Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Нищо му няма на Бомбардие. Дори е добре че е на дъното и няма много на къде да пада повече за разлика от VRX. Ето например една супер проста стратегия за него за купуване в зона на дъното и продажба до 1-2 седмици с по 10% печалба:

Изображение

Купувам когато е в зоната между двете червени изместени усреднения на центровете на дневните барове и продавам когато мине над зеления таргет. Константите са според желаната печалба и колко време ти се чака. 1-2 пъти в месеца се случва изгоден случай и минимума за Бомбардие е 10% месечно. C200 ще има да чака докато стигне някога до $3 при толкова спекуланти.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Е, и аз хванах тоя влак. Удвоих инвестициите в Бомбардие за 3-4 седмици през март, прибрах едни пари (buy 2.36/sell 2.60) и си снижих цената на останалите акции до 2.50. Остатъкът влезе в TSE:RME.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Значи си се оправил с Бомбардие донякъде. Аз на твое място като гледах че дълго варира между 2.40 до 2.80 бих ги продал на цена близка до 2.70 на колкото си ги купил и да ги купя обратно тези дни на 2.40. Така без допълнителен капитал щеше да имаш същия резултат.

За VRX обаче същата стратегия показва по-голяма, по-бърза и според мен дори по-сигурна печалба защото купувачите са винаги повече и изглежда има защо - последния отчет на компанията го доказва.

Изображение

Горната графика е за акциите в щатски долари защото за канадските е толкова значим растежа че чак изглежда невероятно. Спомням си преди няколко месеца продадох канадските VRX на $202 CAD с добра печалба като смятах че това им е тавана, а сега са стигнали $271 CAD и продължават нагоре.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:Нищо му няма на Бомбардие. Дори е добре че е на дъното и няма много на къде да пада повече за разлика от VRX. Ето например една супер проста стратегия за него за купуване в зона на дъното и продажба до 1-2 седмици с по 10% печалба:
Аз направих същото, но просто с други акции ZLU. Така когато авоарите останат затворени при един неочакван спад, поне са във фонд с голяма диверсификация, а не в компания, която може да не си възвърне позициите много дълго време.
Това ми беше стратегията и беше успешна, но имам и танжерин и други фондове с които не играя на късо, а там имаше спад в последно време и поради тази причина съм на нула.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

c200 написа:...и си снижих цената на останалите акции до 2.50
Не се ли притесняваш да ги задържиш през отчета на 7 май който пак не се очертава да е добър, но поне няма да е шокиращ като предишния. Този път седмица предварително паркираха цената на 2.40-2.42 за да няма голямо сътресение. Аз също държа някакви на 2.40 и чакам момент за продажба, но се опасявам че след 7-ми може да се окажа на поне 10 цента загуба и да се наложи да чакам още месец и повече.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Дребни инвестиции

Мнение от arci »

Е дано не падат повече от 2.40 :D По голямата част от акциите на Бомбардие ги купих на 2.35,после когато направиха теста със CS серията ,купих още на 2.54 ,защото смятах,че вече само нагоре :D да,ама не...Съжалявам,че не ги продадох преди седмица -две ,бяха стигнали 2.77,сега ще чакам.От останалите компании на които купих акции,продадох на 4 компании
MFC, TRN,HCG и HP ,всичките с минимална печалба за Хелмерих-Пейн съжалявам ,че ги продадох малко рано,на 73.90 мислех,че това е пика,днес е вече 78,но това е борсата...Останали те в които инвестирах в момента съм на червено,като изключвам S ,от няколко дни се представя идеално,пу-пу ,да не са му уроки :D

Късмет на всички ,захванали се в тази област!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

arci написа:Е дано не падат повече от 2.40 :D По голямата част от акциите на Бомбардие ги купих на 2.35,после когато направиха теста със CS серията ,купих още на 2.54 ,защото смятах,че вече само нагоре :D да,ама не...Съжалявам,че не ги продадох преди седмица -две ,бяха стигнали 2.77,сега ще чакам.
За съжаляване е защото такова ниво може да има евентуално чак след няколко месеца. Аз тогава продадох, но не съобразих че наближава пак отчетен период с неизбежен спад заради финансовото състояние на фирмата и се излъгах пак да купя на най-ниското ниво миналата седмица. Сега въпроса е да продавам ли на нула или да изчакам още ден за да се окажа на -10% и да се наложи да чакам още месец(и) до нулата. Изглежда е по-добре да се избягват такива акции и това смятам да направя като реша кога да се отърва от тях.
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от victorcho_sf »

Здравейте,

пазара никога не е бил предназначен хората и инвеститорите да правят пари - това е в разрез с идеята му. Имало е и моменти, когато са правили (the "great bull market") след войната, но по-скоро е случайност отколкото характера му. Ето две статии за интересуващите се:

http://www.zerohedge.com/news/2014-04-0 ... quo-rigged

http://www.zerohedge.com/news/2015-03-2 ... ess-fix-it
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Тя идеята не е била и да се губят пари там, но често се случва. IBD смени статуса за стоковия пазар от "Uptrend under pressure" на "Market in correction", което за мен значи, че очакват значителен спад много скоро. Основните индекси и те зациклиха под най-високите си нива за всички времена, което също е признак за наближаваща корекция надолу. Най-добре според мен е да се стои настрана от повечето "overpriced" акции докато не се получи по-ясна картина какво ще стане. Канадския пазар е по-инертен, но изнасянето на големите инвеститори може да стане много бързо и спада да е достатъчно болезнен.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Честито на всички които рискувахме с Бомбардие. +10% от вчера до днес не е никак зле. Надявам се да се поизправи още малко за да си заслужава големия риск. На косъм бях да се откажа от такъв риск.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Не ми се иска да си говоря сам тук, но ето този материал не изглежда никак оптимистично за близкото икономическо бъдеще и стоковия пазар в частност.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Ами тогава вместо да продаваме, ще купуваме. Една нова криза от 2-3 години ще означава ново удвояване на пазара до към 2020-2022.
Въпросът е - откъде пари. Очевидно не от продаване на акции (те ще падат и трябва да ги държим и да прибираме дивидента). При ниските лихви в момента очевидното решение е HELOC, свободните от ипотеката пари пренасочени към TFSA. Според мен този подход е приложим в началото на ипотечния договор, за предпочитане с фиксиран процент. Това дава свобода на действие през следващите 4-5 години.
Подобна тактика приложих при Бомбардие - случва се да купуваме скъпо, като поевтинее - купуваме още.

Друг въпрос е, ако някой може да предвиди кога ще се срива пазара. Това беше предложението на yahoo за частния случай на Бомбардие - продаваме скъпо и купуваме същото евтино. Нещо като short cell, но без margin call, парите са си наши :). Тогава може да умножаваме същите пари без да се налага да добавяме.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Аз не играя short-sell, което би могло да бъде най-удачно при такъв срив. Не бих и купил повечето акции защото дъното ще е непредсказуемо. Очаква се срива този път да е дълъг и да стигне и надмине 80%, а за акции от продукти и услуги далеч от първа необходимост срива може да е катастрофален. Има игри с обратните индекси като SH, FAZ и подобни които могат да се ползват за печалба когато икономиката и доларът се сриват защото дори оттеглянето от пазара не е решение понеже обезценката на доларите може да стигне много неприятни размери. Купуването на ценни метали е друго решение както и акции от доставчици на стоки от първа необходимост - храна, вода, енергия, медицински консумативи ...
Кога ще се случи никой не знае, но може да бъде и много скоро. Индексите зациклиха sideways тази година и ако няма скорошен пробив към по-високи нива може да се получи такъв към много по-ниски. Пазара е свръхчувствителен към всякакви новини и видяхме напоследък колко бързо са склонни да разпродават дори и само от една дума казана от по-високо.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

c200 написа:Ами тогава вместо да продаваме, ще купуваме. Една нова криза от 2-3 години ще означава ново удвояване на пазара до към 2020-2022.
Въпросът е - откъде пари. Очевидно не от продаване на акции (те ще падат и трябва да ги държим и да прибираме дивидента)
Искаш да кажеш, че очакваш "загуби" от 50% с незнайно кога възвръщане, но ще държиш акциите заради няколко процента дивиденти!?

Yahoo, ако се надяваш на големи проценти, не си ли пробвал нещо, като хедж фондовете на Horizons: HOD и HOU например. Там почти всеки месец има по няколко удара от по 10%?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Yahoo, ако се надяваш на големи проценти, не си ли пробвал нещо, като хедж фондовете на Horizons: HOD и HOU например. Там почти всеки месец има по няколко удара от по 10%?
Аз вече бях споменал че не го правя за пари и удари. Сега се уча и единственото което ме интересува е да не правя загуби с надеждата спечеленото да покрие поне обезценяването на парите. Само че с доказателствата че живеем върху много надут балон за който въпроса е не дали, а кога ще се спука и колко лошо ще се изтърсим изглежда е най-важния момент в цялото упражнение.
Публикувай отговор