Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от IRA »

Е тоя ще го съдят и дано му дадат висока присъда.
Това да ти вземат колата или книжката не е решение на проблема, после карат без книжка или с чужда кола.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от Bistra »

ivalin написа:
Bistra написа:Aз предлагам ти да се върнеш там като жертвено агне! :fubar:
Ти и тука можеш да ми видиш сметката, за теб няма да е проблем, явно имаш афинитет към такива работи и ти се отдават отръки, след като се хвалиш колко коли си попиляла... Не ме пращай толкова далеч, че много скъпо ще ми струва да ти доставя това удоволствие. https://www.youtube.com/watch?v=o4gfWtB84sw"
Само една и нямаше пострадали, нито пък аз имам регистрирано нарушение. На всеки може да се случи. А теб те бива да лющиш глупости на килограм! Де го чукаш, де се пука?! :tmi:
Като знам автоматичните скоростни кутии, колко бързо ускоряват ми се плаче от такава вопиюща неграмотност! :fubar:
Или надзорникът на въображаемата китайка и е казал: "Газзз!" и тя с превъртане от място е влетяла върху пешеходците? :fubar:
Със сигурност ще я осъдят и дотук беше с шофьорската и кариера!
Вие нямате ли задължителни курсове там по Ванкувърско? Като знам, моята дъщеря кара близо година, докато и разрешат да се яви на изпит и то на учебна кола, снабдена с допълнителна спирачка. |(
P.S. Е, те моите са родени в България, ама като ги питаш какви са, се определят като канадци. Та случаи разни! Аз, за всеки случай, нямам проблем с това.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:Вие двамата ще се правите на застреляни ?
Никой не отрича, че shit happens.
Въпроса е как го предотвратяваме този шит в България ?
Аз знам за пациент, който при 160 на междуграцкия път му взимат колата на място и той си вика превоз да си се прибЕре дОма. Не ми се коментират точки, глоба, паркинг и какво ли още не.....
Ето за това говоря аз: че е достатъчно някой да е "бизнесмен" и да си кара и убива както му е кеф.

BTW аз моя малкия не го броя за родено в чужбина българче - той е канадец/гражданин на света от български произход
Викнал си превоз...е ти какво очакваш, да остане да живее там на шосето ли?!
Как го предотвратяват този шит в България ли? От твоите думи излиза, че го предотвратяват точно както тук... взели са му колата. Или ти искаш разтрел на пътя? Това вече е в "правомощията" и "задълженията" на бащата според мен.

BTW не гледате ли Canada's worst driver на пътя е опасно... много опасно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
pumpy написа:Вие двамата ще се правите на застреляни ?
Никой не отрича, че shit happens.
Въпроса е как го предотвратяваме този шит в България ?
Аз знам за пациент, който при 160 на междуграцкия път му взимат колата на място и той си вика превоз да си се прибЕре дОма. Не ми се коментират точки, глоба, паркинг и какво ли още не.....
Ето за това говоря аз: че е достатъчно някой да е "бизнесмен" и да си кара и убива както му е кеф.

BTW аз моя малкия не го броя за родено в чужбина българче - той е канадец/гражданин на света от български произход
Викнал си превоз...е ти какво очакваш, да остане да живее там на шосето ли?!
Как го предотвратяват този шит в България ли? От твоите думи излиза, че го предотвратяват точно както тук... взели са му колата. Или ти искаш разтрел на пътя? Това вече е в "правомощията" и "задълженията" на бащата според мен.

BTW не гледате ли Canada's worst driver на пътя е опасно... много опасно.
Още един, който се прави на застрелян....
Хайде сега ми намери пример за шофоьр в Канада (провинцията си я избери сам), който има 20 акта за превишена скорост и две катастрофи зад гърба си и продължава да шофира и УБИВА.
Защото ВСИЧКИ знаем, че ако имаш 20 акта, то сигурно имаш поне още 100 почерпки вместо актове. И колкото и да е "гадно" в Канада и в Америка да "бият негрите", това по никакъв начин няма да върне детето.
И да, ако това ми се случи на мен като на баща, вярвай ми аз ще си раздам "правосъдие" сам. Ако ще е да е "див запад" да е такъв за всички, не само за "бизнесмените"
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от ivalin »

pumpy написа:И да, ако това ми се случи на мен като на баща, вярвай ми аз ще си раздам "правосъдие" сам. Ако ще е да е "див запад" да е такъв за всички, не само за "бизнесмените"
По-добре ти ми повярвай, това не е толкова лесно, колкото си мислиш и да го напишеш тука във форума или да го кажеш на маса сред приятели. Първо помисли за другите дето остават живи, ако не се лъжа имаш поне 2 деца, 1 жена, родители, а може би и брат или сетра. Не може така лесно да им биеш шута, само заради едното отмащение. И най-важното, ще върнеш ли живота на детето си. Само ще си навлечеш Божия гняв, защото само той може да раздава правосъдие. А как мислиш, няма ли да липсваш на близките си? Кой ще прави зъби, за да изкарва :cash: ?!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от pumpy »

ivalin написа:
pumpy написа:И да, ако това ми се случи на мен като на баща, вярвай ми аз ще си раздам "правосъдие" сам. Ако ще е да е "див запад" да е такъв за всички, не само за "бизнесмените"
По-добре ти ми повярвай, това не е толкова лесно, колкото си мислиш и да го напишеш тука във форума или да го кажеш на маса сред приятели. Първо помисли за другите дето остават живи, ако не се лъжа имаш поне 2 деца, 1 жена, родители, а може би и брат или сетра. Не може така лесно да им биеш шута, само заради едното отмащение. И най-важното, ще върнеш ли живота на детето си. Само ще си навлечеш Божия гняв, защото само той може да раздава правосъдие. А как мислиш, няма ли да липсваш на близките си? Кой ще прави зъби, за да изкарва :cash: ?!
Разни хора, разни идеяли:
- някои стават военни и мрат за Родината;
- други умират както си карат колелото;
- трети за отмъщение;
Аз лично първото не го разбирам и какво от това ?

Нищо в този живот не е лесно и аз това го знам много добре. Ако бях по лесното нямаше да съм там, където съм, а щях да съм "бизнесменче" на онова място, там на кръстопътя на континентите;
Когато някои започнат да острелват разни там магистрати/полицаи/следователи/законодатели и всякаква подобна сволач, може би последните ще се постреснат и ще започнат да си вършат работата. Аз не искам нищо повече от тях, освен да си вършат работата за която им се плаща с нашите пари
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от IFF »

pumpy написа: Аз не искам нищо повече от тях, освен да си вършат работата за която им се плаща с нашите пари
Ами те точно това и правят, вършат една работа, за която са им платени "едни" пари. :@
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа:
pumpy написа:Вие двамата ще се правите на застреляни ?
Никой не отрича, че shit happens.
Въпроса е как го предотвратяваме този шит в България ?
Аз знам за пациент, който при 160 на междуграцкия път му взимат колата на място и той си вика превоз да си се прибЕре дОма.
Викнал си превоз...е ти какво очакваш, да остане да живее там на шосето ли?!
Как го предотвратяват този шит в България ли? От твоите думи излиза, че го предотвратяват точно както тук... взели са му колата. Или ти искаш разтрел на пътя? Това вече е в "правомощията" и "задълженията" на бащата според мен.
Още един, който се прави на застрелян....
Хайде сега ми намери пример за шофоьр в Канада (провинцията си я избери сам), който има 20 акта за превишена скорост и две катастрофи зад гърба си и продължава да шофира и УБИВА.

И да, ако това ми се случи на мен като на баща, вярвай ми аз ще си раздам "правосъдие" сам. Ако ще е да е "див запад" да е такъв за всички, не само за "бизнесмените"
Ако ми дадеш достъп до базата данни на плицията, с удоволствие ще ти намеря доста рецидивисти.

Не знам какво се палиш но ставаше въпрос за отнемането на автомобила на нарушител в България, както самият ти спомена. Такава е практиката и тук. Не защитавам водача в случая, но не разбрах как отнемането на автомобила на нарушителя е шит в България, а тук не.

Иначе ето ти тема за размисъл...
No charges for Sûreté du Québec officer in car crash that killed 5-year-old.
The oncoming vehicle was an unmarked provincial police car driven by a 29-year-old on-duty SQ officer. He was travelling at 122 kilometres per hour — more than twice the speed limit. He was not responding to an emergency.
Firefighters had to use the jaws of life to extract the boy.
Because the SQ driver will not face any criminal charges, the boy’s family is not entitled to compensation normally given to the families of victims of crime.

Нещо да кажеш... колко пъти му се е разминала "почерпката" само защото е полицай?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: Нещо да кажеш... колко пъти му се е разминала "почерпката" само защото е полицай?
Ти явно не можеш да четеш, затова ще ПОВТОРЯ бавно:

Пример с някой, който ИМА 20 акта и две катастрофи и продължава да кара.
Не предположения, а документирени прояви на неуважение към обществото и това същото общество не е взело мерки.
Хайде сега бегом обратно на гугъл ;)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от Kpetrov »

Точно в горното си мнение ти показах документирана проява на неуважение към обществото и това същото общество не е взело мерки.
И какво значи бегом обратно в гугъл!? Горният случай го коментираха по местната телевизия. Ти да не би да си бил свидетел в първо лице на въпросните 20 акта и две катастрофи?

Щом толкова желаеш ето:

It's No Accident: The Real Story Behind Senseless Death and Injury on Our Roads
Страници 225-226.
A stunning 11000 motorist had more than ten outstanding traffic citation each. 6000 drivers had more than 20 outstanding tickets each. Само за един голям град

In summary, is clear that in the court of law, deadly drivers currently have the upper hand. Causing violent death or injury to another human being while engaging in every-day, run-of-the mill dangerous driving simply isn't considered a crime in this country.
А сега може да ПОТРЕТИШ, че изискваш информация само за Канада.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от grozdan »

Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
A stunning 11000 motorist had more than ten outstanding traffic citation each. 6000 drivers had more than 20 outstanding tickets each. Само за един голям град.
Сега оставаше да покажеш и хилядите убити от тези шофьори и всичко щеше да си дойде на мястото.....
Темата BTW не е за това.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа:
A stunning 11000 motorist had more than ten outstanding traffic citation each. 6000 drivers had more than 20 outstanding tickets each. Само за един голям град.
Сега оставаше да покажеш и хилядите убити от тези шофьори и всичко щеше да си дойде на мястото.....
Темата BTW не е за това.
Хилядите убити са налице.
Съгласен съм, че темата не е за това, но ти намеси България като цяло. Просто исках да кажа, че не е само България и не сме някакво изключение.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от Dino »

DARIK news написа:Софиянец дължи на КАТ 30 000 лева от глоби

30 000 лева дължи шофьор от София за актове. Водачът, който явно не е свикнал да спазва правилата за движение по пътищата, има над 100 акта и е търсен на адреса му по лична карта, даден е на НАП - но без ефект.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от Павел »

Според очевидци и заснето видео, колата се е движела съвсем бавно, след което внезапно и без причина се е ускорила, помитайки 4 човека, включително убитото дете и майка му.

По метода на дедукцията - неграмотната шофьорка не е получила инфаркт или нещо друго, което да я накара да натисне газта и загуби контрол. Факта, че на 40 и кусур години тепърва е взела книжка говори, че от нея шофьор трудно ще стане. Колата е японска и то Хонда, което автоматично изключва механичен проблем; Остава единствената вероятност - неграмотност - бъркане на педалите. Полицаите ще направят формално техническа експертиза, най-вече да си вържат гащите, щото ако не дай си боже шофьорската излезе китайка (още не са и казали името), като нищо ще намери някой лаяр, който ще каже: "А-ха, само защото моята клиентка е жена и само защото е китайка и само защото на китайците им се носи лошата слава, че са изключително слаби шофьори и само защото миналата година уволниха за корупция 10 служители на КАТ в Ричмънт (китайския квартал), раздавали книжки под масата, вие автоматично решихте, че моята клиентка е виновна и не си направихте труда да пратите колата за механична експертиза. Вие сте сексисти и расисти и сте действали предубедено! И като се знае, че повечето съдии в БК вземат решенията си бетер дрогирани, като нищо ще оправдаят убийцата или най-много да я осъдят на 100 часа обществено полезен труд.

People living in the area described a disturbing scene following the crash.

Sebastian Pop, the owner of a hobby shop in the strip mall, has video surveillance of the incident but didn’t want to disclose it to the media.

He described what happened.

Pop said the car involved was making a right turn off Lions Way into the mall when the car accelerated into a parked car, striking four people.

“It actually moved very slow, below speed, I would say 30 [km/h] along Shaughnessy and as soon as they turned right, they seemed to have accelerated and just slammed into the parked vehicle, it made no sense,” he told the Tri-Cities NOW.

http://www.theprovince.com/news/Girl+di ... story.html" [/quote]

Разбира се, приликите, в червено, с цитираната по-долу история са напълно случайни :) Няма начин колата за 200 бона да не е виновна (Астън-Мартинките са известни с това, че се ускоряват до 200 без причина :rofl:) Ако тъпата и чипа кокошка не беше карала с високи токчета и не беше сложила матс за 5 долара, и ако не беше взела книжка по втория начин, щеше да се сети да направи най-елементарното - да изключи от скорост, нещо за което ДОРИ и наша стрина би се сетила.

Китайка от Ричмънд забива Астъна си в 8 коли с 220 км/ч

http://www.pressreader.com/canada/the-p ... 0/TextView"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор