Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Да, разбрах те, че конкретно за Манитоба ми пишеш. Исках да кажа, че нямам приятел там, а само в Торонто :) Там не дават точки за това.

За професията... знам, че е много по-важно не какво си работил, а как ще го представиш в Refference Letter. И знам, че няма как, а и не е необходимо всичко да се покрива с NOC main duties на 100%, просто 2-3 са достатъчни. Затова сега разигравам в главата си най-различни варианти, защото в крайна сметка от мен зависи. И ми се иска да посоча професия, която е търсена малко или много... Пиша тук, защото понякога, когато видя мислите си черно на бяло, ми хрумват добри идеи. А и мнение на страничен наблюдател, в този случай с опит, никога не е излишно. Така пак могат да се родят добри идеи :)
За 5125 - и аз много се чудех, защото имам магистратура Преводач-редактор с англ., но за съжаление нямам опит след това, затова не е подходящо.
brabus
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 02, 2015 5:16 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от brabus »

Здравейте,
съвсем нов съм и буквално от няколко дни препрочитам сайта и по скоро Федералните процедури за имиграция.
Със сигурно за напред ще имам доста въпроси (и ще бъда изключително благодарен на по-опитните от Вас ако успеят да помогнат със съвет), но сега на първо място ме интересува, макар и въпроса ми да е май малко реторичен: Трябва ли ми задължително сертификат за език (било то IELTS или който и да е друг) за да мога въобще да се регистрирам в Express Entry?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравей brabus,

Да трябва ти. IELTS General Training, Academy варианта не се признава (за английски; другият възможен вариант за английския мисля, че не е достъпен ако си в БГ).
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

За език:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... esting.asp" (IELTS се държи към Британския съвет, френски не съм държала)

Приравняване на дипломи:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ssment.asp" (организацията е WES в общия случай, тъкмо днес си ги получих по куриер документите :))

Избор на професия от NOC:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/noc.asp"

Това са първите задължителни неща, без които не можеш да си създадеш профил.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

За ентусиасти като мен :lol: с френски само TEF!
Landed: 25.06.2016 Toronto
brabus
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 02, 2015 5:16 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от brabus »

Благодаря на всички за бързите отговори.
Приравняването на дипломата задължително ли е? По скоро въпроса ми е ( знам че ще донесе повече точки) че примерно моето образование е икономическо и въпреки магистратурата ми със сигурност то няма аналог и няма да бъде приравнено към някоя тяхна специалност ( и по скоро никога не съм работил по тази специалност). А и мисля че по-голямата част от образованията в България ще бъдат оценени там де.
Та все пак... трябва ли да я правя тази процедура?
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Задължително е. Както писах по-горе, иначе няма как да си създадеш профил в Express Entry.
Приравняването не е на база разпознаваема от тяхната образователна система специалност (надали там има специалност българска филология, а аз това съм завършила), а по-скоро разпознаваем ВУЗ и курсове на обучение - примерно 4 години за бакалавърска степен, 1-2 години за магистърска. Моите ги приравниха едно към едно.
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Sunflower написа:За ентусиасти като мен :lol: с френски само TEF!
Искам и аз да знам френски, но при мен ентусиазмът липсва явно :D
Ти имаш такова образование ли?
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Да, Des1, повече информация в ЛС ;)
Landed: 25.06.2016 Toronto
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Може и да е тъп въпросът, но...

За да създам MyCIC account, задължително ли трябва да създам първо GCKey? Имаше и някаква друга опция, но май беше свързана с банки.
Създадох GCKey и сега какво следва... завъртях се малко в омагьосан кръг? :wasntme:
НЕ успявам да се регистрирам! Не знам какво не правя както трябва!
Ах, май най-накрая ще се получи! Не мога да повярвам! :tmi:
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Стигнах до Provinces and territories of interest. Тук една конкретно ли трябва да се посочи или може всички? Или 2-3, но да не си вкарам автогол?
Borislav11
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 4:12 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Borislav11 »

Здравейте :)

Събрах 407 точки.. мислите ли, че ще са достатъчни в даден момент или да се опитам да намеря договор? Също така има ли "график" за изпращане на поканите?

Благодаря.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Видях коментари за това как се приравнявали дипломите по техните специалности .. WES evaluation не мисля, че прави това. Това е просто удостоверение, че те признават твоето образование на равносилно на бакалавър или магистър. Това е доказателството, което е необходимо да се докаже в графата, където си избираш какво образование имаш , че не лъжеш.

Относно точките, аз досега под 451 точки при подбора не съм виждала да избират за покани.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
brabus
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 02, 2015 5:16 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от brabus »

Още веднъж благодаря за компетентните мнения!
Сега сме пред дилема дали жена ми да кандидатства или аз.
Дилемата е следната! Аз съм по възрастен (39г) и имам собствен бизнес като смятам да кандидатствам с код 0621.
А жена ми е на 36г има магистратура счетоводство, работила е като счетоводител, но последната една година е в майчински и не се води като счетоводител в момента, а като Началник склад.
Та един от двама ни трябва да кандидатства и съответно да защити IELTS.
Няма как да разбера кой от двамата ще вземе повече точки?
Съвет?
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Важна е продължителността на стажа като цяло по дадения NOC (непрекъснат, минимум година), не от последната 1 година. Тъй като тя е по-млада, ако и английският й е на по-високо ниво, може би ще събере повече точки. Но кой колко ще изкара от двама ви на IELTS няма как да разберем :) Езикът не е за подценяване като фактор, за това е хубаво да имате първо сертификатите /с оценка на всеки компонент минимум 6.0/ и тогава да смятате точките /лично мое мнение/.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Публикувай отговор