Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

MrGeek написа:
joro написа:Защо до София? Интернета не идваше ли от Америка :rofl:
Йорко, ти знаеш ли как работи модема? :fubar:
joro написа:Сега сериозно- през 1998 г. се плащаше за използвани мегабайти, а цента на включването чрез модем беше като на градски разговор- някакви стотинки без значение колко време си включен. Е, от време на време модемът изключваше и трябваше пак да набираме номера. Мъка, кво да правиш. През 1999 г. имах вече и ICQ и си чатех с едни софиянки.
Ако си живял в София, Пловдив или Варна по онова време може и да си ползвал интернет. В Банско - не съвсем. :D
И Бургас!
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/02/ ... _rakiia_v/"
Инспектори открили над 1500 литра нелегална ракия в Троянския манастир

Служители на Агенция "Митници" са открили над 1500 литра нелегална ракия в Троянския манастир, предаде БТА.

Алкохолът е намерен при рутинна проверка на търговски обекти на територията на Троянската света обител вчера (8 февруари). Предлаганата в търговските обекти стока е била с валиден акцизен бандерол, но при последвала проверка в едно от избените помещения са открити 1500 литра ракия в пластмасови бутилки и бидони без документи за платен акциз. Отделно са намерени и 372 бутилки по 0.5 литра ракия без бандерол.

Игуменът на манастира Велички епископ Сионий каза пред БТА, че намереното от митническите служители е колекция на светата обител, събирана много години от неговите предшественици, и трябва да остане в манастира като традиция и спомен, защото никога не е използвана за търговска цел.

"Най-старата е от 1965 г. Ракията е подредена за богатство, красота и хармония на тази изба, която е традиционна за района и олицетворява цяла една епоха. В района основното занимание на населението е било сливовите градини и производството на ракия", обясни той.

Сионий допълни, че ракията е била запечатана по надлежния ред, според законите на страната. Част от нея е взета за необходимите проби. По думите му от Агенция "Митници" са проявили разбиране и предстои подписване на споразумение, с което от манастира ще бъде платен акциз на ракията, за да може тя да остане в светата обител.
Изображение
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

MrGeek написа:
Една трета от българите никога не са използвали интернет.

Сред държавите в Европейския съюз (ЕС) България е с най-голям процент хора, (33%), които никога не са използвали интернет. Това сочат данните от анализ на Евростат за 2016 година. За сравнение - едва 2% от живеещите в Дания и Люксембург никога не са използвали мрежата.
Странно, уж имахме най-якия и бърз интернет, пък излиза, че по този показател дишаме праха дори на македонците.
Тия серсеми от Евростат знаят ли, че аз Бай ви Ганьо Балкански дадох на света първия компютър бе!
Изображение
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа:Тия серсеми от Евростат знаят ли, че аз Бай ви Ганьо Балкански дадох на света първия компютър бе!
Не. Компютрите се развиват още от времето на леонардо да винчи, но по света e най-известен първият работещ програмируем компютър - ENIAC.

Изображение

ABC компютърът, в който има българска жилка е отбелязал сериозна крачка в развитието на компюртите, но е бил толкова безполезен, че бил зарязан и след дълго събиране на прах накрая бил разфасован за части.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

Специално за Йоро, докладвам:



Симулирах рязане на сърма с пластмасова вилица. Едва св огъна, а натисках с юнашка сила, докато ме заболя ръката. Няма чупене. На заден ракурс метална вилица, да не ми направи някой забележка пак. На по-заден съм издал локацията на екшъна.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IRA »

Много сте кекави. Аз и тукашните ги чупя без проблем. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

IRA написа:Много сте кекави. Аз и тукашните ги чупя без проблем. :rofl:
Аз ако имам желание и метална няма да ми се опре, но обикновено нямам такова, докато се храня. :D
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Ей затва евро-БГ-депутатите, или поне някои от тях, са против СЕТА. Ще навлязат канадските вилици, нямат чупене - капак на дребния местен бизнес. А падналите визи нещо не ги вълнуват....
Embrace your climate change!
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

7George написа:Ей затва евро-БГ-депутатите, или поне някои от тях, са против СЕТА. Ще навлязат канадските вилици, нямат чупене - капак на дребния местен бизнес. А падналите визи нещо не ги вълнуват....
Нали трябва да уплашат народа с разните му там бежанци, соросоиди, лоши американски и канадски ГМО-та, че да гласува за комунетата. Иначе ще има Бат Бойко още 4 години. А визите не ги вълнуват- сина на Корнелия вече е в САЩ- при либерастите и ГМО-то.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

България изпревари Гърция по експорт:
https://www.cia.gov/library/Publication ... 8rank.html"
България е на 64, а Гърция на 67 място.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
7George написа:Ей затва евро-БГ-депутатите, или поне някои от тях, са против СЕТА. Ще навлязат канадските вилици, нямат чупене - капак на дребния местен бизнес. А падналите визи нещо не ги вълнуват....
Нали трябва да уплашат народа с разните му там бежанци, соросоиди, лоши американски и канадски ГМО-та, че да гласува за комунетата. Иначе ще има Бат Бойко още 4 години. А визите не ги вълнуват- сина на Корнелия вече е в САЩ- при либерастите и ГМО-то.
Коя беше тая Корнелия, че много не ви следя политиците ?
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:
7George написа:Ей затва евро-БГ-депутатите, или поне някои от тях, са против СЕТА. Ще навлязат канадските вилици, нямат чупене - капак на дребния местен бизнес. А падналите визи нещо не ги вълнуват....
Нали трябва да уплашат народа с разните му там бежанци, соросоиди, лоши американски и канадски ГМО-та, че да гласува за комунетата. Иначе ще има Бат Бойко още 4 години. А визите не ги вълнуват- сина на Корнелия вече е в САЩ- при либерастите и ГМО-то.
Коя беше тая Корнелия, че много не ви следя политиците ?

Другарката от БСП, дето иска да смени Боко.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

roumensp написа: Коя беше тая Корнелия, че много не ви следя политиците ?
Аз помислих че става въпрос за Чалга Певица.. Имаше една с подобно име.. Май "Камелия" беше.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ivandaman написа:
roumensp написа: Коя беше тая Корнелия, че много не ви следя политиците ?
Аз помислих че става въпрос за Чалга Певица.. Имаше една с подобно име.. Май "Камелия" беше.
Корнелия Нинова- Новото Светло Бъдеще за България
Изображение
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор