - 100 лева поне, че и повече с БТК и 2 GSM, защото локалните разговори не са безплатни

та ако само единия родител работи остават : 42 лева месечно

което е истина в Канада не остават и толкова ако само единия работи, но ако щете ми вярвайте, качеството на живот е различно и аз самия съм зарязал много повече от 1000 лева месечно в БГ и парите няма да са причината, която би ме накарала да се върна пак там...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

sasho71 написа:
Veliko написа:Izwoda e: Stoj w BG-to direktor za 1000, otkolkoto bachkator w Ca za 2000.
много правилно! това е положението друзя. аз в завод не съм бил, но имам познати дето ходят на четири крака след работен ден, с някакви си 70$ в джоба. :idea:
кофти познати - аз съм ходил със 100 кинта в джоба след 7 часа бачкане в завод и после съм правил и още 8 в кабинета, тъй като не съм бил изобщо уморен, така че и заводите са различни видимо
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Rocy Basso написа:Спор няма, никой никого не убеждава в нищо, всеки споделя своите виждания. Ако БГ беше като Чехия или Словения изобщо нямаше да водим тази дискусия и да се чудим къде да избягаме от собствената си страна.
Според мен гаранция никаде няма!
Западните фирми тук плащат от 500 до 2000 чисто -зависи от фирмата и позицията, най-масово е в диапазона 500-1000, има и над 2000 но за високи позиции. Смята се че зараждащата се средна класа в БГ (която е доста крехка) получава около 700 лева на човек.
Не ме разбирайте погрешно тук проблемите си ги има - дупки по улиците, застаряващо население, цигани, корупция, некомпетентни даржавни чиновници, рекетиращи лекари, "уникална" здравна реформа, най-скъпите GSM услуги в Европа и т.н.
Факт е че има леко съживяване последните 2 години, но не е достатъчно.
Аз се определям към така наречените "икономически кандидат имигранти" т.е. определящ за мен е стандарта на живот който водя тук и бих водил там.
Когато подадох документи преди 4 години взимах 300 а сега когато имам виза (и 6 месеца за мислена) взимам 4х300!!!
и аз като подадох документи взимах 120 лева семейно общо защото аще бях студент и когато получих визите взимах 50 пъти по толкова семейно, но пак съм тук и съм убеден, че и тук ще стане - просто иска време и труд. само ме е яд че първото не зависи от мен :x
Rocy Basso
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 3:12 am
Местоположение: BG

Re: Верни ли са ми сметките? Къде бъркам?

Мнение от Rocy Basso »

poumpy написа:)що за сметки в БГ
наем 0
кола - поддръжка 150 на месец
бензин - 100
застраховка - 50
кабел - 18
интернет - 40 - съпоставим с местния в Канада
отопление ток - 150 средно годишно за жилище с 2 спални за да е сравнимо с Канада
храна - 400 лева за тричленно семейство за да е пак съпоставимо кат окачество и количество с Канадското
телефони - 100 лева поне, че и повече с БТК и 2 GSM, защото локалните разговори не са безплатни

та ако само единия родител работи остават : 42 лева месечно

което е истина в Канада не остават и толкова ако само единия работи, но ако щете ми вярвайте, качеството на живот е различно и аз самия съм зарязал много повече от 1000 лева месечно в БГ и парите няма да са причината, която би ме накарала да се върна пак там...
Що за сметки - сметки за ерген, а не за тричленно семейство.
кола - поддръжка 150 на месец - каква кола си карал в БГ със такава подръжка на месец 30 годишна Волга или ЗИС 5 ?!? Явно яко са те цакали по сервизите.
За качеството на храната в Канада не мога да се изкажа, но дана плодовете не са "plastic" като тези в западна европа.
To be or not to be?
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Kato pravite smetkite za Balgaria che peroto "apartament" e 0, zashtoto ste go nasledili, dobre e da sazdadete i fond "apartamenti za decata". Zashtoto i te kato porasnat shte imat nuzhda kato vas da vlezat v nasleden apartament (tam malcina sa tezi koito mogat da si pozvolyat da si kupyat svoy, pak ako shte i na izplashtane), a toku-vizh i vie ne ste se razbarzali da ritvate kambanata.
Заключено