new brunswick

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: new brunswick

Мнение от newcomer »

borika1 написа:Защо ми се струва че искате да ми кажете че ще направя грешка или бъркам.
не бъркаш.щото с 300 000 спокойно можеш да отидеш на Коста Брава или Коста Бланка,да си купиш едно апартаментче кеш и да си гледаш кефа ,а не да се забиваш в трета глуха на гъза на географията
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: new brunswick

Мнение от Marto »

borika1 написа:Защо ми се струва че искате да ми кажете че ще направя грешка или бъркам.
Това за 300 хиляди net worth е едно, но изискват $75,000 депозит, който ти го връщат чак когато докажеш, че си инвестирал $125,000, т.е. трябват ти 200 бона ликвиден капитал. Може и да ги имаш, в който случай кои сме ние да ти даваме акъл.

Провинциалната програма на НБ беше спряна за известно време заради нередности и (вероятна) корупция, нещо за което съм писал преди. Изглежда, че са я рестартирали, но като гледам, старите муцуни май са още там. Ако толкова ти се тръгва по този път, аз бих ти препоръчал програмата на някоя друга провинция.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: new brunswick

Мнение от tonich »

borika1 написа:Защо ми се струва че искате да ми кажете че ще направя грешка или бъркам.
Ти грешката я направи вече! Като попита в този форум... :D
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: new brunswick

Мнение от Daisy2 »

borika1 написа:Защо ми се струва че искате да ми кажете че ще направя грешка или бъркам.
За другите не знам, за себе си казвам - понеже помоли за всякакво инфо или мнение, постнах информация и линкове за най-трудно изпълнимото, поне за повечето кандидат-имигранти, условие за бизнес-инвеститор в Канада, конкретно по тази програма. Прагът е сериозен за net-worth, още повече има изисквания за кеш/свободни пари, както допълниха и други форумци.

Ако вече ги знаеш тези неща и все още смяташ, че това е пътят за теб - успех!
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: new brunswick

Мнение от spaneva »

Не възлагам особено големи надежди, но все пак да повдигна темата. Минали са почти 3 години от последния пост. Някой има ли актуална информация как стоят нещата към днешна дата в тази провинция? Все още ли е толкова замряла или е по-зле? Ще ми се да имам поне някаква представа какво ме очаква преди да се забия там :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: new brunswick

Мнение от Marto »

За съжаление по е зле. Аз се махнах оттам преди малко повече от 4 години. За това време провинцията е загубила рекорден брой жители. Напоследък са се изострили отношенията между англофоните и франкофоните там, защото първите имат все по-малък шанс за реализация. Всички държавни работи (а те са малкото добре платени там) изискват двата официални езика. НБ е единствената официално двуезична провинция.

Но имам и познати, вкл. и имигранти от Европа, които продължават да живеят там и са много щастливи. Зависи от много неща. На мен лично много ми липсва океана и близостта (сравнителна) до Бостън.

Какво те води там, ако не е тайна?
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: new brunswick

Мнение от spaneva »

Спечелих номинация от тази провинция и ако замина ще трябва да се установя там. А намирам изключително оскъдна информация. Даже не знам и колко време трябва да живея там. Никъде не се споменава срок.
Франкофоните не бяха ли около 30%? Френски не говоря, а работя в ИТ сектора и не виждам да прелива от обяви за работа. Може би единствено в центъра на IBM във флоренсфил.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: new brunswick

Мнение от Marto »

Имаш лично съобщение.

Как са те спонсорирали там? Доколкото знам става с оферта за работа, близък роднина или като инвеститор.

По принцип никой не може да те застави да останеш там, канадската Харта не го позволява.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: new brunswick

Мнение от spaneva »

Не точно. Според условията трябва да имаш връзка с НБ (учене, работа, роднини) или да си посетил инфо сесия за провинцията през последните две години. При мен беше второто.
Marto написа: По принцип никой не може да те застави да останеш там, канадската Харта не го позволява.


Това и аз го чух, но едно от условията беше да подпишеш декларация, че ще живееш и работиш там. Естествено няма посочен срок, но не знам дали няма да стане проблем (при едно подновяване на PR картата например), ако просто кацна там и се омета след това.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: new brunswick

Мнение от jovani »

Много хора се чудят как някой може да извади 300 бона кеш и това е защото огромното мнозинство от Канадците нямат кеш, а са потънали в заеми до козирката. От друга страна 200-300К не са кой знае колко за един дребен бизнес - с тези пари може да се отвори малък франчайз или да се купи трейлър (камион с ремарке) или няколко селскостопански или дървообработващи машини.

Основният проблем човек да прави бизнес в едно такова място (да кажем еквивалента на Каспичан в България) е че ще се сблъска с непреодолими монополи и корупция (в смисъл, че всичкото едър и среден бизнес в Ню Брънсуик се държи от небезизвестната фамилия Ървинг - всички медии, рафинерия, бензиностанции, корабостроителници, констръкшън, транспорт, ритейл и какво ли още не - http://canadalandshow.com/podcast/famil ... -brunswick и всичките политици и полиция се командват от тях), а дребните риби се борят за каквито трохи изпаднат от трапезата и това е така там от много години (Варненските ТИМ имат още много да "работят", за да стигнат до подобно ниво).
https://en.wikipedia.org/wiki/Irving_Group_of_Companies

Но аз акъл не обичам да давам на хората - може да има някой, който да отиде в Н.Б. от незнам къде си и да ги удари местните в земята, да ги научи как да изкарват пари, защото те явно не знаят или не могат да го правят (това е една от най-бедните провинции в Канада). А може и да изпадне в ролята на "Другоселецът" по Й. Йовков; човек който е спестил 300 бона в България би следвало да ги знае тези неща.

Но поне мога да препоръчам на мераклиите да изгледат небезизвестният филм "Ю-търн" ("Обратен завой") с Шон Пен, за да разберат с какви реалности ще се сблъскат.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: new brunswick

Мнение от Sunflower »

Не видях някъде spaneva да е написала, че ще инвестира 300 хил. Нейният случай е съвсем различен. Както тя каза, към момента има провинции като NB, които предлагат номинация след покриване на определени критерии И посещение на една от информационните им сесии в Европа. Не става въпрос за имиграция чрез инвестиране.
Landed: 25.06.2016 Toronto
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: new brunswick

Мнение от jovani »

Е, щом няма 300 бона да идва тогава :)
И в места като Н.Б. хора живеят (кои по-добре, кои по-зле).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: new brunswick

Мнение от Pavel M »

spaneva написа:Спечелих номинация от тази провинция и ако замина ще трябва да се установя там. А намирам изключително оскъдна информация. Даже не знам и колко време трябва да живея там. Никъде не се споменава срок.
Франкофоните не бяха ли около 30%? Френски не говоря, а работя в ИТ сектора и не виждам да прелива от обяви за работа. Може би единствено в центъра на IBM във флоренсфил.

най развития бизне в НБ е саденето на картофи
запрятай ръкави и само напред
успех
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: new brunswick

Мнение от tonich »

Не го слушай тоя новобранеш Pavel M! Той още не е стъпвал в Канада пък много разбира. Щеше уж да идва, бил машинист незнам си к'во... търсел да кара влак в Канада... ей такива неща. Предложих му да му намеря работа да кара Skytrain, но още се чуди...
Пълен въздух под налягане, а ко питаш мен
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: new brunswick

Мнение от Pavel M »

tonich написа:Не го слушай тоя новобранеш Pavel M! Той още не е стъпвал в Канада пък много разбира. Щеше уж да идва, бил машинист незнам си к'во... търсел да кара влак в Канада... ей такива неща. Предложих му да му намеря работа да кара Skytrain, но още се чуди...
Пълен въздух под налягане, а ко питаш мен
не знам дали си с къса памет или не искаш да си спомниш,че приех офертата ти да ме уредиш на работа в местното БДЖ но не като локомотивен машинист,а като стрелочник
щото овреме осъзнах,че не е все едно дали караш влака или да му даваш основна насока на движение

и все още си чакам назначението
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор