Заплатите в България по области

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Заплатите в България по области

Мнение от Bistra »

Ivan1007 написа:
Bistra написа:Някакви претенции за работно облекло? Може ли по бански и сейфти буутс? :P
Може, ако оставя колата и я взема като свършиш.
Като се има предвид болшинството какви брички карат, то не би си заслужавал само труда да вдигам телефона на локалния мангал за да я предаде за вторични суровини. :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10110
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Заплатите в България по области

Мнение от Pavel M »

Bistra написа:Някакви претенции за работно облекло? Може ли по бански и сейфти буутс? :P
Батка, само да уточня...Аз на час взимам от вчера 33.15 CAD за 2 линии я сложени, я не сложени на кръст. :lol: Като се сложи евентуално и работното облекло може да се стигне и до 35 CAD...Taка че пазарлък ще падне. :D
К'ъв беше курса? Падащ или ставащ? :D
може и по шалвари и каска
и умната с линиите ,че от прекалена употреба се стига до деменция
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Заплатите в България по области

Мнение от Bistra »

Ти си я стигнал и без линии, та какво остава за мен с? Мерси все пак за загрижеността и приятно миене на коли! Казват, че в северна България вятърът зимъска бил много бръснещ. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
joro
Мнения: 6460
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Заплатите в България по области

Мнение от joro »

420 лева минимална заплата от 1 януари:
http://dnes.dir.bg/news/bujet-zaplata-i ... 4037?nt=13"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Заплатите в България по области

Мнение от Bistra »

Ура, на моята приятелка, която сега работи към администрацията на Търновския университет, ще и я вдигнат! :rock: Доскоро ми се хвалеше, че взима 330 и пишеше редовно реферати по нощите. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Заплатите в България по области

Мнение от mortigur »

joro написа:Трябва да се има в предвид и това, че в България цените са все още много по- ниски. В другите държави от ЕС цените са почти същите както у нас, само че в евро. Т.е. ако в България хлябът струва 1 лев в Германия е 1 евро. Българин с 1500 лева заплата има същия жизнен стандарт както германец с 1500 евро.
Това въобще не е вярно, тая година прекарах две седмици в Нюрнберг и определенно е много по евтино като храна отколкото от Калгари.
Taxation is theft.
joro
Мнения: 6460
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Заплатите в България по области

Мнение от joro »

В края на 19 в. италианскиятикономист и социолог Вилфредо Парето, формулира едно правило, което остава в социологията под името “Правилото 80-20” или “Закон за елита”, или още, “Закон на Парето”. То гласи следното:Във всяко общество, 20% от хората произвеждат 80% от ползите и печалбите. На другия край на кривата, 20% от хората създават 80% от проблемите и загубите.
Вие към кои % се причислявате?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Заплатите в България по области

Мнение от Kpetrov »

Аз се причислявам към 20-те процента. :D
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
joro
Мнения: 6460
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Заплатите в България по области

Мнение от joro »

Богатството и бедността са относителни понятия, един работник със средна заплата е по-богат от един безработен на социал, но е по-беден от един милионер. Милионерът пък е по-беден от един милиардер. Ако в България получаваш 1000 лева заплата, а другите около теб получават по 600 лева, тогава ти си богат, преуспял, всички ти се възхищават. Ако в Канада поклучаваш 2000 долара, а другите около теб получават по 4000 долара, тогава си беден, изостанал, всички те подиграват. Не са важни самите цифри, а съотношението между тях. Дес българите са недоволни не за това, че едно време са живели по-добре, което е невяро, а затова, че са по-бедни от германците, англичаните, дори поляците, чехите и румънците. По времето на Бай Тошо малко хора можеха да излизат от България и да видят как живеят в другите държави. Затова повечето хора си караха москвичите и трабанчетата, редяха се на опашки за тоалетна хартия, и бяха щастливи. Защото друг живот не познаваха. Малкото хора, които имаха възможност да отидат до западна държава оставаха като гръмнати като виждаха там какви магазини има и в най-бедното село, какви стоки, дето у нас ги няма и в Корекома. ТИР-аджии и виетнамци донасяха дънки и електронни часовници и ги продаваха на черно на десеторна цена, а ние като невиждали ги купувахме. Защото нашата просперираща икономика дори тоалетна хартия не можеше да произведе в достатъчни количества.
Днес българинът живее много по-добре, отколкото преди. Но още не сме стигнали нивото на западните държави. И това е мъката на днешното поколение българи, излезнали от беднотията на соца и попаднали в богатия свят на Европа, но все още бедни и с недостатъчни доходи, за да живеят нормално в света на богатите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Заплатите в България по области

Мнение от Kpetrov »

Нов закон на Парето, приравнен към сегашната реалност.
Във всяко общество, 20% от хората произвеждат 80% от ползите и печалбите, но 1% от 20-те прибират 80% от ползите и печалбите.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Заплатите в България по области

Мнение от optics »

Тъй както си го казал, на пръв поглед единия процент е от всички хора и вероятно това си имал предвид. Но е леко двусмислено щото може да се възприеме и като пет пъти по-малко - тоест 1% от тия дето произвеждат - което е 0.2% от всички.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Заплатите в България по области

Мнение от optics »

Жоре, обърна ли внимание как един от Лондонските българи намекваше на Бойко да се приемело закон заплатите да станели като европейските....
;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6460
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Заплатите в България по области

Мнение от joro »

optics написа:Жоре, обърна ли внимание как един от Лондонските българи намекваше на Бойко да се приемело закон заплатите да станели като европейските....
;-)
Ами гърците вече 10 години стачкуват за такъв закон :D има такава дума в политиката- "популизъм" когато се обещават много хубави, но невъзможни неща.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Заплатите в България по области

Мнение от Kpetrov »

optics написа:Тъй както си го казал, на пръв поглед единия процент е от всички хора и вероятно това си имал предвид. Но е леко двусмислено щото може да се възприеме и като пет пъти по-малко - тоест 1% от тия дето произвеждат - което е 0.2% от всички.
Точно 0.2% от всички имах в предвид.
Все пак не исках да влизам в клишетата с господин 1%.
Ако трябва да навлизаме в подробности, навярно има достатъчно данни. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
joro
Мнения: 6460
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Заплатите в България по области

Мнение от joro »

937 лева е средната заплата за декември
http://www.economynews.bg/m/r_68621"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор