Ядене ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

sasho71 написа:eeh, Canuck,
може ли да ми станеш екскурзовод, направо ти завиждам за разходките дето ги правиш :D
Sasho71, thanks, che si mi napisal nicka na latinica. :lol: :beer: mi, kogato ti tryabva ekskurzovod, obajday se. :P
JOY написа: Аз пък му завиждам как за цялото му учене само един учебник е купил... :? Това учене ли е? :shock: Нас през ден ни карат да купуваме по някой... :cry:Този Университет може да обанкроти всеки.
Zavisi kakvo uchish Joy i kolko ti e bogata domashnata biblioteka. :wink:
Az ne kupuvah uchebnici, shtoto ili gi imah knigite, koito mi tryabvaha ili znaeh v koya biblioteka da gi namerya. Vse pak govorim za kanadska istoriya i v Nacionalnata biblioteka ima vsichko, kakvoto mi tryabva. Vij, ako uchish management nyakakv ili povecheto drugi specialnosti, nyama kak tryabva da se kupuvat uchebnici, ili pone da se prisnimat. Prava si, dosta sa skapi povecheto uchebnici.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
dokidok
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 5:27 am

Zawisi

Мнение от dokidok »

Ako si kitaec i qdesh samo oriz, shte izkarash sas $150 na glawa.
Ako si BG i si gotwish mazni mandji i topish s mnogo hleb $300 te oprawqt(edna skoba oba4e, w tezi pari ne wliza rakiqta koqto shte ti oshte $200 otgore).
Ako sled nqkolko godini pridobiesh kanadski mantalitet, cqlata ti zaplata shte ide za qdene :D
Molson
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 5:57 pm

Мнение от Molson »

ako iskate da ste siti slojete mejdu 100 i 200 $ na chovek mesechno. tova e samo hrana gotveno v kashti bez restoranti i tem podobni glezotiiki. h nazdrave :D
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Абсолютния рекорд беше поставен от един 120кг мъжага, който
искара месеца само с $24 - предимно хляб и кремвирши, така че
май и за минимума е валидно the sky is the limit :D
Аватар
Boginia
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2004 8:55 am
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Обратна връзка:

mmmm

Мнение от Boginia »

ne sum suglasna che se daat tolkoz mnogo pari ...300 na chovek mislia che e mnogo ...
nai mnogo 150 na chovek ....toest dosta po malko si izliza ...zavisi i ot kude kopyvate hranata si ...y doma sme dvama dyshi edinia e 132 pounda az sum 112 niakude ... i edna kotka 500 grama :P i tva e shtoto parite ne se davat predimno za papkane :)
Nai umnite hora postigat vsichko po nai prostia nachin.
sofia
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Дек 05, 2003 12:22 pm

Мнение от sofia »

...
Аз по-скоро се чудя как 1000$/месец??
[/quote]

Как какво - нищо особено ! Едно кило сирене е 18 кинта а една
малка кутия бисквити - 4. едно кило пиле - 13 и така нататак - за
един ден много лесно се прави 10-15 кинта на човек и ето как..
В Канада храната е идиотски скъпа сравнено със САЩ, алкохола -
още по-идиотски скъп, а тези които пушите.....
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

EVA,
абе тая твойта котка да не е скопена :shock:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Sifia, ami mnogo e prosto - kato vzemesh sireneto (Feta, kanadsko) v 3-kilogramova razfasofka v Cosco, ti izliza 7 $ kiloto. Ako ti tvoyto go vizmash po 18 $ kiloto, az samo ot 1 kilo sirene sam spestila 11 dolara. Az sinjoto sirene go vzimam v Costco po 12-13 kiloto. Ne che e problem, az ako se pomacha sigurno i za poveche ot 18 dolara shte namerya Fetata, the limit is the sky kakto beshe kazal nyakoy.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Как какво - нищо особено ! Едно кило сирене е 18 кинта а една
малка кутия бисквити - 4. едно кило пиле - 13 и така нататак - за
един ден много лесно се прави 10-15 кинта на човек и ето как..
В Канада храната е идиотски скъпа сравнено със САЩ, алкохола -
още по-идиотски скъп, а тези които пушите.....
Какви са тези цени,бе,София?! :shock: На подобни цени не пазарувам точно никога. Дори и не в Костко българското сирене е по 12-13 дол./кг.,а канадското по 9.Пилешкото месо е възможно най-евтиното,като достига до 2 и нещо за кг. Цигарите - 2,50 кутията.Добър аперитив-вермут или вино в пределите на 10 дол.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

JOY написа:
Как какво - нищо особено ! Едно кило сирене е 18 кинта а една
малка кутия бисквити - 4. едно кило пиле - 13 и така нататак - за
един ден много лесно се прави 10-15 кинта на човек и ето как..
В Канада храната е идиотски скъпа сравнено със САЩ, алкохола -
още по-идиотски скъп, а тези които пушите.....
Какви са тези цени,бе,София?! :shock: На подобни цени не пазарувам точно никога. Дори и не в Костко българското сирене е по 12-13 дол./кг.,а канадското по 9.Пилешкото месо е възможно най-евтиното,като достига до 2 и нещо за кг. Цигарите - 2,50 кутията.Добър аперитив-вермут или вино в пределите на 10 дол.
Joy, ти говориш за най-евтините неща които на практика никой
уважаващ здравето си човек не би купил. Пилето за 2 долара е
отврат и няма нищо общо с естествено отгледаните пилета за $20-25.
Да не говоря за цигарите при индианците за $2.50 които са чиста
смрад - и в България не бих могъл да намеря по-менте цигари :-)
Виж за българското сирене - може да се намери много качествено
за около $10/кг без компромиси. И за виното несъм съгласен -
за $10 можеш да пиеш само от най-долнопробните френски и
италиански вина. Качествените австралийски и калифорнийски
започват от $18. Иначе ако търсиш нещо което прилича на вино
може да намериш и за $6 :beer: :beer: :beer:

За мен нормалната консумация на храна за двама месечно е
минимум $800 и то при положение че готвим и не ходим по ресторанти,
иначе the sky is the limit :D
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

И аз купувам само българско сирене - 16$ за кг., поне 2 кг. на месец. Евтино пиле съм купувала веднъж преди 2 години - то това не миришеше на пиле, а на някаква гадост, как да се яде. От тогава купувам само хранени с жито. По отношение на храна компромиси не правя - може да не купувам най-доброто, но и откровенно некачествена храна никога няма да купя. В крайна сметка хич не ми е безразлично с какво си храня детето. Алкохол - купувам средно 2 бутилки концентрат в годината, че и те трудно се консумират (всичките ни приятели са почти въздържатели), а вино купувам само за готвене.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ama izobshto ne stava vapros za nekachestvena hrana. Pak shte kazha che frenski sirena vnos ot Franciya mogat da se nameryat za 12-13 $ kiloto na redovna cena. Da ne govorim che cenata izobshto ne e kriteriy za zdravoslovnost - kanadskata Feta po 7 dolara si e kato sirene Dunavia i e po-leko i saotvetno po-zdravoslovno ot frenskoto. E, ama nali sme konsumatorsko obshtestvo i tryabva da si ugazhdame, nyama kak :D
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bateto написа:Sоfia ti kato idvash ot USA ya ni napravi edna sapostavka na cenite tam i v Canada .Az pone kadeto sam hodil dosega v USA konstatiram ,che cenite na hranite tam sa ot 30-50% po niski ot tuk.A za porocite da ne govorim :cigari/markovi/ ot 21-25$
bira-6br-500ml/amerikanska/-3,60$
tvard alkohol -ot 7-15$
benzin....
Maka,ama zashto Canada e takav bandit i obirdgiya .I posle zdraveopazvaneto bilo bezplatno,bezplatno ,ama dragki.Az za tri godini sam izpil i izpushil pari za tri operacii i nyakolko babrechni transplantacii. :o
аз да няма и тук градски легенди,нека ви кажа цени от вчера, с едно пояснение-наше село е в едни от щатите,където храната е най-евтина,живял съм на север,там нещата за ядене са по-скъпи.
Та цигари-маркови,не знам какво значи маркови,предполагам,че от по-известните марки,та Марлборо и подобни ,на сел,31$ и нагоре картон.
бира-американска,наи-обикновенна-18бутилки за10$(това е на сел),и нагоре.
Твърд аклохол-бутилка 1.750(или нещо такова) водка,не много качественна започва от 11$(на сел,разбира се),иначе смирнов-18 кинта в Костко.
за храните-на сел(доста изгоден)бутчета пилешки няма под 99 цента(понякога се намират,ама не може да се разчита на по евтини),пилета-по 1.50 средно,свинско-2(това е на сел),иначе-повече.И т.н. мисля,че вече имате представа от цените тук,само да добавя-цените на месото са за един паунд,не за кг.
Molson
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 5:57 pm

Мнение от Molson »

kachestvenata i pitatelna hrana e skapa.
drugoto deto e evtinia e za masova konsumacia i da stava oborot. taka che kompromisi s kachestvoto na hranata ne biva da se praviat.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ne vinagi ka4etvenat xrana e 4ak tolkova skupa.Ima dosta fermo v koito mogesh da otidesh i da si kupish domati primerno na dosta snosna cena.Megdu drugoto ne stava duma da gi beresh.Edin kolega mi dade broshurka na fermite v Laval ,ako ima interes moga da ia skaniram i pratia na ssttoo da ia publikuva,4e na men ne mi se tursi kude da ia ka4vam.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено