Да се смея ли, или да плача?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
Ivan1007 написа:Ми тя цялата демокрация по комунистически проект още си върви у България ве, Жорко! :D
Ми какво са виновни комунистите, че са най-добрите в проектирането и реализацията на своите проекти?
Докато антикомунистите знаете само да лаете от чужбинско. :rofl:
Верно е старшинка.
Комунистите сте най-добрите в проектирането и реализацията на кражби в гигантски размери, докарването на собствения народ до просешка тояга, масови убийства и ей такива подобни. Толкова съе добри, че се съмнявам поколения след вас да се нормализират нещата в България.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
feather написа:В Канада няма кофи. За сметка на това има социални помощи. ;)
joro, вземи се информирай първо, преди да изстрелваш неудачни въпроси! Все пак пишеш във форум, където хората имат съвсем ясна преценка и за двете държави. :)
И в България има социални помощи. А клошари, дето ровят по кофите има навсякъде по света, с изключение на Северна Корея.
Знаем Жорка знаем, че има социални помощи и че канадци и англичани масово емигрират в България - я за социални помощи, я за медицински сестри с по 600 лева заплата, я за учители.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
Странджата написа:Магистрали не се ручат!За обикновените българи е по-важно да се завършат стотиците километри криминални дела,но уви!Шефът на КТБ оправдан,но пък имаме магистрали!
Магистралите не се ручат. Ама хората протестират за цената на винетките, а не за цената на хляба и сиренето. Хората в България не са бедни за хляб и сирене, бедни са за нови коли и почивки в Гърция.
Жорка,
Що не пробваш с 200-250 лева на месец колкото са пенсиите на родителите ми и на тези на съпругата ми да платиш отопление, ток, вода, телефон, лекарствата, общи сметки за сградата и да видиш колко остават за хляб и кисело мляко. Няма винетки, няма коли, няма Гърция, няма Вършец.
Ако не пращаме ние от чужбина поне 1 000 000 ще са умрели от глад или от това, че не могат да си купят животоспасяващи лекарства. То това е и целта де на Тиквоний. По малко пенсионери повече пари в бюджета и така тиквениците ще се радвате, че има бюджетен излишък и че Тиквоний пак рязал лентички. Той също ще е доволен и мафиотите около него също, щото от тия пътни възли се краде много не е като от киселото мляко на пенсионерите
И не ми обяснявай, че за пенсионерите навсякъде е така щото, ако в България огромното мнозинство от тях преживяват благодарение на помощта на децата си в Канада не е така.
И не ми обяснявай, че комунистите са окрали пенсионните фондове, щото го знам.
Ама това краденв продължава и до ден днешен щото пак крадливи мутрокомунисти си избирате. И заради това все повече ще изоставате от всички в ЕС и ще ви остава само да се утешавате, че поне засега в Албания, Македония и Занзибар е по-зле. Засега.
Аз съм живял и с по-малко пари по времето, когато управляваха тия, дето критикуват сегашните. И ако дойдат на власт ще ни върнат в 1997 г. И пенсионерите вече не вярват на глупостите, дето ги ръсите във форума. Повечето хора, дори и тия с ниски заплати и пенсии подкрепят сегашната политика. И това се вижда на всички досегашни избори.
Нищо не идва наготово от небето. За да се оправи България трябва всички ние да се потрудим. Това го разбират все повече хора тук. Разберете го и вие в чужбина. Уж се считате за успели, а манталитетът на някои от вас е като на прооаднали комплексари.
И аз имам родители пенсионери и им помагам.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от feather »

joro, едно ще ти кажа и от мен го запомни! Който си е подредил живота в Канада, никога няма да се върне в България за постоянно. Прави си тогава изводи какви точно се връщат там. ;)
Следователно не е нужно да ни убеждаваш в нещо, в което ние отдавна сме се убедили. По-хубаво иди и произведи нещо като толкова милееш за България. Ние тук сме безделници. Остави ни да работим над себе си на спокойствие. :rofl: :D
P.S. В Канада няма кофи по улиците. Изкарват се навън само в дните за събиране на боклука. Нито клошари и клошарки (колкото и да ти е тъжно ;( ) с една сюрия безпризорни котки и кучета след тях.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от joro »

feather написа:joro, едно ще ти кажа и от мен го запомни! Който си е подредил живота в Канада, никога няма да се върне в България за постоянно. Прави си тогава изводи какви точно се връщат там. ;)
Следователно не е нужно да ни убеждаваш в нещо, в което ние отдавна сме се убедили. По-хубаво иди и произведи нещо като толкова милееш за България. Ние тук сме безделници. Остави ни да работим над себе си на спокойствие. :rofl: :D
P.S. В Канада няма кофи по улиците. Изкарват се навън само в дните за събиране на боклука. Нито клошари и клошарки (колкото и да ти е тъжно ;( ) с една сюрия безпризорни котки и кучета след тях.
Тоэи раэдел е за България. Като искате да си живеете в Канада-живейте си. Но не можете да ми забранявате да пища по темата "Какво се случва в България". Още повече, че никъде не съм хвалил Боко, Чоко и др. политици. Трябва да има и такива като мен да напишат и нещо хубаво. Все пак и в България все още живеят хора. И на тях не им е приятно някой от чужбина да ги залива с помия.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от klisurov »

joro написа:
feather написа:В Канада няма кофи. За сметка на това има социални помощи. ;)
joro, вземи се информирай първо, преди да изстрелваш неудачни въпроси! Все пак пишеш във форум, където хората имат съвсем ясна преценка и за двете държави. :)
И в България има социални помощи. А клошари, дето ровят по кофите има навсякъде по света, с изключение на Северна Корея.
Да де, само където в Монреал (където съм) с помощите се преживява - бил съм на социал без да подработвам близо три години.
Отделно има food banks, където къде безплатно, къде срещу долар или три, ти "пълнят дисагите".
А зимата, като паднат много температурите, клошарите ги прибират от улиците.
А и на много места, особено зимата, раздават топла храна.
Със сигърност в Монреал от глад или студ няма да умреш.
Виж, за в България не съм сигурен.
И не, не съм hаter.
Просто нещата в БГ са докарани до там, че ако не са имигрантите или gastarbeiter, доста възрастни да са се споминали.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от feather »

Пари се отпускат за магистрали, не за пенсионери или поне така казват. :|
Аз съм с 2 ръце "за" да се разпадне Европейският съюз. Не ни е мястото там.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Ама това краденв продължава и до ден днешен щото пак крадливи мутрокомунисти си избирате.
Кажи кой да си избират? Май няма такава партия. Да вземат да те изберат теб - ма ти нямаш намерение да се връщаш. Преди време избраха "царя" и един отбор лекенца които уж бяха учили на Запад и уж много интелигентни и успели и образовани по западен образец - и кво стана, пак излезе мутро-комунистическа работа. Май няма шанс за хората в България :'(
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от joro »

feather написа:Пари се отпускат за магистрали, не за пенсионери или поне така казват. :|
Аз съм с 2 ръце "за" да се разпадне Европейският съюз. Не ни е мястото там.
Е като се разпадне ЕС по-богати ли ще станем?
Пенсиите и заплатите ги плаща икономиката. А икономика без пътища, инфраструктура, търговия със съседните страни не се прави. Не е лесно една бедна и изостанала държава да стане богата- даже Източна Германия след 26 години демокрация и над 1 трилион евро наляти досега все още е много по-бедна от Западна. В Чехия и Полша заплатите са 4 пъти по-ниски от тези в Западна Европа, уа България и Румъния си делят последното място- няколко процента разлика не са от значение.
България в момента напредва добре, но има много да наваксваме. Румъния също напредва, и там хората искат да живеят по-добре, това е естествено. За България е добре нейните съседи да са добре. Колкото по-богати и проспериращи са нашите съседи, толкова по-богати ще сме и ние. Чехия и Полша граничат с Германия, затова са по-напред. За германските фирми е по-изгодно да инвестират в съседните държави вместо в далечната България. Липсата на добра инфраструктура също усложнява задачата. Магистралите не се използват само от леки автомобили, тръгнали за морето. По тях се движат и камионите със стоки, които карат продукцията от заводите до пазарите. Асфалтът не се яде, но храната се движи по него от полето до магазина. Повечето хора го разбират и подкрепят тази политика.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от feather »

България граничи с Гърция, Турция (и двете са ни конкуренки по отношение на туризма), Румъния и Сърбия. Казваш, румънците като станат по-добре ще почнем да внасяме румънски стоки ли? :rofl:
Като се разпадне ЕС ще се изравните по нямане, joro. Те - пенсионерите и сега и после все ще си нямат. На мен ми се ще и мутрите да поизпаднат. Икономика не се гради само на търговия и потребление, а на производство. Ама кога да произвеждаш като ти си все във форума да обслужваш мутро-комунистически интереси? Не забравяй, докато си продаваш драсканиците за жълти стотинки, че животът е къс и ти все някога ще остарееш.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от roumensp »

feather написа:Икономика не се гради само на търговия и потребление, а на производство.
Не непременно: Macau
Икономиката се гради предимно на туризъм и хазарт. Един от най-високите GDP (PPP) в света. Не че България има предпоставки за нещо подобно, просто споменавам.
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от feather »

Хъм, интересно!
Macau was rented to Portugal from Ming China as a trading port.
Ако погледнем нашата история на задунайска республика, искрено се надявам да не станем средище на туризъм и хазарт. То не че други туристи са останали, ама все пак. :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от Ivan1007 »

Пре
miteto написа:
Ivan1007 написа:Ама това краденв продължава и до ден днешен щото пак крадливи мутрокомунисти си избирате.
Кажи кой да си избират? Май няма такава партия. Да вземат да те изберат теб - ма ти нямаш намерение да се връщаш. Преди време избраха "царя" и един отбор лекенца които уж бяха учили на Запад и уж много интелигентни и успели и образовани по западен образец - и кво стана, пак излезе мутро-комунистическа работа. Май няма шанс за хората в България :'(
Аз да им кажа кой да изберат?
Или сега да са германците, щото преди им казваха руснаците?
Да вземат и деца да им правят? Или поне да ги възпитават?
Няма такава партия, защото нямат нужда от нея. Няма търсене, няма предлагане.
Жорката е типичен пример с още неколко милиона като него.
Аве може да сме последни в ЕС, ама сме по-добре от Македония, дай да не бутаме нищо, да са не счупи.
Ма хърватите строели по 100 км магистрали на година - голема работа.
Важното е, че ние строим по 16 км, а не по 5 км, както пишат враговете, с цел да оплюят премъдрата Тиква.
В коя нормална страна може министър-председател да свърши толкоз гафове и дори откровени престъпления и па да гласуват за него?
Ма как да гласуваме за комунистите, като ще стане пак като 97-ма? Той дори не може да си помисли, че няма алтернатива, защото на мнозинството като него не им трябва алтернатива. Те са против Доган, Болен, Станишев, Царо, Пъдаро и всичките, но не са против това което са.
Прочете ли статията за румънските програмисти и защо смятат, че 3-4 пъти заплата за страната не са добре? Че това спъва всъщност предприемачеството, иновациите. За какво да са блъска некой като Танграта (не конкретно той) да прави фирма, да прави негови проекти с неясната мъглява перспектива да стане нещо, но и с риска да фалира и да почне пак от нулата, когато може да си праска код за оутсорсинг. Ма плащали му 5-6 пъти по-малко отколкото в Канада или САЩ. Голяма работа -нали е 3-4 пъти над средната заплата, черешите са лев и петдесет и за 20 лева пълни торбата в Билата.
Навсякъде има доста такива, ама в България липсва критичен минимум, които да не са такива.
Липсва критичен минимум свободни и амбициозни хора, които ще кажат ясно - нема да гласувам за Тиквата, за Станишев, за Доган, за Болен, за Бареков иза останалите издънки на БКП/ДС. Точно обратното - пак гласуват за тях.
Е, откъде да се вземе различен от тях?
Ма лекенцета дето били учили на Запад станали мутрокомунистчета? Ми кви да станата - виж ги от Старшинката, през товарищ Петров, Джовани та до Таграта и Жорката и още неколко милиона искат точно това. Е, как да им откажеш? Как да си друг, като ще ги разочароваш. Те не са против корупцията и безобразията, а са против това, че други ги вършат повече от тях. Не са против карането с превишена скорост, а са против това, че мутрите превишават с 50-100 километра, а той кара само със 170 при ограничение 140. Той не е против нарушаването на правилата, стига според него те да не са "правилни".
И това са хора, живели поне десетина години в Канада. Кел файда. Той си е духом в Кайро, нищо, че телом е в Монтреал.
Та наистина няма шанс. Поне засега аз не виждам как ще се преобрази "матриала" и така ще си я карат.
Тъжно наистина.
Не моисля, че ЕС ще се разпадне, ама явно за българите това, че не приемат държавата в Шенген, че всяка година им дърпат ушите от ЕС, че им режат фондовете (провери да видиш колко получава България на глава от населението сравнена с другите ЕС) не им е достатъчно. Не знам дали, ако им замразят членството или напълно спрат финансирането ще се стреснат, ама нещо трябва да се направи от ЕС - отвътре в България не става.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от 7George »

feather написа:В Канада няма кофи. За сметка на това има социални помощи. ;)
Все се каня да снимам кофи на големите хранителни магазини, щото са пълни с чудесна кльопачка с току-що изтекъл срок на годност. Обаче повечето са добре закрити и непристъпни. А и на клошарите и по-бедните не им се налага да ровят в тях, има и по-лесни начини за прехрана.
Отделно никой не храни животните си с което не е по технология или препоръчано от специалиста.
Да се смея ли, или да плача?
Прави това, което те прави по-щастлив. :)
Embrace your climate change!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Ма лекенцета дето били учили на Запад станали мутрокомунистчета? Ми кви да станата - виж ги от Старшинката, през товарищ Петров, Джовани та до Таграта и Жорката и още неколко милиона искат точно това. Е, как да им откажеш? Как да си друг, като ще ги разочароваш. Те не са против корупцията и безобразията, а са против това, че други ги вършат повече от тях.
Не е така. Аз мисля, че има много хора в България които са против мутро-комунизма. Но не виждат истинска алтернатива и затова или не гласуват на изборите или гласуват за "най-малкото зло" (което се рано или късно се оказва пак някаква форма на мутро-комунизъм). Май наистина няма критичен минимум, които да вземат наистина решителни действия, а мнозинството просто са се отказали да се борят или вече не им дреме...
Публикувай отговор