На 29 години

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: На 29 години

Мнение от kiro »

.
Последно промяна от kiro на Вто Апр 28, 2015 10:06 am, променено общо 1 път.
Bulgayrian
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: На 29 години

Мнение от kiro »

отговорите ми са в червено

1. Какво е съотношението на диагностицирани случаи на рак 1993/2010? Прекрасно знаеш, че много по - малка част хора днес живеят и се гътват на село с неопределеното заключение "естествена смърт". - Колко се крие сега и колко се е крило през 1993 са спекулации. Има данни, които показват, това, което написах

2. Колко случаи на рак биват излекувани днес, така, че пациентът да има възможност да доживее друг рак? Тъща ми преживя рак на щитовидната жлеза и продължи да пуши. 2 години по-късно и отрязаха част от белия дроб и спря цигарите за известно време. Сега пуши по 2 кутии на ден и я чакаме да потрети, та да ти подкрепи статистиката. Един колега ма жена ми (тук) е много зле, след като вече за четвърти път минава през ремисия/метастази на различни органи. Лично бях на купона след преживяването на третия. - Самия факт, че както аз и ти знаем за толкова много случаи на рак е много смущаващо. Преди 15 години нямах близки и роднини с рак, сега знам за много. Всички в са България

3. 1993 е 7 години след Чернобилската катастрофа, така, че последствията би трябвало да са много по-силно проявени. - 20-30 години по-късно се появяват пораженията, тоест сега
Bulgayrian
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: На 29 години

Мнение от pumpy »

Понеже съм мързелив, цитирам първия източник, който намерих:

http://www.cancer.ca/en/cancer-informat ... ?region=on"
2013 - Almost half of all Canadians (41% of females and 46%
of males) will develop cancer in their lifetime and a
quarter of all Canadians are expected to die of the
disease. Cancer is the leading cause of death in Canada
(Figure A), responsible for nearly 30% of all deaths,
1994 - An estimated 121,300 new cases of cancer and 61,000 deaths from cancer will occur in Canada in 1994
Какъв и Чернобил е "ударил" тук ???
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: На 29 години

Мнение от Kpetrov »

Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Re: На 29 години

Мнение от nikito »

тогава в онази 86 година, моята сестра (ученичка 10ти клас) беше на "военно " в едно село до Бургас. Правили са замерване на радиация и уредът отчел супер завишени стойности. другарката отговорник коментирала така: Това не е възможно. Уредът е повреден.
Дни по-късно съобщиха за аварията в чернобил.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: На 29 години

Мнение от ivalin »

ablood написа:Постепенно всички освен Ивалин превключиха от "пълна увереност" към "вероятна възможност".
И на теб кат са гътне някой от близките ти, било то от "малко" коварната радиация дето "лекува" или от "безобидното" използване на ДДТ и ред такива "безобидни" за здравето работи и ти ще превключиш към пълна увереност, ама това няма да им помогне. :P :D :geek: :fubar:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: На 29 години

Мнение от IRA »

pumpy написа:...............Какъв и Чернобил е "ударил" тук ???
Точно пък Канада не може да бъде пример. До тук в Канада познавам 5 -ма човека с рак , 2 вече не са между живите за жалост, нито един от тях не е роден тук, но за сметка на това били деца по време на катастрофата в чернобил на територии близки до Украйна. Аз самата при операцията на щитовидната ми жлеза, прескочих всякакви списъци за чакане именно защото съм била дете по време на аварията и лекаря ми каза, че съм в рискова група, защото имал много пациенти от България.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: На 29 години

Мнение от pumpy »

Сега разбирам - имигрантите изкривяват картината в Канада....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: На 29 години

Мнение от ablood »

ivalin написа:И на теб кат са гътне някой от близките ти...
Като те попитах за детайли за невероятната смърт на баща ти и колегите му, ти заяви, че било твърде лично, ама сега продължаваш да го споменаваш. Или го остави да почива, или линкни публикация. Мога да се хвана на бас, че начинът по който представяш фантастичната история се разминава с действителността.
kiro написа:Колко се крие сега и колко се е крило през 1993 са спекулации.
Аз не мисля, че се е криело, а че не са имали под ръка технологията да диагностицират рак по селата и малките градове преди четвърт век. Още повече днес повечето хора биват излекувани от рак и доживяват да развият друг.
Тези 2 фактора промянят в пъти статистиката за "регистрирани (!!!) случаи на рак", което днес е много различно от "смърт от рак".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: На 29 години

Мнение от ivalin »

ablood написа:Аз не мисля, че се е криело, а че не са имали под ръка технологията да диагностицират рак по селата и малките градове преди четвърт век.
Да бе преди четвърт век нямаше нищо, не излизахме от пещерите, за ква техика да говорим.
Още повече днес повечето хора биват излекувани от рак и доживяват да развият друг.
Тези 2 фактора промянят в пъти статистиката за "регистрирани (!!!) случаи на рак", което днес е много различно от "смърт от рак".
А тази върховна простотия колко интелект ти трябваше, за да я сътвориш. Ти наистина си бил "гений"... :crazy:
Последно промяна от ivalin на Сря Апр 29, 2015 9:46 am, променено общо 1 път.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12479
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: На 29 години

Мнение от Ivan1007 »

klisurov написа:
А и мнението на специалиста, работил години в тази сфера, навява същото усещане.

Невинен до доказване на противното: Няма документиран случай на рак при българин, следствие на облака от Чернобил => той не е бил опасен => идването му към България няма никакво значение => в несподелянето на тази информация няма нищо лошо, камо ли престъпно.

Като се има предвид, че има множество замъсители в днешно време, по същия начин може да поспорим за вредата от цигарите, алкохола, марихуаната и т.н.
Аз не знам ди момента някой да се произнесъл на 100%, че някой е починал от рак на белия дроб, защото е пушил, или от цироза на черния дроб, защото е попрекалявал с алкохола, а за марихуаната даже не се сещам какво конкретно заболяване би могла да предизвика

ПП
Надявам се, че всички долавят опита ми за сарказъм в последните два абзаца
Мнението ми навява тези глупости само в празни глави, които отказват да разберат това, което обясних съвсем простичко.
Проблемът с такива обяснения е, че винаги ще се намери някой достатъчно прост, който дa се опитва да ги усложни.
Погълнатата доза от външно облъчване от увеличен радиоактивен фон вследтвие на радиоактивно замърсяване от Чернобил е на нива много пъти под тези, които могат да имат непосредствен ефект изразяващ се в лъчева болест.
Тези дози са много по-ниски и от нивата при които се счита, че може да има стохастични ефекти изразяващи се най-вече в ракови заболявания.
Проблемът беше във вътрешното облъчване от погълнати с храна и вода или вдишани радиоактивни частици.
В това е и основната вина на управляващия комунистически режим - не бяха взети мерки за намаляване на това вътрешно облъчване и профилактика (йодни таблетки например).
Колко и каква радиация е погълнал вътрешно отделен индивид тогава никой не знае и няма начин да се узнае и дали конкретно някой е заболял или умрял от това може да бъде единствено предмет на спекулация.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: На 29 години

Мнение от ablood »

Ивалине
След последните ти доводи осъзнах, че си прав и бих искал да приключим спора.
:handshake:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: На 29 години

Мнение от joro »

От радиацията може би се поумнява?
Чернобилска лисица си прави сандвич:
https://www.youtube.com/watch?v=2Kconda ... r_embedded"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: На 29 години

Мнение от Bistra »

Като гледам какъв подпис си си сложил, Жоре, надали! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: На 29 години

Мнение от succes »

Дишайте спокойно,
тютюнопушенето, колбасите и барбекюто са мутагенни фактори и форум Бг-Канада бих допълнил.
Движение, зеленчуци и позитивни емоции.
Публикувай отговор