Даниел Митов в HARDtalk по BBC

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

Озо,
Пак се обаждаш като на барабан малката пръчка.
По времето на Тошо, всеки добрал се до зад "желязната завеса " получаваше съвсем оправдано политическо убежище, ако пожелаеше.
Те заради това пускаха уж само проверени другари зад нея и южната и западната ни граница беше с два реда кльон и охранявана да не бяга никой навън.
Ама това ставаше далеч от Канада и додта преди времето, когато адаша се е пролузил тук.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от ivandaman »

For the record. Пристигнах в Канада през Март 1990 година. И тогава все още имаше Кльонове по границата и ако се не лъжа комунистите бяха все още на власт (Петър Младенов мисля че беше).. И в БГ все още не бяха проведени пост комунистически "демократични" избори...
Just sayin'...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

ivandaman написа:For the record. Пристигнах в Канада през Март 1990 година. И тогава все още имаше Кльонове по границата и ако се не лъжа комунистите бяха все още на власт (Петър Младенов мисля че беше).. И в БГ все още не бяха проведени пост комунистически "демократични" избори...
Just sayin'...
Извинявай!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от agent Ozo »

Иван1007, няма изгледи да вденеш в какво се състои комичността и абсурдността на твоето дърдорене относно бившия режим.
В това, че е заудрял тъпана и вдига олелия до Бога именно човек, който изобщо не е пострадал от комунистите. А истинските жертви, т.е. тези които реално са били затваряни, интернирани, възпрепятствани да учат или практикуват определена професия, с избити близки и т.н., те си мълчат. И дори заявяват, че са простили на палачите си.

А напъните ти да се изкараш едва ли не дисидент са направо жалки. Също както историята на Плевню с плакатите от тапети, които уж носел на измисления си митинг. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от feather »

agent Ozo написа: те си мълчат. И дори заявяват, че са простили на палачите си.
Тц! Тук не позна. Просто се отказаха да спорят с тъпанари. :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от pumpy »

feather написа:
agent Ozo написа: те си мълчат. И дори заявяват, че са простили на палачите си.
Тц! Тук не позна. Просто се отказаха да спорят с тъпанари. :D
Не бе, така му е удобно, някой да му е простил...що за нахалство: палачите да определят кой и кога им е простил :x
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

Озо,
Ти няма да разбереш в какво се състои комичността на дърдоренето ти относно бившия режим - в това че си избрал сам да живееш в неговата пълна противоположност, че едната ти дъщеря е сторила същото и малката никога няма дори да може да разбере колко извратена е била системата дето защитаваш сега.
Аз никога не съм бил с нищо повече жертва отколкото милионите други живяли при социализЪма на Тошо и предшествениците му в България и стотиците милиони живели в СССР и сателитните държави при подобни режими.
Излишно е да се опитвам повече да ти обяснявам какви поражения е нанесла тази система на няколко поколения - няма да го вденеш.
Не съм бил дисидент, подлежал съм на пълната процедура на промиване на мозъка на каквато всички от моето поколение - още от първи клас чавдарче, трети пионерче, седми комсомолец, политпросвета в час на класния, агиттабла и какви ли не подобни дивотии. Същевременно обаче имаше и вуйчо ми, който не се страхуваше да слуша пред мен заглушаваните радиостанции ББС, Дойче Веле, Свободна Европа и Гласът на Америка като ми обясни, че не трябва да казвам какво съм чул и че ги слуша, защото ще го затворят. Дядо ми на село, който вече 70 годишен взимаше един от трите чифта волове отглеждани в ТКЗС-то за общо ползване да си докара дърва, сено или нещо друго изпрягаше ги от колата и докато не ги нахрани добре и не ги среши и изчости не ги връщаше. През това време ми разказваше за това как имал най-хубавите волове и при масовизацията му ги взели, взели и земите му, които ми беше показвал. Тръгнал да работи в ТКЗС-то. Неговите волове дали на един, който никога нямал земя и никога не бил орал и не можел, а на него му дали една крава и едно теле, с които нищо не ставало. Та резултата от това било глад по лош отколкото през войната - стотинки на трудоден. Заминал на 200 км и работил няколко години като огняр в керамична фабрика - баба сама гледала двор градина и ходила да блъска за стотинки в ТКЗС-то. Баща ми след казармата видял и той, че със стотинките от ТКЗС не може да си купи даже дрехи и заминал в геофизични проучвания - магнитометър и гравиметър на катър и по чукаците. Та разправяше ми по снимките от онова време как преименували и преобличали милиционерите помаците, как армията влизала с танковете в Рибново и Осиково.
Леля ми и мъжа и също избягали от село - отишли на бригада в Чехословакия и останали там. Та те ми разказваха пак под сурдинка за окупацията 1968-ма и как не знаели дали ще видят сина си, когото оставили лятото на село, но не могли да приберат и той изкарал първия срок на втори клас в селското училище.нямаше
И още много други неща ми разказваха родата дето хич не се връзваха с промивката на мозъци в училище и по вестници, радио и телевизия.
Та към края на гимназията вече ми беше ясно, че всичко извън къщи, цялата нелепа система, цялата държава, в която ни бяха затворили беше пълна лъжа.
И всеки ден години след това в "родната казарма" и в "престижния университет " се убеждавах в това.
Та не съм бил дисидент, но в никакъв случай не съм харесвал лъжите, в които бяхме принудени да живеем.
В България на практика нямаше дисиденти през 80-те . Имаше в имиграция, но не и в страната.
Имаше страх, защото хората от поколението на баба и дядо още помнеха насилствената колективизация, дядо ми разказваше, че комшия кегнал в яслите и държал воловете за юларите и не ги давал. Милиционерите пидпалили яслите и когато той горящ жив побягнал навън го изгасили, след което го пребили от бой, добитъка разбира се отвели, а обора изгорял.
БНА по която ревеш сега беше една голяма лъжа и в това съм се убедил лично. Тази лъжа и твоите ненужни руски железа бяха платени с отнетите земи, добитък и инвентар на дядовците ми, с труда на баба в ТКЗСто за жълти стотинки, с труда на другата ми баба оглушала в тъкачната фабрика, с двора и къщата на сестра и отчуждени и платени на цената на външна тоалетна, с труда на майка ми и баща ми, с моя безплатен труд две години в същото БНА дето сега жалиш по него.

Не ми пука дали изобщо си проумял каква ви е вината на сите "партийни членове" - докато продължаваш с лъжите си и тъпата руска пропаганда все ще се намира някой като мен дето не харесваше лъжата в,която живяхме да опровергава лъжите ти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:
feather написа:
agent Ozo написа: те си мълчат. И дори заявяват, че са простили на палачите си.
Тц! Тук не позна. Просто се отказаха да спорят с тъпанари. :D
Не бе, така му е удобно, някой да му е простил...що за нахалство: палачите да определят кой и кога им е простил :x
О, Пумпи, ти и в палач ме произведе. Благодаря!
И на какво основание, моля?
А жертвите ми колко са?
Еето ви и цитати от истинските жертви на комунизма.
Ще припомня само думи на Симеон Сакскобургготски от последното му интервю в БТВ. Запитан дали е простил за страшните за него времена след 9 септември 1944 г., царят отговаря: „Това ми е принципът. Може би религиозната част или не. Не забравям, но какво печеля, ако не простя? Остава един такъв горчив привкус, който не води до нищо позитивно.“

Много изстрадана житейска мъдрост има в тези думи.
Ваня Жекова казва за баща си Жеко Стоянов (със смъртна присъда, лежал 20 г. в затвора)
Колкото и баща ми и неговите приятели, с които е бил в затвора, да не искат мъст, аз за себе си искам.
И винаги разказите на подобни хора са премерени и изпълнени само с факти, които те просто искат да станат известни на по-широк кръг хора. Никакви преувеличения и обобщения. Затова и разказите им са емоционално въздействащи, предизвикват съчувствие и осъждане на извършителите на издевателствата.
Докато такива като Иван1007 ръсят само измислици и вместо съчувствие и осъждане, предизвикват само насмешка.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от pumpy »

Озо, нищо лично бе майна, не те познавам, не те зная, защо да те изкарвам за палач. Аз даже съм НГВС, знам ли какви сте ги вършели там през годините ? Знам, че живеехме в една ЛЪЖА. Точно толкова лъжа, колкото и че едните простили на другите.
Въпроса е принципен. А царя е безпринципен и политическа фигура - той с убийците на чичо си седна на една маса пазарлъци да прави. Няма как той да ми служи за пример, просто няма как.....
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от klisurov »

agent Ozo написа:... ръсят само измислици ...
Озо или Линко, не мисля, че те познавам лично.
На мен фамилията ми е Клисуров, същата, като на баща ми, на дядо и на пра-дядо ми.
А навярно и на дедите ми преди него.
Не знам кой какви измислици ръси, но знам разказите на баща ми и на баба ми.
И съм склонен да вярвам повече на тях, отколкото на Партията.
Никога не съм крил, че бях първа група комсомолец.
Точно тогава баща ми за пръв път повдигна завесата, казвайки ми да не казвам на дядо ми на село.
И да, в техникума стигнах до организационен секретар, както и до секретар на новобранския център в Атия.
Не съжалявам за нищо от миналото си, така че, и за тези ми дейности не съжалявам.
Даже напротив, гордея се, че се откроявах от околните.
Както се гордея и с факта, че организирах първата студентска стачка във ВМЕИ София.
Както и че бях в Града на истината.
Но реално тогава и прогледнах.
И в момента не ми се слушат глупости нито за "евтините кебапчета" при соца, нито за псевдо демокрацията в момента в България.
Не знам дали съм родоотстъпник, защото аз рода си помня и уважавам.
Родината ми е България, но половината ми кръв е арменска.
А арменците отдавна са скиталци по света.
Такъв съм и аз: Българин с майка арменка и канадско гражданство.
В прочем, майка ми е арменска, но без арменско гражданство, а с българско и на САЩ такива.

