Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:https://money.bg/charts/forbes-otidete- ... ofiya.html
Най-замърсена, най-корумпирана, с най-висока смъртност = най-добро място за живеене.
Тцъ. Не си разбрал - не най-доброто, а най евтиното.

Do you know how many hours you’d have to work to buy an iPhone 6? If you’re in the U.S. that figure is 27 hours. Globally though, the number jumps to 119 hours.

That difference is known as purchasing power.
On the flip side, there are plenty of cities where the living is little easier–at least when it comes to your wallet.

The Top 5 Least Expensive (excluding rent)

Kiev
Sofia
Bucharest
Mumbai
New Delhi

Back to that iPhone 6 though, if you lived in Kiev, you’d have to work 627 hours in order buy one. New Dehli’s not much better at 360 hours
http://www.forbes.com/sites/halahtourya ... ities/amp/"

Получаваш това за което си си платил обаче.
В класацията за най-добро място за живеене
Букурещ 109-то, а София е на 115-то място - що ли не е за учудване, последна от ЕС.

http://www.forbes.com/sites/laurashin/2 ... -life/amp/"

P.S. Един съвет от мен - като видиш нещо в българските СМИ дето се позовава на източник - потърси източника. Обикновено там е съвсем различно (има няколко изключения, ама ще те оставя сам да ги откриеш евентуално)
Последно промяна от Ivan1007 на Сря Окт 12, 2016 4:11 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
roumensp написа:
joro написа:https://money.bg/charts/forbes-otidete- ... ofiya.html
Най-замърсена, най-корумпирана, с най-висока смъртност = най-добро място за живеене.
Звучи адски престижно да си на върха заедно с Киев и Букурещ. :rofl:
Букурещ е столицата на Румъния- държавата-пример за България според някои форумци.
И това не си разбрал - не държавата за пример, а единствената дето още и гълтате пепеля, докато продължавате да изоставате. Другите от ЕС са толкова напред, че вече не може да ги видите.
И причината за това не е в местоположението на България, а в населението.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
roumensp написа:
joro написа:https://money.bg/charts/forbes-otidete- ... ofiya.html
Най-замърсена, най-корумпирана, с най-висока смъртност = най-добро място за живеене.
Звучи адски престижно да си на върха заедно с Киев и Букурещ. :rofl:
Букурещ е столицата на Румъния- държавата-пример за България според някои форумци.
И това не си разбрал - не държавата за пример, а единствената дето още и гълтате пепеля, докато продължавате да изоставате. Другите от ЕС са толкова напред, че вече не може да ги видите.
И причината за това не е в местоположението на България, а в населението.
Да бе, засилили се българите да бягат към Румъния и Полша. Виж с колко се е вдигнал стандарта в България и с колко в другите страни, дето уж им гълтаме пепеляците, а в същност ги настигаме.
2007 г.
Средна заплата в България-220 евро
Средна заплата в Чехия- 700 евро

2016 г.
Средна заплата в България- 490 евро
Средна заплата в Чехия- 900 евро
Увеличение на средната заплата в периода 2007-2016
България- 270 евро
Чехия- 200 евро
Наистина ли изоставаме?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от roumensp »

След още 10 години пак ще хвърлим око на данните и ще мога да ти отговаря дали бързо или бавно ги настигате. Но ако прогресията се запази линейна имате шанс да ги доближите към 2060 г. :D
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от joro »

roumensp написа:След още 10 години пак ще хвърлим око на данните и ще мога да ти отговаря дали бързо или бавно ги настигате. Но ако прогресията се запази линейна имате шанс да ги доближите към 2060 г. :D
Хората в България гледат в собствените си джобове, а не в джобовете на другите. На кого му пука за чехите, унгарците, китайците. Важното е ние да ставаме все по-добре.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от roumensp »

joro написа:Хората в България гледат в собствените си джобове, а не в джобовете на другите.
Ми тогава к'во ми пускаш разни класации дето се мерите с Киев и Букурещ и постоянно докладваш къде каква била заплатата ? Или ти не си от "хората в България" та може и да хвърляш по едно око ? :lol:
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Жорко сега ще ни обясни, че Бачев е на въпросната снимка като шофьор на валяк. :D
И баба ми едно време се снимала с Тодор Живков, интересно като каква?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от MrGeek »

