Въпрос за визи за възрастни

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
nina_
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:01 am

Въпрос за визи за възрастни

Мнение от nina_ »

Пуснахме апликация за майка ми, възрастна жена, за 10 годишна, но получихме за 5. Имаме застраховка и всичко. Сега трябва да напусне страната на 6-я месец? Съвети как да удължи визата си? И дали може да се оплаче и да й преиздадат визата? Майка ми е в момента в Канада. Решение ли е ако излезе от Канада за дена-два до щатите? Трябва да си ходи през зима пък не знае бъкел английски.

:S

Мерси
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за визи за възрастни

Мнение от ablood »

Този номер с излизането за ден-два не минава всеки път. Граничните служители не пасат трева. Твърде вероятно е да запишат под печата че трябва да напусне страната до едиколко си време - оставащото от 6-те месеца +няколко дена.

Ходене на екскурзия до Куба също не е гаранция. При моите родители се получи, ама майка ми е на инвалидна количка и граничаря е склонил (след като ги е оставил да му се молят известно време).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Въпрос за визи за възрастни

Мнение от analgin »

nina_ написа:Пуснахме апликация за майка ми, възрастна жена, за 10 годишна, но получихме за 5. Имаме застраховка и всичко. Сега трябва да напусне страната на 6-я месец? Съвети как да удължи визата си? И дали може да се оплаче и да й преиздадат визата? Майка ми е в момента в Канада. Решение ли е ако излезе от Канада за дена-два до щатите? Трябва да си ходи през зима пък не знае бъкел английски.

:S

Мерси
Решението е много просто, изваждате подходящата виза за вашите нужди - супер виза... или я спонсорирате за да остане в Канада за винаги.
Да се вслушвате в "съветите" ablood според мен е равносилно на това да направите харакири на жената. Той просто така си пише за да му минава времето и не е отговорен за написаното от него.
Как ще се почувства жената при евентуалиен "черен" печат в паспорта и последвалата го забрана за влизане в Канада?

Успех!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за визи за възрастни

Мнение от miteto »

nina_ написа:Пуснахме апликация за майка ми, възрастна жена, за 10 годишна, но получихме за 5. Имаме застраховка и всичко. Сега трябва да напусне страната на 6-я месец? Съвети как да удължи визата си? И дали може да се оплаче и да й преиздадат визата? Майка ми е в момента в Канада. Решение ли е ако излезе от Канада за дена-два до щатите? Трябва да си ходи през зима пък не знае бъкел английски.

:S

Мерси
Да, визите обикновено позволяват 6 месеца престой, но може да искате удължение на текущия престой. Няма нужда да се оплаквате, нито да се преиздава визата:
http://www.cic.gc.ca/english/visit/extend/visa.asp"
Плаща се около стотина долара и документите може да се пуснат онлай. Имайте предвид, че обработката на документите отнема време, на моменти е стигало до 2 месеца, така че ги пуснете преди да са изтекли шестте месеца.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за визи за възрастни

Мнение от miteto »

analgin написа:Решението е много просто, изваждате подходящата виза за вашите нужди - супер виза... или я спонсорирате за да остане в Канада за винаги.
Да се вслушвате в "съветите" ablood според мен е равносилно на това да направите харакири на жената. Той просто така си пише за да му минава времето и не е отговорен за написаното от него.
Как ще се почувства жената при евентуалиен "черен" печат в паспорта и последвалата го забрана за влизане в Канада?

Успех!
Съветите на ablood са много на място в случая. Първо, имаш ли представа колко дълго отнема спонсорирането и дали въобще процедурата е отворена в момента? Второ, може ли да обясниш защо биха и сложили черен печат и забрана за влизане в Канада? Да не би като дойдеш с туристическа виза в Канада и нямаш право да излизаш от страната в този период? Дали ще ти удължат престоя повече от шестте месеца на влизане обратно - въобще не е гарантирано, ама това за черния печат е пълна глупост.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос за визи за възрастни

Мнение от Bistra »

Според мен съотношението "номерът да проработи", приближавайки се към датата на заминаване е 2:1 в полза на "да не проработи". Имам предвид прекосяването на коя да е канадска граница с последващо връщане след - от няколко часа до 1 седмица.
Пратете я бабата да постои няколко месеца в България и след това ще се върне без проблем! За възрастни хора авиокомпаниите предлагат безплатно тътрузене върху инвалиден стол за хора над определена възраст - 70 години, ако не се лъжа. Tака че няма опасност да се объркат по летищата и им е спестен евентуалният стрес от това.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Въпрос за визи за възрастни

Мнение от analgin »

Процеса по спонсориране на родители съм го изминал от А до Я, в момента са канадски граждани с канадска социална пенсия.
Със супер виза докарах баба ми при тях, така че съм запознат с цялата процедура.
Вие сте свободни да правите това което намерите, че е най-доброто за вас, но аз не желая да играя на сляпа баба с правителството и да изправям близките си хора пред безизхони положения.
Както казва една моята виртуална позната в друга тема - Казах!
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Въпрос за визи за възрастни

Мнение от arogance »

Има опция за още 6 месеца удължаване на визата.Прави се онлине. Аз лично съм го ползвала и работи.
http://www.cic.gc.ca/english/visit/extend/visa.asp"
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за визи за възрастни

Мнение от pumpy »

Пътуването до щатите, ако изобщо има виза за това НЕ СЕ БРОИ напускане на Канада ако и когато е по-малко от 30 дни, тоест не удължава по никакъв начин престоя, даже изяжда със съответния брой дни престоя в Канада - ЛИЧЕН МНОГОКРАТЕН ОПИТ (защото съм тъп и упорит и защото пътувам често с няшите през същата тази граница).
Най-дибре е молба за удължаване за нови 6 месеца на място и супер виза следващия път.
saba
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Окт 31, 2014 2:15 am

Re: Въпрос за визи за възрастни

Мнение от saba »

Hi everyone

Проблема с тази част от покрива която преждевременно е остаряла най-вероятно е лошо проектираната вентилация недостатъчна за тази част която следобед акумулира прекомерно топлина в подпокривното пространство. Резултата е подгънати шингъли в началото и после деформиране на цялата повърхност. При мен часта над гаража остаря твърде бързо от силното слънце следобед и се оказа че липсва всякаква вентилация. Смених целия покрив, поставиха няколко допълнителни нископрофилни вентилатора (незнам как се казват на български, представляват нещо като ламаринени отдушници на покрива) и сега гарантират 20г. живот. Не съм търсил алтернативни решения защото по спешност трябваше да се сменя.

reply me all
Pass your C4040-123 vce exam questions - braindumps.com wireless & Intel tutorials and best quality University of California, Berkeley along with Youtube.
Публикувай отговор