Аз на децата си се опитвам да им разкажа това, което баща ми не успява.
И никога няма да се уморя да им повтарям, да не вярват в утопии.
Нямам нищо лично против теб, но превъзнасянето на соца, на успехите на БНА, на величието на Путин, меко казано, не ги разбирам.
И не ме обявявй за русофоб, щото Тъщата ми е рускиня, та няма начин да мразя руснаците.
Но виж, техните олигарси, както и българските такива, определено недолюбвам.
Последно промяна от klisurov на Нед Окт 30, 2016 12:07 am, променено общо 1 път.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

Хаха.
Магистралката кого ни дава за пример - политическата куртизанка Симеон Сакскобурготски.
Това ли е еталон за пострадал от комунизма?
Защо? Защото като агент на КГБ и ДС се съюзи с комунистите и не пропусна да прибере като награда квот можа.
Нямаш проблем с прошката, но трябва покаяние преди нея.
За разлика от националсоциалистите комунистите още не сте се покаяли. Няма прошка докато не се покаете за престъпленията си.
Последно промяна от Ivan1007 на Нед Окт 30, 2016 3:21 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

На хората под 45 годишна възраст не им пука за вашите приказки за комунидтическия режим и жертви и палачи преди няколко десетилетия. Аз бях в казармата, когато свалиха бай Тошо, сега съм на 47. Всички по-млади от мен няма как да са били членове на БКП и да са еършили репресии, защото са били по училища и детски градини. Няма как да ни управляват същите комунисти като едно време, защото тия, дето ни управляваха измряха. Днес в България младите хора учат, работят, правят кариери, ходят в чужбина и се връщат, и мислят по съвсем различен начин от нас, дето сме хванали една малка част от онова време. Комунизмът в България е история, както турското робство, войните с Византия,идването на Аспарух и т.н. Нещо, случило се някога, за което днешните деца научават от учебниците по история.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

Жорко,
Вас ви управляват наследниците на Бай Тошо сега . Боко Тиквата, Тетка Тачева, Цвъконий и подобните им от другите отбори на ДС - те не са същите персонално от Тошовото политбюро, но са от същото училише и вече има трето поколение на Пеевски и компания

България е единствената страна, която не проведе лустрация и затова е на това дередже и все повече ще изостава от другите в ЕС.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Жорко,
Вас ви управляват наследниците на Бай Тошо сега . Боко Тиквата, Тетка Тачева, Цвъконий и подобните им от другите отбори на ДС - те не са същите персонално от Тошовото политбюро, но са от същото училише и вече има трето поколение на Пеевски и компания
И затова България е на това дередже и все повече ще изостава от другите в ЕС.
България днес е по- добре, отколкото е била преди, и ще става все по-добре. А такива като теб ще си ръсят глупости до края на живота си.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от pumpy »

joro написа:На хората под 45 годишна възраст не им пука за вашите приказки за комунидтическия режим и жертви и палачи преди няколко десетилетия. Аз бях в казармата, когато свалиха бай Тошо, сега съм на 47. Всички по-млади от мен няма как да са били членове на БКП и да са еършили репресии, защото са били по училища и детски градини. Няма как да ни управляват същите комунисти като едно време, защото тия, дето ни управляваха измряха. Днес в България младите хора учат, работят, правят кариери, ходят в чужбина и се връщат, и мислят по съвсем различен начин от нас, дето сме хванали една малка част от онова време. Комунизмът в България е история, както турското робство, войните с Византия,идването на Аспарух и т.н. Нещо, случило се някога, за което днешните деца научават от учебниците по история.
Не Жорка, не е история. Докато не измрем ВСИЧКИ НИЕ родени преди 1989 това няма да е история, защото ние помним. Колкото и да не им се харесва на някои, паметта е жива. Аз си спомням как за баба ми имаше специален кабинет в Първа Градска Болница, където чакалнята беше с кожени дивани. Всички се редяхме по коридорите по дървените пейки, за по-равните от нас имаше по-различни чакални. Спомням си как някои имаха старчески домове по 4 в стая и как други имаха "заведения за рехабилитация" с по един човек в стая - бабчето ми си беше замъкнала даже пияното там и ми свиреше като я посещавах. Спомням си как чичо ми беше "невъзвращенец", как баща ми не можеше да го посети в Адис Абеба, как другата ми баба изпадаше в ужас от думата "квартиранти" защото от 44-та до 76-та са й били натресени разни селяндури в апартамента, спомням си как ходеше на гости в бащината си вила в Чам Курия, където пък майка ми ни водеше на почивки от службата си. Да продължавам ли със спомените ? И аз съм само на 40. Морала няма възраст, интереса виж има и доколкото си спомням "той клатеше феса"
Трудно е да се приеме, че някои хора искат нещо рзлично от това да са "слуги", но има и такива. И те не са мнозинство в България....
Публикувай отговор