Признават ли се медицинските специалности?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от eva-vet-eva »

Именно де, аз затова казвам, че най-умната постъпка която някой кандидат-имигрант може да направи е да си скъса документите за Канада моментално и да се устрои където му е мястото - където има връзки, диплома и семейство, което да го подкрепи. Или ако предпочита да спонсорира Канада и да изяде една кофа жабета, за да живее в държавата на Цар Киро - може да заповяда.

Е,тва никога няма да го разбера-що да си скъса документите?Що да не опита? В най-лошия случай ще се набута с пари и време. Някои може и да имат подкрепата на родата, ама други не (моята подкрепа , ако си бях скъсала докс за тук, щеше да е от безработна сестра на 45 год. и мама и тати пенсионери с общ месечен доход 420 лева за двамата, с местна диплома и собствен кабинет, в който да си седя сама). Канада я спонсорирахме на времето с 5400 долара (повече не можахме да съберем), сега я спонсорирам доста повече с данъци с отново местна диплома, нямам собствен кабинет (хич не ща и да имам толкова главоболия), подкрепям си семейството (за нещастие само финансово).
Браво на Пумпи, как не се умори да пише, че и тук живеят хора и с малко повечко усилия стават и специалисти, без значение от къде идват.
Заплатата на ордерните специалисти е защитена от ордера и от трудовите норми (тва в Квебешко, ама едва ли в Торонто специалистите ще си оставят магарето в калта)-гарантираната начална заплата за специалист няма как да се прескочи от работодателя, щот ако го барнат ще се види в чуденка(и за специалист фармацевт, било то и новозавършил няма как да е 25$).
И аз чувам за чуждестранни специалисти, дето не могат да вземат/минат лиценза-е,извинявам се за лошите думи, ама значи са по-глупави от местните студенти, дето ги минават, щото изпитите не са направени по-трудни за чужденците, същите ги минават и тукашните аборигени.
И на 40 да трябваше да дойда,пак щях да опитам-на 45-48 „млад„ специалист щях да съм, пак ми остават 15-20 год. до пенсия.
Айде, сполай ви и със здраве и стига сте обезкуражавали хората, по-добре ги мотивирайте, подгответе ги, че трябва да се потрудят за целите/мечтите си.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

jovani,
това даже не е смешно :(. Когато даваш обективна информация, за да помогнеш, изведнъж се издигаш до "...работите за държавна (провинциална фирма) или частна такава, чиято дейност обаче се покрива от държавното (провинциално) правителство..." Отговорът е: Не, не работя в тази сфера.
Изявявам се в другата сфера, за която така смело разсъждавате.
Не разбирам какво частната информация от отделен човек е по-информативна от официалната.
Радваме че сте наясно, но може би тази информация ще помогне на някой друг.

И нищо не съм пропуснала. Обясних много пъти вече. Сроковете и ученето са отговорности на всеки индивид. С други думи, кой както се организира.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

leaf написа:jovani,
това даже не е смешно :(. Когато даваш обективна информация, за да помогнеш, изведнъж се издигаш до "...работите за държавна (провинциална фирма) или частна такава, чиято дейност обаче се покрива от държавното (провинциално) правителство..." Отговорът е: Не, не работя в тази сфера.
Изявявам се в другата сфера, за която така смело разсъждавате.
Не разбирам какво частната информация от отделен човек е по-информативна от официалната.
Радваме че сте наясно, но може би тази информация ще помогне на някой друг.

И нищо не съм пропуснала. Обясних много пъти вече. Сроковете и ученето са отговорности на всеки индивид. С други думи, кой както се организира.
ОК, от думите на Пумпи разбираме, че за един добре организиран и информиран човек, какъвто вярвам че е той и съпругата му е отнело 3-4 години за съпругата и 4-5 за него (защото е подпомагал нежната половинка докато тя е учила). Взел е заем, учил е в САЩ, работил е одд джобс през първите години, в момента работи в Нунавут, доколкото беше писал преди (и което му позволява да има много свободно време).
Във всичко това няма нищо лошо, но е едно добро начало, което може да "помогне на някой друг", включително и да вземе решението да НЕ имигрира в Канада, а да инвестира в България, където за същото това време и със същите средства би могъл да отвори частна клиника например.
Други предимства - ниски данъци; ниски цени на имотите/наеми; избягвате риска да бъдете застрелян на улицата при поредната гангстерска война; запазвате самочувствието си, без да се налага да минавате през етапите - ограбване, роб, крепостник; не сте свидетел на изцепките на поредният кмет-олигофрен и много други.

Какво лошо намирате в съветите, които давам?

BTW ще проверя лично какви са заплатите на фармацевтите в 3 произволно избрани аптеки в моят район и ще ви информирам след това (вкл. ще се обадя на моят познат).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

jovani написа: Във всичко това няма нищо лошо, но е едно добро начало, което може да "помогне на някой друг", включително и да вземе решението да НЕ имигрира в Канада, а да инвестира в България, където за същото това време и със същите средства би могъл да отвори частна клиника например.


Други предимства - ниски данъци; ниски цени на имотите/наеми; избягвате риска да бъдете застрелян на улицата при поредната гангстерска война; запазвате самочувствието си, без да се налага да минавате през етапите - ограбване, роб, крепостник; не сте свидетел на изцепките на поредният кмет-олигофрен и много други.

BTW ще проверя лично какви са заплатите на фармацевтите в 3 произволно избрани аптеки в моят район и ще ви информирам след това (вкл. ще се обадя на моят познат).
По първия абзац: И какво от това ? Аз имах и още има възможността да отворя частна клиника, там където е била клиниката на дядо ме преди войната. И какво ще се случи толкова зашеметяващо ? Ще работя за някакви мижави пари, мижава стоматология, спед злобни и гладни, настръхнали хора, ще си бутам детската количка по улицата, защото колите са по тротоарите, ще ми се зъбят навсякъде, но аз ще има "статут" на успял ???? Е, аз този статут го имам и тук, без горните негативи. А всъщност тук даже няма значение какъв ти е статута, защото на никой не му ПУКА....

По втория абзац: ниски данъци, ниски цени на имотите, ниски наеми както и нисък стандарт на живот....

По третия абзац: много ми е интересно как утре някой ще влезе в кабинета ми и ще разбере заплатите на персонала ми, че и моята :lol:

Ако някой взима решения за живота си, базирано на инфото в този форум - жална му майка, честно.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: Във всичко това няма нищо лошо, но е едно добро начало, което може да "помогне на някой друг", включително и да вземе решението да НЕ имигрира в Канада, а да инвестира в България, където за същото това време и със същите средства би могъл да отвори частна клиника например.


Други предимства - ниски данъци; ниски цени на имотите/наеми; избягвате риска да бъдете застрелян на улицата при поредната гангстерска война; запазвате самочувствието си, без да се налага да минавате през етапите - ограбване, роб, крепостник; не сте свидетел на изцепките на поредният кмет-олигофрен и много други.

BTW ще проверя лично какви са заплатите на фармацевтите в 3 произволно избрани аптеки в моят район и ще ви информирам след това (вкл. ще се обадя на моят познат).
По първия абзац: И какво от това ? Аз имах и още има възможността да отворя частна клиника, там където е била клиниката на дядо ме преди войната. И какво ще се случи толкова зашеметяващо ? Ще работя за някакви мижави пари, мижава стоматология, спед злобни и гладни, настръхнали хора, ще си бутам детската количка по улицата, защото колите са по тротоарите, ще ми се зъбят навсякъде, но аз ще има "статут" на успял ???? Е, аз този статут го имам и тук, без горните негативи. А всъщност тук даже няма значение какъв ти е статута, защото на никой не му ПУКА....

По втория абзац: ниски данъци, ниски цени на имотите, ниски наеми както и нисък стандарт на живот....

По третия абзац: много ми е интересно как утре някой ще влезе в кабинета ми и ще разбере заплатите на персонала ми, че и моята :lol:

Ако някой взима решения за живота си, базирано на инфото в този форум - жална му майка, честно.
Ами аз просто ще отида да ги питам, не вярвам да ми се озъбят и информацията ще е много по-полезна от някакви линкове за частни случаи (Магистър-фармацевт в болница).
Докторът, който писа от България спомена че семейният му доход е 4000 лева (не знам нетно или брутно), но ако е нетно това се равнява на 30 долара на час тук за един работещ човек, явно стандарта се повишава и не е това, което е било едно време. Ние заплатите тук ги даваме брутно, защото ни е срам да напишем нетното, като си платим данъците.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от miteto »

jovani написа:избягвате риска да бъдете застрелян на улицата при поредната гангстерска война;
Май скоро не си отварял българската преса. И аз не бях, но специално за теб си направих труда - понеже сме далеч, някои неща лесно се забравят:
http://www.dnes.bg/crime/2014/03/24/zas ... iia.220091" - абсолютно гангстерска поръка, Март месец
http://www.segabg.com/article.php?id=685452" - отново гангстер застрелян, ДНЕС :D
jovani написа:запазвате самочувствието си, без да се налага да минавате през етапите - ограбване, роб, крепостник
Да не съм пропуснал нещо ново в БГ - като завършиш университет и те правят автоматично директор, може би? Или младите хора вече не взимат ипотеки, че да купят едностайна панелка за 50-60 хиляди евро - странно, на кво се крепи бизнеса на амнайсе банки в България при това положение...
jovani написа:не сте свидетел на изцепките на поредният кмет-олигофрен и много други.
Поредният - силно казано, този е уникален олигофрен, спор няма, но предишния си беше нормален корумпиран политик :D. За сравнение достатъчно е да погледна Пеевски в БГ парламента, едно от най-мазните кюфтета и абсолютен криминал, избран за председател на ДАНС :o както и всички останали олигофрени в българската политика - Болен, Бат Бойко и т.н. Ми то един читав няма бе, за разнообразие просто...
jovani написа:Какво лошо намирате в съветите, които давам?
Нищо, аз лично приканвам всички желаещи да емигрират да четат твоите мнения много внимателно, защото колкото повече гледни точки - толкова повече информация, на базата на която може да се вземе решение.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

Ето как се работи регулирана професия в милата ни татковина. Не е медицинска, но ясно е показана идеята за раздаването и контрола на всякакви лицензи. На печелившите, честито :)
При последваща проверка на агенцията се оказало, че фирмите, отговарящи за контрола на асансьорите, масово след получаване на лиценз разпускат служителите си и така получават пари, без да си вършат работата.

Регистриран е случай и на 80-годишен техник, който средногодишно поддържа по документи 1500 асансьора, което е физически невъзможно.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от yahoo »

Баницата била изядена тук, останали били само трохите за новопристигащите като дори и за тях било нужно огромно усилие. Такова е моето впечатление от прочетеното от постовете на
jovani. Обаче ако тези нови кандидати вече се бяха уредили в България или поне виждаха някаква перспектива да успеят да го направят какъв е шанса да си помислят да емигрират? Хора с медицинско образование там има колкото поискаш и едва ли всички могат да се уредят добре колкото и усилия да положат. Като прегледах посочените тук реални заплати особено тези в радиологията надвишаващи $400к и дори половината само да им остават след данъците си е едно много добро ниво за Канада изобщо.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

yahoo написа:Баницата била изядена тук, останали били само трохите за новопристигащите като дори и за тях било нужно огромно усилие. Такова е моето впечатление от прочетеното от постовете на
jovani. Обаче ако тези нови кандидати вече се бяха уредили в България или поне виждаха някаква перспектива да успеят да го направят какъв е шанса да си помислят да емигрират? Хора с медицинско образование там има колкото поискаш и едва ли всички могат да се уредят добре колкото и усилия да положат. Като прегледах посочените тук реални заплати особено тези в радиологията надвишаващи $400к и дори половината само да им остават след данъците си е едно много добро ниво за Канада изобщо.
Отново "байт енд суич" тактики - някой си радиолог взимал $400К, но колко взимат обикновените специалисти в тази област?
То и в България един завеждащ отделение във Военна болница може да взима $400К, че и повече (ако броиме и подкупите, при това без да плаща 50% данък на този доход), ама трябва ли да го даваме за пример?
Анксели е рентгенов лаборант, ако не ме лъже паметта - тя може да ви каже какви са доходите в тази област.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

Абе, джовани, чудя се що си чешеш пръстите по клавиатурата? В България лекарите не са добре платени. Независимо дали е с данъци, без данъци, с подкупи или без подкупи. Аз лично се учудвам, че Медицинска академия все още си набира желаещи да учат тази специалност.
Нещо като художниците. Едно време беше адски престижно и всички активно-борчески величия си набутваха там дечицата, щото нищо не работят, намират им държавна добре платенa службица, после хоп направят го заслужил, народен и т.н. + бонуси.
Иди сега да видиш кой приемат в Художествената академия! Хора, които не знаят от коя страна да хванат молива. Просто, защото не изкарват никакви пари и са умрели от глад.
А при лекарите е още по-лошо, щото имат освен многото бачкане и отговорност. Затова има смисъл (ако успеят разбира се), свърши ли тупурдията по бала и хоп в чужбина да учат! Най-добре е, ако имат амбиции за Северна Америка, направо тук.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от yahoo »

Рентгенов лаборант е много по-ниско и е все едно да сравняваме лекари с медицински сестри. Това са конкретни примери от цяла болница и по-ниска заплата дори за техници от 100к не се вижда. Ако пък ще даваме частни примери мога да посоча и сестра си в България с полувисше за рентгенов лаборант и висше за медицински мениджмънт и като ги съкратиха от медицинска академия беше стигнала и до готвачка.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Bistra написа:Абе, джовани, чудя се що си чешеш пръстите по клавиатурата? В България лекарите не са добре платени. Независимо дали е с данъци, без данъци, с подкупи или без подкупи. Аз лично се учудвам, че Медицинска академия все още си набира желаещи да учат тази специалност.
Нещо като художниците. Едно време беше адски престижно и всички активно-борчески величия си набутваха там дечицата, щото нищо не работят, намират им държавна добре платенa службица, после хоп направят го заслужил, народен и т.н. + бонуси.
Иди сега да видиш кой приемат в Художествената академия! Хора, които не знаят от коя страна да хванат молива. Просто, защото не изкарват никакви пари и са умрели от глад.
А при лекарите е още по-лошо, щото имат освен многото бачкане и отговорност. Затова има смисъл (ако успеят разбира се), свърши ли тупурдията по бала и хоп в чужбина да учат! Най-добре е, ако имат амбиции за Северна Америка, направо тук.
Аз имам познат, който е преподавател в художествена академия - специалност "Компютърна Анимация" и е един от милионерите, които познавам. Голяма част от рекламите по ТВ са правени от неговата фирма. Както и в Канада - всичко си зависи от индивида, няма "общи случаи", в Канада също много художници едва връзват двата края, докато други просперират.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

Това е абсолютно частен случай, за който говориш. Говоря ти за общата специaлност като живопис, графика, скулптура и т.н. Я, попитай, от по-старото поколение, колко от художниците имат компютърна грамотност?
В художествените училища, едно време освен рисуване не се учеше нищо друго. И това пак, благодарение на прехваленото ни образование. :doh: Освен това, докато не видя фиш от заплатата на този преподавател не съм длъжна да ти вярвам, щото това беше най-голямата глупост, която бях чела в този Форум...От преподаване да си милионер. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от klisurov »

Имам усещането, че някои от списващите тук са завършили с отличие школата в Симеоново
Такива примери дори и полит-комисаря в морското във Варна не можеше да роди :rofl:

Моите 5 с'тинки:
Ако имаш вуйчо-владика, почитател си на анцуга, имаш яко дyпe или си просто късметлия, най-лесно пачки се диплят в БГ.
Ако гониш кариера, дори и като gastarbeiter, ориентирай се към Европа-та - по-близко е и началните инвестиции не са така високи.
Ако желаеш да емигрираш, готов си да започнеш от нищото, без образование, без работен опит и без език/езици, но си повече от "надъхан", то мястото ти е тук, в Канада.

Според мен, едно от предимствата на продължителната процедура по кандидатстване е, че "ти увира чутурата" и ти изчезват миражите по пътя.
Не мисля, че канадците случайно са избрали броя дни, след които може да се пробваш да станеш канадец.

И още: Докато си разкрачен над океана, все ще си в "кофти стойка".

PS За САЩ казват, че е страната на неограничените възможности.
За мен Канада е страната на постижимите мечти.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от speedy »

jovani написа:
Аз имам познат, който е преподавател в художествена академия - специалност "Компютърна Анимация" и е един от милионерите, които познавам. Голяма част от рекламите по ТВ са правени от неговата фирма.
Да преведа това, което обясняваш - имаш приятел, които е собственик на фирма за компютърна анимация, с голям пазарен дял в телевизиите.

Неговото хоби е да преподава компютърна анимация в Художествената Академия.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор