Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

danimrb написа:В международните форуми обаче пишат, че сесиите организирани от CIC са само информационни и на тях няма интервюта(можеш само да задаваш въпроси). В canadavisa forum има същите двуомения дали участието в тези сесии ще се приеме впоследствие като достатъчно за включване в EOI. Въпреки че не ми отговарят, за ще ги питам и затова:)
danimrb, ти прати ли си резюмето, и писа ли всичко, което искат - професия, НОК, тестове по езиците?
Както казах, аз писах всичко подробно, описах и ИЕЛТС и ТЕФ резултатите, а в резюмето имам ЕЕ номер и джоббанк код.

Ти кой НОК си и имаш ли ТЕФ?
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Petia Torlakova »

Здравейте,
Регистрирах се за срещата в Toulouse, on Friday, July 8th 2016 at 2:00 p.m. ( http://www.destination-canada-forum-emp ... hp?lang=en" )
Прочетох текста при регистрацията и там пишеше:

"The Embassy of Canada in France is organizing in Toulouse, an information session on temporary and permanent residence in Canada and in New-Brunswick, with the participation of a representative of the province of New-Brunswick."

В потвърдителния e-mail, който получих следния текст:

"Confirmation : Information session on studying in Canada
We are pleased to confirm your participation in the information session on immigration to Canada which will take place:
Friday July 8th 2016
à 2:00 pm
Hôtel Mercure Toulouse Centre Compans
Boulevard Lascrosses-8 Esplanade Compans Caffarelli, 31000 Toulouse
Please bring this confirmation with you to the information session."


Нормално ли е да пише "Information session on studying in Canada"?
Някой от вас регистрирал ли се е за тази дата и какво е получил като отговор?
Писах на promotions@gnb.ca, за да ги попитам дали тези срещи са свързани с тях и в момента чакам отговор.

Благодаря предварително за отговора :)
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

puhanka, описах всичко, както е в сайта livinginnb.ca. В бодито на мейла описах професия, диплома, ниво език, NOC, т.е. отговаря на изискванията. Прикачил съм и пълно резюме, така че в придружаващите документи съм ОК(поне така си мисля). NOC-а ми е 0621 - retail managers, който присъства в Table 1 на Eligibility Requirements. IELTS-а също ми е достатъчно висок, така че явно нещо не им допадам:))) ТЕФ нямам, но не вярвам това да е проблема. Днес им пуснах ново запитване, само че за друга дата и град - Тулуза за 08.07.
Petia Torlakova виждам, че и ти си за тази дата, така че ако ми върнат отговор, ще ти пиша какво пише в него.
В днешния ми мейл съм направил и допълнително запитване дали присъствието на тази среща може да се използва впоследствие като част от EOI.
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Petia Torlakova,
Според мен е малко странно. Може би е по-добре да питаш и организаторите защо има разминаване в информацията http://www.international.gc.ca/departme ... x?lang=eng"

Доколкото знам аз, и според сайта на НБ, ако искаш да участваш в сесия в друга държава е нужно първо да се свържиш с тях на promotions@gnb.ca с инфо за професията ти, нок-а, прикачено резюме и детайлите от езиковите тестове. Отнема им около 1 ден да решат дали имаш шанс за ИТА или не, и ако имаш - ти отговарят, ако не - няма отговор.

Аз мислех за сесията в Перпинян, от НБ ми отг. че ще я зачетат за ЕОИ, но още не съм се регистрирала.

danimrb,
Да, изглежда, че са ти ОК нещата. Въпреки, че от всичко изчетено за НБ оставам с впечатлението, че много държат на френския, но не ми се вярва да е спънка.
Да видим какво ще ти отговорят.
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Petia Torlakova »

Здравейте, получих отговор от Promotions (PETL/EPFT):
"Do you speak French? The sessions in France will be done in French so unless you are able to understand they will not count for the express entry. We will post the sessions in Europe soon, we will be there in the fall."
Ние решихме да не рискуваме и ще изчакаме да публикуват дати в официалната им страница. :)
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Petia Torlakova написа:Здравейте, получих отговор от Promotions (PETL/EPFT):
"Do you speak French? The sessions in France will be done in French so unless you are able to understand they will not count for the express entry. We will post the sessions in Europe soon, we will be there in the fall."
Ние решихме да не рискуваме и ще изчакаме да публикуват дати в официалната им страница. :)
Значи основно заради френския не го приемат.
Но е добра новина, че ще има и други сесии в Европа скоро.
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

И на мен ми върнаха потвърдителен мейл за участие. На въпроса ми дали участието ще се признава за NBPNPEE, ми отговоририха, че трябва да се регистрирам за датите от сайта livinginnb.ca. Значи ще чакаме до есента:)Мен по-скоро ме притесняват твърде малкото издадени номинации от NB за миналата година и твърде многото примери по международните форуми на кандидати, които покриват изискванията и нямат получен местен ITA.
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Да. Така излиза. Трябва да чакаме да ги пуснат в техния сайт.
А относно номинациите - на мен ми се струва, че е заради приоритизирането на кандидатите. Знаете ли каква е квотата за 2016 год?
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Единствено инфо сесиите обявени на livinginnb важат за Ню Брънсуик. Тези другите не.

danimrb, колко малко са "твърде малкото" номинации? Покриването на изискванията не гарантира ИТА и никога не го е гарантирало. Скоро не съм им посещавала сайта, но преди имаше списък с професии, които се ползваха с предимство, така че е напълно възможно хора с професии извън този списък да не получат ИТА, независимо от факта, че покриват критериите.
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

spaneva, след доста питания сами разбрахме, че важат само инфосесиите от livinginnb :) Списъкът с професиите си го има. Предимство се дава на тези, които попадат в този списък. Въпросът е, че хора от международните форуми, които въпреки че са с професии от този списък и са били на официална инфосесия, нямат отговор на техния expression of interest повече от 4-5 месеца. За втората половина на миналата година издадените провинциални номинации по Express entry stream от провинцията са едва 127, според официалния източник?!
Бих искал обаче, ако е възможно да споделиш, какво се случва с т.нар. Declaration of commitment за това, че ще живееш в провинцията. Възможно ли е само да кацнеш там, да си вземеш landing документите и да се махнеш, или...?
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

danimrb написа: Бих искал обаче, ако е възможно да споделиш, какво се случва с т.нар. Declaration of commitment за това, че ще живееш в провинцията. Възможно ли е само да кацнеш там, да си вземеш landing документите и да се махнеш, или...?
danimrb,
аз също се интересувах от този въпрос и изчетах доста мнения. Общото сякаш е, че за сега няма изричен закон, на базата на който да те задължат да останеш в провинцията. Но имат право да проверяват хората, които са получили номинации и биха могли при дадени обстоятелства да задействат процедура по отнемане на правата за резиденси. До колкото разбирам и доколкото е информацията, това до сега не се е случвало (но това, че не е известно не значи, че няма такива случаи).
Най-често съветват да се остане в провинцията 1-3 месеца, за които да се опиташ да си намериш работа, наемеш жилище, отвориш банкова сметка, телефон и пр. И чак след това да се махнеш, като си пазиш всички документи, за да можеш да докажеш при едно евентуално разследване, че си се опитал да се установиш там, но липсата на работа (напр.) те е накарала да се преместиш.

Питах и дали е възможно да живееш в провинцията, но да работиш в друга (дистанционно или транс-гранично) и ми отг:
If your sponsor wants to sponsor someone else, they will ask them where you live, not where you work so living in the PNP province should be fine.
bayernmunchen
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юли 14, 2016 2:58 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от bayernmunchen »

Здравейте,

бих искала да попитам дали се дават точки за професиите от НОК А, и ако "да" къде бих могла да ги намеря? Другото ми питане е относно детето - за него вземат ли се точки или не?
След изпращане да дипломите до УЕС има ли вероятност магистратурата да я приравнят на бакалавър и от там точките при кандидатстването да паднат?
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

bayernmunchen написа:Здравейте,

бих искала да попитам дали се дават точки за професиите от НОК А, и ако "да" къде бих могла да ги намеря? Другото ми питане е относно детето - за него вземат ли се точки или не?
След изпращане да дипломите до УЕС има ли вероятност магистратурата да я приравнят на бакалавър и от там точките при кандидатстването да паднат?
Доколкото си спомням нямаше точки за самия НОК (поправете ме ако греша). Ето от тук може да видиш за какво дават точки.
http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/grid-crs.asp"

И шестте фактора http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... actors.asp"

За WES - мисля, че има вероятност да я приравнят на бакалавърска, зависи какво и къде си учил, и по какви схеми ги приравняват. Но не си спомням да съм чела за някой, при който са му ги приравнили на по-ниската степен. Но за възможно - да, възможно е.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Anna.N,

До къде стигна, има ли някакво развитие при теб? Аз след 9 дена правя 6 месеца :envy: Не са се разбързали в Букурещ...
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Аз съм до никъде :) изобщо не бързат.
Моите роднини в Канада твърдят, че било заради тези разправии с падането УЖ на визите но кой знае...

След като пратих свидетелството за съдимост от САЩ - нищо.

Чудя се дали да ги ъпдейтна за едно пътуване обаче то страх да те хване с тяхната скорост на работа.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Публикувай отговор