joro написа:Хората в България гледат в собствените си джобове, а не в джобовете на другите.
Жорко, това някакъв нов виц от Банско ли е? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:Жорко сега ще ни обясни, че Бачев е на въпросната снимка като шофьор на валяк. :D
И баба ми едно време се снимала с Тодор Живков, интересно като каква?
Не знам Жорко.
Ама се сетих твоите дрънканици, че ми напомнят за бабичките по селата, дето бяха и са убедени, че без комунистите в селото им нямаше да има фурна за хляб, електричество и водопровод, споменаваха до гроб Тошо, че им увеличил пенсията с 5 лева. Ти си същия - дойдоха избори и Боко дигна безбожно ниските минимални заплати на медиците и ти се включи в хора на бабичките благославящи Тошо ... пардон Боко. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
Ivan1007 написа:Жорко сега ще ни обясни, че Бачев е на въпросната снимка като шофьор на валяк. :D
И баба ми едно време се снимала с Тодор Живков, интересно като каква?
Не знам Жорко.
Ама се сетих твоите дрънканици, че ми напомнят за бабичките по селата, дето бяха и са убедени, че без комунистите в селото им нямаше да има фурна за хляб, електричество и водопровод, споменаваха до гроб Тошо, че им увеличил пенсията с 5 лева. Ти си същия - дойдоха избори и Боко дигна безбожно ниските минимални заплати на медиците и ти се включи в хора на бабичките благославящи Тошо ... пардон Боко. :D
Комунистите народът не ги е избирал, за разлика от Боко. И вие хейтърите на хиляди километра ще се чудите защо хората го избират и преизбират. Ами точно затова, защото сме най- бедни, с най-мръсни градове, с най-ниски пенсии и искаме да не е така. Затова гласуваме за управляващи, които строят магистрали, пречиствателни станции, повишават заплатите, а не като комунистите, дето ни докараха до тази мизерия и сега плюят по всичко, което се строи и постоянно навиват хейтъри като вас да сеят омраза.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от Ivan1007 »

Жорко,
Тези дето си ги избирате са също комунисти и се въртят с другите комунисти на няколко години.
И затова ви наричат "матриал", щото не сте народ, а мърша ( по П.Р. Славейков) и затова ще си останете най бедни, с най-ниски пенсии и с най-мръсни градове, щото да искаш е едно, да знаеш друго, да можеш трето, а да го направиш е от четвърто до десето.
Ама ти дори не щеш да знаеш, че не знаеш.
Като тъ чета все едно, че съм на комсомолско събрание от преди 35 години и ти си като партиен агитатор от БКП-то:

"Бъдещето е наше. Ще ги стигнем"

Кога ве Жорко? 2060-та ако са спрат да ви чакат. Ми 2060-та внука ми ще гони петдесетака. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Жорко,
Тези дето си ги избирате са също комунисти и се въртят с другите комунисти на няколко години.
И затова ви наричат "матриал", щото не сте народ, а мърша ( по П.Р. Славейков) и затова ще си останете най бедни, с най-ниски пенсии и с най-мръсни градове, щото да искаш е едно, да знаеш друго, да можеш трето, а да го направиш е от четвърто до десето.
Ама ти дори не щеш да знаеш, че не знаеш.
Като тъ чета все едно, че съм на комсомолско събрание от преди 35 години и ти си като партиен агитатор от БКП-то:

"Бъдещето е наше. Ще ги стигнем"

Кога ве Жорко? 2060-та ако са спрат да ви чакат. Ми 2060-та внука ми ще гони петдесетака. :tmi:
Зависи какво разбираш под израза "ще ги настигнем". И в момента има българи, които живеят по-добре от половината канадци, има и такива, дето през 2060 ще ровят по кофите. Всеки сам си кове съдбата. Комунизмът свърши отдавна. И в Швейцария има хора със заплати по- ниски от моята в Банско. А управляващите си вършат тяхната работа- строят магистрали, метро, инфраструктура. Това им е работата. Затова сме ги избрали- да строят и да режат лентички, а не да дават държавни заплати на Иван зъболекаря и Пенка продавачката- те сами си изкарват парите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от Kpetrov »

Да уточним термините, вече не се казва корупция, а donations and lobbying.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от feather »

joro написа:
roumensp написа:След още 10 години пак ще хвърлим око на данните и ще мога да ти отговаря дали бързо или бавно ги настигате. Но ако прогресията се запази линейна имате шанс да ги доближите към 2060 г. :D
Хората в България гледат в собствените си джобове, а не в джобовете на другите. На кого му пука за чехите, унгарците, китайците. Важното е ние да ставаме все по-добре.
Ааа виж тук не си прав! Българите (поне в чужбина) все се повдигат на пръсти за да надничат в чуждото канче. И като почне да ги гризе един глад (обаче по възможност без да се напъват особено) ... не е за разправяне. :rofl:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо богаташите ни са толкова диви селяндури

Мнение от myhata II »

feather написа:
joro написа:
roumensp написа:След още 10 години пак ще хвърлим око на данните и ще мога да ти отговаря дали бързо или бавно ги настигате. Но ако прогресията се запази линейна имате шанс да ги доближите към 2060 г. :D
Хората в България гледат в собствените си джобове, а не в джобовете на другите. На кого му пука за чехите, унгарците, китайците. Важното е ние да ставаме все по-добре.
Ааа виж тук не си прав! Българите (поне в чужбина) все се повдигат на пръсти за да надничат в чуждото канче. И като почне да ги гризе един глад (обаче по възможност без да се напъват особено) ... не е за разправяне. :rofl:

ти си типичния пример ! :y: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор