Новопристигащи, имайте предвид, че...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
myhata II написа: Явно живеете в големи села и не си давате зор да бързате за работа, на мен преди години ми се налагаше да пътувам всеки ден за работа от Етобико до Даун Таун и като влезнеш в трафика всяка секунда ти е важна..
Защото закъснееш ли почват да те гледат лошо милите англосаксонци :D п
И понеже няма начин да тръгнеш за работа 5 минути по-рано, то си го изкарваш на пешеходците, колоездачите и/или англосаксонците.
Те, всичките, са такамбуки и трябва да духат супата, за да моме "наше величие тъмния балкански субект" да стигне на работа на време.....
Личи си че си живял на село и затова не можеш да разбереш за на какво иде реч
Няма смисъл, като гледам след тичането бос 7 години не си бързал никога за работа за да не закъснееш
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от Bistra »

myhata II написа: Защото закъснееш ли почват да те гледат лошо милите англосаксонци
Ми тръгвай по-рано! Баси! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от Bistra »

myhata II написа: Личи си че си живял на село и затова не можеш да разбереш за на какво иде реч
Няма смисъл, като гледам след тичането бос 7 години не си бързал никога за работа за да не закъснееш
Машината с картите блокира след известен час? Това ще да е я фабрика, я склад? Аз винаги съм работила на плаващо работно време, та затова и питам. :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от the_coach »

myhata II написа:
Явно живеете в големи села и не си давате зор да бързате за работа, на мен преди години ми се налагаше да пътувам всеки ден за работа от Етобико до Даун Таун и като влезнеш в трафика всяка секунда ти е важна..
Защото закъснееш ли почват да те гледат лошо милите англосаксонци :D п
:rofl: :rofl: :rofl:
Що се ядосваш на хората :D Пумпи ти го каза по-горе - тръгни 5 минути по-рано де :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от pumpy »

myhata II написа: Личи си че си живял на село и затова не можеш да разбереш за на какво иде реч
Няма смисъл, като гледам след тичането бос 7 години не си бързал никога за работа за да не закъснееш
Не тичах бос, а се разхождах бос по асфалта до магазина и обратно;
А относно закъсняването за работа - офиса ми е на 2 минути пеша от квартирата, даже и да тръгна след 7.58 сутрин (ако не се събудя на време - случвало ми се е един път за 4 години), сестрата ми е вече на работа и се е погрижила пациента да е на стола и процедурата да е започнала - затова й плащам в крайна сметка;
А аз не си позволявам да излизам от вкъщи след 7.58, защото си уважавам и обичам пациентите;
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
myhata II написа: Защото закъснееш ли почват да те гледат лошо милите англосаксонци
Ми тръгвай по-рано! Баси! |(
Айде пак ми прочети ЦЯЛОТО мнение ! :*
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от Bistra »

С дрехи или без дрехи? :rofl: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от myhata II »

Няма смисъл !

Със здраве ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от Bistra »

Наздраве! :d: :-P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от IFF »

fighter написа:
Rall написа:Странно, но мен не ме дразнят пешеходци, велосипедисти, и др. Не се "позасилвам" като Блъд-а та да се налагам да тествам спирачките и гумите, нито ме притеснява да завия 5-секунди по късно и да пропусна пресичащия като ИФФ. За къде сте разбързали бе хора. Карайте бавно, и си отваряйте очите, по релакс го давайте. :y:
:y:
Какво толкова има да дадеш път на велосипедиста, или пък да изчакаш пешеходеца да пресече, ако и да ти струва ново чакане за зелен сигнал.
Тук бавно пресичат най-вече китайските баби и дядовци, и аз какво - да взема да надувам клаксона да се рзмъдрат ли? Да не съм в Ню Йорк?
Не понасям изнервени шофьори.
А шофьори, които пеят и се кълчотят в колите си винаги ми създават настроение и ми правят деня :party:
Ми аз като няма сфетофар и видя пеешходец че стъпва на платното веднага спирам и го оставям да мине, но при ясно обозначени правила и сфетофари това си се нарича наглост. Какво му пречи на него да изчака 5 секунди и да пресече на зелено.
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от lutar »

Явно така наречения "Балкан-супермен" (юнак балкански) даже и в Америка не може да бъде сбъркан с този свой самороден и неподправен чар....
А отваряте ли прозореца, след като вече сте надули клаксона (поздравявайки пешеходците) за да извикате, гордо тупайки се по гърдите "БУЛГАР, БУЛГАР"?
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от IFF »

lutar написа:Явно така наречения "Балкан-супермен" (юнак балкански) даже и в Америка не може да бъде сбъркан с този свой самороден и неподправен чар....
А отваряте ли прозореца, след като вече сте надули клаксона (поздравявайки пешеходците) за да извикате, гордо тупайки се по гърдите "БУЛГАР, БУЛГАР"?
Ами не, не си отварям прозореца, то в Монреал това поведение на пешеходци и шофьори, които не спазват правилата е ежедневие, просто свикваш, както и с дългата зима, спира да ти прави впечатление, ми то иначе трябва прозореца да ти е постоянно отворен :lol:
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Kpetrov »

Какво излезе, всички българи, които спазват правилника, но псуват наум неправилно пресичащите пешеходци и тези които умишлено спъват движението са БУЛГАР - БУЛГАР, а нарушаващите правилника са много cool само защото някой неблагонравен нам съфорумник ги е обсъдил.
Някой нямал нищо против да изчака следващото зелено и съвети разни хората да тръгват 5 минути по-рано... като че ли не знаете, че някои тръгват часове по-рано, а не минути и какво ще стане ако всяка кола изчака следващтото зелено.
Ако си сам на пътя не е проблем да изчакаш следващото зелено, но ако сте хиляди!
А какво пречи пешеходеца, както някои БУЛГАРи правят да пропусне колоната автомобили и да прмине секунди по-късно с група други пешеходци.
И като пешеходец и като водач, на пътя освен правилник могат да се спазват и други "правила".
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от scoubidou »

Пускайте ги пешеходците, много от тях са надрусани още от сутринта и не знаят къде се намират, вие искате да гледат сфетофара. Влезте им в положението все пак!
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от scoubidou »

lutar написа:Явно така наречения "Балкан-супермен" (юнак балкански) даже и в Америка не може да бъде сбъркан с този свой самороден и неподправен чар....
А отваряте ли прозореца, след като вече сте надули клаксона (поздравявайки пешеходците) за да извикате, гордо тупайки се по гърдите "БУЛГАР, БУЛГАР"?
Избрано от мненията на един кандидат булгар емигрант:
lutar написа:Дано да не си прав...
Понякога си мисля, че тези францизирани хомосексуалисти ни се подиграват.
:rofl:
Моля всички съфорумци като Миеле-то, Мухата и тоя образ по-горе да се опитат да покажат някакво постоянство в мненията си, например:
Ако преди година сте написали че мразите Путин, не е логично днес да пускате тема със заглавие "Браво на Путин".
Публикувай отговор