Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

penevg написа:Здравейте,да попитам дали имам шанс 360 точки като индивидуален кандидат?
Също дали лично изпращам дипломите до УЕС или се пращат от Университета?
Благодаря предваритлено.
Поздрави
Ами, към момента не са падали под 450, но преди време се появи информация, че имало изгледи да падат още, както и да теглят повече кандидати. За сега обаче не е така.
Надяваме се... но дали? Може обаче да проверите как стои въпроса с номинациите през различните провинции - там точките са други. Има значение и каква професия имате.
До WES ги пратих лично моите дипломи. Незнам как и дали е възможно през университета да стане.
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от penevg »

Сериозно, аз толкова се надявах ,взех Йелтс и си викам всичко е тип топ,и сега като прочетох тук там и айде..., кръгла нула значи , лошо, благодаря за инфото.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Да...
ето линк към тегленията http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/rounds.asp"

А на 25 стр. в темата ще видиш какво казва spaneva за провинциалните номинации - полезно е, а и може да излезе някоя вратичка.
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

puhanka написа:danimrb,

Относно инфо сесиите за НБ - аз намерих и този сайт http://www.destination-canada-forum-emp ... hp?lang=en" според който такава сесия ще има през юли в Перпинян и Тулуза. Но незнам доколко надежден е.
Като се цъкне на регистрация пренасочва към http://www.international.gc.ca/canada-e ... 16-1_00_pm" който ми се струва, че е сайта на Канадското посолство във Франция.
Вие какво мислите?
puhanka, благодаря за инфото. Този сайт обаче ми се струва, че се отнася само за информационни сесии, които организира Канадското посолство във Франция. Вярно, че на някои от тях ще присъстват и представители на NB, но датите не съвпадат с тези в официалната им страница, както и регистрационните изисквания са различни. Изпратил съм им запитване и ако благоволят да ми отговорят, ще споделя:)
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

danimrb

И аз им пратих мейл - нали са писали, че е нужна оторизация от тяхна страна ако искаш да участваш в сесия в друга държава. Пуснах им и запитване на фейсбук страницата - https://www.facebook.com/ImmigrationNB/"
И там са пускали ъпдейти за инфо сесии, но са от мин. година...

Да видим какво ще кажат :?:
dunedanetz
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 2:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dunedanetz »

Здравейте!

От известно време чета информация за новата процедура, принципно няколко години пробвах за зелена карта за САЩ, но там нещата са голямо тото, но преди по старата процедура за Канада професията ми не беше в списъка, но сега при новата процедура я има и е B категория. Според калкулатора събирамe със съпругата между 425 и 435 точки в зависимост дали дам IELTS 7 или 8 (все още не сме карали изпита със съпругата ми). Знам, че точен отговор на този въпрос не мога да получа, но все пак, има ли смисъл да инвестирам в езикови курсове, изпити IELTS, легализации на дипломи, оценки в WES и т.н. ако няма да събера достатъчно точки, щом минимума за миналата година е 450...
Имах преди време желание за Нова Зеландия. Там също е с точкова система, пак бях малко под точките на последно изтеглените... Имах 120 точки, а последния изтеглен беше със 130. Всяка следваща година минималните точки, които теглеха се увеличаваха, почнаха да кандидастват все по-skilled хора и общо взето стана невъзможно, минималните точки станаха 140... Та от тази гледна точка, според мен и с Канада ще стане така. Първата година ще има изтеглени с 450 точки, все повече хора ще почнат да кандидастват и необходимите точки ще се увеличат.... Дано да не е така и да наистина тези слухове за намаляване на необходимия брой точки да е верен, просто реших да попитам за вашето мнение.

Благодаря :)
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

dunedanetz написа:Здравейте!

От известно време чета информация за новата процедура, принципно няколко години пробвах за зелена карта за САЩ, но там нещата са голямо тото, но преди по старата процедура за Канада професията ми не беше в списъка, но сега при новата процедура я има и е B категория. Според калкулатора събирамe със съпругата между 425 и 435 точки в зависимост дали дам IELTS 7 или 8 (все още не сме карали изпита със съпругата ми). Знам, че точен отговор на този въпрос не мога да получа, но все пак, има ли смисъл да инвестирам в езикови курсове, изпити IELTS, легализации на дипломи, оценки в WES и т.н. ако няма да събера достатъчно точки, щом минимума за миналата година е 450...
Имах преди време желание за Нова Зеландия. Там също е с точкова система, пак бях малко под точките на последно изтеглените... Имах 120 точки, а последния изтеглен беше със 130. Всяка следваща година минималните точки, които теглеха се увеличаваха, почнаха да кандидастват все по-skilled хора и общо взето стана невъзможно, минималните точки станаха 140... Та от тази гледна точка, според мен и с Канада ще стане така. Първата година ще има изтеглени с 450 точки, все повече хора ще почнат да кандидастват и необходимите точки ще се увеличат.... Дано да не е така и да наистина тези слухове за намаляване на необходимия брой точки да е верен, просто реших да попитам за вашето мнение.

Благодаря :)
Едва ли някой може да каже със сигурност дали има шанс и дали си струва. Точките се променят, и ни крепи само надеждата за сега :)
Освен това, все пак вероятно имате шанс да получите номинация. Може би си струва да погледнете и тази вероятност по-подробно.
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

dunedanetz, бих ти препоръчал следното:
- нещо според мен бъркаш в сметките за точките. Разликата между IELTS 7 и 8 е огромна при някои от модулите. Примерно при Listening 7-ца на IELTS ти е CLB 7 и ти носи 16 точки, а 8-цата на IELTS ти е вече CLB 9 и ти носи 29 точки. Освен това, при минимум CLB9 на четирите модула, ти се дублират точките при Skill transferability factors и Foreign work experience. Така че посочената от теб разлика между 425 и 435 ми се струва нищожна.
- резултат от над 400 точки е супер, така че не виждам смисъл да се отказваш. Прочети назад темата и ще видиш, че има човек, който с малко над 400 точки получи Letter of interest от Онтарио за провинциална номинация. Не изключвай и тях като вариант.
Иначе решението, дали да се пробваш или не, е само твое. Тук много хора биха ти дали различни съвети, но избора е личен. Успех!
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от penevg »

dunedanetz написа:Здравейте!

От известно време чета информация за новата процедура, принципно няколко години пробвах за зелена карта за САЩ, но там нещата са голямо тото, но преди по старата процедура за Канада професията ми не беше в списъка, но сега при новата процедура я има и е B категория. Според калкулатора събирамe със съпругата между 425 и 435 точки в зависимост дали дам IELTS 7 или 8 (все още не сме карали изпита със съпругата ми). Знам, че точен отговор на този въпрос не мога да получа, но все пак, има ли смисъл да инвестирам в езикови курсове, изпити IELTS, легализации на дипломи, оценки в WES и т.н. ако няма да събера достатъчно точки, щом минимума за миналата година е 450...
Имах преди време желание за Нова Зеландия. Там също е с точкова система, пак бях малко под точките на последно изтеглените... Имах 120 точки, а последния изтеглен беше със 130. Всяка следваща година минималните точки, които теглеха се увеличаваха, почнаха да кандидастват все по-skilled хора и общо взето стана невъзможно, минималните точки станаха 140... Та от тази гледна точка, според мен и с Канада ще стане така. Първата година ще има изтеглени с 450 точки, все повече хора ще почнат да кандидастват и необходимите точки ще се увеличат.... Дано да не е така и да наистина тези слухове за намаляване на необходимия брой точки да е верен, просто реших да попитам за вашето мнение.

Благодаря :)
Вие пак сте с големи шансове,според мен ще паднат с още малко до може би 420-430, така ,че може да опитате,друг е въпроса колко ще изкарате на ЙЕЛТС и т.н.,т.е. може да ви се увеличат точките ако го изкарате с 8-9.
Колкото до номинациите,няама никакъв смисъл да се пробва там, четох 3-4 дена по техните сайтове за различните процедури,много трудна работа. Общо взето не съжалявайте,че не сте отишли в Нова Зеландия,при мен има човек натив от там и ми каза,че е зле , има само скотовъдство и земеделие, много Азиатци, като турист си струва,но не и за Емиграция. Успех с Канада ,ако ли не, отварят Швейцария, учете немски и така, Поздрави
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

danimrb,

Отговориха ли ти?
Защото на мен ми отговориха от Promotions@gnb.ca
Писаха ми следното:
You are welcome to attend- it will be accepted.

Team EE
Става дума за сесията в Перпинян.
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Не, не са ми отговорили още. Може би обаче аз бях допуснал грешка, тъй като бях писал на immigration@gnb.ca. Тази сутрин видях, че има друг мейл и пуснах допълнително запитване на promotions@gnb.ca. Надявам се до няколко дни да имам някакъв отговор, който може и въобще да не дойде на базата на по - долната информация:
"we will respond only to people who we will invite so if you do not receive an answer it means we do not believe your attendance will generate an invitation to apply based on your profession"
:) :) :)
Браво, че са те поканили. В такъв случай, ако събираш точките, би следвало да нямаш проблем за провинциална номинация, нали?
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

danimrb написа:Не, не са ми отговорили още. Може би обаче аз бях допуснал грешка, тъй като бях писал на immigration@gnb.ca. Тази сутрин видях, че има друг мейл и пуснах допълнително запитване на promotions@gnb.ca. Надявам се до няколко дни да имам някакъв отговор, който може и въобще да не дойде на базата на по - долната информация:
"we will respond only to people who we will invite so if you do not receive an answer it means we do not believe your attendance will generate an invitation to apply based on your profession"
:) :) :)
Браво, че са те поканили. В такъв случай, ако събираш точките, би следвало да нямаш проблем за провинциална номинация, нали?
Да, дано ти отговорят и на теб.
От мненията, които прочетох излиза, че най-често до 1 ден отговарят.

Иначе, на теория май изглежда, че ако ти 'разрешат' да участваш в инфо сесия вероятността да получиш номинация от тях е голяма. Четох, че по време на сесиите се провеждали интервюта. Предполагам, че тогава вземат решението. :)
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

В международните форуми обаче пишат, че сесиите организирани от CIC са само информационни и на тях няма интервюта(можеш само да задаваш въпроси). В canadavisa forum има същите двуомения дали участието в тези сесии ще се приеме впоследствие като достатъчно за включване в EOI. Въпреки че не ми отговарят, за ще ги питам и затова:)
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Koko »

danimrb написа:В международните форуми обаче пишат, че сесиите организирани от CIC са само информационни и на тях няма интервюта(можеш само да задаваш въпроси). В canadavisa forum има същите двуомения дали участието в тези сесии ще се приеме впоследствие като достатъчно за включване в EOI. Въпреки че не ми отговарят, за ще ги питам и затова:)
Да, така е - сесиите са само информационни, можеш да участваш и 10 такива, но това с нищо няма да ти помогне по отношение на покриване на изискванията по процедурата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Koko написа:
danimrb написа:В международните форуми обаче пишат, че сесиите организирани от CIC са само информационни и на тях няма интервюта(можеш само да задаваш въпроси). В canadavisa forum има същите двуомения дали участието в тези сесии ще се приеме впоследствие като достатъчно за включване в EOI. Въпреки че не ми отговарят, за ще ги питам и затова:)
Да, така е - сесиите са само информационни, можеш да участваш и 10 такива, но това с нищо няма да ти помогне по отношение на покриване на изискванията по процедурата.
Да и аз чета по форумите, от канадавиза ми казаха, че е възможно и да се приеме щом са ми отговорили така.
Аз в писмото си до тях описах всичко подробно, с линкове до сесиите, че искам to use my participation towards my eligibility for NBPNP. Are these sessions counted as NBPNP information sessions?.
И техният отг. беше съответно:
To: Promotions (PETL/EPFT)
Subject: participation in an info session in France 2016

You are welcome to attend- it will be accepted.

Team EE
Незнам...
Още не съм се регистрирала за сесията, обаче.
Публикувай отговор