Успелите българи в чужбина

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от legioner »

pumpy написа:
borkoo написа:
Пумпи

Минаването на червено поне тук в Монреал е забранено!И направо и надясно!Всеки опит да разбереш това персонално ти струва 160$ плюс 3 точки.Уж си зъболекар,мислехте за по-широко скроен човек,но...здраве да е.Благодаря,че без да ме познаваш,определи миналото и бъдещето ми.За едно си прав,тук има социал и сега ме е яд що не си го взех ами почнах да се правя на мъж още с пристигането си,убих се да бачкам,после заради това ми дадоха мижава стипендия и айде пак на папура,върви учи и работи едновременно.А мои другари си гушнаха цуца,учиха си езици,бачкаха си на черно,взеха си готини стипендийки и си учиха като пичове без да блъскат по фабриките през нощите.Не се оплаквам,но някак си ми е обидно да ме сравняват с такива хора!Хубаво би било да знаеш,че в Монреал не всички хора живеят на цуциал!
Извинявам се за написаното, не беше необходимо и оправдано както и да го погледна. Хората имат право на мнение, пък било то и обратното на моето :o
Лека вечер.

Павка сори, но този път ще те разочаровам....
Като имаме право на мнение, моите защо биват изтривани постоянно? :?:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от pumpy »

legioner написа:
Като имаме право на мнение, моите защо биват изтривани постоянно? :?:

Сигурно не правиш разлика между свобода и свободия, знам ли ? Форума има правила и ако ги нарушаваш постоянно, си носиш последствията.
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от legioner »

pumpy написа:
legioner написа:
Като имаме право на мнение, моите защо биват изтривани постоянно? :?:

Сигурно не правиш разлика между свобода и свободия, знам ли ? Форума има правила и ако ги нарушаваш постоянно, си носиш последствията.
О, правя разлика между двете. Чел съм чартъра :D . Просто оставам с впечатлението че в тая Оруел-ска ферма някои животни са по-равни от други животни, а и е почнало да мирише на свинско (if you catch my drift). :?: В допълнение, ако комуникацията е катализатор на прогреса и еволюцията, следователно хората в този форум трябва да считат себе си за най-успешните българи в Канада и това (фермата) е последната фаза на развитие. Или греша? :?:
Последно промяна от legioner на Вто Мар 31, 2015 1:38 pm, променено общо 1 път.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от speedy »

legioner написа: комуникацията е катализатор на прогреса и еволюцията
Това е вярно, ако по комуникационния канал има и приемане и предаване. При някои хора се забелязва предимно режим на предаване, а приемането клони към нула. ;)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от pumpy »

О, правя разлика между двете. Чел съм чартъра :D . Просто оставам с впечатлението че в тая Оруел-ска ферма някои животни са по-равни от други животни, а и е почнало да мирише на свинско (if you catch my drift). :?: В допълнение, ако комуникацията е катализатор на прогреса и еволюцията, следователно хората в този форум трябва да считат себе си за най-успешните българи в Канада и това (фермата) е последната фаза на развитие. Или греша? :?:
Знаеш ли, не мога да съм съдник, коя ферма как изглежда от страни, а и не искам.
На един от класовете за офис мениджмънт ни данода пример, че новия работник, трябва първо да свикне с правилата на фирмата, преди да почне да дава идеи за промяна. Иначе настъпва един хаос.
Ако моге да приложа този пример от моя офис към този форум, ти все още си в категорията на "новия работник". Разбирам те, че тук правилата не ти харесват, мирише на свинско и искаш да е различно, но може би начина да изискваш промяната не е правилна или не е навременна, знам ли ?
И да сме просто наясно: аз не определям директно правилата тук. Обаче съм регистрирам от повече от 10 години (майко мила) и съм допринесъл по някакъв начин за това, което форума е днес и не усещам никаква миризма.....все още.
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от legioner »

