Признават ли се медицинските специалности?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от klisurov »

jovani написа:... Какво би накарало един разумен човек да рискува ...
Не забравяй, че тарифата ми е $75/час за приятели, та ако со готов да се бръкнеш, попивай:

Неистовото желание да се разкарам от "киреча" и нежеланието да срещам плазмодии, именоващи се хора.

Зарязах не малко оттаък океана, включая рахатлъка на нищо-правене за една торба пари, но дори и в дървено пардесю не ща да се връщам в БГ-то.

Надявам се, че все някога, все нещо, все някой ще вдене.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от plamsht »

Тъй като DarinaB я няма след втора страница, а ние стигнахме до Адам и Ева в тази тема, бих задал следните въпроси вместо нея:

Към днешна дата къде е по разумно да си "пробвам късмета" според вас - Евросъюза или Канада?

leaf спомена, че процесът по признаване и лицензиране е строго индивидуален.Като изключим изпитите за вземане на лиценз, има ли значение дали съм завършила в София, Плевен или Пловдив?За всеки ли е съвсем различно, познавате ли други българи и какви са вашите конкретни наблюдения? Аз познавам двама - на единия му коства 5г, на другия 7(примерно).
Вие познавате ли(или ваши познати, познати на ваши познати...) някой наш сънародник да е минал този процес за 1 година? Или за две ?

Пак повтарям, че въпросите са с цел научна :)
Последно промяна от plamsht на Пон Юни 02, 2014 11:15 pm, променено общо 1 път.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

klisurov написа:
jovani написа:... Какво би накарало един разумен човек да рискува ...
Не забравяй, че тарифата ми е $75/час за приятели, та ако со готов да се бръкнеш, попивай:

Неистовото желание да се разкарам от "киреча" и нежеланието да срещам плазмодии, именоващи се хора.

Зарязах не малко оттаък океана, включая рахатлъка на нищо-правене за една торба пари, но дори и в дървено пардесю не ща да се връщам в БГ-то.

Надявам се, че все някога, все нещо, все някой ще вдене.
Явно си имал кофти среда, и ако това е така те разбирам. Аз не мога да кажа подобно нещо за средата в която съм отрасъл, също така за близките ми и приятелите, които си бях подбрал.
Дори и тук в Канада съм сравнително доволен от хората от моето обкръжение, за съжаление приятелите се създават от детинство и с колегите няма как човек да създаде същите връзки, освен ако не минат през много трудности заедно, за което се искат години.
За парите също си прав - ако въпросът опираше само до пари сигурно щях да си налягам парцалите и да си трайкам, но човек се нуждае от много други неща, за да почувства живота си пълноценен.
Ако те е дразнила политиката, ние тук имаме един много известен кмет, и като казах че е поредният кмет-олигофрен имах в предвид не предишният, а този преди него ("Нооооубади"). Та и тук човек може да се дразни от тези неща, стига да им обръща внимание.
Последно промяна от jovani на Пон Юни 02, 2014 11:04 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
7George
Мнения: 9664
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от 7George »

Жена ми пък има позната медицинска сестра, която работи тука магазинерка. Щото правомощията и са за съседна провинция. Така че, признават се, но не всички и не навсякъде. Може да стане, ако му се занимава на човек. И ако си е наумил, че трябва да работи еди-кво си и нищо друго.

Доктори, и аз знам вече практикуващи, както и отказали се/завърнали се. Така че всичко зависи от мерака и усилията вложени.
Embrace your climate change!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

7George,
коя е тази загадъчна провинция?
plamsht,
Всеки желаещ да работи фармацевт в Канада сяда и чете информацията от тези саитове, може о от други. Следва описаните стъпки. Подготовка на документи и кореспонденция със съответната организация може да се води още от Бг. Учене и подготовка за изпитити може да се прави в БГ. Като пристигнат в Канада се явяват на изпити и ето, че за кратко си станал фармацевт тука.
http://www.ontarioimmigration.ca/OI/en/ ... ACIST.html"
http://www.pharmacists.ca/index.cfm/pha ... in-canada/"
http://www.pebc.ca/index.php/ci_id/4910/la_id/1.htm"
http://cpd.pharmacy.utoronto.ca/program ... cists.html"

Другия сценарий /стил наш съфорумец /. Много ти се иска да станеш фармацевт в Канада. Минаваш през имиграционната процедура и си щастлив притежател на ПР карта. Идваш в Канада и се оказва, че ще трябва да учиш първо език /твоят не е на достатъчно ниво/. Учиш и работиш 1-2 години. После почваш да си подготвяш документите. Ту едно липсва, ту друго. Опитваш се да учиш, ама комшията те извикал на ракия. Ще почака до утре. Наближава дата на изпита и Хамлетовия въпрос се върти из глава ти "Да бъде или да не бъде?". Ако отидеш проваляш се и то този начин изгърмяваш един патрон напразно. Ако не отидеш, ха още една година минала. Пак работиш и се правиш,че учиш, и естествено разказва на сътрапезниците си колко е невъзможно да пробиеш в тази професия. Проваляш на Х-изпита. Така минали годините. Ти си работиш някаква работа, която задоволява повечето от потребностите ти, но не и егото. И т.н и т.н. Можеш сам да си измислиш подобни истории.
Последно промяна от leaf на Вто Юни 03, 2014 12:37 pm, променено общо 1 път.
Аватар
7George
Мнения: 9664
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от 7George »

leaf написа:7George,
коя е тази загадъчна провинция?
SK.
Embrace your climate change!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Тук ще си призная, че за момент не прецених, че са минали доста години, откакто съм извън България, и информацията която написах се отнася за един минал период от време.
Проверих в сайта на НХА и не виждам името на моят познат. Дори не съм сигурен в момента, дали специалността беше "Компютърна анимация" или предметът който той преподаваше - тази година ще изкарам лятото в България и се надявам да си опресня спомените с много мои близки и познати с които сме загубили контакт. Негова беше анимацията на бисквитките "Орео" както и много други 3-д анимационни реклами, за тези които се интересуват (а периода е 1996-2002), от тогава много неща е възможно да са се променили.
Хахахаха, това да не е някакъв отчаян опит да замажеш ситуацията, след като отново те изловихме по бели гащи? Не били компютри ами компоти. Я си помисли пак. Рекламите на бисквитките Oreo на Kraft Foods никога не са се правили в България - само се дублират на български там. Хеле пък за рекламни клипове с качествена анимация - нещо нечувано за българските ширини. Тук вече направо счупи машината за фантасмагории и измислици. :D :rofl:
Иначе те подкрепям напълно в мнението ти относно рисковете за емиграцията в Канада. Много по-логично е в момента плановете за емиграция на българите да са свързани с ЕС, ако изобщо си струва да се емигрира.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от klisurov »

jovani написа:... Явно си имал кофти среда ...
Щом казваш, така ще да е било...
Живеех срещу Арката на Медицинска, работех на Леге и Съборна, та ползвах "адския транспорт".
Там каква среда имаше, направо да се прище да си й по в края ...
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Тук ще си призная, че за момент не прецених, че са минали доста години, откакто съм извън България, и информацията която написах се отнася за един минал период от време.
Проверих в сайта на НХА и не виждам името на моят познат. Дори не съм сигурен в момента, дали специалността беше "Компютърна анимация" или предметът който той преподаваше - тази година ще изкарам лятото в България и се надявам да си опресня спомените с много мои близки и познати с които сме загубили контакт. Негова беше анимацията на бисквитките "Орео" както и много други 3-д анимационни реклами, за тези които се интересуват (а периода е 1996-2002), от тогава много неща е възможно да са се променили.
Хахахаха, това да не е някакъв отчаян опит да замажеш ситуацията, след като отново те изловихме по бели гащи? Не били компютри ами компоти. Я си помисли пак. Рекламите на бисквитките Oreo на Kraft Foods никога не са се правили в България - само се дублират на български там. Хеле пък за рекламни клипове с качествена анимация - нещо нечувано за българските ширини. Тук вече направо счупи машината за фантасмагории и измислици. :D :rofl:
Иначе те подкрепям напълно в мнението ти относно рисковете за емиграцията в Канада. Много по-логично е в момента плановете за емиграция на българите да са свързани с ЕС, ако изобщо си струва да се емигрира.
Пак ме бил изловил по бели гащи - Мр. Гийк: безочлив, както винаги.
Вчера се сетих, че същият мой познат беше преподавател и в НБУ, освен в Художествената Академия, по същата специалност: "Компютърна Анимация", така че е възможно приятелят на Митко да го познава - името му започва с "Ю".
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

leaf написа:
Другия сценарий /стил наш съфорумец /. Много ти се иска да станеш фармацевт в Канада. Минаваш през имиграционната процедура и си щастлив притежател на ПР карта. Идваш в Канада и се оказва, че ще трябва да учиш първо език /твоят не е на достатъчно ниво/. Учиш и работиш 1-2 години. После почваш да си подготвяш документите. Ту едно липсва, ту друго. Опитваш се да учиш, ама комшията те извикал на ракиш. Ще почака до утре. Наближава дата на изпита и Хамлетовия въпрос се върти из глава ти "Да бъде или да не бъде?". Ако отидеш проваляш се и то този начин изгърмяваш един патрон напразно. Ако не отидеш, ха още една година минала. Пак работиш и се правиш,че учиш, и естествено разказва на сътрапезниците си колко е невъзможно да пробиеш в тази професия. Проваляш на Х-изпита. Така минали годините. Ти си работиш някаква работа, която задоволява повечето от потребностите ти, но не и егото. И т.н и т.н. Можеш сам да си измислиш подобни истории.
Напълно съм съгласен с това, което сте написали, но с една уговорка: ако наистина целта беше да се подпомогнат чуждите специалисти по-бързо да приравнят и да започнат да работят в избраните от тях специалности много от безсмислените формалности нямаше да съществуват. Например аз познавам няколко асистента и професори в Канада и това, което ми прави впечатление е че много често се местят от един университет в друг (и съответно от един град в друг - в САЩ и Канада). Та ако един Канадски специалист трябваше да приравнява по същата процедура, ако реши да специализира в Германия например (или другаде), то му е спукана работата - как ще намери намери ръководителят на дипломната си работа от преди да кажем 5-8 години, та последният да му напише запечатана в плик препоръка, като този ръководител отдавна вече не работи в същият университет, а се намира да речем в.. Австралия или нам къде си (Нанаймо). Аз го казах и преди (няколко пъти) и ще го кажа още веднъж - там, където има нужда от съответните специалисти, съответно и процедурата по приравняването на дипломите им щеше да е много по-лесна (както е в моята област да речем). Но на Канада са необходими: на първо място свежи пари, на второ: здрави ръце и крака, и на трето: платци на моргиджи и данъци. Точка.
М/у другото вчера говорих с първият фармацевт в една аптека - много приятна женица, която ми даде много информация, която ще споделя по-късно. Отне ми много време обаче - чаках повече от час защото беше заета (в 1:00 след полунощ) и ще посмаля малко извадката.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

jovani,
"...а ако един Канадски специалист трябваше да приравнява по същата процедура, ако реши да специализира в Германия например (или другаде), то му е спукана работата - как ще намери намери ръководителят на дипломната си работа от преди да кажем 5-8 години, та последният да му напише запечатана в плик препоръка, като този ръководител отдавна вече не работи в същият университет, а се намира да речем в.. Австралия или нам къде си (Нанаймо). Аз го казах и преди (няколко пъти) и ще го кажа още веднъж - та..."

Не е за никого изненада, че ако Канадец иска да специализира в Германия то трябва да мине подобна процедура. Поинтерисувай се как в Германия БГ лекарите работят. Може да бъде откритие за вас.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

7George,
това, че тази жена не работи като медицинска сестра в Алберта едва ли е свързано с непризнаването на лиценз от друга провинция. Сигурно има друга причина, която не вие известна.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

jovani написа: М/у другото вчера говорих с първият фармацевт в една аптека - много приятна женица, която ми даде много информация, която ще споделя по-късно. Отне ми много време обаче - чаках повече от час защото беше заета (в 1:00 след полунощ) и ще посмаля малко извадката.
По възможност видео - репортаж, моля! Че инак почват да ми бучат ушите и да знам на кое да натискам виртуалната спирачка...На ягуара или на моторя? :rofl: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от IRA »

Мен ще ме е срам да се изтъпанча в един часа през ноща в аптеката и да почна да разпитвам жената на гишето какво й е образованието, и колко и плащат. Аз на нейно място бих викнала охранта.
jovani, ще извиняваш, но не ми се вярва да си сътворил това отгоре.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

IRA написа:Мен ще ме е срам да се изтъпанча в един часа през ноща в аптеката и да почна да разпитвам жената на гишето какво й е образованието, и колко и плащат. Аз на нейно място бих викнала охранта.
jovani, ще извиняваш, но не ми се вярва да си сътворил това отгоре.
Аз и по-страшни неща съм правил.
Това беше лесно и жената беше изключително отзивчива, само дето имаше много работа и аз загубих много време в това мероприятие.
Ще ви дам и адреса на аптеките, ако не ми вярвате - проверете ме.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор