Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

pumpy написа: И защо работата на "черно+социал" е по-добрия начин да си изживеем живота ?
Що се правиш на улав, всички тук ти говорят за използване на социала за СТАРТ, не за начин да се изтика до пенция :fubar:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Търся си работа

Мнение от Godis »

Разни хора, разни идеали
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

IFF написа:
pumpy написа: И защо работата на "черно+социал" е по-добрия начин да си изживеем живота ?
Що се правиш на улав, всички тук ти говорят за използване на социала за СТАРТ, не за начин да се изтика до пенция :fubar:
Аз не се правя на улав. Покажете ми къде в цитираното от мен е казано, че става дума за СТАРТ, моля ?
И двамата няма да можете да го направите, защото в цитираното мнение става дума за бунгала иплащани до живот, разводи (те доколкото ми е известно са до живот), 3-4 деца (те са в голяма степен до живот, или поне не са някакси като за СТАРТ на имиграция) и т.н и т.н.
В цитираното мнение ни се обяснява как да работиш и да си гониш мечтите е все едно да си разведен балък в заробване до живот в стогодишното бунгало, депресия и скок от моста един ден, като единствен изход от този начин на живот. И посочената алтернатива е работа не на бяло, малко деца, никакъв моргидж, със половинката сте заедно 24/7 и никакви детски градини.

Аз ли само го виждам това и ако и да е така, какво точни ви пречи това на вас двамата ? Имам ли право да имам мнение или трябва да ви питам преди да пиша ? И Линко, къде точно видя ЛИЧНИ предубеждения към получаващите социал ??? Имам приятели които са минали през социала, аз самия съм се замислял за него ПРЕДИ да дойда в Кебек и да разбера от къде духа вятъра (BTW това го направих още първата седмица след кацането като се видях не с "добри приятели", а с финансов съветник и съпоставих в детайли цифрите при социал и работа). Не помня да съм изказвал каквато и да е характеристика към хората избиращи социала като начин на живот. Имам отношение към поведението, но не и към хората, защото поведение се променя, хората - не. Аз самия съм получавал стипендия и EIот тази държава, работел съм умерено и съм комбинирал на макс доходи и бенефити, но не съм си губил времето и това ми е била винаги основната идея - времето лети и няма връщане назад. 2-3-4-5 години за СТАРТ е загубено време и ако има алтернатива тя е за предпочитане.....
Имам приятел, който заведох в Джон Абът още първата седмица след като пристигна и все още спеше у нас в хола. Показах му път на работа, учене стипендия и коментара беше "аз не се мразя толкова, колкото ти себе си". ОК, избра друг път и днес, колкото и да е интересно е втора година студент в Джон Абът. 10 години по-късно е още студент, вместо да работи това, което учи от 7 години вече......половин до едно бунгало изплатени с пропуснатите ползи.

Ще ви го постна пак отдолу за да е по-лесно да намерите този участък.....

Отделих доста време да почета бисери, но така и не мога да захапя за какво иде реч. :o То не е оплюване на социала, черноработничеството, то не са идеи за бърза реализация и бързо научаване на всевъзможни езици, та и още в България :rofl: Чудя се тези велики кариеристи, които пристигат и почват на първия месец работа на бяло, тези същите, които две правилни думи на никакъв език не могат да обелят, допълнително бачкат на черно, да докарват още парици, правят по 3-4 деца, за да вземат повече детски, а майките, защото и те нямат време захвърлят децата на по няколко месеца в детски градини и до къде я докарват накрая? И ще ви отговоря. Просто броят на психично болни се увеличава, увеличава се и броят на разводите, защото няма как с половинката да се засичате всяка трета сряда за 2 часа и да останете заедно. Затова пък се увеличава броят на собствениците на качествени, около стотина годишни канадски бунгала. Честито доживотно изплащане на дървеняка! Така се озоваваш в един омагьосан кръг, от който вече почти няма измъкване. Та в заключение, всички борещи се да станат космонавти, дето все нямат време и все бързат, треперещи от нерви и изтощение, не натрапвайте вашите модели на поведение, защото космонавти никога не ставате, свършвате като физически и психически развалини. Имаме само по един живот, има и по-добри начини да го изживеем! Замислете се докато все още има време :y:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

