Прехвърляне на шофьорски курс от една провинция в друга?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Aelia
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 5:02 am
Местоположение: Montreal

Прехвърляне на шофьорски курс от една провинция в друга?

Мнение от Aelia »

Възможно ли е такова нещо или където си започнал, там трябва да завършиш? Конкретно - започнах шофьорски курс от начало (нямам шоф. книжка от България) в Квебек, а възнамеряваме да се преместим в Албърта. Проблемът е, че може да се явя на изпит едва като мине една година от завършване на първа фаза на курса, а не ме устройва да чакам да си взема изпита в Квебек.
Каква е всъщност процедурата в Албърта? И там ли минава минимум година докато ти позволят да се явиш на изпити и да си вземеш книжката? Книжката ми е важна.
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Прехвърляне на шофьорски курс от една провинция в друга?

Мнение от 7George »

Мисля че ще трябва да започнеш отначало, щото правилника е различен. Съжалявам. Но ако имаше изкарана шофьорска книжка, щяха да ги я сменят за албъртска клас 5 GDL без проблеми. Прецени кое ти е по-изгодно и възможно.
http://www.servicealberta.ca/672.cfm"
Embrace your climate change!
Aelia
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 5:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Прехвърляне на шофьорски курс от една провинция в друга?

Мнение от Aelia »

Обаждах се да ги попитам. Можели без проблем да ми изискат досието от Квебек. Да видим. А какво му е различно на правилника?
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Прехвърляне на шофьорски курс от една провинция в друга?

Мнение от 7George »

И там ли минава минимум година докато ти позволят да се явиш на изпити и да си вземеш книжката?
Да и тук е така. Има то онлайн, сравни го. Може пък и да признаят нещо щом обещават.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор