Времето в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

myhata II написа:
Bistra написа:
ablood написа:
davidT написа:Направи един рисърч,макар че ако си с IQ над 100 няма смисъл да го правиш,каква вреда има температура от -40 над човешкото тяло
Имаш впредвид да се охалди човешкото тяло до -40, или да се разхождаш при -40 (с вятъра) с подходящо облекло?

Само да отбележа, че средната продължителност на живота в Канада и Исландия е с 30 до 50% по дълга от африканските държави.
Естествено, студът съхранява! :y: Неслучайно при много студено време вирусите не виреят и хората боледуват по-малко.
Аз бях вчера целият следобяд на ски и се чувствувам повече от добре. :)
Днес някой от българските ми приятели беше пуснал на стената си, че в Габрово е -18, при което Щерю изкоментира: "Леле, както не са свикнали, са умрели!" :sweat:
А лифта не спря ли, защото миналата седмица май беше там при вас в квебешко беше спрял тока и 80 хиляди "пързалящи" се са били обречени на премръзване, причината била "старата техника" строена в края на 80те
Та затова не ми хвали канадските ски курорти и изобщо не ги сравнявай с нашите които са на светлинни години напред пред канадските !
Ставаш смешна ! ;)
мух,това тъм където ходи бистра не е ски курорт,а просто един баир от който се пускат с ски,шейни,найлони,кой каквото има
ти за кви 80 хиляди пързалящи се и кви лифтове бълнуваш
там пързалящите се бъхтят на горе по баира пеша и не им дреме ше дойде ли тока или ше си отиде
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Времето в Канада

Мнение от myhata II »

newcomer написа:
myhata II написа:
Bistra написа:
ablood написа:
davidT написа:Направи един рисърч,макар че ако си с IQ над 100 няма смисъл да го правиш,каква вреда има температура от -40 над човешкото тяло
Имаш впредвид да се охалди човешкото тяло до -40, или да се разхождаш при -40 (с вятъра) с подходящо облекло?

Само да отбележа, че средната продължителност на живота в Канада и Исландия е с 30 до 50% по дълга от африканските държави.
Естествено, студът съхранява! :y: Неслучайно при много студено време вирусите не виреят и хората боледуват по-малко.
Аз бях вчера целият следобяд на ски и се чувствувам повече от добре. :)
Днес някой от българските ми приятели беше пуснал на стената си, че в Габрово е -18, при което Щерю изкоментира: "Леле, както не са свикнали, са умрели!" :sweat:
А лифта не спря ли, защото миналата седмица май беше там при вас в квебешко беше спрял тока и 80 хиляди "пързалящи" се са били обречени на премръзване, причината била "старата техника" строена в края на 80те
Та затова не ми хвали канадските ски курорти и изобщо не ги сравнявай с нашите които са на светлинни години напред пред канадските !
Ставаш смешна ! ;)
мух,това тъм където ходи бистра не е ски курорт,а просто един баир от който се пускат с ски,шейни,найлони,кой каквото има
ти за кви 80 хиляди пързалящи се и кви лифтове бълнуваш
там пързалящите се бъхтят на горе по баира пеша и не им дреме ше дойде ли тока или ше си отиде
Аууу, много е зле тогава там в онова село .... :puke: :n:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Времето в Канада

Мнение от IRA »

myhata II написа:
Bistra написа:
ablood написа:
davidT написа:Направи един рисърч,макар че ако си с IQ над 100 няма смисъл да го правиш,каква вреда има температура от -40 над човешкото тяло
Имаш впредвид да се охалди човешкото тяло до -40, или да се разхождаш при -40 (с вятъра) с подходящо облекло?

Само да отбележа, че средната продължителност на живота в Канада и Исландия е с 30 до 50% по дълга от африканските държави.
Естествено, студът съхранява! :y: Неслучайно при много студено време вирусите не виреят и хората боледуват по-малко.
Аз бях вчера целият следобяд на ски и се чувствувам повече от добре. :)
Днес някой от българските ми приятели беше пуснал на стената си, че в Габрово е -18, при което Щерю изкоментира: "Леле, както не са свикнали, са умрели!" :sweat:
А лифта не спря ли, защото миналата седмица май беше там при вас в квебешко беше спрял тока и 80 хиляди "пързалящи" се са били обречени на премръзване, причината била "старата техника" строена в края на 80те
Та затова не ми хвали канадските ски курорти и изобщо не ги сравнявай с нашите които са на светлинни години напред пред канадските !
Ставаш смешна ! ;)
Това беше до Отава.

Иначе тук по хълмовете кичат повече лифтове отколкото има на Витоша.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

myhata II написа: А лифта не спря ли, защото миналата седмица май беше там при вас в квебешко беше спрял тока и 80 хиляди "пързалящи" се са били обречени на премръзване, причината била "старата техника" строена в края на 80те
Та затова не ми хвали канадските ски курорти и изобщо не ги сравнявай с нашите които са на светлинни години напред пред канадските !
Ставаш смешна ! ;)
Ми, не. Не сме имали спирания на тока в нашето село. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

myhata II написа: Аууу, много е зле тогава там в онова село .... :puke: :n:
Ще те замолА само да не го цитираш. Иначе глупостите си ги пиши, не ми пречиш! :)
P.S. Уточнение: Не тръгвай с рогите, както само ти си знаеш, щото ще те пратя на същата маса с него, ИФФигения и Дубидуту да си плачете заедно! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от Kpetrov »

