Признават ли се медицинските специалности?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от avril78 »

Здравейте,
Бих искала да задам въпрос за медицинските специалности и се надявам някой да е минал по този път...
Аз съм лекар с повече от 10 години опит. Изчетох доста за изпитите, които трябва да мина - една доста дълга, трудна и скъпа процедура и без гаранция за успех. Знам, че може да се учи на ново за помощник лекар (physician assistant), но някои неща не са ми ясни. Надявям се някой да може да ми отговори: колко години е това образование?
Има няколко университета в Канада, които предлагат обучение, но продължителността е различна- от 2 до 4 години- това ме озадачава.
Има ли приемни изпити за това образование и какво представляват те?
Последен въпрос- минал ли е някой по пътя на Канадско образование за лаборант или техник в сферата на неврофизиологията- ЕЕГ, ЕМГ- колко години Ви отне това обучение?
Благодаря Ви предварително!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от yahoo »

Дано се намери дори някой който да познава някой от няколкото лекари от български произход минали по този труден път за да сподели каквото е разбрал. Те са толкова малко, че е нулева вероятността някой от тях да посещава форума и да може да ви отговори на въпросите освен изключението pumpy, който е зъболекар. Техници, лаборанти и медицински сестри има много повече защото е далеч по-лесно дори да е започнато съвсем отначало.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от dea »

avril78 написа:Здравейте,
Бих искала да задам въпрос за медицинските специалности и се надявам някой да е минал по този път...

Последен въпрос- минал ли е някой по пътя на Канадско образование за лаборант или техник в сферата на неврофизиологията- ЕЕГ, ЕМГ- колко години Ви отне това обучение?
Благодаря Ви предварително!
За коя канадска провинция се интересувате?
В Квебек, техник по неврофизиология или "électrophysiologie médicale" се учи в колеж и е 3 години. Давам ви линк към колежа, обърнете се към тях дали има облекчена програма за медици. Не е лошо да разгледате и другите медицински програми на колеж Ahuntsic:
http://www.collegeahuntsic.qc.ca/futur- ... cale-140a0"

Най-краткият и сигурен път към трудовия пазар за завършили и практикували в чужбина медицински специалисти е "Аttestation d'études collégiales (AEC)". Това е ниво техник, не лекар. Тук има такива програми:
http://www.crosemont.qc.ca/formation-au ... teur-sante"
По-специално вижте "technologiste médical" CLA.05
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от avril78 »

Благодаря за отговора!
Честно казано не сме решили към коя част на Канада да се отправим.
Предполагам, че разликата в таксите за обучение е различна в Квебек и другите провинции.
Сигурно има възможности за заем за обучението, предполагам че тази информация също е в сайта на колежите.
Още веднъж благодаря! :)
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от dea »

Таксите в колежа са ниски. По-скоро трябва да се отчитат другите разходи: учебници, технически средства (компютър, таблет, принтер), такса за ордера, униформа за стажовете; средства за транспорт, храна и квартира. Отпуска се студентски заем и стипендия според доходите и броя на членовете на семейството. На практика съчетаването на учене на temps plein и отговорности към деца с работа е трудно. Но стипендията и заемът стигат за да покрият основните разходи (без глезотии). Една ориентировъчна сума бих дала: 10 хил заем който трябва да се връща след завършването на колежа. Това за Квебек. За другите провинции не зная. И разбира се, необходимо е да се владее френски език.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от prace »

Аз работя като pharmacy technician в бс. Работила съм с доста чуждестранни фармацевти, които са минали през всички изпити за приравняване. Изпитите са тежки и скъпи. За фармацевти от различни държави има различни изисквния. Провери в College of the pharmacists of bc какви са условията и изпитите през които
трябва да
минеш, за да станеш фармацевт в bc. Подобни са и за другите провинции.
Аватар
Mc.Murray
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 5:14 pm
Местоположение: Албърта
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Mc.Murray »

Всичко се признава на 100% където и да е, стига човек да има желанието да тегли кредити за да приравнява.

Купона става после, когато трябва да се връщат .... ама това малко хора ще ти го кажат.
Никой няма да си признае как е нагазил лука с двата крака.
Нали все пак в Канада сме. ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

Mc.Murray написа:Всичко се признава на 100% където и да е, стига човек да има желанието да тегли кредити за да приравнява.

Купона става после, когато трябва да се връщат .... ама това малко хора ще ти го кажат.
Никой няма да си признае как е нагазил лука с двата крака.
Нали все пак в Канада сме. ;)
И ти говориш от опит ???
Колко си взел и колко си изплатил за да имаш това мнение ?
Аз съм взел доста, и връщането им ИЗОБЩО не е проблем - въпрос на желание и планиране. Изобщо пожелавам на всеки да има да връща заеми за ОБУЧЕНИЕ.....
Аватар
Mc.Murray
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 5:14 pm
Местоположение: Албърта
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Mc.Murray »

Е как да не е проблем бе МАN и ти нищо не каза.
То да не е само това нали ядеш, разходи цял куп и като не можеш да работиш на пълно раборно време .... си готов. Превръщаш се в типичния канадец - задлъжнял до живот.

Сега естествено ти сигурно си изключение тип 1 на милион .... ама ако е така не всички са като теб.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от yahoo »

Повечето изплащащи много по-крупни заеми за къща са в далеч по-неизгодно положение от изплащането на някакви под 100к за придобиване на медицинско образование. Ако и това не можете безпроблемно да изплатите при толкова бърза професионална реализация след завършване в тази област най-вероятно проблема е при вас самите.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от prace »

Mc.Murray написа:Всичко се признава на 100% където и да е, стига човек да има желанието да тегли кредити за да приравнява.

Купона става после, когато трябва да се връщат .... ама това малко хора ще ти го кажат.
Никой няма да си признае как е нагазил лука с двата крака.
Нали все пак в Канада сме. ;)
Ние живеем в Канада и тук всичко е прекрасно. Караме огромни коли, живеем в огромни къщи, имаме огромни кредити и си ги плащаме с кеф.
Който се оплаква е мрънкач и некадърник. Всички тук са много преуспяли! ;)
Аватар
Mc.Murray
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 5:14 pm
Местоположение: Албърта
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Mc.Murray »

prace написа:Всички тук са много преуспяли! ;)
Мдам ...... направо е фраш с преуспели. Тука си прав. :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

prace написа: Ние живеем в Канада и тук всичко е прекрасно. Караме огромни коли, живеем в огромни къщи, имаме огромни кредити и си ги плащаме с кеф.
Който се оплаква е мрънкач и некадърник. Всички тук са много преуспяли! ;)
М-даааа, медицинските специалисти за последна дупка на кавала, заеми до гуша, барака, ламарина и по цял ден на тръстиката. Нямат нито кинти, нито време до едничка Куба/Мексико да отидат...... Като си погледна и notice of assesment не разбирам от къде ми ги взима тези дузини хиляди данъци таз пуста CRA, нейната м.....
Направо да си бях останал в България - собствен кабинет (не че и тук го нямам), работа/договор във Здравната каса (нещо като тукашните застраховки), едно кореново лечение струва 250 кинта(срещу някакви си 900 тук), от тях НЗОК покрива 0%, за сметка на местната застраховка, която покрива 80-100% в масовия случай, ядене на корем (че тук гладувам) и изобщо "пей сърце".....
Аватар
Mc.Murray
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 5:14 pm
Местоположение: Албърта
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Mc.Murray »

Абе майна аз ти казах че ти си от тия изключения 1 на милион, ама не щеш да повярваш ти.
Такива като теб в Куебек с лупа да ги търсиш. :lol:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от IFF »

Всеки си има неговата гледна точка и истина, моля ако не се казвате Мохамед или Христос да не си налагате вашата истина на нас. :D
Някой е успял със заеми, друг не, трети без заеми, важното е че в Канада може, и се получава ако имаш търпение, не си мързелив и имаш и малко късмет.
Публикувай отговор