pumpy написа:
О, правя разлика между двете. Чел съм чартъра :D . Просто оставам с впечатлението че в тая Оруел-ска ферма някои животни са по-равни от други животни, а и е почнало да мирише на свинско (if you catch my drift). :?: В допълнение, ако комуникацията е катализатор на прогреса и еволюцията, следователно хората в този форум трябва да считат себе си за най-успешните българи в Канада и това (фермата) е последната фаза на развитие. Или греша? :?:
Знаеш ли, не мога да съм съдник, коя ферма как изглежда от страни, а и не искам.
На един от класовете за офис мениджмънт ни данода пример, че новия работник, трябва първо да свикне с правилата на фирмата, преди да почне да дава идеи за промяна. Иначе настъпва един хаос.
Ако моге да приложа този пример от моя офис към този форум, ти все още си в категорията на "новия работник". Разбирам те, че тук правилата не ти харесват, мирише на свинско и искаш да е различно, но може би начина да изискваш промяната не е правилна или не е навременна, знам ли ?
И да сме просто наясно: аз не определям директно правилата тук. Обаче съм регистрирам от повече от 10 години (майко мила) и съм допринесъл по някакъв начин за това, което форума е днес и не усещам никаква миризма.....все още.
Виж, виждам че се опитваш да си пич си с мене, пич ще съм обратно към тебе. Не си разбрал това което написах. Вместо да осъзнаеш липсата ти на знания за това какво съм написал, просто си предположил че е обида. Да не знаеш кой е Джордж Оруел, и какво имам в предвид под "ферма на животните", и да ме питаш какво искам да кажа като не ме разбираш е едно. Съвсем друго е да заключваш и умишлено да ме антагонизираш само защото регистрацията ми е скорошна, че се опитвам да обидя хората тук като ги сравнявам със селско стопански животни само заради присъствието на тези думи в изречението. Поправи ме ако греша, но в класовете по офис мениджмънт ви учат да сте отворени към разбиранията и вижданията на различни култури по света в свят на развиваща се глобализация (и още повече, в мултикултурна страна като Канада), колкото и новодошли и опитни да са тези хора. Ако не виждаш толератността, кооперирането, и разбирането между хората като един от основните компоненти който води към успеха на човек, то какви други човешки качества трябва да има един за да е практически успял?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от pumpy »

legioner написа:.... Не си разбрал това което написах. Вместо да осъзнаеш липсата ти на знания за това какво съм написал, просто си предположил че е обида. Да не знаеш кой е Джордж Оруел, и какво имам в предвид под "ферма на животните", и да ме питаш какво искам да кажа като не ме разбираш е едно. Съвсем друго е да заключваш и умишлено да ме антагонизираш само защото регистрацията ми е скорошна, че се опитвам да обидя хората тук като ги сравнявам със селско стопански животни само заради присъствието на тези думи в изречението. ....
Ето тук ме загуби като събеседник: няма смисъл да комуникираме, ако говорим два различни езика, ако и да е на български. ....good luck
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от legioner »

pumpy написа:
legioner написа:.... Не си разбрал това което написах. Вместо да осъзнаеш липсата ти на знания за това какво съм написал, просто си предположил че е обида. Да не знаеш кой е Джордж Оруел, и какво имам в предвид под "ферма на животните", и да ме питаш какво искам да кажа като не ме разбираш е едно. Съвсем друго е да заключваш и умишлено да ме антагонизираш само защото регистрацията ми е скорошна, че се опитвам да обидя хората тук като ги сравнявам със селско стопански животни само заради присъствието на тези думи в изречението. ....
Ето тук ме загуби като събеседник: няма смисъл да комуникираме, ако говорим два различни езика, ако и да е на български. ....good luck
Хахах, Pumpy, тия тарикатски номера с това да се правиш на обиден на баба ми ги върти! :rofl: Успелите хора така ли правят? Сърдят се. :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от pumpy »

legioner написа: Хахах, Pumpy, тия тарикатски номера с това да се правиш на обиден на баба ми ги върти! :rofl: Успелите хора така ли правят? Сърдят се. :rofl:
Ти наистина ли си вярваш на това, което пишеш ???

Аз да ти се сърдя, за какво ? За невежеството ти или за прехвърлянето на твоите проблеми на моята глава ?
Пробвах да разговарям с теб, видях че не се получава, продължавам напред. Нямам време за губене и за доказване на поредния фантом от БгКанада.
Предполагам, че "успелите хора" си поставят цел и си я гонят, за да могат да се нарекат "успели" - да комуникирам с теб не е между моите цели, съжалявам. Ще ти се наложи сам да разгадаваш защо те трият, мен това хич не ме грее......аз няма какво да науча от твоите постове били те налични или изтрити.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от ablood »

Пумпи,

Защо му се връзваш? Отдавна обявих Легионера за провокативен трол и му спрях бисквитките.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от legioner »

pumpy написа:Ти наистина ли си вярваш на това, което пишеш ???
Аз да ти се сърдя, за какво ? За невежеството ти или за прехвърлянето на твоите проблеми на моята глава ?
Пробвах да разговарям с теб, видях че не се получава, продължавам напред. Нямам време за губене и за доказване на поредния фантом от БгКанада.
Предполагам, че "успелите хора" си поставят цел и си я гонят, за да могат да се нарекат "успели" - да комуникирам с теб не е между моите цели, съжалявам. Ще ти се наложи сам да разгадаваш защо те трият, мен това хич не ме грее......аз няма какво да науча от твоите постове били те налични или изтрити.
Прав си! Мотива и мотивацията са голяма работа, били те повлияни от социални, природни, или хибридни фактори. Например, Ablood (ако позволи да го дам за пример) с ниското си самочувствие е толкова закъсал от към внимание от хората, че даже се самоцитира и го кара на месая за да убеди хората в правдата си. Пълен със статистика от която никой няма нужда. Така излиза че мотивите на хората директно рефлектират личните желания. Но има фактор който все пак поставя всеки от нас във форумът под един общ знаменател – идваме от една и съща култура и голяма част от живота ни сме го споделили заедно там. Тъй като България е супер бедна, законите рядко се спазват и техните нарушения докладват, има голяма безработица. С други думи, малко или много, би трябвало да имаме един основен мотив – това да намерим отговор на всичките тези проблеми - богатсво, работа, и честност.
Ако това, предполагаемо, е това което голямата част от хората които имигрират в канада искат, то тогава поне на една малка степен се имаме общото разбиране че сънародника ни минава през същите страдания които ние сме минавали. И от тук излизат два варианта:
1. Някой да помогне чрез връзки
2. Да оставят човека да се оправи сам и да намери свой начин за да успее.

За съжаление, всичко зависи от характера на самият човек за да може да се определи дали е успял в такъв случай.

Но може би цялата идея за успех се крепи главно на идеята да си преодолял някакво препятствие, както ти обясни с цели.

И все пак, излиза че успеха е изцяло релативен, но се крепи на основите на това да преборим бедност, безработица, и беззаконие, които в случаят на авторът от 1-ва страница са точки които изглежда е покрил. В заключение излиза че той, въпреки индиректно, е "успял" спрямо българските стандарти (ако ест. приемем че тези идеали като общи променливи).
ablood написа:Пумпи,

Защо му се връзваш? Отдавна обявих Легионера за провокативен трол и му спрях бисквитките.
Изображение

Направете дарение днес! Ако е над 50 долара, ще получите и намаление на таксите! Побързайте!

Аблъд, честит 1-ви април и на теб.

