Да бягам ли....или да не бягам....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

Ето затова бягат хората, не заради цената на попчетата и чушките.....ама пусто, как да го разбереш

Български университет изгони световно признат лектор, награден от НАСА
Постиженията на Колев обаче не са натежали при гласуването на продължаването с една година на преподавателската му дейност в МУ на катедрения съвет на 21 март. Удължаването на контракта му е отхвърлено с 18 гласа "против“ и 2 невалидни, докато гласовете "за“ са били 17.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

Те в темата за визите и медицинските се наредили учен до учения за емиграция в Канада, и всичките са от НАСА и на по 65 години. Нито един от тях не ги бърка която и да е цена, и парите не са проблем за тях. Изобщо.
:D

Както винаги цепиш мрака с отвлечената си (липса на) аргументация.

Ще го наемат в някой друг университет като почасов преподавател, щом е толкова в час на 65 години.
Какъв е проблема!?
В Канада щото като навършат 65 години и ги чипкат българските учени по тамошните университети.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

Аз ти казах, че няма да го разбереш, ти не ми вярваш......
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

Почувствалите се недооценени и неразбрани имат избора да напуснат било то фирмата, или държавата, за да потърсят място, където ще бъдат оценени. И го правят. Или поне тези, които вярват в себе си и възможностите си.

Това става по целия свят и е чиста манипулация да се внушава, че единствено България го прави спрямо своите кадри.
Ето ви го пресния пример с Канака. Който също се почувства недооценен в Канада, въпреки огромната си любов към страната и доказания си потенциал като перспективен преподавател и учен-историк. Ама ей на - не поискаха да го назначат на постоянно място в отавското уни и в следствие на това Канака, въпреки сърдечната връзка със страната на мечтите си - Канада, свали огромния брой канадски знамена от стените в апартамента си (снимани и от фоторепортер на The Ottawa Citizen), събра си багажа и запраши към Испания.

C'est la vie!, Пумпи. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

Анджък де, и аз това казвам: не винаги цената на манджата и вечния купон са единствените критерии за бягане или не.

От друга страна е смешно да сравняваме Медицинска Акадения София, с който и да е медициснки Университет в Северна Америка - това последното от личен опит, ако и той да не е меродавен за теб. Сигурно има и някаква статистика по въпроса, но нама да я ровя сега
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

Че кой и къде ги прави тези сравнения, Пумпи? Това си е някаква твоя идея.
Аз правя аналогия със сходни житейски ситуации в България и други държави, а не сравнявам конкретни фирми, институти или организации в различните държави. Независимо по какви критерии и показатели.
Пойнта ми е, че случилото се с професора не е български патент.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

Аз така и не разбрах, тоя български професор от НАСА ще емигрира ли по френската програма у Кебешко или няма да емигрира!?
Пумпал, на туй ми отговори, разсъжденията си ги задръж, защото не са ти силна страна. :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Че кой и къде ги прави тези сравнения, Пумпи? Това си е някаква твоя идея.
Аз правя аналогия със сходни житейски ситуации в България и други държави, а не сравнявам конкретни фирми, институти или организации в различните държави. Независимо по какви критерии и показатели.
Пойнта ми е, че случилото се с професора не е български патент.
Аналогия значи, не сравнение.... Сега разбирам....
Еми и аз аналогия между Джон Хопкинс, Медицинска Академия, Отавския Уни и този в Мадрид правя, нищо повече. Житейски опити си споделяме, и за цената на чушките си говорим от време на време, такива ти ми работи....
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

Ама ти си прави каквито щеш аналогии и сравнения, Пумпи, нямам проблем с това.
Просто недей да изопачаваш моите такива. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Ама ти си прави каквито щеш аналогии и сравнения, Пумпи, нямам проблем с това.
Просто недей да изопачаваш моите такива. :)
" Не по врат ами по шия. "А пък то чичко гугъл си го казва ясно ( в широкия смисъл на думата), ама кой ти разбира от френски език след толкова много години във "френска Канада"

Synonymes de analogie:

accord affinité assimilation association évocation communauté comparaison conformité connexion connexité contamination contiguïté convenance correspondance cousinage dépendance généralisation homologie métaphore parenté précédent proportion proportionnalité rapport relation ressemblance similarité similitude suggestion
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

И така може, след като френският ти е предпочитания език. Значи, можеш да си правиш каквито искаш analogies, accords, affinités, assimilations, associations, évocations, communautés, comparaisons, conformités, connexions, connexités, contaminations, contiguïtés, convenances, correspondances, cousinages, dépendances, généralisations, homologies, métaphores, parentés, précédents, proportions, proportionnalités, rapports, relations, ressemblances, similarités, similitudes, suggestions, но недей да изопачаваш моите такива. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:Аз така и не разбрах, тоя български професор от НАСА ще емигрира ли по френската програма у Кебешко или няма да емигрира!?
Пумпал, на туй ми отговори, разсъжденията си ги задръж, защото не са ти силна страна. :rofl:
За сега той е от онези, "завърнали се" българи, който предпочитат ефтинките зарзавати и "живота" в Софията. Да видим до къде ще го натирят за да забрави за цената на чушките и да тегли една дълга на цялата селяния и да си вдигне чукалата. Всичко зависи, от това колко чушки можеш да изядеш на едно сядане. Аз току що опрасках две, че децата обичат само пълнежа и все още нямам намерение да се прибирам в Софията. Ще пробвам още една-две и тогава ще докладвам пак за къде ще летя утре, когато започва порлетната ваканция на децата: на изток или на запад ;)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Koko »

Kan_Tangra написа:Аз така и не разбрах, тоя български професор от НАСА ще емигрира ли по френската програма у Кебешко или няма да емигрира!?
Пумпал, на туй ми отговори, разсъжденията си ги задръж, защото не са ти силна страна. :rofl:
Както става ясно от статията, професора е на възраст за пенсия, едва ли му е да мисли за имиграция на тези години. Проблема е по-скоро в това колко от студентите му ще останат да практикуват в България, като се има предвид че за тях избора да отидат да работят в чужбина далеч не се свежда само до Канада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

Koko написа:
Kan_Tangra написа:Аз така и не разбрах, тоя български професор от НАСА ще емигрира ли по френската програма у Кебешко или няма да емигрира!?
Пумпал, на туй ми отговори, разсъжденията си ги задръж, защото не са ти силна страна. :rofl:
Както става ясно от статията, професора е на възраст за пенсия, едва ли му е да мисли за имиграция на тези години. Проблема е по-скоро в това колко от студентите му ще останат да практикуват в България, като се има предвид че за тях избора да отидат да работят в чужбина далеч не се свежда само до Канада.
Няма страшно Коко, половината от "забягалите" ще се върнат рано или късно, разбрали, че там е по-лесно, по-топло, по-връзкарско и най-вече наука се "прави" с връзки, а не с кинти. Рано или късно всичко ще си дойде на мястото....
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от IRA »

Те по голямата част от студентите по медицина си работят като лекари, а точно тези които искат да се занимават с наука отиват в чужбина, защото е по лесно.
Не разбирам защо му е на някой с толкова успехи да се забие точно в България дето няма пари за научни изследвания.
Проблемите с личните взаимоотношения на работното място не са български патент. Работя в американска компания и знам не малко добри специалисти уволнени заради противопоставяне на глупави решения на на тия отгоре, даже си мисля,че при американците това е голям проблем. Тия по високите нива на управление в повечето случаи имат типичното за Трампа поведение " Аз имам единствено меродавно мнение".
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор