Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Един въпрос към евентуално запознатите :)
Вчера SINP - Express entry stream бе отворена за 24 часа. Успях да си създам профил, да кача голяма част от документите, но не успях да събмитна преди да затворят отново, тъй като ми липсваха два документа - proof of funds и един certificate of employment. Към момента профила ми стои на Pending submission. Който е кандидатствал по друга провинциална или по тази, може ли да сподели дали след като ъплоудна тези два документа да събмитна ли апликейшъна, въпреки че е затворена програмата, или да изчакам до следващото отваряне?
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Към по напредналите:)
За доказателство за средства приема ли се разпечатка от разплащателна сметка или трябва да бъде спестовна/ депозитна?
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

danimrb написа:Към по напредналите:)
За доказателство за средства приема ли се разпечатка от разплащателна сметка или трябва да бъде спестовна/ депозитна?
Приема се всеки тип сметка, стига да е видно, че 6 месеца назад си разполагал с необходимите средства. Не знам какво точно имаш предвид под разпечатка, но за proof of funds си има изисквания - да е официално писмо издадено от банката, съдържащо адрес, телефон, уебсайт и т.н., на самата банка. В него горе-долу пише следното:
Г-н..... е клиент на банката от......
към момента има следните сметки.....(IBAN....наличност.....)
За разплащателните сметки се прилага движението за 6 месеца назад, за депозити - датата на отваряне и моментната наличност.
И всичко това трябва да е подпечатано с печата на банката.

В този ред на мисли, обикновена разпечатка не ти върши работа.


За SINP не мога да помогна, но чисто логически не виждам как ще можеш да събмитнеш апликейшън на вече затворена програма.



Anna.N, а поръчвала ли си си GCMS notes да видиш докъде са я докарали?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

spaneva, не съм поръчвала, на мен срока ми изтича септември. Не трябваше ли след това да се поръчват?

Малък ъпдейт.. днес получих мейл, че имам ъпдейт по профила. Проверих и нямаше абсолютно нищо освен полето където ми е request letter-a за FBI certficiate на read date пише днешна дата. Мислех, че това е датата, когато аз съм прочела писмото ... Документът е пратен преди 3 месеца все пак.

Не знам да го приема ли като знак, че някой изобщо ми пипа нещо по профила..
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Не, след края на 6-ия месец, можеш да искаш информация за файла ти от имиграционните. GCMS notes можеш да си поръчаш по всяко време и колкото пъти пожелаеш. По-точно колкото пъти си склонна да ги платиш :D Аз от там разбрах, че файлът ми е пратен в Букурещ на 3 май. От тогава нищо не се случва - там не са се счупили от бързане, но и не съм си поръчвала други GCMS. Вчера направих 6 месеца и си отворих CSE с искане за ъпдейт, макар че знам, че нищо няма да кажат :?: Срока за отговор е около 20 дена, ще видим.. и без това нищо не мога да направя.

И да, щом си получила такъв мейл, някой ти работи по досието. Провери пак, понякога промените (те обикновено са свързани с промяна в статуса на background check-a) се отразяват по-късно. Но пак е супер. :y:
biohome
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Окт 06, 2015 9:02 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от biohome »

Здравейте, реших и аз да си сметна точките, ще се радвам ако получа помощ и/или съвет :) радвам се,че свики сте дружелюбни и отзивчиви
Години - 37 г. = 60 т
Еducation - бакалавър "Икономика на индустрията"
магистър "Счетоводство на предприятието" = 126т.(оптимистичен вариант)
Language - listening 7.5 = CLB - 8 = 22 т.
reading 7 = CLB - 9 = 29 т.
writing 6 = CLB - 7 = 16 т.
speaking 6 = CLB - 7= 16 Т.

Spouse education - master`s = 10 т.
Еducation - Points for CLB 7 or more on all first official language abilities, with one or more under CLB 9 = 25 т.
Foreign work experience - 6 г. стаж като счетоводител = 25 т.

sum = 329

Това че имам две дипломи с различни специалности може ли да ми донесе още 50 т. от Certificate of qualification (trade occupations) – With good official language proficiency. Ако не,какъв сертификат биха зачели?

Ако сметките са верни, вариант за още 50 точки е нов IELTS с по-добър резултата и евентуално мъжа ми да изкара и да добави още 20 т.

Ако има още от някъде да се вдигнат точките пишете :)



Благодаря ви много :)
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Petia Torlakova »

Здравейте,
Публикували са дата за среща в Лондон на сайта на New Brunswick ( http://livinginnb.ca/" ).
Някой от вас регистрирал ли се е?
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

biohome, сметките са ти верни, като за магистърската степен директно си смятай 126 точки, ако дипломата е от признат от тях университет(повечето от университетите в България ги признават). 50т. за Certificate of qualification няма да ти дадат в никакъв случай. Има по - назад в темата информация за това. Много е трудно да вземеш такива точки. Иначе възможностите за вдигане на точките сама си ги разбрала:
- в твоя случай можеш да вдигнеш още с 43 точките за език при IELTS над CLB 9 за всички модули.
- горното ще ти донесе още 50 точки от education и foreign work experience.
Т.е. варианти има, но достигането до новите квоти от 487-488 точки е мн. трудно. Другият вариант са провинциалните.
Успех!

Petia, в Лондон сесията е само за specific IT skills, които са описани на страницата. Също така е описано, че срещата е предимно за UK citizens, но все пак приемат и други кандидатстващи. Моят NOC не е в IT сферата и не съм се записал. Може би puhanka ще има интерес, тъй като доколкото си спомням тя беше с професия от IT сектора. Аз ще чакам следващите сесии, ако дотогава не успея да вляза в друга провинциална.
Последно промяна от danimrb на Съб Юли 30, 2016 4:22 pm, променено общо 1 път.
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Да. и аз видях, че са обявили за Лондон. Мисля да опитам, но първо трябва да пратя резюмето си до тази фирма и да видим дали ще стане.
Ако не, и аз ще чакам за следващите дати за сесии (от написаното съдя, че ще има и други в Лондон, и само първите ще са така ограничаващи по професии).
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Здравейте,
днес е отворена провинциалната процедура Saskatchewan Occupations in Demand.
https://www.saskatchewan.ca/residents/m ... -in-demand"

Процедурата не е под Express Entry, но е добър вариант за тези, които нямат достатъчно точки за федералната. Според международните форуми, цялата процедура отнема около 15 месеца. Успех на всички!
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравейте, ние вчера получихме искане за паспортите точно 6 месеца, след като пуснахме документите.
Надявам се да има раздвижване по всички процедури.

Успех на всички !
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от martin_1 »

А медицински минавахте ли по федералната, и ако да кога ги минавахте преди тези покани за визи Анна :)

Мерси
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Медицинските при express entry се правят след като се получи ITA и се изпращат заедно с пакета документи.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от martin_1 »

Тоест предишното ви последно действие като дата кога е било преди сега да получите поканите за визи?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Ето ни ги датите:

13.01 - ITA и срок 2 месеца да си пуснем документите вкл. медицинските
08.03 - пуснахме документите
10.03 - поисках ни свидетелство за съдимост от САЩ
20.04 - пратихме свидетелството (16 седмици е срока за издаване)
08.09 - искане за паспортите


Това е. От пускането на документите до искането са точно 6 месеца. Ние извадихме късмет да сме от малкото със спазен срок.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Публикувай отговор