Между другото, уеб адреса е валиден. Води до сайтa на Canadian Breast Cancer Foundation и ви препоръчвам да дарите.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от newcomer »

ivandaman написа:
Guinness написа:.Cъщо дали някой от Кебек е стъпвал в други градове извън тази провинция (а съм сигурен,че много са го направили) ,но не застават у поза и не заявяват - Торонто, Ванкувър и т.н. не са канадски градове,защото това било.онова било,първо,второ и десето...
Винаги съм бил на мнение че Ванкувър въпреки че е на територията на Канада въобще не се вписва в Канадският стереотип, нито като население, нито като климат, нито като култура..Дори и природата е малко странна с тези палми. От тази гледна точка определено Ванкувър НЕ Е Канада.
Излезеш ли на 20-30Км извън града обаче и глей кво става. Веят се Канадски знамена, карат си тръковете и освен хокей друг спорт не съществува.

Аз за себе си не бих живял в Канада ако не е тук (във Ван). Може би бих се прежалил в Торонто. Там също ми харесва но на друго място не бих се забил..

Между другото съгласен съм че Европа е по-напреднала/цивилизована от Канада. Винаги съм споделял това мнение. Причината заради която съм тук е че ми харесва Ванкувър (не толкова Канада като цяло) и че нямам никакво желание да говоря на Немски, холандски или какъвто и да е там език който звучи като че ли ми е заседнала храчка в гърлото.

Виж испанският не е лош език, но тъй като в къщи е "официалният" език и той ми е втръснал. А пък British English...(Въпреки че гледам много сокър) I wouldn't be able to speak it even if my life depended on it. No way mate. :D

прав си.и за мен ванкувър не е в канада
за пръв път преди 13 години като кацнах във ванкувър го останових това
около мен само китайци индота и сикхи и аз единственният бял

викам си ,абе човек ти уж за канада тръгна ,а сеа кво правиш тук в индокитай :D
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от newcomer »

Koko написа:
Успелите българи в чужбина: Митко Тошев

2.5 млн. българи работят зад граница. В новите си "родини" те живеят в различна действителност, говорят на чужд език, сблъскват се с нова реалност. И въпреки това са успешни в професионалната област, в която са избрали да се развиват. В новата ни поредица Profit.bg търси "Успелите българи в чужбина".

Вижте първия ни герой:
Представете се. С какво се занимавате?
Казвам се Митко Тошев. Икономист съм по образование. Завърших международен мениджмънт в Отавския университет през 2006 г. Живях и работих в Канада 6 години, след което се върнах в България за още 6, а от няколко месеца съм отново съм в Канада. В момента със съпругата ми живеем и работим в Калгари, провинция Албърта. Работя като мениджър "Ключови клиенти" за компания, която е специализирана в мърчъндайзинг услуги, както в Западна, така и в Източна Канада. В България също работих на същата позиция, но в различна индустрия. Защо избрахте Канада? Спряхме се на Калгари заради бизнес възможностите, които този град предлага, както и заради невероятния климат и природа. Това за мен е трета поредна емиграция и ми се иска да вярвам, че процесът по адаптирането на друго място ми е доста познат. В наше време всеки може да си избере къде да живее и в това се крият невероятни възможности за постигане на цели и мечти. Докато си още млад, можеш да си поживееш истински в Б-я, а когато решиш да създадеш семейство, можеш да го направиш там, където ще ти е по-лесно. Поне това е, което аз направих. Колко струват хлябът, свинската пържола и бензинът в Албърта? Тук хората почти не ядат хляб, а цената е сходна с нашата. Не мисля, че можеш да чуеш често фразата „аз без хляб на маса не сядам“. Хапват препечени филийки за закуска, от време на време франзели и бегъли и до там. Свинско има, но тук се яде масово телешко. Като гледам цените на храната в магазините, те са на 90% еднакви с тези в Б-я. Разликата е, че ако отидеш на ресторант, оставяш двойно повече, отколкото у нас. Накратко – евтино в магазина, скъпо на ресторант. Бензинът е много нисък в момента. Върти се около долар за литър. Мой бивш колега и добър приятел от Импириъл Ойл подготвя цените на горивото в Канада и дори той е изненадан от това, което се случва в момента. Принципно горивото е адски евтино, съпоставено със стандарта на живот. На месец в България съм плащал 200-300 лв. за бензин в София. Тук съм плащал същата сума в долари, но километрите бяха два пъти повече и заплатата ми също. Три неща, които ви правят впечатление там и от които ние сме на светлинни години. 1. Позитивното мислене. В Албърта хората са винаги усмихнати, много рядко говорят за лични проблеми по негативен и депресиран начин, а и канадците са всеизвестни със своето възпитание и учтивост. На интервюта за работа много рядко ще видиш намръщена 25-годишна „лелка“, която те мрази, само защото кандидатстваш за работа с по-висока заплата от нейната. Не си ли позитивен и ти самият, много трудно ще прогресираш тук. 2. Закони. Тук всичко е правила и закони и всяко нарушение се наказва така, че да ти държи за цял живот. Нещата са навързани и дори ако веднъж си забравил да си платиш телефона, после може да не можеш да си купи къща. Ако направиш ПТП, после ти скача безумно застраховката и следващите 5 години плащаш солено за това. Примери има много. 3. Поддръжка. Всичко е чисто и подредено. Хората тук ценят поддръжката на улиците, сградите, чистотата, личната си хигиена, градския транспорт. Навсякъде е като в Бизнес парка в София. Инфраструктурата е на ниво, градоустройството им също. Но не бива да забравяме, че има и неща в които и те са на светлинни години от нас. Нека бъдем обективни: 1. Социален живот. Хората тук не излизат толкова често по заведения - веднъж седмично макс. Не се срещат и с много различни хора. Имат доста по-беден, и меко казано, скучен, социален живот. На кафе не се ходи, а и кафето, което масово пият, е слабо и воднисто. Зa по-младите читатели на Profit.bg – дискотеките затварят в 2:00, партитата им са скучни, а хората масово нямат опит в това как да се забавляват вечерно време. 2. Стил на обличане. Хората тук изглеждат като бездомници. Буквално. Гледаш, младо момиче, купило си скъпи дрехи, но със сини обувки, кафяви панталони, черен шал, зелена шапка, розова чанта. Всеки облича каквото намери, без да има умисъл за това дали дрехите си пасват. За грим да не говорим. От 100 човека, които видиш на улицата, максимум 5 ще са ок облечени, със стил, и ще се отличават. Чисти улици и красиви сгради – не толкова добре изглеждащи хора. 3. Няма кратки пътища. Тук си имат процедури за всичко и ще ти е доста трудно, ако се опиташ да свършиш работата, използвайки по-бърз или нетрадиционен метод. Това е и негативното на живота в добре узаконена и подредена държава. Често се чувстваш ограничен в това, което можеш да направиш, за да си решиш даден проблем. Спазват ли се законите в Канада? Дайте пример. Какво ще се случи, ако в Канада паркираш на място за инвалиди? Както вече споменах, законите се спазват, защото има доста големи последици, ако решиш да си тарикат. Ако паркираш на зона за инвалиди, очаквай да ти вдигнат колата, да ти пишат акт, да платиш 500-1000 долара глоба и паркинг, после да ти се качи застраховката и да плащаш по 200-300 долара на месец отгоре за 4-5 години. Хората не си мълчат и вярват в органите на реда. Направиш ли нещо незаконно, можеш да си сигурен, че ще те докладват на момента. Винаги има кой да види и няма да се двоуми да се обади на полицията. И като те ударят по портфейла и имаш досие, животът ти става доста неприятен и труден. За рушвети и „сега какво правим?“ дори не може да се говори (което в дадени ситуации ти се иска да не е така).