pumpy написа:
IFF написа:
pumpy написа: И защо работата на "черно+социал" е по-добрия начин да си изживеем живота ?
Що се правиш на улав, всички тук ти говорят за използване на социала за СТАРТ, не за начин да се изтика до пенция :fubar:
Аз не се правя на улав. Покажете ми къде в цитираното от мен е казано, че става дума за СТАРТ, моля ?
И двамата няма да можете да го направите, защото в цитираното мнение става дума за бунгала иплащани до живот, разводи (те доколкото ми е известно са до живот), 3-4 деца (те са в голяма степен до живот, или поне не са някакси като за СТАРТ на имиграция) и т.н и т.н.
В цитираното мнение ни се обяснява как да работиш и да си гониш мечтите е все едно да си разведен балък в заробване до живот в стогодишното бунгало, депресия и скок от моста един ден, като единствен изход от този начин на живот. И посочената алтернатива е работа не на бяло, малко деца, никакъв моргидж, със половинката сте заедно 24/7 и никакви детски градини.

Аз ли само го виждам това и ако и да е така, какво точни ви пречи това на вас двамата ? Имам ли право да имам мнение или трябва да ви питам преди да пиша ? И Линко, къде точно видя ЛИЧНИ предубеждения към получаващите социал ??? Имам приятели които са минали през социала, аз самия съм се замислял за него ПРЕДИ да дойда в Кебек и да разбера от къде духа вятъра (BTW това го направих още първата седмица след кацането като се видях не с "добри приятели", а с финансов съветник и съпоставих в детайли цифрите при социал и работа). Не помня да съм изказвал каквато и да е характеристика към хората избиращи социала като начин на живот. Имам отношение към поведението, но не и към хората, защото поведение се променя, хората - не. Аз самия съм получавал стипендия и EIот тази държава, работел съм умерено и съм комбинирал на макс доходи и бенефити, но не съм си губил времето и това ми е била винаги основната идея - времето лети и няма връщане назад. 2-3-4-5 години за СТАРТ е загубено време и ако има алтернатива тя е за предпочитане.....
Имам приятел, който заведох в Джон Абът още първата седмица след като пристигна и все още спеше у нас в хола. Показах му път на работа, учене стипендия и коментара беше "аз не се мразя толкова, колкото ти себе си". ОК, избра друг път и днес, колкото и да е интересно е втора година студент в Джон Абът. 10 години по-късно е още студент, вместо да работи това, което учи от 7 години вече......половин до едно бунгало изплатени с пропуснатите ползи.

Ще ви го постна пак отдолу за да е по-лесно да намерите този участък.....

Отделих доста време да почета бисери, но така и не мога да захапя за какво иде реч. :o То не е оплюване на социала, черноработничеството, то не са идеи за бърза реализация и бързо научаване на всевъзможни езици, та и още в България :rofl: Чудя се тези велики кариеристи, които пристигат и почват на първия месец работа на бяло, тези същите, които две правилни думи на никакъв език не могат да обелят, допълнително бачкат на черно, да докарват още парици, правят по 3-4 деца, за да вземат повече детски, а майките, защото и те нямат време захвърлят децата на по няколко месеца в детски градини и до къде я докарват накрая? И ще ви отговоря. Просто броят на психично болни се увеличава, увеличава се и броят на разводите, защото няма как с половинката да се засичате всяка трета сряда за 2 часа и да останете заедно. Затова пък се увеличава броят на собствениците на качествени, около стотина годишни канадски бунгала. Честито доживотно изплащане на дървеняка! Така се озоваваш в един омагьосан кръг, от който вече почти няма измъкване. Та в заключение, всички борещи се да станат космонавти, дето все нямат време и все бързат, треперещи от нерви и изтощение, не натрапвайте вашите модели на поведение, защото космонавти никога не ставате, свършвате като физически и психически развалини. Имаме само по един живот, има и по-добри начини да го изживеем! Замислете се докато все още има време :y:
А-а, ок, сега ми стана ясно. Аз това мнение започнах да го чета, обаче много бързо го зарязах.
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Търся си работа

Мнение от pollita »

Явно се налага да се до уточня. Не съм нито за, нито против социала, работата на черно, децата и т.н. всеки сам си избира по кой път да поеме. Но честно си признавам като чуя изразът "ГУБЕНЕ НА ВРЕМЕ" ме избива на агресия. Какво означава губене на време? За къде се бърза, за постигане на една от описаните от мен възможности? А ако някой това бързане го разбира като преследване на мечти, пак не ми се връзва. Или мечтите са безумни или неточно избрани, щом гонейки ги се съсипваш. За постигане на една цел има много пътища. Ще ви разкажа една история за яснота. Беше нещо от рода: "Три рози решили да се омъжат за слънцето. Пътят бил дълъг. По пътя първата роза срещала поточета, но за да пие от тях трябвало да даде по едно цветно листенце. Пила от всяко поточе и стигнала при слънцето без нито едно листенце. Втората роза не пила от нито едно поточе, искала да се запази и да има всичките си листенца. Стигнала при слънцето с всичките си листа, но цялата изсъхнала. Третата роза, пила не от всички поточета, загубила няколко листа, но стигнала свежа и слънцето се оженило за нея." Историята е малко абстрактна и може би пак ще има не разбрали. Идеята е, че за постигането на всяка цел има много начини. Бързането и безумните решения не помагат. Масово хората, които идват в Канада са на средна възраст 30гд. Колкото и да се бърза, това време не се наваксва. Тук животът започва от начало. Пречки и трудности има и ще има безброй идеята ми е да обичаме повече себе си, да обичаме семействата си и да бъдем по-добри със себе си и с околните и ДА НЕ БЪРЗАМЕ.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

Пумпи, ти верно се правиш на улав в тази тема. Ти пък къде видя какъвто и да е призив за социал+работа на черно до живот в постинга на Полита?
Ти наистина ли не схващаш, че авторката визира именно такива като теб с описанието на тези "велики кариеристи", както тя ги нарича?
И призивът ѝ е да не натрапвате начина си на живот като модел на поведение, а не е всички да лежат на социл до живот, както ти го изкарваш.
Прочети постинга още един път, но по-внимателно. Можеш да изтриеш преди това думичката "социал" в началото му за да не те дезориентира и разстройва. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Пумпи, ти верно се правиш на улав в тази тема. Ти пък къде видя какъвто и да е призив за социал+работа на черно до живот в постинга на Полита?
Ти наистина ли не схващаш, че авторката визира именно такива като теб с описанието на тези "велики кариеристи", както тя ги нарича?
И призивът ѝ е да не натрапвате начина си на живот като модел на поведение, а не е всички да лежат на социл до живот, както ти го изкарваш.
Прочети постинга още един път, но по-внимателно. Можеш да изтриеш преди това думичката "социал" в началото му за да не те дезориентира и разстройва. :)
Не знаех, че да имаш професия и да знаеш езици е "кариеризъм", извинявам се за неосведомеността си.
Можеш ли да ми кажеш каква е алтернативата на "кариеризъма" описан от авторката ?

Няма да "натрапвам" нищо на никого. Аз казвам от личен опит какво е възможно за хората, които искат. Ти казваш какво е възможно от твоя опит за хората, които искат нещо друго. И призива не е изобщо да напрапваме или не каквото и да е. Мнението и е колко са "прости, разведени и депресирани" някои от имигрантите и как други, които не бързат за никъде и пият вода от извора са по-добре.

Ако аз съм от "кариеристите" много се извинявам, но описанието й НЯМА нищо общо с действителността. За другата група си нямам представа, затова и попитах дали тя го пише от личен опит ?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

Дрън дрън дрън дрън.......
Пумпи, няма смисъл да спориш повече. Просто хората не разбират какво искаш да кажеш.
А според мен си е живо нахалство да си търсиш работа на черно и то на всеослошание. Все едно казваш: Вие сте много прости да плащате данъци.
Ми като не искаш да плащаш данъци, вземи си добър счетоводител да ти обясни как можеш да си намалиш данъците. Що трябва да си толкова нагъл да не плащаш данъци и да цоцаш от общата паничка. Така правят бъмовете. Само че бъмовете спят където им падне, а цоциаладжията иска да е на топло и хладилника му да е пълен. Срамота!
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:Ако аз съм от "кариеристите" много се извинявам, но описанието й НЯМА нищо общо с действителността. За другата група си нямам представа, затова и попитах дали тя го пише от личен опит ?
Ами точно защото си нямаш никаква представа за хората, които презираш и които поучаваш, затова и приказките ти НЯМАТ нищо общо с действителността. Също както грешат и тези, които пишат за хора като теб, без да са били на твоето място.
Да ти напомня само, че и преуспелият столичен Хълбой ти се присмиваше, а той не е от привържениците на социала. Ето и твоят приятел, когото си подслонил в къщата си, също не е одобрявал това което правиш. Толкова ли не можеш да схванеш след всичко това, че на никому не са нужни твоите нравоучения и непрекъснатото навиране в очите на твоите принципи, твоите постижения и твоят начин на живот? Ето за това става дума.
Който иска да си губи времето, да си го губи. Нали не губи твоето.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

fighter написа:А според мен си е живо нахалство да си търсиш работа на черно и то на всеослошание. Все едно казваш: Вие сте много прости да плащате данъци.
А според мен един самодоволен новоизлюпен парвеню няма как да почувства, че това е зов за помощ на нуждаещ се човек към неговите събратя по съдба и към успели сънародници със състрадателни сърца. Не е отправен към обезумели от лакомия стипци, които вият от злоба, че са задължени да плащат големи данъци и с параноичното усещане, че всеки гледа да отмъкне някоя пара от тяхното имане.
Ами като не ви харесва данъчната и социална система в Канада, връщайте се в данъчния рай, от който сте дошли. Там данъчната ставка е само 10 %.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
pumpy написа:Ако аз съм от "кариеристите" много се извинявам, но описанието й НЯМА нищо общо с действителността. За другата група си нямам представа, затова и попитах дали тя го пише от личен опит ?
Ами точно защото си нямаш никаква представа за хората, които презираш и които поучаваш, затова и приказките ти НЯМАТ нищо общо с действителността. Също както грешат и тези, които пишат за хора като теб, без да са били на твоето място.
Да ти напомня само, че и преуспелият столичен Хълбой ти се присмиваше, а той не е от привържениците на социала. Ето и твоят приятел, когото си подслонил в къщата си, също не е одобрявал това което правиш. Толкова ли не можеш да схванеш след всичко това, че на никому не са нужни твоите нравоучения и непрекъснатото навиране в очите на твоите принципи, твоите постижения и твоят начин на живот? Ето за това става дума.
Който иска да си губи времето, да си го губи. Нали не губи твоето.
Линко, прекаляваш: За пореден път ти напомням да ми покажеш къде точно "презирам" хората на социал ? Или "поучавам" ? Откога споделянето на мнение се води"поучаване" ?
Не разбирам защо товите "нравоучения как да се закопаем колкото се може по на дълбоко" са приемливи тук, а моя опит и мнение не са ? Или това е някакво вродено усещане за превъзходство ?
За твое съжаление аз не съм "служил", не са ми набивали канчето години наред и не мога да разбера начина ти на "мислене" - може би това невероятно те дразни и затова предпочиташ да превръщаш темата в лични нападки. Това може и да работи някъде, в един друг свят и време, но не и в Свободна страна като Канада, съжалявам.
Не се чуствай задължен да ми отговаряш - честно казано не ме интересува. Всеки си iма глава на раменте и да си я троши както си иска......

А ето ТОВА е добро за лека нощ ;)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

agent Ozo написа:
fighter написа:А според мен си е живо нахалство да си търсиш работа на черно и то на всеослошание. Все едно казваш: Вие сте много прости да плащате данъци.
А според мен един самодоволен новоизлюпен парвеню няма как да почувства, че това е зов за помощ на нуждаещ се човек към неговите събратя по съдба и към успели сънародници със състрадателни сърца. Не е отправен към обезумели от лакомия стипци, които вият от злоба, че са задължени да плащат големи данъци и с параноичното усещане, че всеки гледа да отмъкне някоя пара от тяхното имане.
Ами като не ви харесва данъчната и социална система в Канада, връщайте се в данъчния рай, от който сте дошли. Там данъчната ставка е само 10 %.
Зов за помощ????
Ти май не разбра, че човека не иска да скъса със социала. Затова определих това като нахалство. И къде видя да съм написал, че не ми харесва данъчната и социална система на Канада? Даже напротив, смятам ги за доста справедливи и цивилизовани, дори прекалено, защото стават лесна плячка на дребни тарикати, които си носят навиците и начина на живот от третия свят.
Надявам се да разбереш що за глупости изписа в цитираното от мен.

П.П. Я ми кажи ти за престоя си в Канада на колко хора помогна с работа или бизнес? Колко хора могат да кажат, че Агент Озо им е дал акъл как да си намерят работа, и колко хора могат да кажат, че Агент Озо им отворил очите как прецакат системата?
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от dea »

Може ли някой да ми обясни, по какъв начин работата на черно + социал помага да се реализираме като квалифицирани специалисти, каквато (надявам се) е крайната цел на всеки от нас?
Според мен да се работи на черно влече доста негативи.
Ще дам пример с един колега, не-българин. След като пристигнал, 4 години работил във фабрика на черно + социал. Почнал уж за малко за да покрие някои нужди на семейството си. Само че после се явили нови и нови разходи. Времето минавало докато в един момент осъзнал, че този начин на съществувание го отдалечава от това, което си е представял че ще работи и бъде в Канада. А материалните потребности на семейството все-така били на лице. И в крайна сметка решил, че ще учи в колеж за да се реализира като специалист. Той счита тези 4 години за загубено време.
Един друг познат българин, който беше работил и на черно и на бяло ми каза: "И да знаеш, и най-мизерната работа на бяло е за предпочитане пред работата на черно."
Да спомена и за реферансите: за някои позиции те са неотменно изискване. Ако сте работили на черно изникват 2 проблема: кой ще ви даде препоръки и как ще обясните "дупката" в биографията си?
При трудова злополука по време на работа на черно изгаряте, защото нямате застраховка. Не е плод на фантазията ми, зная лично за 2 случая на хора в строителството.
Любопитно ми е какви са последиците когато някой черноработник бъде хванат в крачка. Все-пак има риск това да се случи. . .
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от ivanko13 »

agent Ozo написа:
fighter написа:А според мен си е живо нахалство да си търсиш работа на черно и то на всеослошание. Все едно казваш: Вие сте много прости да плащате данъци.
А според мен един самодоволен новоизлюпен парвеню няма как да почувства, че това е зов за помощ на нуждаещ се човек към неговите събратя по съдба и към успели сънародници със състрадателни сърца. Не е отправен към обезумели от лакомия стипци, които вият от злоба, че са задължени да плащат големи данъци и с параноичното усещане, че всеки гледа да отмъкне някоя пара от тяхното имане.
Ами като не ви харесва данъчната и социална система в Канада, връщайте се в данъчния рай, от който сте дошли. Там данъчната ставка е само 10 %.
Чакай малко сега, че тука се оля с това изказване. Да наричаш парвеню, стипца, лакомия човек дето от първия си ден като имигрант се труди съвестно без да капризничи като някоя примадона и си плаща данаците е голяма гадост. И Пумпи и Файтър са хора които си постигат нещата с много бачкане, не е трудно да го кажа без дори да съм ги виждал. Нормално е такива хора да се разгневят когато някой айляк се опитва да пробие системата и почва с оправданията и философиите и наглите претенции. Дори и този пич дето пусна темата, хората се опитват да дадат информация и той почва "ама ако може не на бяло", "не съм съгласен","не точно". Аз как да погледна на този човек ,като на нуждаещ се, та той избира и има претенции. Това не е зов за помощ.Къде е проблема? Да имаш възможност да работиш легално и ти да избереш да си на социални плюс нелегална работа е измама. Тука не става дума само за плащането на данъците ами и затова, че искаме да вземем и от готовите пари, които някой си парвеню е дал на държавата. Те истински нуждаещите се хора не могат да се вредят от вас бе...Срама нямате!
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

dea написа:Може ли някой да ми обясни, по какъв начин работата на черно + социал помага да се реализираме като квалифицирани специалисти, каквато (надявам се) е крайната цел на всеки от нас?
Според мен да се работи на черно влече доста негативи.
Ще дам пример с един колега, не-българин. След като пристигнал, 4 години работил във фабрика на черно + социал. Почнал уж за малко за да покрие някои нужди на семейството си. Само че после се явили нови и нови разходи. Времето минавало докато в един момент осъзнал, че този начин на съществувание го отдалечава от това, което си е представял че ще работи и бъде в Канада. А материалните потребности на семейството все-така били на лице. И в крайна сметка решил, че ще учи в колеж за да се реализира като специалист. Той счита тези 4 години за загубено време.
Един друг познат българин, който беше работил и на черно и на бяло ми каза: "И да знаеш, и най-мизерната работа на бяло е за предпочитане пред работата на черно."
Да спомена и за реферансите: за някои позиции те са неотменно изискване. Ако сте работили на черно изникват 2 проблема: кой ще ви даде препоръки и как ще обясните "дупката" в биографията си?
При трудова злополука по време на работа на черно изгаряте, защото нямате застраховка. Не е плод на фантазията ми, зная лично за 2 случая на хора в строителството.
Любопитно ми е какви са последиците когато някой черноработник бъде хванат в крачка. Все-пак има риск това да се случи. . .
Колегата ти е бил малко глупав, при толкова работа по ресторантите е можел за тези 4 години да излезе със завършен колеж. За реферансите има един трик също, не ти намалят социала ако декларираш на бяло до 500 долара на месец мисля, по този начин завършваш училище и почваш да търсиш работа със 4 годишен стаж и препоръки. Колегата ти просто е загубил 4 години от времето си тук, защото не е имал ясна цел за бъдещето си.
Публикувай отговор