Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
aneti123
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 6:04 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от aneti123 »

Здравейте,
ако аз съм главния кандидат, възможно ли е (хипотетично) съпругът ми да получи покана за работа, макар че няма да бъде в JOb BANK. В смисъл, ако той сам си намери работа в канада, и работодателят иска да му изпрати покана, как според вас се развиват нещата?
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

aneti123 написа:Здравейте,
ако аз съм главния кандидат, възможно ли е (хипотетично) съпругът ми да получи покана за работа, макар че няма да бъде в JOb BANK. В смисъл, ако той сам си намери работа в канада, и работодателят иска да му изпрати покана, как според вас се развиват нещата?
На теория е възможно да си намери работа от другите сайтове за работа. Но доколкото разбирам много трудно (ако изобщо някой се съгласи) се съгласяват да назначат някой без виза. Изглежда процеса за работодателя също не е много евтин, така че малко се навиват.
Прочети повече тук:
Arranged employment/Labour Market Impact Assessment process - http://www.cic.gc.ca/english/hire/offers.asp"
Hire a federal skilled worker - http://www.cic.gc.ca/english/hire/skilled.asp"
aneti123
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 6:04 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от aneti123 »

Аз това го разбирам, моят въпрос по- точно е, ако се намери работа (а той не е главния кандидат) как се вписва тази работа в моя профил, за да се вземат точки?
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

aneti123 написа:Аз това го разбирам, моят въпрос по- точно е, ако се намери работа (а той не е главния кандидат) как се вписва тази работа в моя профил, за да се вземат точки?
Доколкото аз разбирам процедурата, това не е възможно. Няма как ти да си регистрирана в ЕЕ, мъжът ти да си намери работа и то да бъде отразено в профила ти и да получиш точките за това и да получиш ти ИТА.

Ако мъжът ти получи оферта за работа - то би следвало да му издадат на него виза според категорията (както е дадено в линковете, които ти пуснах). В този случай, ти би могла да го придружиш при определени условия. Не съм запозната напълно с подробностите.
aneti123
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 6:04 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от aneti123 »

ок, благодаря ти за отговора
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Koko »

aneti123 написа:Аз това го разбирам, моят въпрос по- точно е, ако се намери работа (а той не е главния кандидат) как се вписва тази работа в моя профил, за да се вземат точки?
Ако погледнем на хипотетичния сценарий с малко повече реализъм, единственият шанс мъжа ти да получи предложение за работа комбинирано с работна виза от канадски работодател е ако той самият е с висока квалификация, има рядка и търсена професия и знае добре английски - т.е. ако той отговаря на всички тези условия по-логично е той да бъде водещият кандидат по процедурата ви на първо място.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Да ви попитам относно банковите бележки - кога ги вадите?
Когато се регистрирате в ЕЕ или чак след като евентуално се получи покана?
Също така, при регистрацията в ЕЕ, нужно ли е да се напише с какви средства ще се разполага?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

След като покучиш покана ти дават 2 месеца срок да съберем необходимите документи. Тогава вадиш бележките от банката.
В регистрцията в ЕЕ пиши минимума, който изискват според членовете на семейството. Примерно ако сте двама ви искат 15200 (някъде там) - пишете 15300.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Разбирам.
Много ти благодаря, Anna.N.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Започнах попълването на профила в ЕЕ и стигнах до работата.
Мисля да пиша само опита си, който имам от последния работодател (надявам се, че за него няма да имам проблем да взема рефер. писмо), който е от Септ. 2012 до сега.
И на Окюпейшън в профила има поле:
Date името ми first became qualified to practice in this occupation

Как да отговоря на него? За сега писах датата, от която започнах работа при сегашния, т.е. септ 2012. Но не съм сигурна, че е вярно.

Дали не трябва да пиша датата, на която ми е издадена последната диплома?
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

puhanka написа:Започнах попълването на профила в ЕЕ и стигнах до работата.
Мисля да пиша само опита си, който имам от последния работодател (надявам се, че за него няма да имам проблем да взема рефер. писмо), който е от Септ. 2012 до сега.
И на Окюпейшън в профила има поле:
Date името ми first became qualified to practice in this occupation

Как да отговоря на него? За сега писах датата, от която започнах работа при сегашния, т.е. септ 2012. Но не съм сигурна, че е вярно.

Дали не трябва да пиша датата, на която ми е издадена последната диплома?
Правилно си написала. Това е работна история, няма как да впишеш дипломата си там. Това е датата, която за първи път си започнала работа по нок-а, под който кандидатстваш. При теб в случая е един работодател, но ако си сменила няколко с тази професия, тогава там ще е датата, на която си започнала при първия.

Също така ако ще включваш само един работодател в work history-то, другите трябва да ги опишеш в персоналната история. Така няма да трябва да прилагаш референс летер за тях, но няма и да имаш дупка във времето, в която не се знае какво си правила.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Благодаря, spaneva.
А къде е това поле за персонална история. Сега пак влезнах да го потърся, но не го виждам.
Има само Personal details, Contact details, Study and Languages, Application details, Representative, Work History

И още един въпрос относно Джоб банката. Вчера се регистрирах и в нея. Имам и-мейл, че рег. е успешна.
И като влезна вътре показва отстарни Profile Status: Active
Но статуса в ЕЕ профила ми е още
Application/profile status Pending Additional Criteria
Job Bank Registration Pending
Трябва ли да правя нещо друго или само да чакам да го променят и да стане Опен?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Това не е така ..
Не че това е някакъв особено важен въпрос, и да го сбъркаш не виждам как ще ти попречи.

Date името ми first became qualified to practice in this occupation - това е дата, на която вече си имала квалификацията да започнеш тази работа. Този въпрос всъщност няма общо с работодателя ти и не е датата, на която си започнала работа.

Т.е. (виж в НОК код описанието си) ако пише, че се изисква бакалавър или 3 години стаж примерно , за да работиш тази работа, пишеш датата, когато си отговоряла на въпросното изискване. Дори да имаш магистър, изискването е бакалавър и си пишеш нея дата.

Давам пример:
Изискването за единия ми код е:
*A bachelor's degree or college diploma in business administration, commerce or economics is usually required.
*Purchasing agents and officers purchasing specialized materials or business services may require a related university degree or college diploma. For example, a bachelor's degree or college diploma in engineering may be required for purchasers of industrial products.
*Previous experience as a purchasing clerk or as an administrative clerk may be required.

Гледам само първото условие, защото другите са MAY be required т.е. незадължителни за този НОК. Датата, която съм first qualified to practice in this occupation е когато съм с получила дипломата за бакалавър, защото съм отговаряла на условията да бъда назначена на подобна позиция.

Полето с персонална история се появява след ITA.
Ако си направила вече профил в Job bank, изчакай до утре и ще стане active. Промените се отразяват след 24 часа.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Anna.N написа:Това не е така ..
Не че това е някакъв особено важен въпрос, и да го сбъркаш не виждам как ще ти попречи.

Date името ми first became qualified to practice in this occupation - това е дата, на която вече си имала квалификацията да започнеш тази работа. Този въпрос всъщност няма общо с работодателя ти и не е датата, на която си започнала работа.

Т.е. (виж в НОК код описанието си) ако пише, че се изисква бакалавър или 3 години стаж примерно , за да работиш тази работа, пишеш датата, когато си отговоряла на въпросното изискване. Дори да имаш магистър, изискването е бакалавър и си пишеш нея дата.

Давам пример:
Изискването за единия ми код е:
*A bachelor's degree or college diploma in business administration, commerce or economics is usually required.
*Purchasing agents and officers purchasing specialized materials or business services may require a related university degree or college diploma. For example, a bachelor's degree or college diploma in engineering may be required for purchasers of industrial products.
*Previous experience as a purchasing clerk or as an administrative clerk may be required.

Гледам само първото условие, защото другите са MAY be required т.е. незадължителни за този НОК. Датата, която съм first qualified to practice in this occupation е когато съм с получила дипломата за бакалавър, защото съм отговаряла на условията да бъда назначена на подобна позиция.

Полето с персонална история се появява след ITA.
Ако си направила вече профил в Job bank, изчакай до утре и ще стане active. Промените се отразяват след 24 часа.
Добре, разбирам какво имаш предвид, но ще напиша моя пример, за да съм сигурна, че правилно ще го направя.
Бакалавърската ми диплома (инж. електроника) е от 2003, след което 2004 учех магистратура (пак електроника) и вече бях започнала работа, но като секретар.
2006 получих Магистърската диплома и в края на годината се прехвърлих в уеб бранша като станах дизайнер и програмист. И от там нататък съм била уеб дизайнер, ръководител уеб проекти, и пак уеб/графичен дизайнер.

Според НОК-а изискванията са:
Employment requirements

A bachelor's degree, usually in computer science, communications or business
or
Completion of a college program in computer science, graphic arts, Web design or business is required.
Experience as a computer programmer or graphic designer is usually required.

Значи, в полето Date името ми first became qualified to practice in this occupation мога да напиша или 2004 или 2006.
А има ли някакво значение, че дипломата ми всъщност е в друга дисциплина?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Ами според мен си е от бакалавъра т.е. 2003. По принцип не мисля че от много голямо значение тъй като НОК кода се припокрива с дадена наша професия, но пък същата тази професия може да има други изисквания при нас.(инж. електроника не е ли свързано пак с компютри, не съм наясно изобщо :$)
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Публикувай отговор