По-какъв начин се стимулира раждането и отглеждането и на деца в Канада? Канада е втората по големина държава в света, а е с население малко над 30 милиона. Това я прави огромна по площ, но 10 пъти по-малка по население от САЩ, например. Имат много силни програми за интеграция на имигранти и млади семейства като нашето са винаги добре дошли. Това не значи, че се влиза лесно. Доста трудничко е, но това, което искам да кажа, е, че чрез емиграцията се грижат за демографския си проблем. Детски градини има много и въпреки че са скъпи, винаги ще намериш къде да запишеш детето си. Има и много програми за стимул на младите родители, до които всеки има достъп. Коя е най-фрапиращата разлика между Канада и България? Няма две допирни точки м/у България и Канада, според мен. Двете култури са много различни, даже често са на двете противоположности. Ако трябва да избера най-фрапиращата разлика, бих казал, че това са хората и манталитетът им. Канадците са учтиви и позитивни, ние не до там. Канадците са наивни, ние сме тарикати. Канадците си стоят в къщи, ние излизаме по заведения. Канадците спазват законите, ние си правим каквото решим. Канадците живеят чрез харчене на пари по организирани от някой друг забавления, ние се забавляваме с приятели по наш си начин. Канадците ходят на курсове по всичко и ценят личностното развитие, докато са живи, ние не смеем да си признаем, че не можем нещо и да отидем на обучение, за да го подобрим. Това са примери от моето ежедневие, но съм сигурен, че има и други. Кои са основните проблеми на България, според вас? За мен основният ни проблем е начинът ни на мислене на хората. Всичко друго са сателитни проблеми, породени от този източник. Начинън на мислене ни пречи много, подходът ни към живота е неуспешен в доста сфери. Сами си го правим. Канада ме научи да не мрънкам и да си подреждам живота, както на мен ми е добре и да не видя външни фактори за моя неуспех. България ме научи да се адаптирам бързо и че винаги имаш избор и винаги можеш да намериш начин да постигнеш, каквото искаш.
Бихте ли се върнали в България? По-скоро бих отишъл да живея някъде на топло. Светът е голям и има много места, които човек може да види. Не бива да се ограничаваме до една локация. Трудно е да мисли човек по този начин, защото преместването никога не е леко. Но ако човек вярва във себе си, учи постоянно, адаптира се бързо и гони целите си, то тогава животът придобива друг вид. Вече не гледаш на света като нещо непознато и страшно, а като нещо интересно и различно. Заслужава си човек да опита. Какво друго бихте споделили с читателите на Profit.bg? Имал съм удоволствието да работя с колегите от Profit.bg и моите впечатления от екипа са много позитивни. Статиите са обективни и аз самият често се зачитам с цел да науча последните тенденции в бизнеса. Познавайки и аудиторията на сайта, бих казал, че това са интелигентни, образовани и търсещи качествена информация хора. Пожелавам на всички, които четат Profit.bg, да продължават да бъдат добре информирани и с идването на баба Марта да бъдат много здрави и усмихнати.
http://profit.bg/news/Uspelite-bulgari- ... 35564.html"

цитат от съчинението по горе

[Навсякъде е като в Бизнес парка в София. Инфраструктурата е на ниво, градоустройството им също. Но не бива да забравяме, че има и неща в които и те са на светлинни години от нас*]


и контрацитат ,но сес думи а в картинки

1.фърст бизнес парк в Монтреал-парк екстейншън-шабанел
https://www.google.bg/maps/@45.545256,- ... !2e0?hl=bg"

2.туркут сиркъл,гения на инженерната мисъл

https://www.google.bg/maps/@45.467518,- ... !2e0?hl=bg"

анд мани одърс канатски красоти
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от MrGeek »

North Central senior accepted to every Ivy League college
Stefan Stoykov, who scored a perfect 2400 on his SAT, came to Indianapolis from Bulgaria at age 8 not knowing any English.
:y: :y: :y: :bow:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
North Central senior accepted to every Ivy League college
Stefan Stoykov, who scored a perfect 2400 on his SAT, came to Indianapolis from Bulgaria at age 8 not knowing any English.
:y: :y: :y: :bow:
Гайка, момчето е син на едни мои познати, ако искаш може да те запозная да му се поклониш лично ! :y: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор