Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Много благодаря!
Мислим да ги платим заедно двете такси, защото уж се спестява време ако всичко ти е наред разбира се.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
theshadowman
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 11:15 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от theshadowman »

Здравейте,

Вчера изпратихме документите до WES. Искам да попитам дали е необходим валиден задграничен паспорт за регистрацията, тълкувайки следното:
- your passport or travel document (or other national identity document, if you do not have one of these).

Аз лично го разбирам, че може и с личната карта да се регистрираш?

Поздрави!
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

theshadowman, според мен трябва задграничен паспорт. С лична карта може да пътуваш из Европа, но за Америките ти е нужен паспорт. А и нали трябва да ти сложат виза.

Аз имам и друго питане - относно професиите.
Как да разбера точно към кой NOC попада професията ми. Аз съм уеб/графичен дизайнер и според сайта има 2 типа, към които би могла да попада длъжността ми, но само при второто (5241 Graphic designers and illustrators) има подобно примерна длъжност - Web graphic designer. И заглавието на длъжността която е написана на сертификата от работодателя трябва ли да отговаря на 100 % на някое Example Titles от тези които са дадени?
- http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... 175&val65=*"
- http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... 241&val65=*"
veselina123
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 4:50 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от veselina123 »

Имам отговор от университета и ще успея с магистратурата ,междувременно ще се явя на Иелтс .Най-правилно е да задавам въпросите си след някой друг месец когато имам някакво развитие.Ще следя темата.Благодаря на всички и най-вече на Анна!

До скоро и успех на всички :)
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Puhanka, наименованието на длъжността ти не е толкова важно. Важно е duties and responsibilities да отговарят. Гледай къде ти припокриват максимално.
Освен това можеш да пуснеш мейл на този долу като им опишеш абсолютно всички твои задължения и наименованието на специалността си + изискванията и (примерно специалността ми изисква висше техническо образование) . След няколко дни ти връщат в мейл отговор към кой NOC попадаш. Според мен си 2175 поне доколкото съм наясно с работата на уеб дизайнерите които познавам. Но наистина са объркващи, защото половината duties се припокриват. За да си по -сигурна провери.
noc@workingincanada.gc.ca


Veselina, успех ти желая, дано се случат нещата при вас :)
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Здравейте,
някой дали е ползвал услугите на David Cohen(Canadavisa), като authorized representative? Евентуално плюсове и минуси от гледна точка на съпорт при PNP и Job offers?
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Anna.N, мерси много.
Ще им изпратя мейл да видим какво ще кажат и те.
mivanov1
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 12:04 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от mivanov1 »

Здравейте искам да попитам първо тук, ако някой има пресна информация
преди време имаше информация, че за хората, които вече са били в канада с работни визи ще има някакви улеснения при повторно заминаване Информацията ако не ме лъже паметта беше за началото на тази години и мисля. че включваше страни от Източна Европа включително и България. Благодаря
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Koko »

mivanov1 написа:Здравейте искам да попитам първо тук, ако някой има пресна информация
преди време имаше информация, че за хората, които вече са били в канада с работни визи ще има някакви улеснения при повторно заминаване Информацията ако не ме лъже паметта беше за началото на тази години и мисля. че включваше страни от Източна Европа включително и България. Благодаря
Ако си работил в Канада с работна виза, можеш да кандидатстваш за имиграция по тази програма, която е в рамките на новата Експрес ентри процедура:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Имам нужда от съвет относно оценката в ВЕС. Вчера са получили пратката с две мои дипломи + на мъжа ми от средното. Но до момента не са ми обновили статуса в техния сайт. Акаунта ми там е на мое име и платих 322 долара. А освен това ми изпратиха мейл тази нощ, адресиран до мъжа ми, в който пише че са получили транскрипта но нямат апликейшън за оценка. И че след като получат апликейшъна-тогава ще обработват. Цитират и номер който да събмитна при създаването на апликейшъна, след което съм щяла да получа нов реф. номер.
:( Моля за помощ...
Според мен не са гледали всички дипломи, а са видели само на мъжа ми и са видели разлика в имената и затова .. но пък и за моите документи не дават че са ги получили в акаунта ми при тях.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Ти приложи ли към дипломите разпечатана страница от акаунта ти? Не помня кое точно се прилагаше, нека някой с по-пресен опит да сподели. Но във всеки случай можеш да им пишеш, че вече имаш апликейшън и да им дадеш акаунта ти. Най-добре им прикачи един скрийшот на станицата с данните от плащането.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

:( не, това съм го пропуснала. Но си има референтен номер.
Сега им писах на хелп центъра. Но незнам дали имат активен имейл адрес, на който да им изпратя скрийншот.
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Няма нужда от разпечатка на страницата на акаунта. Проблемът явно идва от това, че един акаунт(референтен номер) може да се използва само за дипломите на един и същи човек(няма значение от техния брой). Ако искате да получите оценка и за дипломата на мъжа Ви, ще трябва да създадете нов акаунт и за него, който ще бъде с различен референтен номер от Вашия.
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

danimrb написа:Няма нужда от разпечатка на страницата на акаунта. Проблемът явно идва от това, че един акаунт(референтен номер) може да се използва само за дипломите на един и същи човек(няма значение от техния брой). Ако искате да получите оценка и за дипломата на мъжа Ви, ще трябва да създадете нов акаунт и за него, който ще бъде с различен референтен номер от Вашия.
Хрумна ми, че е възможно да е това. Възможно е да са си променили нещата (бях чела преди във форума, че няма проблем да се пращат с един акаунт). Но пък и статуса в моя акаунт не са го сменили още е Waiting for required documents.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Това е номерът на WES - +18663430070. Чела съм из форумите, че е най-добре да звъннеш около 9 сутринта тяхно време (разбирай Онтарио).

Опитай да им звъннеш да ги попиташ какво става.

Иначе не знам за е-мейл адрес ... Ще поогледам, но не съм срещала никъде. Освен хелп центъра разбира се.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Публикувай отговор