Незнам как е в другите големи градове, но в Монтреал след тоя леден дъжд и последващите -20 много от пътищата приличат на полигон за изпитание на окачването!!!
Поне да не се бяха опитвали да го чистят. Едно поръсване с пясък и чакъл щеше да е по-ефективно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Времето в Канада

Мнение от IFF »

Bistra написа:
myhata II написа: Аууу, много е зле тогава там в онова село .... :puke: :n:
Ще те замолА само да не го цитираш. Иначе глупостите си ги пиши, не ми пречиш! :)
P.S. Уточнение: Не тръгвай с рогите, както само ти си знаеш, щото ще те пратя на същата маса с него, ИФФигения и Дубидуту да си плачете заедно! |(
Знаех си че ти липсвам :*
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Времето в Канада

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Та затова не ми хвали канадските ски курорти и изобщо не ги сравнявай с нашите които са на светлинни години напред пред канадските !
Мухахахахахахахахаха, ти кога си стъпвал в канадски ски курорт, че и в български за да направиш разлиакта? Заслужено спечели златния медал за тази седмица. :D :rofl:


Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Времето в Канада

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
myhata II написа:Та затова не ми хвали канадските ски курорти и изобщо не ги сравнявай с нашите които са на светлинни години напред пред канадските !
Мухахахахахахахахаха, ти кога си стъпвал в канадски ски курорт, че и в български за да направиш разлиакта? Заслужено спечели златния медал за тази седмица. :D :rofl:


Изображение
Гайка, от година на година нещо ти става /оглупяваш/, естествено че имам база за сравнение
Ето виж за какво става на въпрос, а да ми се извиняваш, ако си човек ще се извиниш за обидите ! :)

http://www.horseshoeresort.com/"

Ако си от Пловдив, както твърдиш, ще знаеш как изглежда хижа "Здравец" ,трябва да ти кажа даже и по зле ! :n:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Времето в Канада

Мнение от analgin »

Kpetrov написа:Незнам как е в другите големи градове, но в Монтреал след тоя леден дъжд и последващите -20 много от пътищата приличат на полигон за изпитание на окачването!!!
Поне да не се бяха опитвали да го чистят. Едно поръсване с пясък и чакъл щеше да е по-ефективно.
По въпроса получихме извинение от Кмета :D , той заяви, че нямат технология и опит в почистването след леден дъжд и последвалите го ниски температрури ... но не се били отказали и ще продължават да се ограмотяват до получаване на задоволителен резултат.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

myhata II написа: http://www.horseshoeresort.com/"

Ако си от Пловдив, както твърдиш, ще знаеш как изглежда хижа "Здравец" ,трябва да ти кажа даже и по зле ! :n:
А ти ми обясни какво му е злето на това, което си сложил? Единствено планината е ниска, ама така е почти навсякъде с изключение на западна Канада.
P.S.Аз не съм от Пловдив и не познавам хижа "Здравец", но съм карала ски на Витоша, Боровец, Банско и Пампорово.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от Kpetrov »

analgin написа:
Kpetrov написа:Незнам как е в другите големи градове, но в Монтреал след тоя леден дъжд и последващите -20 много от пътищата приличат на полигон за изпитание на окачването!!!
Поне да не се бяха опитвали да го чистят. Едно поръсване с пясък и чакъл щеше да е по-ефективно.
По въпроса получихме извинение от Кмета :D , той заяви, че нямат технология и опит в почистването след леден дъжд и последвалите го ниски температрури ... но не се били отказали и ще продължават да се ограмотяват до получаване на задоволителен резултат.
Аз съм ти съсед и положението при вас ми е ясно. ;)

По-интересно беше как е в Торонто? Те на запад такова чудо леден дъжд май нямат.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Времето в Канада

Мнение от myhata II »

Kpetrov написа:
analgin написа:
Kpetrov написа:Незнам как е в другите големи градове, но в Монтреал след тоя леден дъжд и последващите -20 много от пътищата приличат на полигон за изпитание на окачването!!!
Поне да не се бяха опитвали да го чистят. Едно поръсване с пясък и чакъл щеше да е по-ефективно.
По въпроса получихме извинение от Кмета :D , той заяви, че нямат технология и опит в почистването след леден дъжд и последвалите го ниски температрури ... но не се били отказали и ще продължават да се ограмотяват до получаване на задоволителен резултат.
Аз съм ти съсед и положението при вас ми е ясно. ;)

По-интересно беше как е в Торонто? Те на запад такова чудо леден дъжд май нямат.
В Торонто "Черен Лед" не валя ,така го наричат тук ,а последно преди година тук така беше ни ударило че нямаше ток 1 седмица, къса жиците от раз, иначе мощно сол на пътя !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Времето в Канада

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:В Торонто "Черен Лед" не валя ,така го наричат тук ,а последно преди година тук така беше ни ударило че нямаше ток 1 седмица, къса жиците от раз, иначе мощно сол на пътя !
Хахахаха, продължаваш смело със златните медали, мухЪ. Black ice няма как да вали, дори и да иска, защото това тук казват на тънката и невидима ледена корица, която се получава зимно време върху асфалта по пътищата. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Времето в Канада

Мнение от ivanko13 »

freezing rain->>>black ice
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Заключено